Как да го науча да пие от шише със сламка?

  • 4 311
  • 43
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Синът ми все още пие водата от шише с биберон, а ми се струва вече голям за такива бебешки истории. Искам да го науча да пие със сламка, но май е мисия невъзможна.
Имаме такава чашка:

Давам му сламката, обаче той не затваря уста. Само я лиже и чака, и той не знае какво чака  Whistling
Дайте идеи как да го прилъжа  Praynig Tired
Моля, ако АнМари сметне, че темата не е за тук да я премести  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 424
Аманитка, моят също не вдява какво да я прави сламката, само я дъвче. А детенцето на моя приятелка си се научи самичък точно на 1годинка( на рожденния си ден).....давали му да пие и той си пиел човекът Laughing ....и аз се чудя как да му обясня на Томи, но за сега не зацепва изобщо Tired...така, че и аз ще се радвам на съвети относно тази работа Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7 111
Сама се научи доста бързо. 
След като разбра откъде тече, реши че иска да продължи да си пие от чашата на Авент, шишето със сламка сега е за игра.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Вземи едно сокче със сламка-малка кутийка.Като сложиш сламката му я пъхни в устичката и стисни кутията.Малко ще потече в устичката,може и да се поизцапате............ама така докато свърши сокчето може и да захапе идеята.Вярно,боклуци са тези сокчета,но опитай само с едно дали няма да стане номера.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз напълних сламката със сок и така и изсипах в устата ... бързо вдяна какво трябва да се прави Simple Smile предложи ...... може да са малки но им работят мозъчетата и бързо се научават какво трябва да правят  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 44 103
а защо се налага да го учиш от сламка?
като дорасне за това ще пропие...може да покажеш на сухо как да смукне детето...но ако не е готово за това действие...ще трябва да почакаш просто.
Моят първо се научи след биберона да пие вода от обикновенна чаша, после от обикновенна сламка и после чак от такива нетечащи сламки и накрайници.

# 6
  • Мнения: 6 713
На годинка и половина предложих със подобно шише, не вдяна. Само че 1 час после си играхме да отваряме и затваряме капачето.  Mr. Green

Научи се преди няколко месеца, на кафене като бяхме и така ми сервираха сока - със сламка и стана на мига научаването.  Simple Smile

# 7
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Може да не е готов още.
Дъщеря ми започна да пие вода точно от такова шише. Беше малко след годинката, преди това не приемаше вода.
Много бързо схвана идеята, някак от самосебе си. Остави го да си поиграе малко със сламката, може да открие как става номерът.

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ако на мига не схване за какво иде реч детето всякакви обяснения и демонстрации на толкова малки деца са безсмислени. И това от опит го казвам а не са предположения. Преди 2-3 месеца проявявайки фантазия да накарам щерките да пият вода им подадох сламка в чаша. След кратко дъвкане Валерия всмукна от чашата, след това всеки път като види сламка просто откача от удоволствие. Михаела тогава нищо не направи, а и интерес не прояви от демонстрации и обяснения. Едва преди 2 седмици започна да я забелязва и пак от раз станаха нещата  Peace

# 9
  • Мнения: 7 159
Можеш да му покажеш първо как се правят мехури, като духне леко в сламката.
Всмукването е обратен процес, равносилен на вдишването.
Покажи му шумно няколко вдишвания без сламка, а после и с нея.
Ако не стане, просто не е готово детенцето и не може да схване схемата.
Ще се научи. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 44 103
ако не се лъжа на този тип шишета не може да правиш балончета...

# 11
  • Мнения: 7 159
ако не се лъжа на този тип шишета не може да правиш балончета...
Тогава може да опита с друга чаша и отделна сламка.
Като схване идеята по принцип, след това ще пие и от въпросната чаша със сламка.

# 12
  • Мнения: 6 713
ако не се лъжа на този тип шишета не може да правиш балончета...

Може, може! Crazy

# 13
  • Мнения: 9 481
Вземи едно сокче със сламка-малка кутийка.Като сложиш сламката му я пъхни в устичката и стисни кутията.Малко ще потече в устичката,може и да се поизцапате............ама така докато свърши сокчето може и да захапе идеята.Вярно,боклуци са тези сокчета,но опитай само с едно дали няма да стане номера.

И мен така ме "светна" една мама навремето Peace
Веднага се научи дребния Mr. Green

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Вземи едно сокче със сламка-малка кутийка.Като сложиш сламката му я пъхни в устичката и стисни кутията.Малко ще потече в устичката,може и да се поизцапате............ама така докато свърши сокчето може и да захапе идеята.Вярно,боклуци са тези сокчета,но опитай само с едно дали няма да стане номера.

И моята щерка така се научи да пие със сламка  Peace. А малкия още действа с биберон. От чаша с твърд накрайник пие добре, но после много разлива  Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт