Проблем...

  • 4 950
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 827
липиум, тя не кандидатства след  7, а след 8 клас. И наистина е грозно, човек да дава пари под масата, защото познавам родителите на едно такова момче, което не беше от на-  умните, не беше и от най - милите, но влезе в природо-математическа гимназия гимназия от 1 класиране и не беше тайна за никого, че родителите са платили.  
Тя ужасно искаше да учи в училището, което си беше избрала, но когато дойде финансовия шок, аз съвсем ясно й казах "Не можем да ти осигурим дори мизерията". Казах й, че при положение, че са ми намалили заплатата с 400 лв., а на баща й не я изплащат, ние няма как да намерим 300/400 лева на месец, за да учи. Решихме да й кажем истината, а не някакви захаросани приказки.

unadaptable, няма вече как да я отпишем. От училището й взеха дипломата, а и всякакви срокове, в което и да било училище са изтекли.

За училището ето какво: това, че са й взели дипломата, не е нещо фатално.ще ви кажа какво се случи с мен преди 25 години. Аз и сестра ми(близначка)кандидатствахме в едно и също училище, но нея не я приеха.не можехме да използваме привилегията да прием на втората близначка при първата, защото трябваше поне да е взела изпита, а тя изкара 2 Confused Аз се записах в училището, а сестра ми я приеха в друго, но тя толкова тежко го преживя, също като вашето дете. Аз се съгласих да се преместя при нея и майка ми отиде и ми взе дипламата и ме отписа от училището, където бях приета. Записаха ме при сестра ми по диплома, нищо, че всички срокове бяха изтекли. Така, че може.... Simple Smile Помислете пак за възможността да се справите финансово, имате ли някакви резерви, възможности? баб и дядовци да помогнат?
В моя клас имаше две близначки,на изпита след 7ми клас,едната имаше двойка,но и двете ги приеха. Така че,това с двойката не важи отдавна!

Знам,че отпадна това изискване по-късно, но аз скоро навърших 45 години... Mr. Green

# 16
  • Мнения: 29
Едва ли ще можем да я вземем.  Предишната й класна, каза да преснимаме дипломите, защото много рядко ги връщат. При подаването на документите, даваме копието. После на записването, ние носим една шепа документи :медицински, характеристика. Взеха ни само оригинала на дипломата и казаха на дъщеря ми  "Честито, записана си!".

Разговорите ми с нея напоследък са много трудни. Винаги има "Ти си ме оставила за 5 години, защо си мислиш, че ме познаваш?!" или към баща си "Значи можеш да пръскаш по 2000 лева на ден, от парите за висшето, за да правиш гардероби на безценица, но мен не може да ми осигуриш образованието?" или " Знаеш ли колко ще ми е гнусно, да печеля нещо със знанията от старото ми училище, а те да си лепват името върху моето и да казват 'Тази е наша ученичка". . Но мисля, че всичко идва от това, че тя не харесва училището и мисли, че то няма да я подготви достатъчно добре за СУ или някой друг университет.

Deni-meni, имаше такова момче в 7 клас, той беше 8, тормозеше я, псуваше я. Не я е удрял. Тя много се страхуваше да не попаднат в едно училище, но разбра, че той учи в съвсем друг град и това до някаква степен я успокои.

# 17
  • Мнения: 212
Едва ли ще можем да я вземем.  Предишната й класна, каза да преснимаме дипломите, защото много рядко ги връщат. При подаването на документите, даваме копието. После на записването, ние носим една шепа документи :медицински, характеристика. Взеха ни само оригинала на дипломата и казаха на дъщеря ми  "Честито, записана си!".

Разговорите ми с нея напоследък са много трудни. Винаги има "Ти си ме оставила за 5 години, защо си мислиш, че ме познаваш?!" или към баща си "Значи можеш да пръскаш по 2000 лева на ден, от парите за висшето, за да правиш гардероби на безценица, но мен не може да ми осигуриш образованието?" или " Знаеш ли колко ще ми е гнусно, да печеля нещо със знанията от старото ми училище, а те да си лепват името върху моето и да казват 'Тази е наша ученичка". . Но мисля, че всичко идва от това, че тя не харесва училището и мисли, че то няма да я подготви достатъчно добре за СУ или някой друг университет.

Deni-meni, имаше такова момче в 7 клас, той беше 8, тормозеше я, псуваше я. Не я е удрял. Тя много се страхуваше да не попаднат в едно училище, но разбра, че той учи в съвсем друг град и това до някаква степен я успокои.
Взимайки си отпускното от въпросното училище,си взима и дипломата и медицинския картон(ако сте го занесли там)!

# 18
  • Мнения: 29
Едва ли ще можем да я вземем.  Предишната й класна, каза да преснимаме дипломите, защото много рядко ги връщат. При подаването на документите, даваме копието. После на записването, ние носим една шепа документи :медицински, характеристика. Взеха ни само оригинала на дипломата и казаха на дъщеря ми  "Честито, записана си!".

Разговорите ми с нея напоследък са много трудни. Винаги има "Ти си ме оставила за 5 години, защо си мислиш, че ме познаваш?!" или към баща си "Значи можеш да пръскаш по 2000 лева на ден, от парите за висшето, за да правиш гардероби на безценица, но мен не може да ми осигуриш образованието?" или " Знаеш ли колко ще ми е гнусно, да печеля нещо със знанията от старото ми училище, а те да си лепват името върху моето и да казват 'Тази е наша ученичка". . Но мисля, че всичко идва от това, че тя не харесва училището и мисли, че то няма да я подготви достатъчно добре за СУ или някой друг университет.

Deni-meni, имаше такова момче в 7 клас, той беше 8, тормозеше я, псуваше я. Не я е удрял. Тя много се страхуваше да не попаднат в едно училище, но разбра, че той учи в съвсем друг град и това до някаква степен я успокои.
Взимайки си отпускното от въпросното училище,си взима и дипломата и медицинския картон(ако сте го занесли там)!
Те изобщо не го искаха Laughing Някои познати бяха записани и дистанционно, без да носят каквото и да е.

# 19
  • Мнения: 503
"Ти си ме оставила за 5 години, защо си мислиш, че ме познаваш?!" или към баща си "Значи можеш да пръскаш по 2000 лева на ден, от парите за висшето, за да правиш гардероби на безценица, но мен не може да ми осигуриш образованието?"
Навремето след такива приказки ни бяха зачервени бузите.
" Знаеш ли колко ще ми е гнусно, да печеля нещо със знанията от старото ми училище, а те да си лепват името върху моето и да казват 'Тази е наша ученичка"
Чудо голямо, че ще представя новото си училище... Като тръгне да печели Нобелова награда, тогава да се вайка кого ще прославя.
Може би просто трябва да й обясните по-категорично, че парите не растат по дърветата и че да й осигурите средното образование не означава задължително да го направите по най-скъпия възможен начин. И какво въобще означава "Не можеш да ми осигуриш образованието", при положение, че има училище, в което да ходи, ще й купите учебници, раница и спортен екип (ако последните ги няма) и въобще ще поемете всички разноски по ученичката? Това е осигуряване на образование. Тя може и в Щатите да иска да учи средното, или направо на Луната, и тогава по същия начин ще мърмори, че не можете да й осигурите образование. Да издържаш дете по принцип не е евтино, нищо, че децата приемат за даденост всичко, което имат, а да го издържаш в друг град си е ежемесечен удар върху семейния бюджет. Това на 14 би трябвало да й е ясно. Не е като да обясняваш на 3-годишно дете защо не можеш да му купиш акумулаторен джип. Не й се е налагало да изкарва сама пари и нормално, все пак е малка още, но можете да й обясните това, което в близките 2-3 години няма да преживее, за да ви разбере.

# 20
  • Мнения: 701
Мисля си, че детето ще се стабилизира, повече е емоционална и затова. Наистина знам какво е да ти намалят заплатата и да нямаш пари ... Усетих това тази година. Не е лесно. Няма как да й угодите, защото наистина няма откъде да дойдат парите. Но нашите деца са толкова обгрижени, всичко им се осигурява и предоставя и при някаква такава ситуация им избиват бушоните, защото не знаят какво са лишенията. А тези нейни приказки са си същинска манипулация.
Следете я внимателно все пак - ако продължава това състояние, наистина трябва да потърсите съвет от специалист. Понякога и един разговор с външен човек е достатъчен.

# 21
  • Мнения: 29
Тя знае какво е не си богат. В предишната ми работа работех за 350 лв., а когато се прибирах /тя беше на 3/ ми казваше "Мамо, ако работиш повече, ще ти плащат повече!' и тогава направо ми е идело да плача. Знае какво е да нямаш. 
Иначе преди един час отидох да й занеса вечерята, тя отказва да яде с нас и видях, че си е сменила десктопа с такъв на кървави петна. Наистина се надявам това да е просто някаква мрачна фаза от пубертета.  newsm78

# 22
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Може да е просто въображение на моментното настроение...

# 23
  • Мнения: 22 473
Rachelle, а от къде идват тези приказки за това, че баща и "можел да пръска по 2000лв на ден и т.н."? Тоест основателни ли са, наистина ли баща и харчи такива пари за нещо си, или това са нейни измислици?
Защото това определено ми направи впечатление и ме води към мисълта, че имате някакви странични средства, за които тя смята, че има право да отидат за образованието и?

# 24
  • Мнения: 29
Вярно е, но не е всеки ден.  На мен ми е казвал, че са от друга сметка и че парите за университета са замразени, но тя не ми вярва и каза, че баща й толкова пъти я е "метнал", че вече не може да му вярва. опитах се да й обясня, че не само баща й плаща, а и баба й, но тя взе да крещи "Нали и тя ми спестяваше за образованието!" и още нещо, което не  разбрах  . И изобщо за тези пари стават големи скандали.

# 25
  • Мнения: 503
И изобщо за тези пари стават големи скандали.
Защо въобще й позволявате да ви държи сметка за това какво правите с парите?
П.С. Това с отказа да вечеря с вас и десктопа на компютъра ми звучи много незряло и разглезено. Нещо като тръшкането при малките деца, като им откажеш бонбони.
П.П.С. Не се чувствай виновна, че не си Рокфелер, повечето семейства са с ограничен бюджет, в случая реакцията на дъщеря ти е обяснима, но не е оправдана.

# 26
  • Мнения: 22 473
Rachelle, след като вижда, че се харчат подобни пари от баща и, донякъде е нормално да е сърдита за това, че и отказвате да я изпратите в желаното училище.
Друг е въпроса ако тези пари се влагат в нещо, което след това ще ги върне многократно.
Мисля че е най-добре да седнете всички на масата и да си поговорите хубаво как стоят нещата. За да не се стига до по-сериозни последици от сърденето на дъщеря ви.

# 27
  • Мнения: 29
Още щом разбра, че баща й се е прибрал, дойде и го пита "Моя живот колко машини струва?" и после взеха да си крещят
"Нали имаш телефон, какво се оплакваш?"
"Не смей да намесваш телефона, не съм взела от твоите пари, а от спестяванията си. Така, че ти имаш най - малко право да намесваш телефона" "ти ми провали висшето, за да си купуваш глупости!"
"Ти като си купуваш книги, аз ще си купувам машини!"
"Нямам право да чета, за да не ми пипаш парите за университета, така ли?!"
Отиде си в стаята, а мъжа ми започна да мърмори. пробвах да се намеся, но  се опитват да се надвикат взаимно.

Victory, в този случай я оправдавам до някаква степен, защото ако баща й не "парадираше" с машините си, тя може би нямаше да се усъмни в него. Казах му го.

# 28
  • Мнения: 8 827
Не бях прочела всички мнения, на ето на какво искам да обърна вниманието на всички:забележете, че момичето не иска нов телефон, маркови парцалки и разни труфила.Тя иска самокниги и образование, говорим за 15 -годишна тийнейджърка. Повечето искат само финтифлюшки и вдигат скандали вкъщи за тях , а това дете се кара за книги и учение. Е, аз съм изцяло на нейна страна!

# 29
  • Мнения: 22 473
Rachelle, така представени нещата звучат посъвсем различен начин.
Тоест заплатите, които получавате са една част от постъпленията ви....но щом баща и си позволява да купува споменатите "машини", които не знам точно какви са...
Толкова ли са му необходими? Не може ли да се откаже от една от тях (цитираните 2000лв), и с тези пари дъщеря ви ще живее в другият град половин година.
Едно е наистина да нямате възможност и пари да я издържате, друго е да имате някакви пари, но те да отиват за други неща...
Аз лично бих поставила образованието на детето си на първо място, пред задоволяване на някакви други мои капризи, мераци и хобита...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт