Майчета 2009! - 2

  • 24 017
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 576
Мадленка , благодаря!   bouquet Ще го пробвам  Simple Smile

# 661
  • София
  • Мнения: 2 430
Малии,колко болни.Моето цигане да чукна на дърво му няма нищо,ама аз от вчера съм на АБ и такава магарешка кашлица имам.
Момичета,днес ми трябваше една информация и ровейки се по темите и из архивите попаднах и на нашите теми,още когато бяхме с тумбаците LaughingДоста си ги четох,стана ми забавно,защото не сме се познавали толкова добре и колко предпазливи разговори сме водели(в смисъл,не знаеш кой как ще ти изтълкува думите,носи ли на шеги).
Установих,че половината  от майките,които са писали в отчетната много отдавна ги няма ,а за други даже не си спомням:ХипопомаМ4е,radost leo,Dido4ka(спомняте ли си я,тя ни правеше темите в "Бъдещи майки"),idar,която работеше в ДГ и тя тотално се загуби.Ех,спомени....

# 662
  • Мнения: 826
Благодаря за подкрепата момичета.
Кати, Рада обича да яде чесън и лук, ама на главата да си пробва като порасне.
Деси, честито прохождане на Елица. Все напред и смело в живота да върви. Мисля, официално спечелихме с Пипонето състезанието за най-късно проходило дете. Ще ви кажа като стане.
Първо да пожелая на всички с болни дечица - дръжте се и не истерясвайте, ще се оправят бебоците. Детският организъм е най-борбен, чист и силен. Новата тема сто на сто ще е супер скучна и пълна сааамо със здрави дечица и доволни, преяли и наспали се майки. Laughing
И сега щото е старата тема все още...
За да продължа черната серия, ще споделя, че Рада вчера вдигна 39 градуса температура, почти цяла вечер не спа, повърна си цялото мляко и изобщо пълна програма. Като посъветвах да не истерясвате, ще си призная че и аз леко се поддадох, а не толерирам подобно поведение от себе си.  Mr. Green
Малко ми прихлопа дъската от неспане и струпалите се здравни изненади. Писах на Стасита в 3 и нещо през нощта, щото много ме успокоява. Crazy Благодаря ти Мадам. Сега вече съм добре - свежа и усмихната (щото пия кола с аспартам Laughing).
Нашата педиатърка предложи само свещички за сваляне на температурата и аз съм напълно съгласна, защото няма кашляне, сополи и зачервено гърло. Сега е по добре Пипончето и спи... дано да е така цялата нощ, че вчера беше нервна и гореща като чугунена печка.
Докторката ми направи много приятно впечатление, защото явно беше чела по темата с косопада и ме разпита пак за навика и сама да си къса косичката и да я яде (хваща я в палчето и си го цока с все косичките), а също и навика и да къса от мъхести одеала, играчки и да прави същото. Предположи, че може и да е на нервна почва, а аз също клонях към такъв вариант, след статията която ми пусна Айла. Ще и предпише нещо хомеопатично, имаше го предвид, но решихме да изчакаме дерматологичния преглед.
Аз искам да и направя прическа тип "punks not dead". Само да ми е здрава, ще стане супер. Grinning
Моичкият се върна от работа. Ух че миришееее.  hahaha
Хайде ставам.

# 663
  • Мнения: 128
Благодаря за подкрепата момичета.
Кати, Рада обича да яде чесън и лук, ама на главата да си пробва като порасне.
Деси, честито прохождане на Елица. Все напред и смело в живота да върви. Мисля, официално спечелихме с Пипонето състезанието за най-късно проходило дете. Ще ви кажа като стане.

За този приз ще се борите с нас. Simple Smile

# 664
  • Мнения: 826
Хахах Мийке, браво на нас. Рада се е амбицирала обаче да спечели, така че дупе да ви е яко. Grinning

А добро утро. Закуска няма да сервирам, но официално ще се зачисля и днес към клуба на недоспалите. Рада и втората вечер вдигна температура. Голям рев изрева, само и само да не стои в леглото. Искаше в банята, във ваничката си на сухо да играе. Сложих я и ми стана смешно (при все, че и доста нервно ми беше) как изглежда в празната вана с играчките около нея в 2 часът през нощта, а майка ѝ с глава като гръмнал бойлер в тръстика и със сенки под очите колкото Големият каньон. Явно нещо я тормози малката - не знам от зъб дали се вдигат толкова високи температури и то две поредни вечери. За сега давам свещички, дано наистина да няма друго. Играхме много и най-накрая се успокои.
Иначе днес имам почивен ден от филма. Друг е въпроса, какво ще каже Рада за почивката ми.
От две седмици чистя като луда цялата къща. Много гадно.  Mr. Green
Обичам да ми е чисто, но не обичам момента, в който съм сама и трябва всичко да направя. Борис ми е чистник и честно казано си мързелувах доволно, когато си беше вкъщи. Аз съм по-добра от него и като се хвана, почиствам основно и със замах... но предпочитам и той да помага. Сега обаче денят ми е пълен със сладкиши, кисело бебе, прахосмукачки и парцали. Живот на ръба, както се вика. Laughing
Девойки, и вашите ли бебета са такива хуни? Рада овършава цялата къща за отрицателно време. Тъкмо оправя едната стая и тя обърне с главата на горе другата. Трябва да разтребвам поне по три пъти на ден, заради нейните погроми. Да не говорим, че вече се опитва да яде сама с приборите, но цели всичко друго и най-рядко устата си. Хубавият ми килим вчера пое половин кисело мляко и няколко лъжици морковена (о ужас!) крем супа.
Тя е царица на хаоса - не знам как го прави, но е много добра.

# 665
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Девойки, и вашите ли бебета са такива хуни? Рада овършава цялата къща за отрицателно време. Тъкмо оправя едната стая и тя обърне с главата на горе другата. Трябва да разтребвам поне по три пъти на ден, заради нейните погроми. Да не говорим, че вече се опитва да яде сама с приборите, но цели всичко друго и най-рядко устата си. Хубавият ми килим вчера пое половин кисело мляко и няколко лъжици морковена (о ужас!) крем супа.
Тя е царица на хаоса - не знам как го прави, но е много добра.
Дени,споко нормално е Laughing Не знам,някъде където има малки деца и да е въдворен ред,а може и да има Rolling Eyes ама аз не съм от тези.В момента в ,който подредя и почистя и след 15мин.все едно у нас е бойно поле.Хубавата новина е,че досадните играчки взеха да дават своите жертви.Я аз или Евгени сме настъпили количка,камионче и пр Mr. Green чува се ''хряс" после "ох" Mr. Green
 
 
 
 

# 666
  • Мнения: 445
Добро утро!
Много сте се разболяли, ей! Я да се стягате!

Стаситке, твойто ли чаве беше направило реакция към Нурофен? Или бъркам? Аз още не съм давала и се чудя какво може да се случи. Та, моля, дай инфо как протича. Защото давам Панадол, но ми се ще да редувам.
А и друго. По-колко милилитра се дава и от двете. От Панадола давам 7 мл, четейки упътването, но ми се струва че е малко. Чавето е 12,500 кг. И от Нурофен колко? Като че на Ники му давах килограмите му, разделени на две. Нали гледам да нямам никаква комуникация с ЛЛ. Само в краен случай, така ме е наплашила   Laughing

Сиска, сега тебе те почвам. Ти като ще даваш клеева тинктура на съпружието, как му я дозираш? Решила съм и аз да тъпча наред. За децата дозата я знам, но за големи как се дава. Нещо ме съмнява, че трябва да броя капки според възрастта, много бързо ще ми свършат  Joy

Дени, цунки за Понито. Съседът до нас е с прическа "пънкот нема да Умре"  hahaha Ама така се гласи, така се натоква  Joy Joy Joy Борис какво мисли за изборът ти на прическа?
Питаш за погромите в къщи  Thinking Хм, по-добре да не казвам.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 430
Лианке,моето душко.
Най-странното,че отключи алергията това лято.Давала съм му и преди Нурофен,особено при първите зъби и всичко беше ОК.И сега лятото покрай летните вируси и температури,ми даде алергична реакция ooooh!Цялото му тяло стана на пъпки(червени петна),като започнаха първо по меките части:областта на корема,по бедрата от вътрешната страна и така по цялото тяло,появиха се чак на ходилата.Такова нещо за първи път виждам.Спряхме го и до два-три дена му се ичистиха пъпките по цялото тяло.
п.п. т.кат. моя милост преди години прави листовката на "любимият" ми Нурофен Mr. Green дозировката е:
Деца от 1 до 3 години: Една доза от 5 мл. се приема
2-3 пъти за 24 часа

Последна редакция: сб, 25 сеп 2010, 10:08 от Madam Stasita

# 668
  • Мнения: 125
Здравейте:)
Ох, и аз не харесвам нищо, което ударно сваля температура, лекува и т.н..от тия химии ми се изправя косата, но като нямам друг избор и ги давам Confused Нурофена на себе си никога не бих дала, веднъж само го опитах, какъв е на вкус и после се подух като плондир ooooh!....но на малкия му подейства от раз, когато трябваше и без странични ефекти..
При нас нещата нямат подобрение, добре че нямат и влошаване, но се наложи да сменим капките за нос- изписаха ни някакви с 10000000 компонента-едва намерихме аптека, в която да се навият да ни ги направят ...Явно действат,защото снощи малкия, за пръв път от седмица, спа без да се задушава и дави..Нооо, гърлото си остава много зачервено,не се повлиява изобщо от сиропът,който му давам..та ще видим..Гърдите му са чисти, но ако до вторник не мине гърлото, лекарката ни заплаши с АБ,за да не слезе към гърдите... Confused
Аз оздравях по бързата система, то като нямам време да съм болна и каквото ме беше нападнало ми се ядоса, и си замина за два дни Mr. Green
За разхвърляне,разрушаване  и омазване на околното пространство от малолетни "Близнаци"-няма да коментирам ooooh!...Само си мисля, с кой акъл вложихме мноого пари в супер скъпи тапети и обзавеждане, след като на места тапетите вече липсват, секцията е издраскана, големият диван в хола е на петна, наскоро го хванах да "рисува" с един молив по стената в коридора, а факта че огледалата са все в пръсти и  детските играчки ги намирам на направо невероятни места, само допълват страшната картинка...Да ми е жив и здрав само, не ми пречи да прибирам след него  Simple Smile
Днес ще го лиша от разходки- чувствам се ужасно изтощена и дори не ми се мисли да излизам навън.. Confused

Последна редакция: сб, 25 сеп 2010, 11:20 от JeenySJ

# 669
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
Добро утро!Тази сутрин Георги ни събуди в 9.30 и сега за наказание е с двете в парка Mr. GreenВчера го повишиха и снощи с една приятелка му поляхме успеха,ама добре го поляхме  Crazy

Дени,вярвам,че при Рада всичко ще е наред Hug

За играчките детската стая е на ниво стая за игра и играчките са там PeaceОбаче аз съм дзвер и не търпя играчки из цялата къща/3 апартамент да съм точна Crazy/

JeenyS,преди години бяхме ходили на "нова къща" на един колега на Георги и всичко беше перфектно след два месеца отидохме на гости и нямаше нищо общо.Шпакловаката на бара беше орисувана/децата се оказаха талантливи/ CrazyВъпросният приятел има за хоби  да сглобява самолети и има огромна колекция и единствено тази стоя беше в началния си вид.Заключена,обаче NaughtyНие у нас инвестирахме доста в детската стая,обаче Божидара не я "кефи" единия цвят и плюнчила с пръс по стената.Ужасна гнусотия CryСега излезе с ботуши,защото били комплект с полата,чорапогащника и пуловера.Нямаше сила,която да я накара да се събуе.
Близнаците като зодия за мен лично са ужасни Crazy
Откриха им на двете стафилококи.ще ги морим с Бактробан.Стасито,мажеш да се включиш с коментари и съвети Hug

Лианке,на Георги ще му давам по една чаена лъжица.До толкова на колкото е години не мога да броя CrazyСега съм сложила и втора партида Simple Smile

И за финал да честитим на Елфичка третата бременност Simple SmileПожелавам й да е лека и безпроблемна! Hug
Туй от мен,че уж щях да подреждам Mr. Green

# 670
  • Мнения: 826
Сис, браво на теб, веднага си разконспирирала Елфичка.  Sunglasses

Елфичка, не пишеш тук, но честита бременност! Много се радвам за теб. Да е лека и безпроблемна и здраво бебче на финала.

Стаси вярно, че изчезнаха доста моми, но все пак останахме някои стари пушки. Laughing Беше хубаво и пишехме повече от често, но за сметка на това, както казваш ти, по-плахо и внимателно. Сега се знаем и се чувстваме повече като у дома си, с приятели. Да става бъзика, че някой като се вземе на сериозно, се обижда и престава да пише. Whistling
Поне при мен е удоволствие да съм себе си, пиша си каквото ми е в главата и се надявам вече да сте опознали кротката ми лудост, та да не ми се връзвате с лошо.  Mr. Green

JeenySJ, така както го описваш, виждам, че не съм единствената с преакана покъщнина. hahaha

Момичета, благодаря ви за подкрепата. Ще нагушкам Рада от вас (ако ми даде, на мама Кисéлчето). Пускам едно импровизирано албумче от онзи ден, а последните снимки са от днес, защото няколко девойки ме питаха как изглежда косопадането на Рада. Днес изглежда малко по-добре. Рада е омазана както винаги, а аз съм по нощница и съм се хванала за главата. Парола 1234:
http://dendri.snimka.bg/?album;aid=536519

# 671
  • Мнения: 128
Дайте някой линк към архивните ни Simple Smile

# 672
  • Мнения: 826
Miika, намерих трета тема, щото от нея съм почнала да пиша.
По старите си публикации можеш да намериш и темите.
Ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334145.0

# 673
  • Мнения: 125
Dendri, сладка е тази Рада:)) Като я гледам сега с оредялата косица, да ти кажа,че точно по същия начин изглеждаше и Криси като си сменяше черната перушина Heart Eyes..Голяма мъка ми беше тогава, защото исках момченце с черна коса и сини очета, е радвах се на тази комбинация много кратко-  новата му перушина е светлокестенява, а очетата- зелени:)
Честита трета бременност на Елфичка- леко бременеене и живо и здраво бебе на финала Hug

# 674
  • София
  • Мнения: 159
Сис, честито Ви повишение, от тук все по-нагоре и напред! Сигурна съм, че и ти имаш пръст  Laughing

Елфичка и аз я фиксирах, но не смеех да я издам защото отдавна не влиза при нас... Аз често влизам да чета бъдещите майчета, с умиление се връщам към онези месеци.

За хаоса в къщи и мен ме влудява, защото искам да е винаги като в аптека единствено ме успокоява поне че е чисто!

Общи условия

Активация на акаунт