Търся отзиви за два комплекса в Пампорово - "Форест Нук" и "Замъка"

  • 14 467
  • 27
  •   1
Отговори
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 902
Моля за отзиви за тези два комплекса - "Форест Нук"  и "Замъка" в Пампорово. Колебая се между тях (случайно ги намерих в нета), на снимки всичко е ок, но все пак друго си е информация от първа ръка. Ако някой може и иска да сподели лични впечатления, ще съм много благодарна.

# 1
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Имаш  ли вече някакви впечатления, или  още не сте ходили? Ние от четвъртък сме в Замъка.

# 2
  • Мнения: 4 076
Бяхме в Замъка през зимата.Обстановката в студиото е хубава,има си кухненски бокс,разбира се,Интернет имаше срещу доста скъпо заплащане,има малко магазинче,откъдето може да си пазариш нещо,ако ти трябва.Ресторантът беше под всякаква критика-красив,скъп и с отвратителна храна,но може да се яде на много други места.Има някакви люлки,но нас не ни касаеха,близо е до Студенец,има си паркинг,който зимата обаче беше платен.Чистиш си стаята сам-или поне при нас беше така,чаршафи не са сменяли за 4 дена престой.Няма басейн,за фитнес-не знам.
Това лято отседнахме в "Снежанка" със закуска и вечеря,по същия начин сме били във "Финландия",а зимата-в "Перелик",който сега е затворен.Просто за мене почивка,в която приготвям храна и мия съдове,не е почивка.Исках и да съм в центъра.
Форест Нук съм го виждала само от колата,отвън изглежда добре,но аз не бих отишла там,тъй като той е извън Пампорово.

# 3
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Благодаря ти за мнението. По принцип ние сме решили да се храним навън, така че кухненския бокс не ме касае много..към нощувките имаме и закуски, които на място ще преценим дали да ползваме(срещу съответното заплащане).Това с чистенето ме притеснява... Wink А хотела много ли е далеч от центъра. Sad
Във Финландия и аз съм била...хубав е. Peace Но и той не е близо до центъра.(или тогава така ми се е сторило Embarassed).

# 4
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Бяхме в Замъка през зимата.Обстановката в студиото е хубава,има си кухненски бокс,разбира се,Интернет имаше срещу доста скъпо заплащане,има малко магазинче,откъдето може да си пазариш нещо,ако ти трябва.Ресторантът беше под всякаква критика-красив,скъп и с отвратителна храна,но може да се яде на много други места.Има някакви люлки,но нас не ни касаеха,близо е до Студенец,има си паркинг,който зимата обаче беше платен.Чистиш си стаята сам-или поне при нас беше така,чаршафи не са сменяли за 4 дена престой.Няма басейн,за фитнес-не знам.


И това за какви пари на вечер и колко звезди имат?  Tired

# 5
  • Мнения: 4 076
Зимата цената беше 60-70 лв.на студио за трима,само нощувка,звездите не ги знам.
Администраторките са много любезни,смятам,че може да се уреди въпроса с чистенето.
Финландия и Замъка са на няколко минути път с кола от центъра,не е далеч,просто не искам за всяко нещо да се качвам в колата.Примерно,ние правехме походи по цял ден,после вечеряхме в Снежанка и се разхождахме към Хижата на ТВ,Оздравителния дом,вила Арфа,понякога сядахме да пийнем нещо-като не се налага да шофираме после....Въпрос на навици и желания.
От Финландия,която,между другото,дава добри оферти за семейства с деца под 14,може да се разхождаш само в посока Белмонт и пътеката към Момчил юнак,маркирана е,ако не те е страх от мечки.От Замъка може да ходиш само към съседния хотел,забравих му името,или към Студенец,доста неприятен с незавършените си строежи.Иначе минахме оттам това лято,имаше хора и коли.

# 6
  • Мнения: 2 867
Мисля че центъра въобще не е някаква необходимост, освен ако не държите на някое заведение, което се намира там. До Студенец (и съответно пистите там и лифта към в.Снежанка) най-близо е Манастира, Стената, Лапландия, Замъка също е доста близо. Центъра е далечко от Студенец и до там се стига с лифт, но четох в друга тема че не работел всеки ден, не знам дали е така. От в.Снежанка има приятни маршрути за обикаляне, а и лифта си е атракция. Така че хотелите в подножието са добър вариант. Форест-нук е на около 2 км от Студенец, не е проблем с кола да се стигне до там и после накъдето сте решили, намира се на доста приятно и живописно място, има и пътечки за обикаляне в района, дискотеката и ресторанта лятото не работят, само механата работи, има басейн, сауна и т.н., шезлонги на полянката пред басейна, в близост няма магазин (на Замъка има). В общи линии е доста приятно, ние останахме доволни. Апартаментите са просторни, комфортни и добре обзаведени.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 773
Бяхме в Замъка през зимата.Обстановката в студиото е хубава,има си кухненски бокс,разбира се,Интернет имаше срещу доста скъпо заплащане,има малко магазинче,откъдето може да си пазариш нещо,ако ти трябва.Ресторантът беше под всякаква критика-красив,скъп и с отвратителна храна,но може да се яде на много други места.Има някакви люлки,но нас не ни касаеха,близо е до Студенец,има си паркинг,който зимата обаче беше платен.Чистиш си стаята сам-или поне при нас беше така,чаршафи не са сменяли за 4 дена престой.Няма басейн,за фитнес-не знам.
Това лято отседнахме в "Снежанка" със закуска и вечеря,по същия начин сме били във "Финландия",а зимата-в "Перелик",който сега е затворен.Просто за мене почивка,в която приготвям храна и мия съдове,не е почивка.Исках и да съм в центъра.
Форест Нук съм го виждала само от колата,отвън изглежда добре,но аз не бих отишла там,тъй като той е извън Пампорово.

Останахте ли  доволни от Снежанка? Лятото ме притеснява, че не е сезон и да не ни прецакат с нещо.

# 8
  • София
  • Мнения: 504
Ние сме отседнали в хотел Дафовска , намира се до хотел Снежанка, много приятен хотел ,чисто е вътре и е близо до центъра! Има закуска на блок маса- достатъчно богата  , а от хотела се стига бързо до лифта при автогарата и от там до Студенец и Снежанка. Всеки ден ти почистват боклука и стаята!

# 9
  • Мнения: 4 076
Останахте ли  доволни от Снежанка? Лятото ме притеснява, че не е сезон и да не ни прецакат с нещо.
В Снежанка в стаята ни беше написано,че се чисти(сгъват чаршафи,декорират нощници...)всеки ден,хавлии сменят на 2,чаршафите на 3 дена и го спазват стриктно.В случай на нужда и по-често(имам предвид хавлиите).За нас беше ок.Ние сме доволни от стаите,с изключение на телевизорчето-мъничко такова,на снежинки предава,ама освен детето вечер,кой ли го гледаше.Храната си е нормална,има избор,ние бяхме със закуска и вечеря,напитките си ги плащаш.Лично мене пакетната цена ме устройваше(5 нощувки),персоналът е много любезен,за Интернет не знам,защото не си носех лаптопа,басейна и фитнеса работиха,но не ми остана време от походи,а и бяхме на Девинските мин.бани-това ни беше басейна:).
На нас много ми хареса,е,то преценката си е субективна и все пак изобщо не е за притеснение.Виж цените на сайта им,нещо като пакет "Лято със закуска и вечеря",по-добри са от тези на х.Дафовска.Всъщност,хотелите са почти един срещу друг.

# 10
  • Мнения: 4 076
Мисля че центъра въобще не е някаква необходимост, освен ако не държите на някое заведение, което се намира там. До Студенец (и съответно пистите там и лифта към в.Снежанка) най-близо е Манастира, Стената, Лапландия, Замъка също е доста близо. Центъра е далечко от Студенец и до там се стига с лифт, но четох в друга тема че не работел всеки ден, не знам дали е така. От в.Снежанка има приятни маршрути за обикаляне, а и лифта си е атракция. Така че хотелите в подножието са добър вариант. Форест-нук е на около 2 км от Студенец, не е проблем с кола да се стигне до там и после накъдето сте решили, намира се на доста приятно и живописно място, има и пътечки за обикаляне в района, дискотеката и ресторанта лятото не работят, само механата работи, има басейн, сауна и т.н., шезлонги на полянката пред басейна, в близост няма магазин (на Замъка има). В общи линии е доста приятно, ние останахме доволни. Апартаментите са просторни, комфортни и добре обзаведени.
За лифтовете:автогара-Студенец,Студенец-Снежанка,Снежанка-Смолянски езера-работят само събота и неделя.
На връх Снежанка можеш да отидеш до близките Орфееви скали с красива гледка към Смолян и скалите над него,да лежиш на самия връх на хладно и да береш боровинки или да слизаш пеша към Студенец по приятен път,лесен,стига да не е много напечен.Заведенията на върха не работят.Студенец през зимата,когато снегът скрие строежите бива,обаче сега те са доста неприятни и като гледка и като район,малкият път Студенец-автогара,много симпатичен на времето,сега е отврат,изорана от багери и там се строи активно на няколко места.
На мен ми се строи,че Форест Нук е на повече от 2 км. ,но може и да греша.Зависи от къде мериш WinkИзглежда добре.Наблизо е екопътеката Невестата,ако не се лъжа.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 373
За лифтовете:автогара-Студенец,Студенец-Снежанка,Снежанка-Смолянски езера-работят само събота и неделя.

поправка - петък, събота и неделя работят лифтовете.

# 12
  • Мнения: 2 867
Студенец - Снежанка мисля че работи всеки ден. Ние го ползвахме в неделя и понеделник (този), от там отидохме и на в. Орфееви скали. Снежанка- Смолянски езера в понеделник мисля че не се движеше, явно не работи всеки ден.
На в. Снежанка имаше едно заведение работещо.
Орфеевите скали ги препоръчвам на всички - лесно се стига, а панорамата е невероятна.

Последна редакция: пт, 20 авг 2010, 01:15 от Arizona

# 13
  • Мнения: 4 076
Ето
График за работа на лифтовите съоръжения Летен сезон 2010
За периода  23.08.2010 – 10.09.2010 год. да работят с клиенти следните лифтове:

- ПВЛ „ Студенец „ № 1 – от понеделник до неделя влючително
- ПВЛ „ Студенец „ № 2 – от понеделник  до неделя, включително
- ПВЛ „ См.езера „  № 4 -  от понеделник  до неделя, включително

—————————————————————————————————————-
За групи от минимум 70 човека, които искат да ползват лифтовите съоръжения извън обявените работни дни на съоръженията е необходимо да бъде подадена писмена заявка до zshopov@pamporovoresort.com /Директор Инфраструктура на Пампорово АД/, най-малко 2 дни преди датата на премине на групата.
   
Когато ние ходихме,работиха само през уикенда.Не че ги ползвахме-предпочетохме да се разходим,но доста хора пътуваха с тях.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 773
Останахте ли  доволни от Снежанка? Лятото ме притеснява, че не е сезон и да не ни прецакат с нещо.
В Снежанка в стаята ни беше написано,че се чисти(сгъват чаршафи,декорират нощници...)всеки ден,хавлии сменят на 2,чаршафите на 3 дена и го спазват стриктно.В случай на нужда и по-често(имам предвид хавлиите).За нас беше ок.Ние сме доволни от стаите,с изключение на телевизорчето-мъничко такова,на снежинки предава,ама освен детето вечер,кой ли го гледаше.Храната си е нормална,има избор,ние бяхме със закуска и вечеря,напитките си ги плащаш.Лично мене пакетната цена ме устройваше(5 нощувки),персоналът е много любезен,за Интернет не знам,защото не си носех лаптопа,басейна и фитнеса работиха,но не ми остана време от походи,а и бяхме на Девинските мин.бани-това ни беше басейна:).
На нас много ми хареса,е,то преценката си е субективна и все пак изобщо не е за притеснение.Виж цените на сайта им,нещо като пакет "Лято със закуска и вечеря",по-добри са от тези на х.Дафовска.Всъщност,хотелите са почти един срещу друг.


Благодаря! Ще взема да звънна да резервирам нещо. Малко позакъсняхме докато се наумувам. Да те попитам за басейна-има ли много народ? Поради тази причина май се отказахме от Девинските хотели, а ми се искаше и там да се отбием. Вие къде бяхте?

Общи условия

Активация на акаунт