"За" склерозирането на разширени вени

  • 12 499
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Canada
  • Мнения: 649
В крайна сметка, днес си направих склерозиране на единия крак, а след месец - евентуално на другия... Наистина процедурата не е болезнена, просто е неприятна... Не съм гледала какво се получава, тъй като имам ужас ог игли. Но мъжът ми гледаше и каза, че вената веднага изчезвала. Така че след около 10-ина дни -като посмея да погледна под лепенките ще пиша повече по въпроса...

# 31
  • Мнения: 10
Имам един въпрос.След склерозиране на вени колко време носите ластичните чорапи?Лекаря ми каза след 8 ден да ги сваля напълно,а навсякъде където съм чела пише,че се носят 1-2 месеца.И още един въпрос спите ли с ластичните чорапи или не.Много съм объркана ,помогнете!

# 32
  • Canada
  • Мнения: 649
Имам един въпрос.След склерозиране на вени колко време носите ластичните чорапи?Лекаря ми каза след 8 ден да ги сваля напълно,а навсякъде където съм чела пише,че се носят 1-2 месеца.И още един въпрос спите ли с ластичните чорапи или не.Много съм объркана ,помогнете!
Ами носенето на чорапи явно зависи от конкретната ситуация - на мен докторът ми каза да ги нося около месец и да спя с тях. Така и направих. Peace

# 33
  • Мнения: 4
  Здравей,karelia79.
Би ли споделила как се чувстваш след операцията?
Имаш ли болки или разширени вени?Моля и други да изкажат мнения как се
чувстват след 2,3 години след операция?Изобщо има ли смисъл човек да се подложи на оперативно лечение?

# 34
  • Canada
  • Мнения: 649
Аз не съм се подлагала на операция, а само на тази процедура по склерозиране. Видимият резултат е отличен, но за съжаление при мен проблемът явно е по-сериозен, тъй като единият крак продължава да ме боли, въпреки че видимо няма вени. Тази процедура не е изобщо болезнена, но мисля че ефектът е козметичен.

# 35
  • Мнения: 0
Аз не съм се подлагала на операция, а само на тази процедура по склерозиране. Видимият резултат е отличен, но за съжаление при мен проблемът явно е по-сериозен, тъй като единият крак продължава да ме боли, въпреки че видимо няма вени. Тази процедура не е изобщо болезнена, но мисля че ефектът е козметичен.

Здравейте,
подхващам темата отново, за да попитам при кой лекар си направи процедурата? В София ли е? И има ли някакви усложнения след време?

Благодаря предварително.
Поздрави!

# 36
  • Canada
  • Мнения: 649
От Варна съм и процедурата я правих при д-р Ангел Ангелов. Той работи в клиника Темелков и в един кабинет до Стоматологията.
Странични ефекти при мен поне при мен няма засега. Но имам още някои венички, които бих пипнала идната есен вероятно.

# 37
  • Мнения: 11 368
От Варна съм и процедурата я правих при д-р Ангел Ангелов. Той работи в клиника Темелков и в един кабинет до Стоматологията.
Странични ефекти при мен поне при мен няма засега. Но имам още някои венички, които бих пипнала идната есен вероятно.

Аз там си правих склерозирането, описаното от теб е 1:1 за самата процедура, но истината е, че той не ме предупреди, че след известно време отново ще се появи вената/ните. Моята процедура правих отдавна, нямаше кой знае каква информация по въпроса, а и нета не беше толкова достъпен и както сега, но определено съм леко разочарована и се радвам, че не си направих и на двата крака, а само на единият.
Но....за съжаления трябва да търся някакъв по алтернативен вариант, че положението вече е доста по кофти от преди  Confused

# 38
  • Canada
  • Мнения: 649
Реа, доколкото разбрах ог разговорите с него и от купищата информация, която изчетох по въпроса, на същото място вени не се появяват. Но тъй като този проблем обичайно съществува при хора с наследствена обремененост или пък утежняващи фактори като наднормено тегло или застояла работа, то разширени вени отново се появяват. Аз лично по тази причина съм решила пак да се подложа на тази интервенция, защото все пак е някакво решение, макар и временно.
Но ако човек има по-сериозни проблеми, не мисля че това е изходът.

# 39
  • Мнения: 4
Някой използвал ли е крема " Варикобустер " за разширени вени ?

Общи условия

Активация на акаунт