Отговори
# 675
  • Мнения: 20
4elsy, да ви е жива и здрава! Голяма мома е!

# 676
  • Мнения: 27
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА
Ира-Марина на мама Marinela flo, Павел на мама Бъжева, Ивет на мама ninchu_m, Боян на мама Anna, Ива на мама Кети, Божидар (3550 г, 50 см) на мама Карамел и  Максим на мама Poohinka.

Благодаря на всички, които пожелаха скорошно оздравяване на Вики  Hug, но за съжаление не мога все още да се похваля Sad. Нещата се влошиха Cry. При нас картинката е следната: На 14 август Вики се събуди с температура 38.5 и така цял ден едва я свалихме. То не бяха Панадоли, Хексалгин и компреси с вода и оцет, от които тя много плачеше. Но в крайна сметка падна температурата. Мислихме си, че е от прегряване или от това, че в нас е хладно от климатика, като излезем вънка е жега и после хоп в къщи, или в моловете ни лъхва пак изведнъж климатика. Тогава бяхме във Варна и викнахме бърза помощ, като докторката ни изписа Калциев глюконат и Витамин С.
Една седмица детето беше добре. На 19 август я усетих, че нещо се закашля. Първо си мислех, че е от слюнката, но после усетих, че не е, а на сутринта кашлицата беше вече „магарешка”. С мъжа ми отидохме до Спешната помощ във Варна и там след около час чакане ни приеха, преслушаха детето и казаха, че му няма нищо на дробчетата, но въпреки това ни изпратиха и на рентгент, който показа същото. Гърлото й беше зачервено и ни изписаха Зинат на 12 часа по 2.5 мл, Мукоплант 3 пъти дневно по 1 чаена лъжичка, Стеримар за нослето и Витамин С на ден по 1 ампула. Давах аз 3 дни тези неща и въпреки че знам, че Зинат е силен антибиотик след 3 дни детето вдигна температура на ново, като преди това нямаше. Майка ми и баща ми бяха дошли във Варна, а мъжът ми вече си беше заминал за София. Детето получи и диария и взе да си повръща лекарствата, когато й ги дам. Стегнахме веднага багажа и се прибрахме в Русе. Ходихме при личната лекарка на нашите, която преди това беше и моя, и тя каза да продължим със Зината, но ни увеличи дозата на 5 мл., каза да спрем с Мукопланта и ни предписа Сулволан по 2.5 мл. 3 пъти дневно. Изписа ни още Калциев глюконат, по 1 ампула дневно, както и едно мазило с камфор, с което да разтриваме преди лягане петичките, гърдичките и гръбчето на детето. А изписа ни още Натриев цитрат срещу повръщане. Давам аз вечерта Зината повръща детето, въпреки че бях дала и Натриев цитрат преди това. Вдига температура, не си иска лекарствата. Направо се побърках. Звъня на приятелки да ми кажат къде да отида. Всеки ме насочва на някъде. Аз звъня на лекари. ПАНИКА.  Cry В крайна сметка, слад като двама лекари ме отрязаха, се свързах със завеждащата Детското отделение в Русе и тя каза, че е на смяна да отидем. Това става към 21:30 ч. Тръгваме ние и там ни прие, прегледа ни, изслуша ни от самото начало разказа и каза, че няма какво да се направи освен ИНЖЕКЦИИ. Cry Cry Пита ни дали искаме да останем няколко дни в болницата, на което аз категорично отказах. Сложиха ни там още две инжекции и сега в къщи идва една съседка, бивша медицинска сестра, и й ги бие сутрин и вечер, а то детето как плаче. Страшна работа е. Embarassed
Вчера много я мъчи стомаха от тая диария. Акала е поне 10 пъти. Днес като че ли е по-добре и довечера ще ходим пак при лекарката, да видим какво ще каже, но най-вероятно ще удължи инжекциите, защото кашлицата не е минала още. А освен това слагаме и едни капки в носа, които са правени и в които сигурно има йод, защото са едни черни и така цапат. УЖАС. Cry Cry И ядем лечебна Хумана само.  Но просто такъв ужас изживявам. Не го пожелавам на никого. А на всичкото отгоре мъжът ми не знае за това, което става, не съм му казвала, че да не се шешка и той излишно. Дано на беба й минат точиците от боцкането за две седмици.

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 19:55 от elzas

# 677
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Здравейте и от нас!

Честити месечинки на порастналите бебочковци! Можете ли да повярвате колко бързо мина половин годинка! Честито и на 5-месечните бебчета!

Челси! Да е жива и здрава голямата малка племеничка! Да е много щастлива и обичана!

# 678
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
elzas   Много ми стана мъчно за вас!  Cry Бързо оздравяване на малката Вики!  Praynig

# 679
  • София
  • Мнения: 352
4elsy, да ви е жива и здрава!
Елзас, много съжалявам за проблемите, дано скоро се оправи и всичко да остане зад гърба ти.

# 680
  • Мнения: 26
Елзас мила, стискам палци всичко да е наред и Вики бързо да се оправя  Praynig

Челси,честита племеница..браво голямо бебенце си имате  Heart Eyes

# 681
  • Мнения: 20
Еlzas, дано Вики да оздравее бързо  Praynig, много съжалявам, че детето преживява това!

# 682
  • Мнения: 27
Привет, тази вечер бяхме на преглед за Вики и докторката каза, че изглежда значително по-добре и дробчетата й са вече добре и не се чуват хрипове. Тази вечер и утре сутрин ще са последните инжекции (надявам сеPraynig и след това ще продължим само със сиропчетата, прахчетата за разстройството и Хуманата. Дано всичко скоро да се оправи.

# 683
  • Мнения: 97
Челси   Whistling Whistling Whistling че голяма племеничка ви се е родила ..бравооо   bouquet Да ви е жива ,здрава, румена и засмяна  Hug Hug Hug
елзас милата през какво минавате с бебка Вики Hug Hug Hug Дано вече отшумяват вашите неволи , а кашлицата при нас е отшумявала доста по късно след като сме спирали всички лекарства(говоря за каките) така , че не се притеснявай.Тези черните капки сигурно са Коларгол (само за тях знам , че се правят и са черно-кафяви)и доколкото знам се правят от Кола.След като има диария е много важно да не се обезводни организма за това и давай повече течности .Дано не ти досаждам със моите коментари, но знам през какво минаваш само дето ние бяхме на 10 м. тогава.Много силно ви гушкаме с Дарка и скорошно оздравяване. Hug Hug Hug Praynig
kali 7 Приятно изкарване на моренцето ще чакаме снимчици  Hug
Мамма Hug браво на Дари за размерите и грамовете smile3501 При нас само грамовете растът ,а см. са ни скромни , но  на кои ли да се метне  Wink
Антония добре сте се завърнали от гостито.Браво на Коко , че харесва пюренцата.При нас доста видове отпаднаха ,дори надомашните които и правих им се мръщише. Hug
НоваТема  fingerscrossed fingerscrossed ако утре ви слагат ваксини и дано се появи телефона  Hug
НаНина Hug
ахони ти напоследък забелязах , че много телеграфно се отчиташ.Как сте с Вики? Днес я показах на племеницата и тя остана очарована от очичките  и  бузките Hug
нинчу браво на Ивет ще стане шафьор от нея  Hug
Ееее браво за новините елзас аз започнах да пиша , че и папкахме с малката и да я преспа и ти си писала  HugДано нямате повече такива неволи  Praynig

# 684
  • София
  • Мнения: 32
elzas, ужасно е това детенцето ти да е болно. Пожелавам бързо оздравяване от все сърце  Hug

# 685
  • Мнения: 27
Благодаря ви майчета от веу сърце. Сега след малко ще й сложат инжекцията. Свива ми се от сега сърцето при мисълта за писъците на детето.  Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 686
  • Мнения: 131
Скъпа, Елзас, дано Бог помогне да преодолеете настинката бързо. Прегръщам ви и ви изпращам нашите благопожелания. Praynig

# 687
  • Мнения: 0
Честити месечинки на празнуващите днес.
Елзас, дано в най-скоро време Вики да оздравее напълно.
Лека нощ на всички.

# 688
  • Враца
  • Мнения: 94
Здравейте момичета.
Минавам набързо да ви поздравя за месечинките,рожденни дни и т.н.
Живи и здрави да сте всички.
Челси голяма мома е племенницата ти.Да е жива и здрава
Мама Ив стискам ви палчета бързо да ви минават проблемите Hug Hug Hug
Сега да се оплача Ичка е болна има температура,сополи и всички екстри ooooh!
Обещавам да пиша по честичко като се оправи мишката,че ми е много напрегнато
Елзас гушкам ви силно с Вики и дано бързичко се оправи душичката.
Лека мамчета от мен ,аз отивам да се хоризонтирам,че не съм спала две нощи и съм изтощена
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 689
  • Sofia
  • Мнения: 336
Днес като чета - само неприятни новини.
Дано тези болести по-бързо да се махат.
Елзас, съчуствам ти искрено - няма по-лошо нещо от това да е болно детенце...
Стискам палци бързо да се оправят дечицата.

Общи условия

Активация на акаунт