ЮЛЧЕ папка, спинка, слушка, в мама много то се гушка

  • 22 844
  • 749
  •   1
Отговори
# 465
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Пепка, Алена, честит ви трети месец! И ние ви гоним.

Алена, трябва да ти благодаря! Снощи след твоите идеи за залъгалката, успях да го приуча. То отведнъж не става, но вече си е друго. Сега се успива с нея и по време на сън също я търси. Иначе само ми беше на циците. Особено по време на сън, ако искам да е по-дълготраен, се налагаше да лежа до него и да подавам цица. Еййй, браво, много съм ти благодарна.
Да кажа, че имаме две залъгалки - силиконова на Томи Типи и каучукова на Чико. Не щеше ни една, гадеше им се, все едно му горчат. Сега ползва и двете. Май и двете ми деца имат предпочитание към силикона /дано това да е само към бибите в детството/ Laughing. Но пък Чикото му е по-удобна, защото на Томи силиконовата, горната част му влиза в носа и му пречи да диша. Той си вдига главата нагоре, както когато цицата му запушва носа. Самата биба иначе е по-малка и по-мека, а е силикон. Странно.


много се радвам  Peace браво, то си е цало изкуство да ги надхитриш мъниците Wink)) - ние сме с нук единичка - имаме и каучуков и силиконов, според леля му - обича силиконовия - според мен не прави разлика, но я оставям да си мисли каквото иска  Peace

# 466
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Имам каучуков на Нук,силиконови на Авент и каучукови на Чико.Тези на Чико ми изглеждат най-мънички,та май с тях ще го мъча.Иначе го гледам,че има рефлекс за залъгалката,защото като се нахрани ми смуче зърното като залъгалка,не като за цокане на мляко.Всичките са ми 1-чка,обаче...
Пфууу,с каката такъв пролем не съм имала.Засмука я още от родилният дом,ама този път май там ми беше грешката,трябваше да му я дам още там.
Сега е по-голям и хитрее Crossing Arms

Иренка,имам поръчка за теб-искам същите кецове,плащам в брой или по банка,както ти хареса.Не се майтапя,да знаеш Hug

Ади - размер единичка, счита се Нук са най-близо до анатомията на зърното - опитай със силиконв на Нук - подвай го като се унася, докато е гушнат в теб   Peace - вадиш зърнто и буташ биберона, може и да го топкаш в кърма - да подсилиш илюзията, докато го приема

ние се начихме на 2 месца, също не от началото  Peace

# 467
  • Мнения: 2 369
малеее какъв секс,какви 5 лева:) ние сме правили секс два пъти,един път в девети месец и преди това до седмия месец.демек от началото на осмия месец до сега сме правили около 3 пъти секс.

# 468
  • Мнения: 85



Мами да ви попитам, вашите бебоци след баня плачат ли. Моя направо се съдира докато го облека и не знам каква е причината.
Моята маслинка също плаче след баня,но тя е свикнала след баня винаги да яде и дори да не и е времето за ядене,докато не и дам млякото не спира.
Тя също не иска биба,ама аз и не искам да я уча,даже се радвам,че не я ще,после иска и отучване тая биба. Peace

# 469
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile))
Не съм писала отдавна, но ви чета редовно.

Аз да се отчета от вчерашната консултация - вече сме 5.250 кг, но не разбрах само колко сме се издължили. На предната консултация бяхме 54 см, а сега като го сложиха да го мерят го изкараха 58. Но докторката каза, че не може да е толкова и пак го сложиха да го мерят и го изкараха 56  newsm78 . Според мен си е 58 см защото вече имаме много дрешки, които не ни стават и то стана за много кратко време.

Аз също дохранвам с АМ само през деня обаче. От 6 хранения например 3 са изцяло на кърма, а останалите 3 - с дохранване. Нашата педиатърка ни препоръча Аптамил и вече изпихме една опаковка. Но то е двойно по-скъпо от другите млека и сега съм взела Нутрилон - дано да му понесе.

Като гледам снимките и чета коментарите за срещата на софийските мами искам да питам ВАРНЕНСКИТЕ - НИЕ НЯМА ЛИ ДА СИ ОРГАНИЗИРАМЕ СРЕЩА? Докато не е станало студено и все още може да се срещнем на открито.

# 470
  • Мнения: 2 369
ето и на вас тук,ако искате да видите моето бебе на клипчета:)  http://s807.photobucket.com/home/AlessandroSolitario1/allalbums

# 471
  • София по рождение
  • Мнения: 322

Тя също не иска биба,ама аз и не искам да я уча,даже се радвам,че не я ще,после иска и отучване тая биба. Peace

И аз съм върл противник на залъгалките. Големият ми син не е търсил и не съм купувала дори. Сега съм принудена, защото започна да си лапа ръцете, а съм чувала, че това е по-вреден навик дори от бибата.

Ивалина, и моето джереме отскоро започна да плаче след баня, когато започва времето за мазане и масаж...

# 472
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Добро утро. Да драсна и аз 2 реда преди малчо да се събуди. Днес направихме една ветровита разходка, която не му хареса много, но поне подиша чист въздух  Mr. Green
За биберона - и аз съм противник, но си го смучем, защото иначе ръчичките са в устата. Даже обикновено и бибата и ръчичките чакат на входа, но аз побеждавам с бибата засега  Mr. Green На бебетата, които не искат биба, а се налага заради ръчичките препоръчвам горещо каучуковия биберон на Chicco  Peace с анатомична форма е и не се отпечатва пластмасата на личицето на бебо. Освен това е доста мек и приятен на допир. Единствения недостатък е, че по каучука много лесно залепват власинки, но това се оправя с често миене. Нашия мъник никакви други биберони не признава.
За секса - ние вече си правим редовно и почти никакъв дискомфорт няма. Само понякога на входа усещам някакво дразнещо разтягане, ама рядко  Thinking Но все още нямам никаква менструация  Tired
За дохранването и меките гърди - ние не дохранваме, но презн ощта гърдите ми са налети до пръсване. През деня са по-меки, но и той суче по-често  Naughty
За разходките - вече бях споделяла няколко пъти, че са мнгоо тдуни, но напоследък свикнахме. От 1-2 седмици се разхождаме спокойно почти без никакви ревове. Вече излизам и сама.. Засега наблизо, но по-нататък ще пробвам и по- надалече.  Peace

# 473
  • Мнения: 361
Силикон определено не ще.Сега го пробвах с каучука,преди да задреме и засмука Party
Много реве преди заспиване,лапа си ръцете,не знае как да се успокои и да заспи сам,в количката като е буден,не знае какво да прави,това ще му е упокоение Peace и разходките ще станат по-дълги.Не мога да нося него и количка да бутам ooooh!

# 474
  • Мнения: 2 369
аз се присетих още нещо да ви питам. в какво,освен в специално закупените за целта съдове може да се съхранява кърма в камерата з апо-дълго време? примерно в малки стъклени бурканчета? ама дали капачката,която е от метланите няма да е вредна? тези на винтовете като от лютеница примерно. имам такива много малки и са идеални за целта,но тази капачка ме опасява.или само с купените специални е добре?

# 475
  • Мнения: 3
Кирова, извинявай, но сега влизам, снощи си легнах към 10 и сега видях поста ти. От педиатъра си се пише за 48 дни, тези дни които са преносени си се плащат отделно.
Ето сбора:45 преди термин+42 бременност+48 от педиатъра=135 дни.
Освен да се вадят от последния блничен, но аз за такова нещо незнам, ако мъжът ти е ходил вече за колко дни е болничният за 48 или 48-дните, които си преносила?

# 476
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445

Тя също не иска биба,ама аз и не искам да я уча,даже се радвам,че не я ще,после иска и отучване тая биба. Peace

И аз съм върл противник на залъгалките. Големият ми син не е търсил и не съм купувала дори. Сега съм принудена, защото започна да си лапа ръцете, а съм чувала, че това е по-вреден навик дори от бибата.

счита се за подходящо до 4-5месец, защото сукателният рефлекс успокоява бебето

# 477
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Мами да ви попитам, вашите бебоци след баня плачат ли. Моя направо се съдира докато го облека и не знам каква е причината.
Моята маслинка също плаче след баня,но тя е свикнала след баня винаги да яде и дори да не и е времето за ядене,докато не и дам млякото не спира.
Тя също не иска биба,ама аз и не искам да я уча,даже се радвам,че не я ще,после иска и отучване тая биба. Peace
ние го къпем - след като сесъбуди гладен - давам малко кърма, но не за наяждане, а за леко утоляване ан глада,къпем, той се омаломощава, дохранвам и спи като къпан  Peace

# 478
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
аз се присетих още нещо да ви питам. в какво,освен в специално закупените за целта съдове може да се съхранява кърма в камерата з апо-дълго време? примерно в малки стъклени бурканчета? ама дали капачката,която е от метланите няма да е вредна? тези на винтовете като от лютеница примерно. имам такива много малки и са идеални за целта,но тази капачка ме опасява.или само с купените специални е добре?
може да ползваш домакинско фолио (найлоновото за вакуумно обвиване) межди бурканчето и капачката, като съдовете са стерилизирани, разбира се Wink  Peace

# 479
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Силикон определено не ще.Сега го пробвах с каучука,преди да задреме и засмука Party
Много реве преди заспиване,лапа си ръцете,не знае как да се успокои и да заспи сам,в количката като е буден,не знае какво да прави,това ще му е упокоение Peace и разходките ще станат по-дълги.Не мога да нося него и количка да бутам ooooh!
точно така, браво, явно всяко бебе си има вкус и личен избор от малко-проява на индивидуалност  Hug

те имат нужда от това за успокоение, а ти няма смисъл да бъдеш "жертва" - имашнужда от отдих и време за куп други неща и накрая да бъдеш усмихната и спокойна мама

при мен малкият - в началото сучеше по час и половина -докато се нахрани - беше много малък, направо ми залепвашедупето на дивана...итакапрезчас и половина, ....после товас биберона ми беше голямо облекчение, а вече се наяжда за 15 минути

сега го уча да си играе сам - по коло час след ядене, за да мога да свърша нещо...после спи и така ..... Peace

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 18:03 от a.l.e.n.a

Общи условия

Активация на акаунт