Колики и хранене на кърмачката

  • 4 920
  • 6
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Здравейте на всички майки кърмачки.С голяма гордост и аз съм в редиците ви от почти два месеца. LaughingМалкият се храни доста добре и надава по много/което малко ме притеснява/.Храни се на 2 часа,но понякога си иска и на час и на 3.От десетият ден е с колики,който в началото бяха доста силни ,а от седмица отшумяват.От самото начало аз самата се ограничих в храненето ,за да не предизвиквам коликите с моите храни.Не  знам колко има връзка храненето на майката с коликите на бебето обаче  newsm78.Като цяло съм спряла бобовите храни,зелето,чесъна,люто,мед,фъстъци,шоколад,кафе,ягоди/даже и на сладка/.Но като се замисля ям само картофи и ориз.Иска ми се обаче да се храня по разнообразно за да яде и бебето по богата на вкус кърма.Споделете вие ограничавахте ли се в храненето и какво точно ядяхте.Има толкова неща който ме изкушават и едвам се удържам вече  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 125
 Wink Има много теми по въпроса. В нито една няма линк към сериозна информация, която да доказва връзка между твоето хранене и коликите, както и нито един линк, в който да има категорична информация за причините за колики изобщо (тоест в науката за сега има само предположения).

Не съм толкова луда, че да се ограничавам от каквото и да било ... това на човек, мислещ с главата си, просто не може и през ум да му мине.

# 2
  • Мнения: 927
И аз не смятам ,че има кой знае каква връзка между храненето на майката и коликите на бебето. С първият ми син се храних със строго определени храни за да няма колики, а чак към четвъртия месец му отшумяха. Сега с Нахиан и ягодки си ядох и мъничко мед и всичко в умерени граници, което ми се иска ,а детето никакви колики не е имало!! Да ми е жив и здрав милия - понякога дори го забравям, че е около мен  Blush - само се смее, спи и яде. А с баткото историята беше доста по-различна, заради коликите.

# 3
  • Мнения: 281
Ограничавах единствено приема си на прясно мляко, малкият не е имал никакви колики.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Моето бебе имаше доста сериозни колики близо три месеца. Аз обаче не открих нищо от консумираното от мен да влияе по някакъв начин.
Например, по принцип си пия по половин- един литър прясно мляко на ден. В определен период ограничих консумацията до по- нормалните 200 мл, но това не намали коликите на бебето.

# 5
  • Мнения: 397
Ние имахме не много силни колики, но и аз като другите момичета не се ограничавах  Wink. Хапвах си от всичко  Mr. Green.

# 6
  • Мнения: 695
Здравей, Мони,
Честито бебче и поздравления, че се кърмите:)
Както са ти казали другите майки, няма ясни доказателства за връзка между прием на определени храни от майката и колики при бебето. Повечето кърмещи майки не спазват някакви особени ограничения, като изключвам разбира се пушенето и алкохола. Кърмата е с относително постоянен състав и е много трудно дадена храна да го измени съществено. Ако все пак се притесняваш и смяташ, че определена храна влияе зле на твоето бебче, или пък ако в семейството имате история на алергии към определени храни, би могла да пробваш дали ако хапнеш малко  от нея ще има някакъв негативен ефект. Ако няма, пробвай с малко по-голямо количество. Вероятно за повечето храни, които си ограничила, ще се окаже, че не влияят на коликите.
От друга страна, има различни начини да се помогне на бебче с колики. Ако искаш разкажи как точно се изразяват те при твоето бебе и как му помагате. Може да разгледаш тези статии: Колики, Коликите-вик на протест срещу начина на хранене.

Общи условия

Активация на акаунт