Отговори
# 690
  • Мнения: 2 200
Добър вечер, майчета! Чстити месечинки на бебчовците днес. Надявам се всички съкровища да са добре.
 Елзас, поплаках си като четох и си представих как са надупчили бутчетата на мъника. Дано скоро всичко ви размине. Като си спомня как съм плакала с баткото като го дупчиха, съчувствам от сърце.
Вени-саси, дано и при вас всичко отшуми набързо. В тези жеги с температура и прочее "екстри" на голям човек му е терсене, да не говорим за тези мъници, че не могат и да кажат какво им е.
Спокойна нощ на всички.

# 691
  • Мнения: 11
Здравейте мамчета Simple Smile
Благодаря на всички ви, за поздравите и пожеланията за Макси Simple Smile . Честито на всички месечинковци. Но както е редно: да почерпя в края на деня с едно питие за здравето на моето 5 месечно момченце

елзас, пожелаваме ви най-искрено много бързо да оздравее Вики.
вени_саси, и на вас бързо оздравяване.
челси, да ви е жива и здрава малката госпожица! Честита племеница Simple Smile

Ще пиша повече утре за нас . Сега се оттеглям, че съм грогиииии

# 692
  • Мнения: 93
Ейй много гадно като се стигне до инжекции но дано след последните две Вики  да е по добре вече .
Вени и вие бързо да се оправяте Hug
Честити месечинки -щях да забравя живи и здрави и много усмихнати .
Хайде лека и от мен.

# 693
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Вени  Hug Бързо оздравяване!  Praynig

# 694
  • Мнения: 6 362
Челси, честита племенница! Жива и здрава да е! Голямо момиче!   bouquet


Елзас, Вени - много ми е мъчно, че са болни мъничетата.  Sad Стискам палци за бързо оздравяване!

В тази връзка, аз мисля от септември да започна да давам и на Дари от Коластрата на Аквасорс. На брат ́и горе-долу на тази възраст започнах да давам и (чукам силно на дърво) е доста здраво дете, почти не ми е боледувал. На големите така или иначе давам от септември до юни, ще давам и на Дарина и се надявам и при нея да има такъв ефект.

# 695
  • Мнения: 46
малко късно влизам в темата, но искам да ви следя Simple Smile)))))))

# 696
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен, аз съм ранобудна както винаги. Hug
Вени, дано се оправи бързичко малката бубка. Hug Praynig
Мамма, много ти се радвам на постовете и на страхотните снимки на малката кукла. Hug Моят мъж миналия ден си купи нов апарат и изпадна в депресия. Че то по-лесно да се научиш да караш самолет, отколкото това чудо. Снощи търсих курсове и днес ще се записва на двумесечен вечерем курс. Laughing
Kalinka86, добре дошла, мила. Тук ще намериш това, за което си дошла. Hug
На всички мами благодарим за пожеланията за малката Цвети (5100кг). Simple Smile
Лек ден.
 

# 697
  • Мнения: 14
ПРИВЕТ И ОТ МЕН МАМИ

Mamma КАЖИ МИ НЕЩО ПОВЕЧЕ ЗА ТАЗИ Коластра на Аквасорс  от къде се закупува, кой я произвежда и така на татък.

Аз мамчета да кажа за тези които не са влизали във фейс бук 2010 Пролетта дойде с най-мечтаната съдба (Мартенки2010)

ТАМ ПУСНАХ СЪОБЩЕНИЕ ЗА СРЕЩА:

СЕГА ВЪВ СЪБОТА 28.08.2010 НА ВИТОША ОТ 11:00
Хотел Елица е разположен в Националния парк Витоша, само на 20 км. от центъра на София. Работи през цялата година.Има маршрутка 10, която може да се вземе от Руски паметник до Златните мостове. Хотелът е на около 2.5км от Златните, като за тези, които нямат кола, няма да е объркващо, защото има достатъчно знаци по пътя, които ще ги ориентират.
Ето и сайт с карта http://www.nextbgtrip.com/vitoshamap.php?id=223

по новините казаха че събота се очертава да е най горещия ден (ОТНОВО  Joy Joy Joy) така че там ще е страхотно на прохлада.
ЩЕ СЕ РАДВАМ МНОГО ДА СЕ ВИДИМ Hug Hug Hug

# 698
  • Варна
  • Мнения: 27
Здравейте момичета   bouquet
Честити месечинки на всички пораснали бебоци  Heart Eyes
На болните скорошно оздравяване, и болестите да стоят далеч от нашите деца  Praynig
Челси да ти е жива и здрава племеницата.   bouquet
Сега и аз да споделя  Embarassed Радост явно ще е малко злояда, или пъ не знам още дали ще е така, но
понякога не си изпива всичкото мляко, което не ме притеснява много. Забелязвам обаче, че вечер в 18:30- 19:00
изпива точно половината и не иска повече. След това я къпем в 9:30-10:00 изпива всичко и спи до сутринта. Правя и около 160-170мл мляко. Зеленчуково пюре на обяд изяжда едно бурканче на HIPP или Gerber още около 30-40мл мляко.
Между храненията давам и плодово пюре. Никога не плаче за ядене (поне за сега) и се чудя дали да се притеснявам или всичко е наред. В началото до 5-я месец бяхме на Аптамил и тогава беше голяма мъка, въобще не ядеше, може би я засищаше, но много рядко си е изпивала цялата доза. Сега смених млякото и давам Нутрилон, уж тръгнаха добре нещата в началото, но от известно време пак не ще  Thinking.
Искам да попитам също по колко зеленчуково пюре трябва да изяждат, за да им се замести изцяло едното хранене?
Извинете за дългия пост  Embarassed
 Hug Hug Hug на всички мами.

# 699
  • Мнения: 1 165
Здравейте и от нас.Не съм влизала скоро, че сме болни  Sad, а и компютъра ми беше на ремонт.Симона беше с висока температура, повръщане, разстройство.Сега остана само разстройството борим, но сме на Гентамицин, Смекта, Био-гая и глюкоза, за да не се обезводни SadПърво бяхме на Ентерол, но 2 дни нямаше никаква ромяна и я заведохме при друг педиатър и тя йизписа тези неща.Не знам дали не избързах с този Гентамицин, че й го дадох, но.......
Искам да ви почерпя и кой с каквото му се е припило или прияло за нашата 5-та месечинка.
Когато ми остане временце ще ви прочета, че имам над 20 страници да чета

# 700
  • София
  • Мнения: 275
Здравейте!  Hug
Честити месечинки на всички бебенца и техните щастливи майки!   bouquet
Два комплекта стиснати палчета от мен и Коко да оздравяват бързо болните дечица.  fingerscrossed fingerscrossed за Ичка, Вики и Симона.
След малко ще водя малкия на ортопед на профилактичен преглед, нали вече наближаваме 6 месеца. Вчера го оставих да седне сам без да се подпира никъде и успя да запази равновесие за 4-5 секунди и после се килна.  Laughing
hellena, момичетата бяха писали по-напред, че до навършване 1 годинка на детето основната му храна е мляко, а това да се замести изцяло едното хранене само от пюре на тази възраст не е добра идея, т.е. прекалено рано е. По-добре комбинирай някакво пюре и после дай малко мляко. Аз правя така, давам му около 1/2 или 1/3 от бурканчето пюре или зеленчукова супичка и останалото количество до 200-210 мл допълвам с мляко.
Чао засега, ще пиша по-късно след прегледа.  Peace

# 701
  • Мнения: 97
Здравейте от нас  Hug
Честити месечинки специално на Краско ,Галето и Симонка на мамите Ения , звездичка и тинчето ,както и на Калина  на мама jilian81   bouquet  bouquet  bouquet
вени   стана ми мъчно ,като прочетох за вашите проблеми.Малката душица да я нагушкаш от леля и Ваня и Дарка Hug Hug HugБързо да и минава на Ичка  Hug Praynig
тинчето мерси за почерпката   bouquet    .Бързо да оздравявате и да ви подминават вече болестите Praynig Hug за вас  HugЗа Гентамицина по добре не мисли сега  Praynig
хелена не мисля че ти е злояда то в тия жеги как да се яде .А и щом спинка цяла вечер значи е сита и това ядене и стига.При всяко дете е различно някое хапва по 200 гр. и нагоре , а някои по малко не си създаваи излишни главоболия с такива мисли Hug
STELLEE Hug как е Алексчо ,а ти какво стана с твоите здр. проблеми по добре ли си
Мамма идеята за коластрата е страхотна. PeaceАз вчера точно си мислих да питам тук майчетата какво ще дават на дечицата (на по големите също) за да избегнат зимата по сериозни болести? И тъй като съм твърдо против грипните ваксини търся други алтернативи всяка есен  newsm78
Отовам сега да полегна с малката  Laughing
Лек ден ви желаем  Hug

# 702
  • Мнения: 14
Здравейте пак,
относно храненето на бебоците. Да млякото е основна храна, но това не означава че едно от храненията не може да се замества с зеленчуци плодове или каша.
По лошия вариант е децата да се прехранват т.е да се дават непременно някакви големи количества както чувам на последък от порядъка на 200 и нагоре мл или гр на едно хранене.
Аз съм на мнение че е добре децата да ядят по-често но по-помалко.
Последно бях чела че общото количество мляко до 7-8 месец е в порядъка на 750-850 мл за една денонощие 24 часа което ще рече 150 - 170 мл при 5 хранения на ден.
Така че количества по 200-250 ми се виждат ужасни като обем за едно хранене.
Вярно че на опаковките АМ пишат такива количества но ако се замислите увеличаването на количеството вода и количествата мляко ве променя плътността на млякото така че ако се направи мляко с помалко вода и съответното количество мляко сухо няма да се налага да се изхвърля излишното количество.
Аз съм много срещу това децата да се насилват още от сега.

# 703
  • Мнения: 6 362
Мамма, много ти се радвам на постовете и на страхотните снимки на малката кукла. Hug Моят мъж миналия ден си купи нов апарат и изпадна в депресия. Че то по-лесно да се научиш да караш самолет, отколкото това чудо. Снощи търсих курсове и днес ще се записва на двумесечен вечерем курс.

Челси  Hug

И аз съм така с нашия фотоапарат. Ние си взехме нов фотоапарат преди 3-4 месеца след като изгубихме зарядното за батерията на стария и се оказа, че зарядното може да ни го доставят по поръчка от чужбина за баснословна сума, равняваща се на половината на стойността на фотоапарата.  Crazy
Старият беше на границата между сапунерките и хубавите апарати, полупрофесионален, но ставаше за безразборно щракане  Laughing
Купихме си нов. И аз съм като индианец. И аз търсих разни курсове по фотография, намерих, но... само време трябва да се намери. Сега снимките са на база късмет, на принципа на проба-грешка с настройките и много щракане.

Mamma КАЖИ МИ НЕЩО ПОВЕЧЕ ЗА ТАЗИ Коластра на Аквасорс  от къде се закупува, кой я произвежда и така на татък.

Ще започна с уговорката, че аз по принцип съм привърженик на традиционната, класическата медицина и не си "падам" по хомеопатия и алтернативни лечения (с изключение на няколко изпитани "бабини рецепти" и няколко билкови рецепти по Димков). В случая обаче не мога да кажа на бялото - черно. От друга страна продуктите не са лекарства, не са и хомеопатични такива.
След като в чудо се бяхме видяли с боледуванията на каката, която беше нон-стоп болна в яслата и детската градина и след като минахме през всичко стандартно възможно, което се предлага за подсилване на имунитета, това ни беше спасението - Колактив Коластра (на големите давам Колактив 3) и Зелена енергия (линкове към информацията са към първия попаднал ми сайт, но със сигурност в нета има още много инфо, мисля, че и тук във форума за алтернативна медицина има тема). Давам ги от началото на септември до началото на юни месец и определено има огромен ефект. Ако тръгнат да се разболяват, увеличавам дозата за няколко дни.
Вече ще станат 8 години откакто ги ползваме и не смятам да преставам.
Това е сайтът им http://www.aquasource.net Продават се от дистрибутори на принципа на МЛМ (друго нещо, което хич не харесвам), но хубавото е, че всеки може да се регистрира като дистрибутор и няма изисквания за количества покупки/продажби, т.е. човек може да си купува само за собствена употреба (аз взимам само за нас, децата, майка ми, за приятели) и никой не те притеснява и кара да купуваш повече или да продаваш с цел печалба.
Майка ми беше много скептична, но след като две зими подред беше непрекъснато болна, изкара две бронхопневмонии, лепваше всеки грип (въпреки или заради противогрипната ваксина), тази зима я спасих и нея като я навих да взима зелена енергия и коластра - не се разболя нито веднъж.
Спирам, защото започвам да звуча като рекламен агент, а не искам.


tincheto, съжалявам, че и Симона е болничка. Милите хлапенца! Бързо оздравяване!

# 704
  • Варна
  • Мнения: 46
Здравейте и от мен Simple Smile
Честити месечинковци да са живи и здрави Simple Smile))
На болните дечица на вени саси на елзас и тинчето бързо оздравяване снощи ви четох и много ми домъчня да ги напрегръщате от нас със сияна
Сега се връщам от консултация малката е 7050гр и 66см. Биха ни последния Пентаксим и др месец противохепатитната и край с ваксините. Това дете като влязохме в кабинета и докато не излязохме не спря да пищи няма кротване от нищоооо направо едвам се чувах с педиатърката. Не знам и дали точно я измериха че тя пищеше и тогава. Като я ободоха млъкна за секунди и после пак неистов рев. Сега спи милата измори се много.....на мен пак ми се видя че малко е качила предния път беше 6550 знам ли вече

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт