Как избрахте име на детето?

  • 16 995
  • 152
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 796

........................
Сега третото,ако е момиче,със сигурност ще е Елина,а за момче имаме три варианта,които ни харесват много-Калоян,Борис и Денис.
Не сме се съобразявали с никой,нямаше и сърдити.............................
Леле, само Денис недейте, това е турско име. Срамота е!

http://en.wikipedia.org/wiki/Dennis
Има разлика в значенията на турския вариант от една страна и англоезичния и френския от друга. Така че да се твърди, че Денис е само турско име е смешно.

# 106
  • Мнения: 2 272
Giada, пожелавам ти успешно раждане и здраво бебе! Обаче като чета - името - производно на татковото му и с буквичката на свекървата... като дойде второто детенце - задължително на свекъра... Ти в лехата ли си израснала? Близки нямаш ли, някой пита ли те за желанията ти и вкуса ти? Не искам да звуча грубо, дано това съвпада и с твоите виждания за имена на децата ти, иначе не ми се вижда справедливо  Rolling Eyes

Хаха, първото име си е изцяло мой избор, аз мисля, че детето си дойде с него. Представям го малко като моя приумица, но това си е съдба. Забравих да кажа, че името започва и с моята буквичка  Laughing. Ще бъде голяма обърквация вкъщи! А относно евентуалното име за момченце - ми да, несправедливо е! Ама ще има семеен разрив, ако не се съглася с избора на съпруга ми, а не си заслужава. Ако второто ни е момиче, ми е дадена зелена светлина аз да определя пак.

# 107
  • Мнения: 96

........................
Сега третото,ако е момиче,със сигурност ще е Елина,а за момче имаме три варианта,които ни харесват много-Калоян,Борис и Денис.
Не сме се съобразявали с никой,нямаше и сърдити.............................
Леле, само Денис недейте, това е турско име. Срамота е!

http://en.wikipedia.org/wiki/Dennis
Има разлика в значенията на турския вариант от една страна и англоезичния и френския от друга. Така че да се твърди, че Денис е само турско име е смешно.
Да бе, нека да го кръстят Денис като половинат турци в БГ и да видим, как ще разбират хората името, като турско или като френско.

# 108
  • Мнения: 1 796

........................
Сега третото,ако е момиче,със сигурност ще е Елина,а за момче имаме три варианта,които ни харесват много-Калоян,Борис и Денис.
Не сме се съобразявали с никой,нямаше и сърдити.............................
Леле, само Денис недейте, това е турско име. Срамота е!

http://en.wikipedia.org/wiki/Dennis
Има разлика в значенията на турския вариант от една страна и англоезичния и френския от друга. Така че да се твърди, че Денис е само турско име е смешно.
Да бе, нека да го кръстят Денис като половинат турци в БГ и да видим, как ще разбират хората името, като турско или като френско.
Ами аз например турски филми не гледам, нямам познати от турски произход и свързвам името с Денис Бергкамп, Денис Родман, Денис Силантиев, Денис Куейд, нито един от тях не е от турски произход, предполагам, че не съм единствената, която като чуе Денис не прави асоциации с турски сериали, въпрос на среда и предпочитания.

# 109
  • Мнения: 115
Има разлика в произношението на името Денис в турски вариант и в другия вариант.
Доколкото съм информирана при турския вариант,ударението е на друго място и накрая е със "з",а не със "с".Но наистина всеки си прави различни асоциации.Аз лично въобще не го свързвам с нещо турско това име.

# 110
  • Мнения: 19
Просто го знаех ... не знам защо но не можах да приема друго име.
Иначе Константин ми беше втори вариант,но не можаха да ме пречупят нито майка ми,нито сестра ми,която се шегуваше,че ще му казва Киро, не Кристиян ... щяли да му казват Криси,което е женско име... Rolling Eyes Joy Луда работа... тя и си му казва Киро де,на шега разбира се Whistling
Аз му казвам Кико,някой го наричат Крис  Crazy

# 111
  • Мнения: 2 786
Ние нямаме деца, но сме говорили по темата и дори за имена Simple Smile Има доста имена, които и двамата харесваме, така че не мисля, че ще е голям проблем. Освен да изберем кое точно от всичките, които харесваме  Laughing Няма общо с роднини, а просто имена, които ни харесват  Grinning

# 112
  • Мнения: 17
Ние искахме имената на децата ни да са нормални добре звучащи  и не популярни имена.
Името  близко до това на свекър ми а и на мен много ми хареса.
Савина стоя два дни без име докато не я записах така както аз желая, съпруга ми настояваше да е Анета много харесвл името  но на мен ми е противно заради една много  противна личност от детството ми.
Вечерта преди да родя Ивка и Пепино сънувах две икони едната с лика на Св Петър а другата с лика на Св Иван Рилски. Преди това бяхме избрали други имена Мария и Никола но след съня вече знаех как ще се казват Ивета и Петър.

# 113
  • Мнения: 15 379
Имах куп с мъжки имена (страшно рано се разбра, че чакам момче), но съпругът ми не хареса нито едно.
Един ден майка ми се прибра от работа и ми каза: "Харесва ли ти името Теодор?".
Хареса ми - значението, символиката, звученето.
И така, кръстих сина си Теодор Heart Eyes.

# 114
  • Мнения: 3 500
Много исках да я кръстя на мъжа ми, който се казва Николай. Но племенника му също е Николай и не вървеше да е нещо като Никол или Николета, а и не ми харесват особено като имена. Затова реших, че поне част от нейното име ще е част от неговото, макар и втората част. Затова реших да е МоНИКА. Мъжа ми много го хареса от първия път и така остана до край.
Сега, обаче, ни е много трудно с името за втората беба.  Confused

# 115
  • Кърджали
  • Мнения: 10 329
При нас нямаше драматизъм...Мъжа ми до последно обаче не искаше да знае от какъв пол ще е бебето, затова се наложи да мислим и мъжко и женско име. По негова идея процедирахме така - на един лист всеки записва името, което харесва.Общо взето всички предложения бяха мои, той беше записал само едно име за момченце.И двамата искахме да не е кръстено по никакъв начин на никой, името което той беше преложил пък случайно съвпадаше с първата буква от името на баща ми...Накрая го оставих на него да избере окончателно имената, избора му ми хареса ...Та сега си имаме и едно мъжко име в резерва Whistling
Не знам дали съм му споделяла, но малко след като решихме ако е момиче да се Казва Катерина, сънувах сън в който видях едно малко момиченце да тича пред мен и да я наричам Кати...След този сън просто бях на 300% убедена, че това е най - подходящото име.
Пък името на дъщеря ни започва със същата буква като неговото. Всички го бъзикаха, че я кръстил на себе си, той отричаше тази идея... Но и така да си помисли някой, аз нямам нищо против, като ги гледам колко много се обичат...

# 116
  • Мнения: 144
Още преди да забременея се разбрахме първото дете да го кръстим на техните, а второто на моите родители. За мен не е проблем, със всяка буква има хубави имена.

Мислех голямата да я кръстя на свекъра, ама той като разбра че ще е момиче вика нека е на свекървата да се радва на внучка. Лесна работа женски имена със С колкото искаш.
Проблема дойде при втората, какво име да измисля с О.
От както разбрах че съм бременна почнахме да мислим. Не трябваше да е руско. Български хубави няма. Е нагодихме го накрая.

# 117
  • Мнения: 2
При нас беше много трудно.
Трябваше ни име което ем да е еврейско ем да не е много използвано и да нямаме познат с това име ем да звучи добре. До последния ден преди секциото нямахме име  една вечер свеки ми се обади и аз и се оплаках,че нямаме име и тя предложи Еден на мен много ми хареса и реших, че това е нашето име.

# 118
  • Мнения: 198
Ами сънувах го-колкото и невероятно да звучи.Реших да се вслушам в съня си и го кръстих  точно по същият начин.Синът ми се казва-Велизар

# 119
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами сънувах го-колкото и невероятно да звучи.Реших да се вслушам в съня си и го кръстих  точно по същият начин.Синът ми се казва-Велизар

Поздравления за прекрасното име, което сте му дали. Heart Eyes
Моят син също беше сънуван, и като пол, и като име. И той е Велизар. Grinning

Проблема дойде при втората, какво име да измисля с О.
От както разбрах че съм бременна почнахме да мислим. Не трябваше да е руско. Български хубави няма. Е нагодихме го накрая.

Ако имаш предвид Оля, Олга, това е СЛАВЯНСКО име, не руско. И много повече ми харесва от това, което сте "нагодили". Супер префърцунено ми звучи. Мое мнение, де. Wink

Общи условия

Активация на акаунт