Гърция-25

  • 51 593
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 536
По-интересно беше да обсъждаме кулинарията.....
Ами,аман от манджи.....я какъв хубав спор заформихме    Peace
Винаги съм си мислела,че от нашата темичка  лъха един такъв......аристократичен дух....  Mr. Green

# 691
  • загубено
  • Мнения: 6 569
Аз също винаги съм била с документи и сме си плащали
със съпружието данъците.И сметките си плащаме навреме Laughing
Спомням си времето когато се вадиха визи и как се' висеше' пред
посолството с дни.И колко се плащаше за виза.
Но никога не съм си позволявала да мърморя.Аз съм на гости,уважавам
хората,страната и ако не ми харесва си тръгвам.
Много приятели намерих от гърците.
Не харесвам крайни изказвания,
но когато става дума за човешки същества толерантност е
думата която бих използвала.

Оф за манджите,аман значи всеки ден трябва да се яде.
Хапче трябва да се измисли,казала съм го аз hahaha
Ще си почина от висенето в кухнята.
Ако пералнята можеше да простира съвсем
идеално щеше да е Joy

# 692
  • Мнения: 358
Според мен въпросът за незаконното пребиваване не е само нелегална имиграция,
а вероятно и трафик на хора.
Имам в предвид, че проблемът не е толкова прост.
ЕС като че ли няма особено желание да помогне на Гърция да се справи със ситуацията.
През ноември 2010 г. ЕС изпрати FRONTEX да охраняват границата с Турция (река Еврос),
при което нелегалното преминаване е спаднало с 50%. За съжаление срокът
на пребиваване на FRONTEX изтича през март 2011 г.

# 693
  • Мнения: 1 372
Според мен въпросът за незаконното пребиваване не е само нелегална имиграция,
а вероятно и трафик на хора.
Имам в предвид, че проблемът не е толкова прост.
ЕС като че ли няма особено желание да помогне на Гърция да се справи със ситуацията.
През ноември 2010 г. ЕС изпрати FRONTEX да охраняват границата с Турция (река Еврос),
при което нелегалното преминаване е спаднало с 50%. За съжаление срокът
на пребиваване на FRONTEX изтича през март 2011 г.


Това с фронтекс е абсолютна пародия! Не се лъжете! Всичко е само по новините! Аз съм на 15 км от река Еврос и тук в града са всички от фронтекс. Освен да пият до зори по баровете и да се чудят коя могат да "оправят" нищо друго не вършат. Преди се пазехме от емигрантите, сега от фронтекс. От сутринта са по кафенетата и пият уиски и като се напият не могат да си намерят хотела! Голямо шоу са! Освен това емигрантите не са намаляли, а просто до сега излизаха на Виса /гранично селце до турската граница/ и идваха в Орестиада, а сега излизат от Ферес / до Александрополис/. Нищо освен статистическите данни на отчета на полицията в Орестиада не се е променило.

# 694
  • Мнения: 42
Дами,темата неочаквано взе друг обрат..вместо сладки приказки...започнахме вече да си мерим...закоността....не ни отива,не можем да сме по-гърци от самите такива......аз всъщност дори от  бившите ми колеги от университета не съм чувала да изпращат някои да си върви от'де е..да,същите младежи са в основа на всички сблъсъци и стълкновения,но са толерантни?!едва ли?просто не в това е проблема....Защо ние реагираме така?
никой от нас не се родил в Бъкингам,или греша...............човек се познава по отношението към по-слабите....все пак никои на гръб не носим.........
моите безкрайни уважения към всички............

# 695
  • Мнения: 577
За мен спора приключи .
MaryJane е направила много хубаво обобщение по темата.Дразни ме снобизмът и тесногръдието и поради тази причина ще прескоча постове  от тук нататък .


Айез Седай ,какво стана с рецептата за лесния  кекс?Отивам да закупя брашното .  Peace


Нерайда,ти да не получи рецептите на лични  и да си траеш? Whistling

Последна редакция: нд, 30 яну 2011, 09:52 от Жу

# 696
  • загубено
  • Мнения: 6 569
И за мен спорът приключи.

Жу,къде ще купуваш брашно в неделя.
Утре като отворят магазините.
Не съм получила нищо,предполагам че когато
може Весито ще го изпрати.Тя си има момче и
нека му се порадва.Търпение дето се вика.

Ако си много гладна идвай,баница ще правя  chef

# 697
  • Мнения: 577
  Права си ... Оказа се ,че брашно се намира из нас,но при проверка на хладилника  Whistling- имам само едно яйце.Не вярвам да е  хем лесен ,хем толкова икономичен кекса  Joy

 

# 698
  • загубено
  • Мнения: 6 569
И утре е ден Grinning
Ще го смайсториш на домочадието.
Чакаме рецептата и запретваме ръкави Laughing

# 699
  • Мнения: 130
Ох, момичета, я кажете това с готвенето научава ли се? Много искам да готвя такива шедьоври като вас, ама хич не ми идва отръки, нито да си призная имам желание отвътре. виж, да ям много обичам  Embarassed
С готвенето съм само до лесни манджи дето да стават до 10 минути, иначе мъж ми се оправя ако трябва да е нещо сложно, за сладкиши да не говорим. Понякога ме спохожда музата и се захващам с нещо, ама никога не ми става вкусно. Това талант ли е или се учи?
Но, пък, обичам да чистя и гладя  Mr. Green

# 700
  • Мнения: 2 149
И аз днес вита баница ще пека Laughing
Asioula учи се разбира се,аз като дойдох тук преди 6 години,млада булка с маникюра,едни спагети можех само да правя,постепенно с питане се учи човек. Не бързаш бързо да се измъкнеш от кухнята,готвиш с любов както се казва,няма начин да не се получи.То е ясно,че все някога нещо няма да излезе,както трябва,но важно е желанието и старанието Heart Eyes
Аз научих тук половината квартал гъркини да месят българска погача,много им хареса Laughing

Тези дни трябва и една кръвна картина да си пусна,ама ме е шубе(нали имам прекарана тромбоцитопения),миналата година всичко си беше наред,малко анемична само ме изкараха,сега една синина ми е излязла на крака и съм настръхнала,незнам дали не съм се ударила някъде или...абе щезчакам една две седмици,ако не мине,ще трябва да се изследвам.
Лек неделен ден на всички Hug

# 701
  • Мнения: 577
Асула,споко научава се....Това е горе-долу,като:`Апетита идва с яденето`.Та така и с готвенето.Забървакваш нещо по рецепта,следващия път може да   прибавиш и от себе си някоя подправка ,докато го издокараш на теб да ти харесва.Аз лично само няколко неща правя винаги по един и същи начин,всичко друго е  Crazy импровизация .Придържам се към основната идея,от там нататък въпрос на вкус и фантазия.

# 702
  • загубено
  • Мнения: 6 569
 Asioula,споко и от мен.
Аз имах по богат асортимент от Мери,можех освен
спагети и яйца на очи Mr. Green
Ако имаш желание,всичко се учи.
Ако нямаш.не се хаби.
Аз мразя да гладя,но се налага.

Мери,пусни си изследвания за да си спокойна.
Стискам палци всичко да е ок.

На мен импровизации винаги ми стават
най-вкусни.После правя и други и така,почти
винаги различно се получава.

Сетих се за тази рецепта

Последна редакция: нд, 30 яну 2011, 14:13 от neraiida

# 703
  • Мнения: 1 825
олеее neraiida страхотни питки, много вкусни изглеждат. Аз както си падам по тестото много  Simple Smile направо запрятам ръкави в кухнята. Не ми изглежда сложна рецептата. Който пръв е направи да споделя вкусни мнения и опит   chef

# 704
  • Мнения: 358
Цитат
Това с фронтекс е абсолютна пародия!

Благодаря за информацията на stroumfaki. Дали е стачката в Номики схоли в Атина или спорът за φράχτη στον Έβρο, всичко е една голяма политическа игра. Спирам до тук. Вече станах досадна и сама на себе си. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт