Отговори
# 720
  • Мнения: 131
И аз на всяка манджа меродия да си каза мнението. Относно млякото съм съгласна, че май 210 е много, моите мишоци не могат да се справят с такова количество до сега, а са на близо 7 месеца. Доколкото знам не е добре да се разширяват коремчетата.
За разреждането на повече прах с по-малко вода не съм чула. По-скоро обратното, особено при запек, но само веднъж на ден вместо например 6 лъжици в 180мл вода, да се сложат 5.
Момичета, малко попрекалих с яденето днес, ако ми стане нещо да знаете, че ви обичам. Лека нощ. Hug

# 721
  • Мнения: 131
Кармен, здравей. Не мога да не ти отговоря, докато публикувах отговора си ти ме изпревари. Добре дошла, радвам се за добрите ти новини.  Hug
Да ти кажа сега за атопичните деца, такива са, не спинкат мрънкат. Не е лесно да те сърби, горките деца. Аз знаех, че имате дерматит, от оплакванията ви разбрах. Ако искаш на лични да си поговорим, нашият дерматит го овладях, дай Боже, че беше много зле, особено в бг и от жегите.
Да ти призная къде ли не ходих и при хомеоПАТКИ , кожни и тн. Една доцентка ми помогна и то като комбинира едно лекарство от тук и едно от БГ. Къпането е само с олио- Мустела или тук на рецепта (безплатно) едно Ойлатум се казва.
За храните нито съм забавила, нито е ще ограничавам детето от круши и тн. Атопичните деца днес може от едно да реагират, утре от друго. Ходенето на алерголози е безпредметно. А дай Боже и да го израстнат, което е повече от сигурно. Praynig
Ще се радвам да се чуем и пишем. Hug
мама-ив Hug

# 722
  • Мнения: 73
Челси, мила, от хомеопатичните бих се снабдила с Оксцилококцинум и Дентокинд - това е за зъбките, на Вини му помага. Също кремче Витасин - става за рани, изгаряне, екземи и др. Но-шпа ако ти трябва за нещо. Бих си взела и активиран въглен защото в Англия съм успяла да го намеря само веднъж. Тук педиатрите дават витамин Д във вид на капки Вигантол - не знам в Англия какво е, предстои ми да разбера, но бих си взела поне 1 шишенце от тук. Ако се сетя още нещо, ще ти пиша.

Да те питам, знаеш ли дали в Англия има мляко Фризопеп?

П.С. Видях, че си писала сега. Благодаря ти. Аз го къпя вече с олио Стелатопия на Мустела, но вече не смея да го мажа с нищичко. Обривите изчезнаха за 1 ден от хомеопатията, но след това пак се появиха като започнахме да лекуваме разстройството. В момента пак има обривчета тук-там, с удоволствие бих обменила опит с теб Simple Smile Пак ти благодаря, ще ти пиша.

# 723
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
С пожелания всички болнички да оздравяват! Hug
Мамо ИВ на теб и на Натали Иванова  Hug Hug
Еличка дано Вики и ти  по бързо да се възстановите от този кошмар и да не ви навестяват такива ужасни болести!Много ти съчувствам и те гушкам Hug

Алекс папа по 180мл обикновенно,понякога 160рне е в никакъв случай от дебелите бебета.Всъщност аз винаги съм се чудела какво значи прехранено бебе newsm78 Обикновенно бебенцата или са лакомки,или са злояди или когато искат ядат когато искат не.Ако иска да яде  и да се скъсва от рев поради причината че не се е нахранило аз бих му дала.Мисля че е доста трудно да го прехраня на тази възраст.Криси изглеждаше много пухкав на възраста на АЛекс,с едни такива големи бузки и си папаше стабилно-по 210-240мл мляко.В никакъв случай в момента не е дебел,въпреки че е 15кг и си хапва.Разбира се в момента той определя какви количества да изяжа и мога да кажа че има дечица,които изяждат доста повече от него а са по слабички.Така че въпрос на физиология според мен.Алекс пък въобще не е от пухкавичките бебчета но тежи 8300 което за 5 месечно не е малко като килограми поне според мен Simple Smile
Подкрепям Кармен за Дентокинда и оксилококцинума Simple Smile
Бягам че утре пак съм по задачи Hug

# 724
  • Мнения: 6 362
Момичета, няма никакъв смисъл да спорите и да се ядосвате за такива неща.
Всяко дете си е различно, с различен вкус, режим, желания, характер. Всяка майка си решава как да гледа собственото си дете.
Сега поне това е хубавото, че информация има много.
А когато някой търси съвет и въпрос, то винаги има достатъчно отговори, достатъчно споделен опит, от който всеки може да почерпи информация, да я пресее и да отдели тази част от нея, която би отговорила на неговите виждания и нужди на него и детето. Идеята е да споделяме опит и да си помагаме, когато е необходимо.
Разбира се, има основни постулати, които е препоръчително да се спазват, но както вече писах, всяко дете си е различно и това, което е нормално за моето дете, може да е неприемливо за друго и обратното.

Аз се съобразявам предимно с Дарина. Например не съм и спирала нощното хранене, не съм замествала с вода (доста често педиатри го препоръчват, а и доста често майки го прилагат, дори и аз с баткото процедирах така - през нощта като се събуди - само вода), Дарина обаче сама си го отказа -  сама престана да се буди и си спи по близо 12 ч.
Сега при захранването - на обяд почти винаги ми отказва мляко след пюрето (120-130 гр). Винаги правя мляко и винаги предлагам, но не иска - в повечето случаи присмуква два-три пъти, рядко изпива около 20-30 мл, но ако и дам още пюре - яде. Пробвах и да изчаквам малко 10-15-20 мин. след даването на пюрето и тогава да предложа млякото - пак не иска. 
Следобяд давам плодово пюре, след което изпива 60-80-100 мл мляко.
На вечерното обаче правя 210 мл и почти винаги ги изпива почти до край. Ако направя 180 мл и млякото свърши, тя надава такива писъци, че нищо не може да я успокои - не приема нито водичка, нито биберон-залъгалка, нито никакво друго залъгване - иска си още мляко. Предпочитам да направя 210 мл, детето да си ги изпие и да си заспи спокойно.

Никога не насилвам дете да яде (независимо дали бебе или по-голямо дете), изключвам разбира се извънредни случаи (когато е болно например), в които се налага залъгване, за да хапне поне малко.

Та, приемете това, че и ние сме различни, и децата ни са различни и все по-различни ще стават, не можем всички да ги равним и няма нужда от негативни емоции, сравнявания и т.н.. Моите дето са ми три родни и нямат нищо общо помежду си като начин на гледане, хранене, вкусове, поведение и т.н., пък какво остава за съвсем различни деца.
Важното е да са живи и здрави.

# 725
  • Мнения: 131
Многооооооо пинкате, маминки. Joy
Ние сме ранобудни, но не по мое желание разбира се. Снощи бананите с пижами легнаха рано и сега искат да играят. #Crazy
Добре, че е баба им да ги занимава, аз ще си легна, но чакам поне единия да заспи, че ако гракнат и двете ще събудят цялата къща.
На всички желая лек петък, весел уикенд и много здраве. Hug

# 726
  • Мнения: 131
маминки, дайте предложения за заглавия, че сме на 49 вече.

# 727
  • Мнения: 97
Добрутроооо !!! А аз не спинкам Челси хайде по едно кафенце от мен  kaffeetrmker_2
Мами аз съм много хепииии  newsm44 newsm44 newsm44 след вчерашния зор по голяма нужда ..тази сутрин шуша ме събуди с пълен памперс  Mr. Green и не беше твърдичко. WhistlingПохвалих ви се  Wink
Честити месечинки на Вилиан  на мама Vasilia ,Ева  на мама Felizidad и Жорко на yanin4eto   bouquet  bouquet  bouquet
Челси за хомеопатията какво да ти кажа ?Знам че според организма специалиста изписва различни хапченца или гранулки.Но като наи широко спектърен се използва оксилококцинума .Ние пък пием съвсем друго за имуната система , но всички са ефикасни според мен.За зъбките моя позната ми препоръча пък Камомила (на гранулки е пие се след 6 м възраст) знам и за тинктурата , но при толкова малки дечица кое точно може да се дава и аз незнам. newsm78 Не съм седнала да почета признавам си  Embarassed
Карменче много се зарадвах за хубавите новини все това да чуваме  Praynig Hug
Евче, Гудалинка,Кармен,Мамма Hug Hug Hug
Лек ден ви желаем  Hug

# 728
  • Мнения: 97
Мартенчетата с бели зъбки са вече и на дупетата ще сядат вече  newsm78
Еи това измисли моя изветрял мозък  Mr. Green
Уф това вече...вече нещо не ми харесва...давайте други предложения  Peace

# 729
  • Мнения: 26
Здравейте

По отношение на това кой колко яде..каво значи прехранване или недохранване..според мен детето си показва само кога и по колко иска да яде. Давах на Ивет по 200мл мляко и тя постоянно връщаше след това, почнах да й давам по 180млл и спря да връща,яде на 3часа и половина, понякога и на 4часа. Относно пюретата, не ги иска, яде си по 50-60гр максимум и това е ...колкото иска, толкова да яде...все пак непрояло дете няма, все в едн момент ще почне да яде  Grinning

Толкова от мен,чао за сега  Simple Smile

# 730
  • Мнения: 14
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА

иСКАМ да почна с това никой да не се засяга от моите думи относно храненията на децата, просто споделях мнение и наблюдение.
За мен примерно  най правилно хранене си определят децата докато са изцяло на кърма и най вече заради това че в този случай те сами спират да се хранят (по-точно обикновенно заспиват) а и при кърменето цицата  Joy не пуска повече отколкото си изсмучи само детето, защото при бибероните дупките са доста по широки от тези при зърното и  в много случай млякото капе или тече без дедето да смуче и бебоците ядат малко по бързо а сигналите за ситост на стомаха пристигат по-бавно до мозъка а когато стигнат вече му е станало тежко на коремчето а и оригването става по тредно.
Само ще дам за пример как един възрастен се чуства ако хапва диня но я яде доста бързо и докато се усети е изял доста голямо количество и след това поне половин час му е доста тежко нищо че динята е само вода. Така се чустват и децата ако бързо ядат по-голямо количество на веднъж. Аз затова писах че е мисля че е добре по начесто да се хранят но тава си зависи от тях Joy Joy Joy

Приятен ден на всички от мен

# 731
  • Варна
  • Мнения: 27
Добро утро  Simple Smile
Ами ето ни и нас с терзанията около храненето  Sad
Вчера Радост на обяд в 12 си изяде зеленчуковото пюре с удоволствие  Simple Smile, след това спа 2 часа и в
15:30 изяде само 50мл мляко  Shocked, за следващото хранене в 19 беше вече гладна явно и си изпи всичкото количество 160мл.
Но вечетра преди сън и след баня, не ще и не ще  ooooh! С голям зор и в продължение на 1/2 час с почивки изяде около 120мл и заспа. тази сутрин се събуди в 7:30  и в 8 изобщо нямаше намерение да яде. Успя да изпие около 80-90 мл мляко, при положение че е първото хранене за деня след дълъг сън. Казах си, че няма да се шашкам и депресирам, колкото иска толкова. Елате да я видите- вика, крещи, смее се и си обикаля леглото  Laughing, на мама Радоста  Heart Eyes
Оставете децата да ядат кой колкото иска. Единствено се притеснявам, че не можем в никакъв случай да стигнем тези "препоръчителни" количества мляко за деня.
Прегръщам ви всички и до скоро.  Hug
Аз се мятам да стягам багаж, защото отлитаме на село за една седмица.
целувки по дупетата на малките човечета  Heart Eyes

# 732
  • Мнения: 97
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА

иСКАМ да почна с това никой да не се засяга от моите думи относно храненията на децата, просто споделях мнение и наблюдение.
За мен примерно  най правилно хранене си определят децата докато са изцяло на кърма и най вече заради това че в този случай те сами спират да се хранят (по-точно обикновенно заспиват) а и при кърменето цицата  Joy не пуска повече отколкото си изсмучи само детето, защото при бибероните дупките са доста по широки от тези при зърното и  в много случай млякото капе или тече без дедето да смуче и бебоците ядат малко по бързо а сигналите за ситост на стомаха пристигат по-бавно до мозъка а когато стигнат вече му е станало тежко на коремчето а и оригването става по тредно.
Само ще дам за пример как един възрастен се чуства ако хапва диня но я яде доста бързо и докато се усети е изял доста голямо количество и след това поне половин час му е доста тежко нищо че динята е само вода. Така се чустват и децата ако бързо ядат по-голямо количество на веднъж. Аз затова писах че е мисля че е добре по начесто да се хранят но тава си зависи от тях Joy Joy Joy

Приятен ден на всички от мен
само дето бибероната има една дупка , а при гърдата  слиза най-малко по 3-4 канала млякото и с такава сила , че не могат да контролират струите. Wink Лично наблюдение  Laughing не се сдържах  Hug

# 733
  • Мнения: 14
Само че силата си я контролира бебока и излизат само когато той иска а при биберона и по време когато не суче даже Joy Joy Joy
ох и аз се не сдържах сори hahaha

# 734
  • Варна
  • Мнения: 58
Здравейте мами и бебчовци Hug
Честити зъбчета и месечинки на всички бебоци.  Hug
Ние също сме болни, предния петък малкия започна да кашля също като Вики на Елзас. Този вирус се вихри във Варна в последно време.  Отначало и ние само с калции, черни капки и витамин Ц трябваше да минем, но не би. След като се дра 3 дена, в понеделник ни изписаха Зинат, давам и Мукоплант и капките и витамин Ц Crazy, постоянни му ръчкам нещо с устата.
Утре трябва да приключваме с антибиотика, а Бобчо още кашля, уж по-малко но...откакто е болен не сме и спали като хората, върти се като пумпал в леглото. Онази сутрин се събуждам и гледам малкия така се е завъртял, че главата му беше на мястото на краката. Слагам го в лятно чувалче да спинка защото иначе изритва всичко. Добре, че поне си е доста жизнен това ме успокоява.   Simple Smile Ние все още се кърмим, ще се захранваме на 6 месеца. След това боледуване много се заинтересувах от Коластрата и другите неща. Ако има мами от Варна проявяващи желание, може да се комбинираме Wink.
Стискам палчета на всички бебчета да се оправят по-бързо

Общи условия

Активация на акаунт