Не мога да реша какво да правя с живота си ...

  • 4 925
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Здравейте, пиша с надежда да ме посъветвате като странични наблюдатели.
Съжителствам с мъж от седем години, от пет се опитвам да забременея, имам два спонтанни аборта, точна диагноза нямам поставена. След първия аборт доктора ми каза "Природата си знае работата". След година си правих цветна снимка на тръбите - запушени. Той никога не е идвал с мен на прегледи и никога не е повдигал въпроса какви са ми резултатите. До сега се опитвахме да се установим на няколко места, но като че ли на мен ми харесва само на едно и искам там да живея. Ноември месец обаче, той реши да си пробва късмета в чужбина и ако успее да се установи и аз да отида при него. Когато той замина аз разбрах, че отново съм бременна, но пак загубих бебето. Бях сама през цялото време, не споделих с родителите ми за да не ги притеснявам, но и това някак си преживях. Той работеше и поради дългия работен ден и часовата разлика рядко се чувахме, но започна да настоява да отида при него. Въпреки нежеланието си аз започнах да се подготвям за великото пътуване. По Коледа се видях с един познат и се уговорихме да излезем вечерта. Никога не съм го възприемала като мъж, по-млад е от мен и го познавам от дете. Но онази вечер се случи нещо между нас. После пак се видяхме, но си обещахме да не се срещаме защото не е правилно. Много го харесвам, а виждам че и той не е безразличен. След това заминах, започнаха едни мъки тук, работата не ме удовлетворяваше, накрая ме уволниха. Междувременно се омъжих за дългогодишния си партньор, той работеше, а аз стоях в къщи домакиня. Домъчня ми за България, исках да се върна сама, но той не ме пусна. Някак си успях да го убедя да се приберем за 2 седмици и тогава онова момче се свърза с мен и ми каза да му се обадя като се прибера. Направих го и не съжалявам. Говорихме, че аз съм омъжена, а той не иска да има още сериозна връзка и толкова. Аз се върнах, намерих си нова работа, но все по-често се усещам че не съм щастлива, чувствам се заклещена между печката, пералнята и вечното мърморене на мъжа ми. Непрекъснато ме пита дали го обичам, а той самия никога не ми го е казвал. Миналата седмица му казах, че не съм щастлива с него, че все още нямаме деца и е по-добре да се разделим. Когато не съм на работа по цял ден плача, искам да съм с другия, но и сърце не ми дава да изоставя съпруга си. Искам да подредя живота си, но да не завися от никого и никой да не зависи от мен. Мисля си, че дори да не мога да бъда с другия все някога пак ще мога да изживея страстна и изпепляваща любов и дай Боже да си родя детенце. Просто не знам по кой път да тръгна, не искам да наранявам никого, но искам да съм щастлива. Нямам на кого да споделя и направо ще се пръсна от мъка. Не мога повече да живея така, сякаш не съм родена да създам семейство, а ми се иска да имам дете от любим човек. Мислех, че съм го открила, но и аз не разбрах кога охладняха чувствата ми към него и то със сигурност беше много преди да срещна другия. Просто ме беше страх да остана сама. Сега не ме е страх, предпочитам той да ме зареже, но виждам, че за него съм всичко и ако се разделим много ще го нараня. Какво да правя? Егати тъпата история, но на мен много ми тежи ...

# 1
  • Мнения: 265
Ако не си имала дете досега може би е знак,че наистина това не е човекът за теб.Аз бих потърсила щастието си с другия.Не искам да те ангажирам с мнение,просто така бих постъпила.Когато срещнах човека,от когото имам дете бях семейна(живеех с друг),но не можех,а и не исках да лъжа.Разделихме се,след това започнах връзка с нашия татко.Simple Smile

# 2
  • Мнения: 259
Щом нямаш чувства,май всичко е предопределено. Ако сега нямаш,след години как ли ще е ? Пък и деца нямате-потърси твоята половинка. С която ще бъдеш щастлива. А така ще измъчваш и настоящия си съпруг. Трудно се живее без любов.

# 3
  • Мнения: 135
Най-важно е ти да си щастлива. Плачеш по цял ден и мислиш за другия-така ще се разболееш. Отиди там, където е сърцето ти. Пожелавам ти да си родиш хубави дечица.
Малко повече смелост трябва  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 22
Ако ти не можеш да решиш какво да правиш с живота си то тогава кой...форума ли... Whistling Whistling Whistling

# 5
  • Мнения: 2 401
Я бегай да си търсиш късмета докато е време. Този, когото сега не искаш да нараниш ще ти го вкара много здраво някой ден.  Казвам "ще ти го вкара", защото ти така ще го възприемеш, щом като още от сега мислиш за връзката ви като за компромис.

# 6
  • Мнения: 2 457
Просто ме беше страх да остана сама. Сега не ме е страх, предпочитам той да ме зареже, но виждам, че за него съм всичко и ако се разделим много ще го нараня. Какво да правя? Егати тъпата история, но на мен много ми тежи ...
И затова се принасяш в жертва... Whistling... Естествено че няма да се чувстваш добре и в кожата си. Съветвам те, да помислеш повече за себе си и за своето щастие (никой друг не може да го направи вместо теб). Защото годините си минават, не чакай и не стой някъде където не ти е сърцето.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 517
А дали основното в случая не е това, че смяташ, че със съпруга си не можеш да имаш деца и се надяваш с другия да можеш  newsm78. Причината за спонтанните аборти обикновено не е в несъвместимост на партньорите - трябва да търсиш причината, иначе и със следващия най-вероятно ще се случи същото. Желая ти успех   bouquet

# 8
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Не ти знам финансовото състояние, но моя съвет е - една по-голяма раница на гърба и където ти видят очите - имаш нужда да останеш сама със себе си  - направи го сега, докато нямаш ангажименти с деца и отговорности. Може и за една седмица да е, но попътувай, ей така без посока... Предполагам, че си около 25 -30 г. Ще срещнеш различни хора, ще позабравиш проблемите си, и най-вероятно ще решиш как да продължиш и кое истински те вълнува...

Пътят лекува много! Не търси спътник - направи го сама!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Какво да правиш с живота си трябва да решиш ти. Не - ние.
Без любов обаче не е живот, поне за мен.

# 10
  • Мнения: 0
Тръгни си,в момента няма нищо по-важно от твоето щастие,а то както се забелязва - липсва. Peace За мен лично тази връзка е изчерпана,а ти ще ставаш все по - нещастна от това,че се страхуваш да направиш тази промяна в живота си и да оставиш съпруга си.Докато не дойде ден , в който или ще го намразиш и обвиниш,че е загубил времето ти или ще си напълно безразлична към него. Peace

Последна редакция: пт, 20 авг 2010, 22:12 от Ecstasy

# 11
  • Мнения: 1 731
Аз се чудя защо си се омъжила? newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 2 426
Ще ти кажа само две неща. Щеше ми се и аз да ги следвам, като знам да давам акъл, но то на чужд гръб е по-лесно...

Първото е "аз правя каквото трябва, пък да става каквото ще". Това правило горе-долу го следвам и наистина работи. Като си направи човек всичко както трябва, то накрая резултатът е добър. Направи си разчет на нуждите, на краткосрочните и дългосрочните ти цели. Направи си равносметка - какво имаш, какво искаш да имаш, какво си искала да имаш преди години. Набележи си цели и започни бавничко да работиш по тях.

Второто е - "човек предполага, Господ разполага". Тоест, каквито и цели и планове да имаме, нещата обикновено се нареждат от самосебе си. Но това става само ако полагаме усилия, живеем достойно и вървим в посоката, която геренално сме си набелязали.

и последното - всеки заслужава да е щастлив. Вярно, не трябва да е за сметка на чуждото щастие, но ако ти си нещастна в една връзка, то и другият ще страда заедно и заради теб.

Дано да съм ти помогнала с тези си разсъждения. На мен ми помагат, отчасти  bouquet

# 13
  • Мнения: 4 569
Щом не си щастлива си тръгни.
Ако искаш събери се с новия.
Не се вторачвай в мисълта за дете.Живей щастливо,детето само ще дойде.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 250
Аз пък съм на друго мнение. Пиша като преживяла 2 спонтанни аборта.Някой беше писал,че това,че нямаш деца от този човек било знак от съдбата-що за групост?!? Толкова хора имат репродуктивни проблеми и не мислят въобще в тая насока-има си доктори и изследвания. И наистина, за да става дума за несъвместимост абортите са в по-късна седмица(лекар ми го каза),а доколкото разбрах при теб са ранни-до 12 г.с. Не познавам мъжа ти, но може би това е неговия начин,мъжете не обичат да говорят на тая тема. На първо място се изяснете с него за всичко недоизказано и ненаправено,защото иначе се натрупват нещата.
Въпросът е наистина обичаш ли го тоя човек? Ако не,изхода рано или късно ще е един и същ.

Общи условия

Активация на акаунт