НОЕМВРИЙСКА кръгла 10-та тема

  • 21 079
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Хайде и аз в кръглата тема, че нали и аз съм си кръгличка вече Simple Smile
В тази връзка, най-милото нещо, което чух по мой адрес наскоро беше от една колежка - каза ми "Много си сладка, приличаш на бонбонче Lindor, от тези кръглите, опакованите"  то аз бях с една тясна тениска Grinning
Следя много изкъсо дискусията, която водите за дрешките, че ние още нищо не сме купили и трупам ноу-хау Simple Smile Разбрах, че ще купувам бодита с предно закопчаване, ама някои ги правят с цип, не е ли опасно това?  newsm78

По повод работата - аз мисля, че ще съм до края на септември, ако всичко е наред. 45-дневният ми почва на 2.10, а имам и няколко дни отпуска още от минлата година да изчистя. Останалите - след 410-те дни ще си ги взема. В тази връзка, да питам тези, които вече не са на работа - как се чувствате първите дни извън средата, извън офиса, далеч от хората?
Аз още не мога да си го представя  Rolling Eyes Понякога ме налягат и едни черни мисли после как ще се върна - нали вече ще има човек на моето място, който ще се е научил и ще си работи...луда работа.

# 46
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Смърфиета и аз малко със страх подхождам към излизането в майчинство относно работата, но каквото такова моя болничен трябва да се издаде края на септември и тогава ще му мисля.
Аз искам да питам относно памперсите в самото начало. Трябва ли да търся някакви специални които да са отворени където е пъпчето - даже незнам дали има такива или нормалните на памперс вършат работа ?

# 47
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Колкото и да не ми се искаше, аз вече излязох болничен, но самата работа ме принуждава да го направя...Ходенето ми идваше в повече  #Silly

За памперсите и мен ме интересува, така че ако някой знае нека сподели опит  Hug

# 48
  • Мнения: 943
miMozzza , не се чувствам чак толкова зле, щом не съм единствената, на която мозъка й е каша в момента.  Laughing
И аз един път бях питала за пижамките, та си спомням, че ми бяха казали опитни мами, че няма нужда от пижамки, ама чакам отговори на този ти въпрос.
Също й пампите, ако някой сподели точната бройка, размер, вид и от къде да ги купим, цена няма да има.  Sunglasses  То сигурно с времето, ще се ориентирам към някои, ако не съм доволна от първоначалните, но все пак като за начало.  Rolling Eyes
За "Моето първо бебе", ами хареса ми- да! Въпреки, че отново очаквах повече.. подробности. За мен ако може да има всичко обяснено до най-малкото и за някои маловажно детайлче , ще е най-добре.  


mim4ето , добре сте се завърнали! Радвам се, че малчо е по-добре вече  Simple Smile и сигурно се радва на новата стая. Ще чакаме снимки.

Аз да не повярва човек, си поръчах помпа за кърма от .. e bay - а, леле майкооо!  Crazy

Относно залъгалките (Дарче  Wink ) , кои са по-хубави- силиконови или каучукови и да ги купувам ли с връзчиците, където се защипват, за да не падат? А кутийка?
Всъщност за едно кърмене дете, бибите подходящи ли са? 

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 20:50 от Дъгичка

# 49
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
За пижамките аз мисля да не купувам, на този първи етап мисля че ще ми са излишни.

# 50
  • Мнения: 1 878
mim4ето , браво на малкия, че се е оправил! Да се похвалиш със снимки от обзавеждането!  Peace
jdesika , стискам палци за резултата от диабетния тест! Дано всичко е наред!
Смърфи, не го мисли толкова със свободното време! И аз си мислех, че ще ми е много скучно и че няма да има, какво да правя, обаче тъкмо напротив. Времето ми минава много бързо. Докато се завъртя кафенце, закуска, малко форумче, да свърша някоя задачка , филмче, среща с някоя приятелка и то дошло времето да си идва мъжът ми от работа. Също усещам, как с напредването на седмиците почва да натежава и все ми се почива.
Дъгичке, осмели се значи! Честита ти покупка!  Wink

# 51
  • Мнения: 280
Запис  Peace супер темичка , Мимозка.

Относно залъгалките (Дарче  Wink ) , кои са по-хубави- силиконови или каучукови и да ги купувам ли с връзчиците, където се защипват, за да не падат? А кутийка?
Всъщност за едно кърмене дете, бибите подходящи ли са?  


Аз лично предпочетох силиконови (каучуковите се разпадат след изваряване и са по-нехигиенични според мен)  , на Фил също му харесваха повече ... Фил беше от изключително кърмените бебета , но залъгалката не му пречеше изобщо. На 8 месеца сам си я отказа и не е потърсил повече нито биба , нито пък е смукал пръстче  Wink Кутийка може , ама щипка чак като почне да си служи с ръце (за да не я хвърля) или седнал в количката (за да не пада на земята) не че съм ползвала такова де  Wink
Памперси ... колкото и да съм пробвала различни , винаги съм била най-доволна от Памперс , за мен беше идеалният памперс , не са ми пропускали нито ако, нито пишу.Нямали сме проблем с пъпчето , не пречат. Купували сме големите Джъмбо пакети от Кауфланд или Метро на най-добри цени. ... А сега нощем ползвам гащичките на Либеро.

За бодитата също съм твърдо за предното закопчаване през първите месеци , много е удобно. А пижамките верно са излишни , бебчо спи почти през цялото време , все пак  Mr. Green и трябва денонощно да е с пижамка.

Мъжо ми купил тортичка да ме почерпи за имения си ден  newsm68 мятам се да си я ям ...

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 21:13 от Дарка Подробната

# 52
  • Мнения: 3
.

Последна редакция: сб, 16 апр 2011, 17:08 от Мозче

# 53
  • Козлодуй
  • Мнения: 29
като гледам, вече силно дискутираме всякакви дреболийки - памперси, шишета, бодита......леле ноември наближава Simple Smile
С каката пробвах какви ли не памперси - и за мен по-добри от Памперс няма. За бодитата и на мен най-удобни ми бяха с предно закопчаван тип "тик-так". Най-неудобни ми бяха едни блузки дето ми бяха подарили тези от тип "прегърни ме". Останаха си нови, но явно и сега няма да ги ползвам.
Колкото до излизането в болничен и липсата на контакти с колеги и самата атмосфера - за мен нямаше никакъв проблем. От началото на април съм си у дома. Но все пак и каката си е с мен вкъщи и нямам никакво време. На моменти се чудя как съм успявала преди.Така, че не се притеснявайте. Почивайте си сега, защото дойде ли ноември.........няма да има много време за почивка Simple Smile

# 54
  • Мнения: 610
Дъгичка-ето и моя опит.
Залъгалките:бях купила 1на на Авент за ноородено,която носех и в болницата.Цокаме си я до 4мес.и това беше,но след 6тия почна палчето заедно с 1но любимо прасенце с панделка.Или търкахме шумкащата панделка на "Нанчи" и цокахме палче само когато ни се спеше.На 2г.я отучих,като скрих Нанчи.
Памперсите:взех си 2пакета от Метро-2ка,а не съвсем малките (1ка),и си бях извадила в 10бр.в чантата за в родилно,като се наложи повече милото ми носеше.Ползвала съм само Памперс,но съм против смяната на марки за да не се обрине.И ето моя горчив опит:взех от тънките на памперс-уж летни едни оранжеви,а то се оказа че били турски боклуци.Добре,че взех 4бр за проба след 1ден ползване-Неси беше около 1г.6мес,след като я събух там където е минавал ластика беше червено като подсечена черта,милото мазах го здраво.Никога не ми се е случвало да я подсеча по никаква причина.
Това е от мен.Лека вечер на всички!

# 55
  • София
  • Мнения: 676
Мимоза, преди бяхме коментирали, че е добре бебо да се облича с боди къс ръкав, гащеризонче/блузка с ританки. Пижамка сме ползвали на по-късен етап.
За памперси, ползвах предимно на марката "Памперс", като цяло съм доволна. Макар, че някои мамчета се оплакваха, че пропускали.

Смърфиетка, ползвала съм бодита само с копчета. Мисля, че с цип ще им обиват на гушката.

Дъгичка, размер на памперса взимаш от най-малкия за начало; за точна бройка не си спомням, че беше отдавна  Laughing. Като количество са най-много за новородено. Купувах ги от детски магазин близо до нас и от едно магазинче на пазара ни.


# 56
  • Мнения: 425
Я и аз да питам нещо - значи знам, че за лятото е подходящо след баня да се маже с мляко за тяло, а за зимата с олио. Обаче някой ползват и зехтин за мазане след баня. Кое е по добро - олио за тяло на някоя марка или зехтин. И зехтина едни казват, че трябва да е преварен, а други, че не трябва да се преварява, защото от високата Т му се губели полезните съставки. И още нещо - има ли значение какъв ще е зехтина - екстра върджин, помас или някакъв друг  newsm78
Да кажа нещо на всички, които чакат първи бебета по повод козметиката - душ геловое, млека, олио, шампоани и прочие - има малки разфасовки по 50 грама на повечето марки и според мен са много подходящи за началото за проба, за да не се окаже, че някои продукт не понася на бебо и да трябва да се купува нов.
И още нещо - от онези дни коментирахте, че като се купи душ гела "от глава до пети" (така се казва този на бюбхен, ако не се лъжа) няма нужда от сапун. Ами като се мие дупето при смяна на памперса не се ли ползва сапун. Аз имам един на Себамед против подсичане и мисля да го ползвам точно за такива ситуации.

# 57
  • Мнения: 0
Микки и Бръмбазела от около месец спрях да чувствам гърдите си напрегнати и топли, както когато започнах бременността си и се чудя дали всичко с тях е наред. Чувствам ги нормални, както преди. Нямам никакви оплаквания, болки, но и не забелязвам лактация, не се уголемяват. Надявам се всичко да ми е наред и да имам кърма и да мога да кърмя след раждането.
[/quote]
И аз имам същия проблем и благодаря на мамата която зададе този въпрос. smile3503

# 58
  • Мнения: 943
И още нещо - от онези дни коментирахте, че като се купи душ гела "от глава до пети" (така се казва този на бюбхен, ако не се лъжа) няма нужда от сапун. Ами като се мие дупето при смяна на памперса не се ли ползва сапун. Аз имам един на Себамед против подсичане и мисля да го ползвам точно за такива ситуации.[/color]

И аз ще чакам отговор, защото именно при миене на дупето, като се сменя пампито имах предвид да се ползва сапунчето. После реших, че щом казахте, че няма нужда от него , дупата се мие само с водичка.  Rolling Eyes

didka, Dori , Дарче  bouquet благодаря ви още веднъж! Гледах днес, пампесри на Pampers  Crazy от 3-6 кг. , предполагам, че ще са подходящи. За бибите, ще взема силиконова тогаз.
И.. май и аз като мимозка, започвам да записвам сериозно.  Embarassed
Kölsches Mädel , ще се науча и аз  Wink

# 59
  • Мнения: 220
За домашните животни и бебето - според мен ползите от съжителството на животни и дете идват на по-късен етап в развитието на човечето (привързаност, грижа и т.н.). Сблъсъкът на новородено с незряла имунна система с всякакви косми, изпражнения, перушини и т.н. може само да навреди  Naughty Колкото и да се чисти животното си е животно и ако щеш само миризмата му носи всякакви "екстри" за дишането на бебчето. Естествено не е задължително бебето ви да развие някаква алергия, но самата мисъл, че това е вероятно мен поне ме спира. Въпреки, че нямаме животно, Вико е с алергичен ринит и ако имахме със сигурност щях да се обвинявам, че не съм го махнала навреме. Не искам да обидя никого, просто е хубаво да се информирате чрез педиатри, Интернет, литература, преди да вземето окончателно решение. Вярвайте, детето ще ви е неизмеримо по-мило от което и да е животно!

mim4ето привет,
И аз мисля точно като теб. В събота си подарих котето, едвам си тръгнах от новата му къща - като му дръпнах един рев направо на улицата, мъжа ми не може да ме успокои. Но мъчно или не, реших се и толкова. На нас котето ни е подарък - изобщо не ни питаха искаме ли или не, а пък то беше такова сладурче - как да не го искаш. Но нали е персийка - цялата къща е в косми, а лятото е просто кошмар. Без да преувеличавам пусках прахосмукачката през ден, абсолютния минимум е 2 пъти седмично. И пак всичко беше в косми. Не мога да си го причиня на детето - ще лапне някой косъм - няма да си простя ако му докарам проблем. Офф, много трудни са тези решения - все ми се струва, че можеше и друго да решим.

Общи условия

Активация на акаунт