Гърция-25

  • 51 570
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 372
Привет и от мен в новата темичка! Hug
Исках да пожелая на ".........." лека казарма и успешно уволнение!
Дет реално е така, че няма нужда да ги плащаш и някога във времето когато удостовериш с  формуляр Е104, че си се осигурявал в друга страна от европейския съюз ще ти закрият задълженията за минали периоди. Всъщност вземането на това заявление е много трудно / не е невъзможно разбира се / и другия проблем е че ако искаш да си подадеш декларация че отсъстваш от страната повече от 183 дни /от което произтича че не дължиш социални и здравни осигуровки, за времето на отсъствието / от НАП ти искат въпросния формуляр и става едно постоянно въртене в порочен кръг.

# 16
  • Мнения: 392
Хайде да се запиша и аз, не пиша редовно, но ви следя от време на време. Гледам на почивки ходите, в летни отпуски излизате, а аз работя само лятото и то без почивен ден, и не са ми познати тия неща. Е, да, зимата не работя, но не е същото като през лятото....

# 17
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
 Hug

# 18
  • Мнения: 1 536
Днес попаднах на рекламни брошури от Лидл.
Тази прахосмукачка ми хареса,но не съм сигурна ,дали ще пере мокет?
http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/print/c.o.20100826.p.skoupa
Някой има ли подобно нещо?
Нерайда,мерси  bouquet
Както винаги съм недочула- не разбрала,че има нова тема. ooooh!
Копирам си въпросчето от старата,значи Mr. GreenНякой ползвал ли е нещо подобно?
Май най вече ме интересува,дали ще може да изсмуче водата от изпран килим/мокет,да го изпере.....не се надявам много newsm78

# 19
  • Мнения: 334
sussie, аз съм голяма фенка на домашните им уреди, тази прахосмукачка бях на косъм да си я купя преди няколко седмици като излезе, мъжът ми ме разубеди, предпочитал да купи нещо марково и ме отказа. Аз лично съм много доволна от всичко домакинско, което съм си купила от Лидл, а цените им са в пъти по-ниски от уредите в магазините за техника. Вярно е, че не са някакви известни марки, но пък ако вършат същата работа, какво значение има?! Последно купих от тях сокоизстисквачка за твърди плодове и работи отлично. Сега гледам в рекламите на Филипс, че тяхната, поне на външен вид, е същата.

# 20
  • Мнения: 1 372
Всички уреди вече ги "сделат" на едно и също място и то е Китай - даже в Малайзия и по корабите, където няма нужда да се плащат лицензи и данъци на съответната страна и да се оскъпяват допълнително. Разликата между марките в повечето случаи /разбира се не винаги/ е че плащаш определена сума за утвърденото име. Същата тази пък сума отива за нови изследвания и открития и след като въпросната марка лидер на пазара пусне даден продукт с изцяло обновен вид и функции. Точно след 2 месеца се появяват и всички други марки с въпросния продукт, но значително по-ефтин, тъй като не са разходвали средства за иновация и за патент, а само са го прекопирали и с малки промени го продават. Според мен въпросът вече е дали конкретният артикул който купуваш ще се окаже здрав, а не каква марка е. Както видяхме особено при телефоните и компютрите няма огромно значение каква марка е, а само дали точно твоят ще се окаже здрав и читав.

# 21
  • Мнения: 1 536
Мерси момичета,сериозно мисля да си я взема.
МериДжейн,на рекламата пише ,че ще е в Лидл от 26.08 и до изчерпване на количествата.
Тази която си видяла със сигурност ли е същата и на каква цена беше без просфората?

# 22
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте, дами!
Другата седмица заминавам на море във Вурвуру/Ситония и искам навръщане да се запася с хубав зехтин. Става дума за по-големите опакковки - 3л и 5л.
Харесват ми Altis и Minerva /Extra Virgin/, но бих се вслушала и във вашите препоръки.  Hug
Въпросът ми е къде/ в кои вериги магазини да търся и колко горе-долу струва? В Lidl /преди границата/ нямаше никакъв избор преди две години, явно ще трябва да се насоча към Солун и околността.
Благодаря!  bouquet

# 23
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
    stroumfaki , можеш да подадеш декларацията за отсъствие от страната и  без да са платени дължимите вноски ,както и без да представиш въпросния формуляр . Но оставаш длъжник на НАП , докато си платиш или представиш формуляра .
    мързеланка ,  зехтин Алтис и Минерва се продават в повечето от останалите супермаркети - Масутис  , Маринопулос , Арванитидис , Василопулус , Карфур и др . В ЛИДЛ и АЛДИ не се продават тези марки . Мисля , че Масутис имаше близо до границата (Промахонас - Кулата). Отдавна не съм купувала , но цената за 5л. е около 20 евро .

# 24
  • Мнения: 1 263
susie, ние си купихме перяща прахосмукачка за 50 евро от Lidl, не съм прала все още с нея, но за почистването съм доволна.  Peace Гледам и в големи магазини чистят помещенията с такива  .  Thinking

# 25
  • Мнения: 15
Запис  Wink

Дет, има ли вариант да се подаде декларацията за отсъствие от страната без да е нужно да се ходи на място в НАП ( Интернет или др. ?! ). Аз както винаги не сметнах за нужно да го сторя преди да замина, и все си мислех, че след като имам брак в Гърция, то е ясно  Mr. Green
Хипатия, пасаван за дете родено тук само при 2ма БГ родители ли се издава?! И на мен ми казаха в консулството ни за пасаван, но ние му издадохме директно паспорт и с него пътувахме.

Поздрави на всички   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 925

Хипатия, пасаван за дете родено тук само при 2ма БГ родители ли се издава?! И на мен ми казаха в консулството ни за пасаван, но ние му издадохме директно паспорт и с него пътувахме.

Поздрави на всички   bouquet

да, ако родителите искат да се приберат в България с бебето и там да му оправят българските документи.
За паспорта чакахте около 3 месеца, нали?

# 27
  • Мнения: 334
sussie, не съм много сигурна дали е същата, може би е тази, за която каза basis. Беше в брошурите максимум два месеца назад и беше с функция пране със сигурност, аз за такава се оглеждам.

# 28
  • Мнения: 211
Запис  Wink

Дет, има ли вариант да се подаде декларацията за отсъствие от страната без да е нужно да се ходи на място в НАП ( Интернет или др. ?! ). Аз както винаги не сметнах за нужно да го сторя преди да замина, и все си мислех, че след като имам брак в Гърция, то е ясно  Mr. Green

Не съм Дет,но бях споделила преди време за Е104,изискан по служебен път от Здравно-осигурителната каса.
Най-добре за всички които се осигуряват в Гърция,да изискат сами от ИКА-та,преди да се приберат в БГ този формуляр,защото става голямо чакане,на мен ми дойде за 7 месеца.
От БГ обвиняват ИКА,но аз ходих до ИКА-та и от там ми казаха,че нашите са виновни,кой прав, кой крив така и не разбрах,но си свършете сами работата.Успех! Hug

# 29
  • Мнения: 15
да, ако родителите искат да се приберат в България с бебето и там да му оправят българските документи.
За паспорта чакахте около 3 месеца, нали?

Не, веднага ни го издадоха гърците, за 7 дни! А после българският паспорт за 30 дни.

Общи условия

Активация на акаунт