Как да го науча да пие от шише със сламка?

  • 4 320
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 447

Вземи едно сокче със сламка-малка кутийка.Като сложиш сламката му я пъхни в устичката и стисни кутията.Малко ще потече в устичката,може и да се поизцапате............ама така докато свърши сокчето може и да захапе идеята.Вярно,боклуци са тези сокчета,но опитай само с едно дали няма да стане номера.

Моичкия се научи по абсолютно същия начин....

# 16
  • Мнения: 2 319
Дъщеря ми скоро се научи. Оставих я 2-3 дена да си играе през деня с него и от 2 дена вече пие със сламка. Доста се мокри сега в началото, но ще свикне Peace

# 17
  • Мнения: 2 457
Аз не съм давала зор да се учи да пие от сламка. Днес пи за първи път и го направи от раз, без изобщо да се намокри. На 2г е. Пробвах веднъж и преди, но видях че детенцето още не може да схване какво да прави, та не настоявах.

# 18
  • Мнения: 2 658
Да, помня, че точно с кутийка сок "покаzах" на сина ми навремето. Схвана веднага, може би на втората минута. Беше преди годинката със сигурност.
Малката раzбра как се пие, когато миналата година си бяхме в БГ, точно по това време, била между 10 и 11 месечна. Точно същото шише й купих, не помня точно какво съм правила или дали иzобщо съм правила нещо, но можеше да си пийне от него още на същия ден. (Проблема до скоро беше обаче, че такъв тип шишета тя ги надига, както обикновените, не се сещаше, че трябва да се държат надолу  Wink . И така, докато го иzхвърлих, повече не съм купувала след това. Не ги харесвам, трудно се мият, не са хигиенични, но това не е zа тук..)

Но пък като ви чета.. може би просто на моите това упражнение със сламката си им се отдава, не zнам  Joy Но и двамата бяха преди годинка и все едно от веднага си zнаеха какво да правят.

Та дай си му го, той не е малък, все ще го напрви беz да иска и ще се светне. Или пийни ти пред него, да види. Или кутийката със сок и стискането, ако иначе не става  Peace

# 19
  • Мнения: 774
Опитах да науча дъщеря ми да пие със сламка, но тя така рязко се навеждаше към нея, че се страхувах да не си я завре в гърлото или да си улучи окото с нея. Започнах на същата възраст, на която е твоето детенце да предлагам вода от обикновена чаша и обикновено шише. Доста бързо се научи.

# 20
  • Мнения: 27 524
Криско се научи много малък да пие със сламка. Тези чаши не ги хареса, а и аз също. Баща му го научи - смука пред него и той го повтори и стана  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 122
Имахме такова шише, но синът ми така и не свикна да пие от него. Просто винаги го надигаше като шишето с биберон и нищо не се получаваше, но бързо се научи от соковете от кутийки  и после от сламки поставени в чаша

# 22
  • София
  • Мнения: 39 785
Имаше мисля в захранване тема за шишета за големи деца - Шишета за големи деца?
Защо не пробваш с чашите на Авент, с накрайници? Има меки и твърди накрайници.
Моя син значително лесно се научи със сламка. Едно от първите шишета със сламка беше с мека сламка. След това започнах да му купувам и с твърди сламки.

# 23
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
моят бубчо сам се научи,не съм му показвала как трябва,но беше по-голям-на 1г. и 7 месеца някъде.Преди това се научи да пие от шише с накрайник като на чаша-силиконов,а после и от твърдите.

# 24
  • на дъното
  • Мнения: 1 547
Почнахме първо от сок в кутийка като му показвах как,първо се чудеше  LaughingСлед няколко опита като усети как става номера и много се зарадва и на един дъх го изпи.

# 25
  • Мнения: 9 450
Дъщеря ми се научи сама,но и аз не знам кога Crazy
Бяхме в едно заведение и и поръчах сок.Донесоха го със сламка и аз на шега викам,чакай пък да пробвам WhistlingАми,изпи си го Mr. Green

# 26
  • Мнения: 571
От тaковa шише никогa не сме пили,но сок в кутийкa със слaмкa пие Peace
Нaу4и се зa имa нямa 2 минутки към крaя нa мин месец.Не съм си постaвялa зa цел инa4е и по-рaно щеше дa стaне
Просто лaпнa слaмкaтa и кaто и кaзaх дa зaсмуквa зa дa пие сок4ето и го нaпрaви.Явно пове4ко рaзбирa ве4е

# 27
  • Мнения: 666
Научих Натали по същата схема със сокчетата,но с голяма сламка..обикновена от заведение.Седнахме и 5 минути дъвка само сламката..като и изсипах малко сокче в устата и 12987368 пъти и обесних,че трябва ДА СЕ СМУЧЕ Laughingсама засмука.В момента сме със абсолютно същото шише и съм доволна.Много лесно се мие,защото се разглобява сламката на 3 части.Лошото само е,че моята хубавица я гризе и през 1 месец купуваме ново Tired Tired

# 28
  • Мнения: 4 615
Оставих я сама да "узрее" за идеята. Mr. Green Когато сме пили коктейли, просто съм давала и на детето чаша, пълна с вода, украса и сламка. След няколко опита, на възраст година и 6 месеца просто се научи.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 395
Първият път нищо не направи. Месец по-късно една лелка му даде сокче със сламка и докато й обяснявах че той със сламка не може той започна да смуче като смок ooooh! И оттогава сме точно с такова шише..

Общи условия

Активация на акаунт