Гърция-25

  • 51 593
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 130
mery_79 , направи изследванията по-бързо, ако питаш мен. аз така се тормозих 3 месеца от страх да направя едни, и накрая се оказа , че съм добре, а що нощи не спах напразно.
казвате, че се учи, ама на мен не ми се получава и това си е. вече почти 30 години, уж спазвам рецепти точно и не става. все нещо не му е като хората. направо се възхищавам на момичетата. някой като ми каже - спретнах едни сармички и питка, на мен ми звучи като тежък труд по астрофизика на черните дупки. та, затова взех да си мисля, че си е и талант. или просто си оправдавам мързела.
преди бяхте дискутирали течностите в ръчния багаж, по-специално мериджейн беше обяснила. то теоретично ми се изясни - 100 мл, общо 1 литър, пакетирани. това задължително ли? трябва да скоча за 3 дни до париж и ми се ще да съм само с ръчен багаж, но досега не съм го правила. мислех да не вземамтечни работи, ама пак не става - то може ли жена да тръгне без мазила. как се получава при вас на практика?

# 706
  • Мнения: 334
Трудна работа:-) Основно на мостри я карам. Бяха ми подарили във фризьорския салон шампоанче и маска в мини опаковки и тях пълня, за едно измиване стигат. Най-кофти е с гримовете, щото няма как да си отсипя от фон дьо тена, ама ако си на пудра, свиркай си. Кремовете за лице също са проблем, тъй че  пак ако имаш мини опаковки или мостри, има в козметичните магазини. Аз си бях взела от супера едни малки опаковки тоалетно мляко и душ-гел и да взема да ги объркам: бях си намазала ръцете с душ-гела и излязох на -20 градуса, след което кожата на ръцете ми изпръхна и се напука, беше ужасно ooooh! тъй че вече тъпча всичко в чантата, омръзна ми да пресипвам. За плика имам от тези с пластмасовия цип, но и обикновена торбичка да е, важното е да не се разсипят, шампоан от платнен куфар няма изчистване, то не е пенене, не е чудо, от личен опит споделям Mr. Green

# 707
  • Мнения: 1 567
Уф, какво стана...Тръшна ме С/Н грипа. Мама му стара едвам днес се довлякох до работата. Не исках даоставам в къщи... Започват леки уволнения, а сега, дето синът ми е с платено обучение в София... не сме за такива "чудеса"...

Днес ще го постна , като се прибера.... не съм забравила...

В същност... сега видях, че го имам в чантата на един листче ( за една колежка)


5 (или 6 ако са по-малки) яйца.
 2 ч.ч захар (мярката ми е червената чаша на Нескафе
не намерих по-читава картинка  Mr. Green)
1 ч.ч зехтин или витам
1 ч.ч. прясно мляко
2 пакетчета ванилия.
какао на око (около 3 с.л)
1 пакетче

Формата за кекс да е от големите.

Разбивате яйцата. Прибавяте захарта. Разбивате. Добавяте мазнината. После млякото. Постепенно разбърквайте прибавяте и брашното.
слагате 2 ванилии.
Намазвате формата за кекс с олио и поръсвате с брашно. Изсипвате малко количество от сместа за кекс. В останалото количество прибавяте какаото, разбърквате и изсипвате във формата.
Печете на 180 градуса около 45 мин .
След като поизстине кекса, правите ковертурата (според инструкциите) и заливате кекса отгоре.

Енджой и καλή όρεξη дет се вика....

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 09:51 от Айез Седай

# 708
  • загубено
  • Мнения: 6 569
Много тенкю Айез Седай  bouquet
Оздравявай Hug и никакво лигавене по диваните.

Че положението е наистина сериозно,мамка му.
И при мъжът ми започнаха от мин седмица да
уволняват,при все че е в сектор където
кризата не се отрази толкова много.

# 709
  • Мнения: 2 931
Новия закон за незаконно пребиваващите емигранти №3907 от януари 2011г. гласи,че политическо убежище за 6 мес./с право на продължение/- само на тези,в чиито държави има размирици или войни.Всички останалище бъдат екстрадирани в държавите им.Освен това:след таз годишните данъчни отчети се започва масова проверка по местоживеене.Адресите се взимат от собствениците на отдадените под наем жилища.Който е без разрешително за работа ще бъде изгонван.
 

Малко уточнение.
Закон 3907/2011 е озаглавен Ιδρυση Υπηρεσίας Ασύλου και Υπηρεσίας Πρώτης Υποδοχής, προσαρμογή της ελληνικής νομοθεσίας προς τις διατάξεις της Οδηγίας 2008/115/ΕΚ «σχετικά με τους κοινούς κανόνες και διαδικασίες στα κράτη - μέλη για την επιστροφή των παρανόμως διαμενόντων υπηκόων τρίτων χωρών»

Няма нужда да превеждам.

Това ще рече,че той е общ закон за всички държави, членки на Евросъюза и засяга най-вече емигрантите , граждани на трети страни/нечленки на ЕС/
Този закон не изменя по нищо вече съществуващия Закон , определящ  престоя и пребиваването на граждани от ЕС в Гърция -  106/2007 -
Ελεύθερη  κυκλοφορία  και  διαμονή  στην  ελληνική επικράτεια των πολιτών της Ευρωπαϊκής Ένωσης και των μελών των οικογενειών τους,
публикуван в държавен вестник  и влязъл в сила на 21.6.2007.

Той е в сила , не е сменен и скоро няма да бъде.
Ето го за  който иска да с е запознае с него Simple Smile
http://www.dsanet.gr/Epikairothta/Nomothesia/pd106_07.htm


Не може да бъде изгонен от тук никой гражданин на държава ,членка на ЕС , имащ легални документи и непредствавляващ сериозна опастност за държавния и обществения ред.

Αρθρο 22

Απέλαση – Προστασία από την απέλαση

(Αρθρα 28, 33, 14 παρ. 3, 4 και 15 παρ. 2 της Οδηγίας 2004/38/ΕΚ)

 

   1.  Προκειμένου να εκδοθεί απόφαση απέλασης για λόγους δημόσιας τάξης ή δημόσιας ασφάλειας, λαμβάνονται υπόψη η διάρκεια παραμονής στην ελληνική επικράτεια, του ατόμου εις βάρος του οποίου λαμβάνεται το μέτρο, η ηλικία του, η κατάσταση της υγείας του, η οικογενειακή και οικονομική του κατάσταση, η κοινωνική και πολιτιστική ένταξή του στην Ελλάδα και οι δεσμοί του με τη χώρα καταγωγής.

 

    2. Η απέλαση πολίτη της Ένωσης ή μέλους της οικογένειάς του, ανεξαρτήτως ιθαγένειας, που έχει αποκτήσει δικαίωμα μόνιμης διαμονής στην ελληνική επικράτεια, διατάσσεται μόνο για σοβαρούς λόγους δημόσιας τάξης ή δημόσιας ασφάλειας. Ως προς τα αρμόδια για την απέλαση όργανα, τη διαδικασία έκδοσης και εκτέλεσης της απόφασης απέλασης, τις εξαιρέσεις και λοιπά σχετικά ζητήματα, εφαρμόζονται, αναλόγως, οι διατάξεις των άρθρων 76, παράγραφοι 2 - 5, 77, 78, 79, 80, 81 και 82 του ν. 3386/2005.

 

    3. Υπό την επιφύλαξη των περιπτώσεων στις οποίες η απέλαση ερείδεται σε επιτακτικούς λόγους δημόσιας ασφάλειας, δεν διατάσσεται απέλαση πολιτών της Ένωσης, όταν τα πρόσωπα αυτά:

    (α) έχουν διαμείνει, κατά τα προηγούμενα δέκα έτη, στην Ελλάδα ή

    (β) είναι ανήλικοι, εκτός εάν η απέλαση είναι απαραίτητη για το βέλτιστο συμφέρον του παιδιού, όπως προβλέπεται στη Σύμβαση των Ηνωμένων Εθνών για τα Δικαιώματα του Παιδιού, της 20ής Νοεμβρίου 1989.

 

    4. Η προσφυγή πολίτη της Ένωσης ή μέλους της οικογένειάς του στο σύστημα κοινωνικής πρόνοιας της Ελλάδας δεν συνεπάγεται αυτομάτως τη λήψη μέτρου απέλασης.

 

    5. Η λήξη ισχύος του δελτίου ταυτότητας ή του διαβατηρίου, βάσει του οποίου ο ενδιαφερόμενος εισήλθε στην Ελλάδα και εκδόθηκε η βεβαίωση εγγραφής ή του δελτίου διαμονής δεν αποτελεί λόγο απέλασης.

 

    6. Λόγοι γενικότερης δημοσιονομικής πολιτικής δεν μπορούν να δικαιολογήσουν τη λήψη μέτρου απέλασης.

 

   7. Το δικαστήριο μπορεί να διατάξει την απέλαση πολίτη της Ένωσης ή μέλους της οικογενείας του, ως ποινή ή ως παρεπόμενο μέτρο, σε σχέση με ποινή κράτησης, σύμφωνα με τις οικείες διατάξεις του Ποινικού Κώδικα, μόνο εφόσον πληρούνται οι απαιτήσεις των άρθρων 21 και 22. Εάν η απόφαση απέλασης πρόκειται να εκτελεσθεί μετά την πάροδο χρονικού διαστήματος μεγαλύτερου των δύο ετών από την έκδοσή της, η αρμόδια για την εκτέλεσή της αρχή βεβαιώνει ότι το άτομο, το οποίο αφορά η απέλαση, εξακολουθεί να αποτελεί πραγματική απειλή για τη δημόσια τάξη ή τη δημόσια ασφάλεια, περαιτέρω δε, εξετάζει επίσης κατά πόσον έχει, ενδεχομένως, επέλθει ουσιαστική μεταβολή των περιστάσεων από τον χρόνο έκδοσης της απόφασης απέλασης.

 

    8. Δεν λαμβάνεται επ’ ουδενί μέτρο απέλασης κατά πολίτη της Ένωσης, ακόμη και αν αυτός έπαυσε να πληροί τους όρους των άρθρων 6 παρ. 3, 7, 11 παρ. 1 και 12 παρ.1 του παρόντος, υπό την επιφύλαξη των διατάξεων του Κεφαλαίου VI, εφόσον οι πολίτες της Ένωσης είναι μισθωτοί ή ασκούν ανεξάρτητη οικονομική δραστηριότητα ή εισήλθαν στην ελληνική επικράτεια προκειμένου να βρουν εργασία. Στην περίπτωση αυτή οι πολίτες της Ένωσης και τα μέλη των οικογενειών τους δεν μπορούν να απελαθούν εφόσον δύνανται να παρέχουν αποδείξεις ότι συνεχίζουν να αναζητούν εργασία και ότι έχουν πραγματικές πιθανότητες να προσληφθούν.

 Може би късно коментирам и въпроса се изчерпа, но не ми харесва да се всява ненужна паника Simple Smile

Между другото от 30 март до 13 април ще има преброяване на населението.

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 10:17 от Хипатия

# 710
  • Мнения: 1 536
Айез Седай ,бързо оздравяване и от мен  .   bouquet
Момичета,като заговорихте за криза,да си кажа и аз болката  Confused
Мъжа ми последно си взе юлската заплата,около 15 декември някъде   #Cussing out
Направо ми идва ..... да направя нещо лошо на шефа му,поне  #2gunfire
Той е човек,които си играе с милиони,името му виси навсякъде из  Атина и да ви кажа,не му пука с какво живеят или се хранят,хората ,които работят за него. #Cussing out
Синът му,си изтеглил всичките пари от банките,за да не му направят запор...
Сега си ги държи в сейф в една банка и си взима от там.(не ме питайте откъде знам,но е истина)
Цялата работа ми прилича на потъващ кораб и бързо напускащите го плъхове.
А най наглото е ,че в момента,изискват от всички,да подпишат документ,че парите ,които им дължи са си ги взели  .Това заради някакви данъчни документи  .
Хората,се чудят какво да правят.Някои не са получили 10 месеца заплати.
На нас един познат ни каза,че ако не подпишеш,трябва да го съдиш.Нямало средно положение.
 Знаете ли какво можем да направим?
Мъжа ми естествено не иска да се занимава със такива разправии и май ще бъде принуден да му подпише.Аз пък не му вярвам изобщо.
Толкова хора ,на които  дължи,ако подпишат.... и си е вързал гащите

# 711
  • Мнения: 4 111
Здравейте! Макар и да не съм в Гърция продължавам да чета темата с интерес.
Последният постинг ме предизвика да се включа. susie, не ми е работа, но все пак търсиш съвет - според мен не бива да подписва, че е взел пари, които не е взел! Няма да ги види!!! Адвокатът ще му струва около 300 евро ( за да ги осъди, най-добре групово да го наемат мъжа ти и колегите му, но всеки поотделно плаща таксата), но парите ще си ги вземе рано или късно, за съжалние по-скоро второто. Делата се точат, отлагат, но поне има шанс, докато ако подпише документа няма сила, която да принуди работодателят да плати! Пожелавам ви добро стечение на обстоятелтвата и съжалявам за случилото се!

# 712
  • Мнения: 17
Здравейте момичета!
Някоя от вас знае ли какъв е реда за сключване на църковен брак в Гърция.
Баща ми иска да се венчае в православен храм,  но в Гърция. Той и Бъдещата му съпруга са кръстени в православна църква, както и кумовете им.
И как стои въпроса с легитимността на брака в България. Автоматично ли е узаконен?
Благодаря на отзовалите се Hug

# 713
  • Мнения: 1 567
В Гърция църковният и политическият брак имат еднаква легитимност.
В България не е така.

# 714
  • Мнения: 2 149
И мен ме тръшна грипа,пфу години не се бях разболявала,явно ми е отслабнал имунитета.
Сузи и според мен не трябва да подписва,егати експлоататора ooooh!
В Гърция църковният и политическият брак имат еднаква легитимност.
В България не е така.

Така е,аз затова се и отказах да сключа църковен, в Бг минахме през гражданското и тук без проблем ни признаха брака,не виждам смисъл да правим и църковен,излишни разходи.

# 715
  • Мнения: 395
момичета, на фона на мрачната действителност, ви пожелавам хубав ден ето с това :

РЕШИХ ДА СИ ИНСТАЛИРАМ ЛЮБОВ - ЕДНА МОДЕРНА ПРИТЧА

Диалог с космическата техническа поддръжка

Техн. поддръжка:
Здравейте - бих ли могъл да Ви помогна?

Клиент:
Ами, след известно колебание, се реших да инсталирам "Любов".
Бихте ли ме придружавали в този процес?

Техн. поддръжка:
Да, мога да Ви помогна. Готови ли сте да продължите?

Клиент:
Ами, аз не съм много обигран технически, но мисля че съм готов. Какво първо да направя?

Техн. поддръжка:
Първата крачка е да си отворите сърцето.
Отворихте ли си сърцето?

Клиент:
Да, но там сега са пуснати някои други програми.
Наред ли е, ако инсталирам "Любов" докато те вървят?

Техн. поддръжка:
Кои програми са пуснати?

Клиент:
Да видим. Сега имам "Наранено-минало",
"Ниско-себеуважение" и "Завист-и-неприязън".

Техн. поддръжка:
Няма проблем. "Любов" крачка по крачка ще изтрие "Наранено-минало" от Вашата операционна система.
Тя наистина ще остане в постоянната памет, но няма да нарушава други програми.

"Любов" някога ще пренапише "Ниско-себеуважение" с един модул на име "Високо-себеуважение". А пък "Завист-и-неприязън" трябва да бъдат отстранени напълно.

Тези програми пречат на "Любов" да бъде инсталирана правилно. Можете ли сега да завършите това?

Клиент:
Не знам как те се завършват.
Можете ли да ми кажете как става това ?

Техн. поддръжка:
С удоволствие. Отидете в стартово меню и задействайте "Прошка". Повтаряйте това толкова дълго, докато "Завист-и-неприязън" не са изтрити напълно.

Клиент:
Ок, това го направих. "Любов" започна да се инсталира.

Това нормално ли е ?

Техн. поддръжка:
Да, но имайте предвид, че досега имате само основната версия. Ще трябва да се свързвате с други сърца, за да получите останалите подновявания!

Клиент:
Ооопс! Вече имам грешка в програмата. Казва се:
"Грешка - програмата не работи на външни компоненти".

Сега какво трябва да правя ?

Техн. поддръжка:
Не се притеснявайте.Това значи, че програмата "Любов" е конфигурирана, за да върви във вътрешното сърце, но още не е стартирана във Вашето външно сърце.

В нетехнически смисъл, това значи просто: Вие трябва първо себе си да обичате, преди да можете да обичате други.

Клиент:
Какво трябва да правя сега ?

Техн. поддръжка:
Отворете директорията "Себеуважение" и маркирайте следните файлове: "Себепрощаване", "Разпознай-твоята-стойност"- и "Признай-твоите-ограничени- ".

Клиент:
Ок, осъществено.

Техн. поддръжка:
Сега ги копирайте в директория "Мое-сърце". Системата ще пренапише всички файлове, които противоречат на това, и ще коригира някои грешни настройки. Освен това трябва да изтриете "Безкрайна-самокритика" от всички директории и след това да опразните кошчето с боклук, за да може тя да е действително отстранена и да не се появи отново.

Клиент:
Разбрах. "Мое-сърце" се пълни с нови файлове. "Усмихвам-се" върви сега на монитора ми и "Мир-и-благоразположеност" се копират автоматично в "Мое-сърце". Това нормално ли е?

Техн. поддръжка:
Понякога. При други това може да продължи по-дълго време, но всичко се случва точно когато трябва. Така, "Любов" е инсталирана и върви.

Още нещо преди да затворим: "Любов" е безплатен продукт. Дайте тези модули на всички които срещнете! Те ще ги споделят с други и много ще се реваншират с няколко готини модула.

Клиент:
Благодаря ти, Господи, за поддръжката!

Автор: неизвестен

# 716
  • Мнения: 1
susie, погледни ей това тука. ако не му е платил коледния подарък е валидно и можете да докладвате:
Άσκηση διαδικασίας αυτοφώρου, σε περίπτωση μη καταβολής επιδόματος εορτών Χριστουγέννων (δώρο Χριστουγέννων)
Saturday December 18, 2010 12:15 AM
Τη διαδικασία του αυτοφώρου θα κινήσουν οι Επιθεωρητές Εργασίας, κατόπιν εγκυκλίου του Ειδικού Γραμματέα του ΣΕΠΕ, Μιχάλη Χάλαρη, για όσους εργοδότες δεν καταβάλλουν το κατά το νόμο προβλεπόμενο δώρο Χριστουγέννων.
Ο Ειδικός Γραμματέας ζήτησε από τους Επιθεωρητές να βρίσκονται σε αυξημένη ετοιμότητα και να εφαρμόσουν το νόμο με αμεσότητα και αυστηρότητα σε όσες περιπτώσεις εντοπιστεί εργοδοτική αυθαιρεσία.
Όπως αναφέρεται στην εγκύκλιο, «το δώρο των Χριστουγέννων δεν αποτελεί κάποιο είδος πολυτέλειας και η καταβολή του δεν εναπόκειται στη διακριτική ευχέρεια του εκάστοτε εργοδότη. Η αντίδραση της ευνομούμενης πολιτείας μας πρέπει να είναι αυστηρή, άμεση και καθοριστική, ώστε να μην υπάρξουν περιθώρια καταπάτησης της κείμενης νομοθεσίας».
Aριθ. Πρωτ.: οικ. 2266/17.12.2010
Άσκηση διαδικασίας αυτοφώρου, σε περίπτωση μη καταβολής επιδόματος εορτών Χριστουγέννων (Δώρο Χριστουγέννων)
Aθήνα    17. 12. 2010
Aριθ. Πρωτ.: οίκ. 2266

EΛΛHNIKH ΔHMOKPATIA
YΠOYPΓEIO ΕΡΓΑΣΙΑΣ & KOINΩNIKΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ
ΣΩΜΑ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΙΔΙΚΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ
Tαχ. Δ/νση: Δραγατσανίου 8   
Tαχ. Kώδικας: 101 10   ΑΘΗΝΑ
Tηλ.: 2103748880 & 81
Fax:  2103748790
Email:gsepe@ypakp.gr

Θέμα:  Άσκηση διαδικασίας αυτοφώρου, σε περίπτωση μη καταβολής επιδόματος εορτών Χριστουγέννων (Δώρο Χριστουγέννων).
Στην παρούσα συγκυρία, όπου οι εργασιακές σχέσεις βρίσκονται στο επίκεντρο των συζητήσεων και προκειμένου να υπάρξει διαφύλαξη των προβλεπομένων από τη νομοθεσία εργασιακών δικαιωμάτων, το Σ.ΕΠ.Ε καλείται, ως ο κυρίαρχος ελεγκτικός μηχανισμός να εντατικοποιήσει το έργο του, προκειμένου να μη διακινδυνευθεί στο ελάχιστο το οποιοδήποτε εργασιακό δικαίωμα. Το Δώρο Χριστουγέννων και η καταβολή του, δεν εναπόκειται στη διακριτική ευχέρεια του εκάστοτε εργοδότη. Η αντίδραση της ευνομούμενης πολιτείας μας, πρέπει να είναι αυστηρή, άμεση και καθοριστική, ώστε να μην υπάρξουν περιθώρια καταπάτησης της κείμενης νομοθεσίας.   
Σχετικώς σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με τις διατάξεις της Κ. Y.A.19040/1981 (ΦΕΚ 742/Β/81) των Υπουργών Οικονομικών και Εργασίας που εκδόθηκε σε εκτέλεση του άρθρου 1 του Ν. 1082/1980 (ΦΕΚ 250/Α/80) καθορίζεται πάγια το σύστημα υπολογισμού του Δώρου εορτών Χριστουγέννων, στην οποία προβλέπεται ότι:
- Στο αρ.1, παρ.2 προϋπόθεση καταβολής του επιδόματος Χριστουγέννων 2010 είναι η ύπαρξη απασχολήσεως (εργασιακής σχέσεως) του μισθωτού μέσα στο χρονικό διάστημα από 1-5-2010 μέχρι 31-12-2010.
- Στο αρ.3 παρ.1 ως  βάση υπολογισμού του δώρου αποτελούν οι καταβαλλόμενες αποδοχές της 10ης Δεκεμβρίου 2010, συγκεκριμένης δηλαδή ημερομηνίας (ΑΠ 1485/2007). Για τους μισθωτούς των οποίων η σχέση εργασίας ελύθη προ της 10ης Δεκεμβρίου, λαμβάνονται υπόψη οι αποδοχές της ημέρας λύσεως της σχέσεως. Μεταγενέστερη της ημερομηνίας αυτής αύξηση αποδοχών δεν λαμβάνεται υπόψη.
- Στο αρ.10 παρ.1 ορίζεται ότι η καταβολή του επιδόματος Χριστουγέννων θα γίνει μέχρι της 21ης Δεκεμβρίου. Τα επιδόματα εορτών δεν επιτρέπεται να καταβληθούν σε είδος, αλλά μόνο σε χρήμα.
- Η ημερομηνία 31/12 αποτελεί δήλη ημέρα (ΑΠ 40/2002 Ολ.) είναι δε το απώτερο χρονικό σημείο καταβολής του δώρου.
- Για την καθυστέρηση καταβολής του Δώρου Χριστουγέννων, το οποίο θεωρείται τακτική αποδοχή, όπως έχει γίνει αυτό δεκτό πάγια από τη Νομολογία του Αρείου Πάγου,  επισύρονται οι ποινικές κυρώσεις του ΑΝ. 690/45, όπως αντικαταστάθηκε με το αρ.8 παρ.1 του Ν. 2336/1995.
Με βάση την προαναφερόμενη διάταξη, κάθε εργοδότης ή διευθυντής ή επιτετραμμένος ή με οποιονδήποτε τίτλο εκπρόσωπος οποιασδήποτε επιχείρησης, εκμετάλλευσης ή εργασίας, ο οποίος δεν καταβάλλει εμπρόθεσμα στους απασχολούμενους σε αυτόν τις οφειλόμενες αποδοχές του Δώρου Χριστουγέννων, τιμωρείται κατόπιν μηνύσεως των ενδιαφερομένων ή των οργάνων του Υπουργείου Εργασίας (Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας) ή της οικείας Αστυνομικής Αρχής ή της οικείας επαγγελματικής οργάνωσης των εργαζομένων, με φυλάκιση μέχρι έξι (6) μήνες και χρηματική ποινή, της οποίας το πόσο δεν μπορεί να ορίζεται κάτω του 25% ούτε πάνω του 50% του καθυστερούμενου χρηματικού ποσού. Η εκδίκαση των παραπάνω υποθέσεων γίνεται με τη διαδικασία του αυτοφώρου, όπως προβλέπεται από τα άρθρα 417 επ. του ΚΠΔ.
Κατόπιν των ανωτέρω, σας επισημαίνουμε, ότι σε κάθε περίπτωση μη καταβολής του Δώρου Χριστουγέννων, μέσα στην τασσόμενη προθεσμία, όπως ορίζεται στις προαναφερόμενες διατάξεις, οι Κοινωνικοί Επιθεωρητές Εργασίας του Σ.ΕΠ.Ε να επεμβαίνουν  άμεσα, διενεργώντας ελέγχους και να βρίσκονται σε πλήρη ετοιμότητα, για την άσκηση της διαδικασίας του αυτοφώρου και την επιβολή των σχετικών κυρώσεων.
Όντας όλοι στις επάλξεις της διαφύλαξης των προβλεπόμενων από τη νομοθεσία μας εργασιακών δικαιωμάτων, να μπορέσουμε να επιτελέσουμε το κυρίως έργο της Επιθεώρησης Εργασίας στο ακέραιο, που δεν είναι άλλο από την προστασία των εργαζομένων και της υγιούς επιχειρηματικότητας.
ΔΡ ΜΙΧΑΗΛ ΧΑΛΑΡΗΣ

# 717
  • Мнения: 1 567
5 (или 6 ако са по-малки) яйца.
 2 ч.ч захар (мярката ми е червената чаша на Нескафе
не намерих по-читава картинка  Mr. Green)
1 ч.ч зехтин или витам
1 ч.ч. прясно мляко
1 пакет брашно
2 пакетчета ванилия.
какао на око (около 3 с.л)
1 пакетче

Формата за кекс да е от големите.

Разбивате яйцата. Прибавяте захарта. Разбивате. Добавяте мазнината. После млякото. Постепенно разбърквайте прибавяте и брашното.
слагате 2 ванилии.
Намазвате формата за кекс с олио и поръсвате с брашно. Изсипвате малко количество от сместа за кекс. В останалото количество прибавяте какаото, разбърквате и изсипвате във формата.
Печете на 180 градуса около 45 мин .
След като поизстине кекса, правите ковертурата (според инструкциите) и заливате кекса отгоре.

Енджой и καλή όρεξη дет се вика....

# 718
  • в колонките
  • Мнения: 510
Здравейте, Hug
  Хипатия,скъпа, Hug,точно това имах в пред вид и аз.Така е,законите са за това,за да се спазват.За преброяването-да,ще има и не само в Гърция.Но това,за което писах е,че след годишните отчетни данъци започва проверка на собствениците на жилища,отдали ги под наем-ще се търсят чужденци,пребиваващи не законно,също така и годишните им отчети.
  Бъди здрава,желая успешен ден на всички.  bouquet

# 719
  • Мнения: 38
Момичета, здравейте! Аз живея в София, но бих искала да кръстя сина си Димитър и сестричката му  в Солунската църква св.Димитър. Някоя от вас правила ли е кръщене там, какви са формалностите- такси, документи , изисквания към кръстниците. как може да се запише час за събитието. не говоря гръцки, на английски не ми се вярва да се разберем с някое отче там по телефона Simple Smile ще съм благодарна за всяка подробност или препратка в мрежата!

Общи условия

Активация на акаунт