Как избрахте име на детето?

  • 16 985
  • 152
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3
Името на синът ми е с буквичката на майка ми, Мариана-Максим. А дъщеря ми е Памела, с буквичката на свекър ми Петър.

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Големият на свекъра - Иван, малкият на баща ми - Васил. А малката щеше да е Десислава на двете баби - Димитрина и Данче, но след като ме караха до 8-мия месец да правя аборт си я кръстих на име, което ми харесва - Преслава.

# 137
  • Мнения: 7 947
А първите две харесваха ли ти и защо реши на родата?
Това винаги ми е било странно, ще кръстя детето на тоя, на оня...не че при нас не се получи така, но...просто името ежасно ми хареса, не влагах никакъв сантимент в него.

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Иван винаги ми е харесвало - дори исках и да си намеря мъж с това име, ама ... съдба  Laughing Васил също ми харесва, там имаше проблем, че баща ми не го харесваше и се сърди една година, че е кръстен на него Simple Smile А и съм от поколението, при което да не кръстиш детето на баба или дядо беше много рядко изключение.

# 139
  • Мнения: 251
Дъщеря ми носи и трите имена на свекър ми ( в женски вариант разбира се, но запазено първоначално значение) и си дойде почти с името си.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 144
Моя термин беше за 3 декември , и аз с 2 ръце се молех да пренося поне до 6 .12 - Никулден , за да не давам обяснение относно името на което тогава се бяхме спряли,но водите ми изстекоха на 30 ноември ! Точно когато съобщавах на таткото " предстоящото събитие " , по новините даваха как Папата благославя всички християни по случай Андреев ден (тогава разбрах , че е официален празник ), ии... той отсече - " Ако родиш днес , детето ще се казва Андриана " . Та така , да ми е жива и здрава на 30.11.2010 ще стане на 4 г.

# 141
  • Мнения: 198
Ами сънувах го-колкото и невероятно да звучи.Реших да се вслушам в съня си и го кръстих  точно по същият начин.Синът ми се казва-Велизар

Поздравления за прекрасното име, което сте му дали. Heart Eyes
Моят син също беше сънуван, и като пол, и като име. И той е Велизар. Grinning

Проблема дойде при втората, какво име да измисля с О.
От както разбрах че съм бременна почнахме да мислим. Не трябваше да е руско. Български хубави няма. Е нагодихме го накрая.

Ако имаш предвид Оля, Олга, това е СЛАВЯНСКО име, не руско. И много повече ми харесва от това, което сте "нагодили". Супер префърцунено ми звучи. Мое мнение, де. Wink
  bouquet

# 142
  • Мнения: 0
За голямата избрах името Диана, заради свекървата ми, кога се казва Дияна, но на мен "я"-то не ми харесва и го заменя с "а" Mr. Green
А малката я записах Саня, на майка ми Соня, но пак махни "я"-то Mr. Green

# 143
  • Мнения: 274
Дъщеря ми е Анна-Мария и името и не идва от баби, дядовци и роднини. Кръстена е на Богородица и нейната майчица Св. Анна  Simple Smile Да ми я пазят жива и здрава

# 144
  • Мнения: 87
След сватбата с милото се разбрахме, че първото ще бъде на неговите родители, второто на нашите.
Баткото е с буквичката/В/ на свеки, малкият е с буквичката/С/ на моята майка.
Имената ги избрах аз.

# 145
  • in a small little house...
  • Мнения: 10
Ами аз през цялата ми първа бременост бях толкова притеснена и изнервена, понеже имаx два спонтанни аборта преди това, че изобщо не ми беше до въпроса за името. А и никой не ми досаждаше с намеци и претенции, аз бях като бомба със закъснител, която ще избухне всеки момент. След раждането, когато докторът ме убеди че сина ми е в перфектно здраве, започнах да мисля как да го кръстя. Мислех за Виктор, ама се отказах. Накрая се спрях на Пресиян, хем на баща ми Петко, хем на свекито Петранка, която разбира се отбележи коментар, но кой я слуша нея.
За второто вече бях по-спокойна и през цялата бременност мислех как да я кръстя. Към края на осмия месец четох някаква книга за римските богове и като прочетох за богинята на лова Диана, бях очарована от името и си казах че дъщеря ми ще се казва Диана. Мъжа ми не го хареса, но аз му казах да свиква с него, защото ще я запиша така.

# 146
  • Мнения: 432
По старомодния начин-  децата ги кръстихме на майките ни. Аз си бях направила цял списък, но той не хареса имената и каза, че винаги си е представял така нещата. Е, съгласих се. Само дето ги разменихме-той настояваше първото да е на моята майка. Обаче аз казах, че не се знае какво ще е второто и ако е момче даже и турско да стане няма да е Минч(к)о. Мина звучи нежно въпреки, че не е сред фаворитите ми. А веднъж когато бях млада чух една майка да казва на детето си Антония и ми се видя много сладко. Майка ми е Антоанета и не го долюбва много, та избора беше лесен. Иначе първи в списъка с женски имена ми бяха Виктория и Кристина. Смешното е че наскоро сънувах, че ще имаме момче и трябва да се казва Димитър, обаче нито съм бременна, нито планувам. Но имаме ли трето ще решавам САМА!

# 147
  • Мнения: 4 569
Смешното е че наскоро сънувах, че ще имаме момче и трябва да се казва Димитър, обаче нито съм бременна, нито планувам. Но имаме ли трето ще решавам САМА!
И двете имена дето сте ги избрали са много хубави,нежни са,не са изтъркани и звучат добре.
Пожелавам ти третото да е син и да е Димитър! Stuck Out Tongue

# 148
  • Мнения: 8 901
Уважихме свекъра да е с неговата буква. Исках да е българско, да има значение, имен ден и да ми звучи добре. Така избрахме Диляна.

# 149
  • Мнения: 50
Синът ми си дойде с името така да се каже-роди се на празник.
На дъщеря ми името го измисли мъжа ми.

Общи условия

Активация на акаунт