Имуностимуланти

  • 21 967
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Алое вера е добър избор само, че аз пия американско на Нейчър Уей от1л, което излиза доста изгодно.

# 46
  • Мнения: 354
Здравейте отново,
ние се преориентирахме към алоето на гел за пиене, сега си купуваме от NWA.
Има огрооомен ефект.

А освен това махнахме третата сливица и така решихме проблема с възпалените уши и вечно запушения нос.

# 47
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О, и на нас това ни е актуална тема. От както сина ми тръгна на училище през седмица е болен. На всичкото отгоре не може да пие хапчета, сиропчета и т.н. Веднага ги повръща. Което е голям проблем, особено за евентуалното лечение.
Сега му давам изопринозин (натрошавам на сол хапчето и го слагам в малко сок) като слагам и няколко капки клеева тинктура. Отделно давам рибено масло (във формата на рибки бонбонки е, много ароматни, сладки, желирани бонбони). И последното което давам е сребърна вода. Сега вече трета седмица не се е разболявал. А това е рекорд. Като предполагам, че това се дължи на рибеното масло и изопринозина, защото до сега ползвах само сребърна вода и клеева тинктура. Но явно това не беше достатъчно. При този "развъдник" (училище и градина) на бацили, вируси и т.н.
Но и аз ще следя за друг имуностимулант, който мога да добавя...  Crazy

# 48
  • София
  • Мнения: 30 142
здравейте,

искам да попитам дали някой е давал Immunomix Bambini?

# 49
  • Мнения: 1
Не трябва да се забравят и естествените витамини препоръчвам Алайв, съдържат гъби и водорасли, които имат имуностимулиращ ефект. Така , че в комбинация с витамините и минералите има добър имуноукрепващ ефект.

# 50
  • София
  • Мнения: 30 142
Не трябва да се забравят и естествените витамини препоръчвам Алайв, съдържат гъби и водорасли, които имат имуностимулиращ ефект. Така , че в комбинация с витамините и минералите има добър имуноукрепващ ефект.

аз избягвам все още да давам с водорасли, защото в/у някои деца имат ободряващ ефект и им влияе на съня, ако не се лъжа  newsm78

# 51
  • Мнения: 376
Къде ги намерихте тези витамини Алайв за деца? Доколкото видях има само за възрастни... А и къде прочетохте, че водораслите влияят на съня?  По принцип добавки не се дават вечер след 18 часа, но чак да нарушават съня... newsm78
 
Изопринозина е изкуствен имуностимулатор, химия с много странични ефекти и няма нищо общо с природните натурални имуностимуланти.

 При нас имат ефект пробиотиците, рибеното масло, спирулината и много сурови плодове и зеленчуци всеки ден, а също и пресни цитрусови сокове от портокал, грейпфрут, лимон с мед или нерафинирана тръстикова захар.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 912
Малкият е почти на 4 год., твърде често боледуващ откак е тръгнал да се социализира по ясли и градини. От изпробваните до сега  - коластра, ЗЕ, рибно на Аквасорс; Бронховаксом; различни продукти на Vision; желирани мечета с витамини и ехинацея - Yammi beаrs; сваляне на конституция при хомеопат, единствено последните 6 месеца откривам полза от нещо, което давам - ФОР КИДС - ADL СИРОП 237 мл за имунната система. Давам го почти без прекъсване, вече сигурно сме на десето шише, когато усетя, че се влошава нещо - дозата 3х5мл за 7 дни, после 2х5мл за следващите 7 дни и нататък по 1х5мл. Пак се разболява, но нещата минават по-леко. А и си е рекорд от септември не е пил АБ, преди това всеки месец, я през устата, я през Д-то  ooooh!

# 53
  • София
  • Мнения: 30 142
Къде ги намерихте тези витамини Алайв за деца? Доколкото видях има само за възрастни... А и къде прочетохте, че водораслите влияят на съня?  По принцип добавки не се дават вечер след 18 часа, но чак да нарушават съня... newsm78
 
Изопринозина е изкуствен имуностимулатор, химия с много странични ефекти и няма нищо общо с природните натурални имуностимуланти.

 При нас имат ефект пробиотиците, рибеното масло, спирулината и много сурови плодове и зеленчуци всеки ден, а също и пресни цитрусови сокове от портокал, грейпфрут, лимон с мед или нерафинирана тръстикова захар.

в една от темите за витамини и т.н. една мама беше споделила точно това, че детето й не спи по 15-16 часа и се оказало от наличието на водорасли в добавката, която давала. Попитах лекарката ни и тя потвърди, че при отделни случаи се получава такъв ефект, затова не препоръчва до 3г. даване на добавки, в чиито състав има водорасли (тя спомена за зелени водорасли ако не се лъжа), но всеки си преценява все пак.

За Изопринозина знам, че е на хим. основа. Имуномикс е БИО продукт и го давам него. Изопринозин ще пием 15 дена, з-то се налага.

# 54
  • Мнения: 16
Ами аз в момента за дъщеря ми съм се спряла на Супер Мечо - витамини . Давам и ги за укрепване и подсилване на имунитета и да си призная има ефект така като гледам .. другите около нея деца доста се разболяват , но да чукна на дърво засега е здравичка Simple Smile от време навреме се поразсополява , но само това Simple Smile. Витамините представляват желирани мечета и съответно ги взима с голяма радост Grinning доколкото знам има и сироп - пак Супер Мечо с вкус на плодове .. Simple Smile

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 755
zdraveite malko da pobutna temi4kata,dnes bqhme pri pulmolog ot koito sam mnogo dovolna i ni dade da smu4em ot blizalkite jelly vit no ne mojah da gi otkriq v 3apteki pak i toi mi kaza 4e sa malko po skapi.Kakva im e vsa6tnost cenata vidqh 4e ima mami koito sa gi davali i po 20br ili po 50br sa v opakovkata?Blagodarq predvaritelno.

# 56
  • Мнения: 17 987
http://apteka.framar.bg/30019360/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D0%B0- … 180-%D0%BC%D0%BB-

За този Имуномикс искам да попитам и аз. Някъде мернах мнение, че ехинацеята и пчелния прашец бил отрова, та още чакам логичния аргумент на този коментар.
Някой пробвал ли го е?

А тук е 5 лв по- евтин  Wink
http://www.marvi.bg/imunomix-sirop-za-deca-180-ml-1013.html

# 57
  • Мнения: 1
За ехинацеята за пръв път чувам такова нещо.Виж пчелния прашец може наистина да бъде много опасен за хората с алергии.Аз съм фенка на Алое вера и витамините Алайв от Нейчър Уей от години и понеже ми действат добре не ги сменям с други имуностимуланти.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 380
коластрата може ли да повлияе по някакъв начин на пролактина? и въобще има ли фактори, при които не се препоръчва да се приема?

# 59
  • Мнения: 3 540
За ехницеята и пчелния прашец, ползвам ги от 2г, а също и мои познати, нямаме никакви проблеми.
От голямо значение е, с какви съставки са обработени.
За качествения пчелен прашец си има схема за приемане и отстраняване на алергии!

Общи условия

Активация на акаунт