Февруарче малко спирка няма - нека да му мисли мама (18)

  • 22 976
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 874
Добро утро!
Нека сервирам една закуска тази сутринн!



Давате ли млечни кашии на бебетата!аз до ся давах само безмлечни,май е време и млечни да давам! Thinking

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Добро утро !

Благодаря ви за милите думи !  Hug Рали,много си права за скорпионската природа.  Hug
Какво да ви кажа,събуди се вчера сутринта човека,усмихна се,целуна ме и ме пита дали искам кафе,все едно нищо не е било.Ама аз помня...  Naughty Mr. Green
За него въпроса беше приключил,ама аз пак ще повдигна темата. А туй дребното ,ме предаде.  ooooh! Цял ден само "та-та-та-ти". Пф, и колко ми беше криво на баща й ,тя само него повтаря.

Балеринка,снимките ви са много хубави.Голям сладур е баткото,как гордо държи Елиа.  Hug

Юху,как си?Оплачи се ,ще ти олекне.  Hug

Lightning,аз давам млечни каши,Слънчо-то е кашата,която най-много яде.

Димана пълзи без да спира, а от няколко дни се изправя и катери нон стоп.По този повод я слагам в паяк,ама хич не й харесва там.Да постои 5-6 минути и това е. Сигурно ще свикне, пък ако не иска,няма да я мъча я.

Усмихната седмица на всички ! Въпреки лошото време ! И успешна работа на Танчето-ГHug

# 692
  • Мнения: 179
 ДУ!

 Изпратих си голямото дете на градина. За днес плановете са да отида до лабораторията да вземат кръв на Елия /най-накрая/, ма да видим първо дали ще успея с урината Thinking.

...Балеринке, много са ти красиви децата!  Heart Eyes
...
Ами, благодаря! Аз като твърде самокритично същество, съм критична и към близките си, вкл.децата, та според мен има още какво да се желае, но нали са си моите гарджета Heart Eyes.

 И на Юхуу съм благодарна за хубавите думи, еле пък за мене  4470.

 
...На мен ми е малко трудно да наваксвам във вече установените ви отношения, понеже съм отскоро тук, но упорито се опитвам Wink
...

 Споко, бе Криси, няма какво да наваксваш, тук не сме на състезание. Споделяме си, коментираме, съветваме се. На мен например ми е трудно и да кажа безсмислено, да коментирам всеки пост
 1-во, защото се включвам само ако има какво да кажа или ако нещо ми е направило силно впечатление
 2-ро, защото не всичко успявам да запомня Embarassed Laughing.
Но пък всичко прочитам. Видях как Бела се тревожи за племенника, за месечинката на Тино (но и аз вече се изчерпах откъм честитки за месечинки, ша ма извините), че Пина се е завърнала, че Бобиш ни споделя за новите умения на Коки, но преди мен доста хора са го отразили, та ми е излишно да  повтарям. И мои постове са оставали без коментар и на другите редовни "писателки" също. Аз влизам, пиша си, знам че съм си изляла душата и излизам. Ти вече си добре дошла, не се притеснявай за друго и не е необходимо да полагаш допълнителни усилия Peace Hug.

...Балеринка,снимките ви са много хубави.Голям сладур е баткото,как гордо държи Елиа.  Hug...

 Мерси, Съни! Честно казано, когато бременеех не очаквах такова отношение. Той ми е голяма опора и помощ Heart Eyes. Винаги й се радва и ми помага. Да, много е горд, че има сестричка и до момента не е изразил недоволство или признак на ревност, поради факта, че има още едно дете в семейството.

Lightning и аз отдавна давам млечни каши Peace, но не съм и критерий, де, защото не кърмя и защото при мойта бебка колкото по-калорично, толкова по-добре, че все сме "на долната граница".

 В този ред на мисли, изпаднах в силно разочарование от онези дни, защото Елия отказа сутрешното мляко и правеше опити да мине на четирикратно хранене за 24 часа. Познайте дали й позволих Mr. Green. Добре, че днес й го затоплих повече, та блажено си го изпи Tired. Превъртях с това дете. Разбирате ли, че ако цял ден не й дам нищичко да яде, няма и да се сети да си поиска Sad. А като й дам, го яде, но само ако е с лъжица ooooh!. За биберона с млякото я дебна вечер и сутрин, когато е мноооого сънена. Къде сбъркахме с мъжО при правенето й, не знам Tired.

Хубав ден и от мен Hug!

# 693
  • София
  • Мнения: 55
Добро утро дами!   food010

Sunny Sky, благодаря ти! Усмихната седмица и на теб и разбира се на всички останали!  Nature Sunny

Балеринке , дечицата са ти уникално сладки!  Heart Eyes

siqna.muk Hug

Бобиш , браво на Коки, страшен е !  Heart Eyes

s.newa, добре завърнали се у дома! Не се притеснявай, за Дея това е промяна, нормално е в началото да е малко стресната от непознатото, и ние бяхма така, като се върнахме в София, макар че Андреа не ревеше, по скоро разглеждаше всичко с голямо любопитство ( ама тя си е любопитничка по принцип  Wink )

Аз давам млечни каши, а вчера за първи път дадох на Андреа да си гриска бисквитка на плазмон. Добре се справи, въпреки че още няма нито един зъб.

# 694
  • York
  • Мнения: 826
 wavey
Да се отбележа и аз, че ще ме забравите  Laughing
Живи и здрави сме както аз, така и моя дъщерюн  Mr. Green Последният си хапва вече всеки ден на обед по едно бурканче от 130гр пюре и следобяд, ако не забравя  Mr. Green, плодово колкото му душа иска.  Laughing

Признавам си без бой, че не мога да коментирам почти нищо назад из темата  Whistling

Надавям се всички да сте в добро здраве и кондиция  Peace

Хубав ден!   bouquet

# 695
  • София
  • Мнения: 828
Добро утро мили дами!
Както обикновено, събота и неделя са ми най-натоварените дни с цялото домочадие, а като се има предвид и мини партито, което организирахме за кака Софи с всички баби и дядовци и леля и чичи хаоса беше пълен  Mr. Green
Ние се натръшкахме дружно от някакъв вирус, първо Софи, не можах да опазя Калина от какината любов и целувки, айде и тя, а от гушкане на болни деца - сега съм аз наред  ooooh! Снимки от партито сестра ми направи няколко, дано сколаса да ми ги прати - та ще покажа някоя. Което ми напомня, че близо месец не съм снимала Калина и е крайно време да поснимам малко. Много съм зле в тази насока.
Почнахме домашните в градината ooooh! и направо като си помисля, че Софи догодина ще е ученичка ми иде да се очистя. И да се Фърла и каквото още се сетите, но да си спестя мъките. Обяснявам - оцвети тук с фулмастер, а там с пастел и ме застрелва с въпроса "Ама щооооо? Искам само с фулмастер! Пастелите не ме кефят. Чакай да ти обЕсняяяя... "  и се почва как искала да гледа филмче и да го оставим домашното ooooh!
След като се разбра, че  Калина е бая алергична, а аз станах по-внимателна и предпазлива, обривите й изчезнаха.  Peace Обаче заради болестта й вкарването на нови неща - като заек и ев. АМ се отлага за по-нататък. Ще си яде пуйката засега, поне я харесва.
В тази връзка - Шаманич  Hug Hug Hug много, много ти благодаря за оказаната подкрепа!  bouquet  bouquet  bouquet
Бобиш - браво на Кокича! Кака Софи и тя беше от този тип деца (е, не толкова гениална като Кокича, да ти е жив и здрав) и до ден днешен не мога по никакаъв начин да и затворя устата. Нон стоп мели нещо и колкото и да се опитва човек да не я отрязява не става! Да го нацелуваш разкоша!  bouquet
Никич, радвам се, че "оназ работа" върви! Желая ти успех и ха дано да се случи онова, което очакваш!  bouquet
Честито на всички, чиито поводи изпуснах! Желая много здраве и много усмивки и късмет!   bouquet  bouquet  bouquet
По въпроса за кашите - давам само безмлечни, за мое огромно съжаление! Толкова се надявах Калина да няма алергии като кака си, ама нейсе ... така ни било писано, ще ги борим. Освен да взема аз да я изям таз каша за закуска...  261uu Animal Pig
А за малко да забравя - поздрави на всички за добрите мерки! Само така младежта, напред и целеустремено да наддава в граници  Mr. Green
Любезна  Hug Hug Hug Мога да си представя ужаса, който си преживяла и знам колко е "мотивиращо" в такъв момент някой да ти намила! Hug Радвам се, че Тино е ОК, и че няма последствия  Hug Дано никога да не ти се случва повторно това  Hug Hug
Сиянчеее при вас край нямаха тия болсти бе, значи! Бързо да оздравявате, дано да не е уроинфекция, а да е от стрес или и аз не знам от какво, ама стига лекарства, стига бодене, стига болести! Измъчихте се  Hug
Балерина, супер е, че няма ревност при вас. При нас понякога каката зарегистрира такава, но е в рамките на нормалното. Обикновено е насочена спрямо мен или баща й, но никога не е прилагала  гадно отношение към Калина, двете сестри са голЕма партия и  малката като види кака си гейва, а и кака й я обожава!
Със сигурност съм пропуснала някого, моля да ме извините, за което!
Хубав ден, спорна седмица и здраве на всички  Peace

# 696
  • Мнения: 304
Добро утро и от мен!
Благодаря ви за хубавите думи за граф Млякула!Бях се попритеснила лекинко,че ще ми се присмеете,тъй като повечето народ ,с който споделя какво прави хлапуни(абсолютно всички,които не са го виждали) ми обясняват как всичко прави несъзнателно и как след най-малко 2-3месеца щял да ги започне съзнателно.Да,ама несъзнателно и съвпадения приемам за 1,2,3 пъти,а 4-тия път вече си е съвсем нарочно! Hug Hug Hug
Трябва да запретна ръкави и да направя едно основно почистване в къщи докато мъжО е отпуска и се занимава с Коки,че иначе не мога да свърша почти нищо.Е, не съвсем нищо,но отгоре-отгоре,а аз искам да изкарам хастара на апартамента.
Напоследък се опитва да ме хваща някаква депресия и ми е адски гадно.Нито ми се говори с други хора,нито ми се излиза,да не говорим пък че се нервя на абсолютни простотии и ставам нетърпима.Не знам на какво се дължи,но се надявам да ме пусне бързо.Оставям ви с моите излияния и ви желая прекрасна нова седмица!!!

# 697
  • Мнения: 210
Привет  Hug
Криси  Hug , моля да ме извиниш, ако съм създала впечатление,че не те отразявам. Прочетох, ма пусто кърмаческо изтрещяване, комбинирано с безсъние, детски градини и пишки... На последък не смогвам да запомня нищо, а и двете ме дърпат нон стоп и нямам време за нищо  Rolling Eyes и по-точно:
Бела, стискам палци на детето, че счупванията са много лошо нещо и напомнят за себе си цял живот  Sad
Коте, май си имате ново бебе в родата  Blush ако не греша да ви е живо и здраво и да си много горда леля  Heart Eyes
Сиянче, Фърли Павли за няколко дни на някоя баба/сестра/брат/ приятелка (сестра ти ако ми падне , аз Ша й "платя" на нея  #Cussing out ), да я закрепиш тази малката, че горката какво ли не преживя   Cry
Сватя, и двете ми деца ругаят като сменят обстановката  Mr. Green
А за месечинките, аз никога не съм ги тачила особено   Wink Но благодаря на всички ви за честитките  Hug
Слънчогледа, се е завърнал гледам, как ли е зетя, че за снахата разбрах  Crazy
Отивам да готвя
Искам да попитам, какво правите когато имате газове. Нали Ради беше при баба си , та не знам какво й е готвила, но има страшно много, при това отровни газове  ooooh!
Чудя се на кисело мляко или на плодове и зеленчуци да я оставя  newsm78 та да почине стомахчето малко  Thinking
  bouquet  bouquet  bouquet
Хубав ви ден майки и деца  Heart Eyes

# 698
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Разписвам се като един вид стимул да ви чета поне from this point onwards...

Напоследък у нас е доста напечено, щото работата не чака, но и децата не мож игнорира. Помагат нашите доста и аз пак съм недоволна...

Ето сега, наместо да бачкам, че има опасност да не смогна, аз се туткам и се моткам. Освен това ме чакат 2 умивалника чинии, тенджери и пр. за миене. За чистене и пране и дума няма да отварям.

Бобиш, браво на Коки!! Люсил също бърбори доста и много от думичките ѝ (по-точно сричките) са имитация на произнесени от нас думи към нея. Освен това на няколко пъти реагира остро, когато някой ѝ се скара на шега (напр. майка ми). А и винаги съм казвала, че животините (вкл. по-големи братя и сестри) действат стимулиращо на мозъчното развитие, а и на двигателното.

Никич, айде, да свършва вече „оная работа“, че явно ви е преобърнала режимеца. Хубавото е, че поне върви и изпитваш удовлетворение. Дори после може да ти липсва напрегнатото ежедневие и да се чудиш кво да правиш. Поне при мен е така.

Любезна, дано се оправи пишока на Тин без хирургическа намеса! За газовете можеш да дадеш еспумизан или инфакол дори. А също тъй можеш да ги изтикаш наведнъж с фреш от круша...

балеринке, ще разгледам снимките ви във ФБ. Hug

Мразя да се извинявам, но все пак, прощавайте, че не можах да „отразя“ всички ви.

П.П. А и цяла нощ не спах поради гърло и главобол. Пфуууй!

# 699
  • До Балкана
  • Мнения: 100
ДД!
Прелитам да ви пожелая успешна седмица! Hug

# 700
  • Мнения: 304
 ДД!
И ние сме тук и сме добре,изчетох ви,но не мога да смогна да изкоментирам всичко  Embarassed

# 701
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Привет и от мен!

Чета чат-пат, но нямах никакво настроение да пиша, защото имахме притеснения около малката, дори бяхме в болница, но за щастие притесненията ни бяха отхвърлени и детето си е съвсем здравичко!  Praynig Heart Eyes

Успешна седмица на всички!  Hug

# 702
  • София
  • Мнения: 6 011
ДД!  Grinning
Айдеее, последните две ваксини за тази година най-накрая!  Mr. Green Младежа на 7 месеца тежи скромните 10,600 кг. и е дълъг 73 см. /+600,+1/.  Crazy Crazy Няма смисъл да се питам вече, знам, че е най-тежкия наоколо.  Laughing
Изчетох ви от-до. Криси, не се притеснявай, не винаги всички коментираме всичко, пък и не винаги помним.  Embarassed
Мяу, сори за гърлото и за главата, дано бързо да ти минат.  Hug
Танче, лека работа на теб!  Hug
Любезна, не знам какво да ти кажа за газовете, еспумизан май е добре като идея.  Rolling Eyes

Lightning, аз досега съм купила една единствена кутия безмлечна каша, след нея си давам смело млечни, и то на Слънчо - еми обожава ги.  Crazy
Понягога, радвам се, че с Дъщерюна сте добре!
elfie, каквото и да е било, радвам се, че не е болна малката.  Hug
Сиянче, дано не е нищо сериозно при Иренка!  Peace

Отивам, че Максо квичи от глад /яде в 6 сутринта  Blush/, сега ще яде агнешко.

# 703
  • София
  • Мнения: 6 011
Забравих да ви споделя, че нашия човек "ходи".  Laughing Ако го сложа в проходилка ще овършее къщата, сега го поддържам под мишниците и обикаля цялата къща, не знам колко може да издържи, ама аз не мога много.  Mr. Green Mr. Green Също така тази поза, в която Юхуу е снимала Диди му е любима, предполагам следващия етап ще е да се опитват да се надигнат сами.  Grinning

# 704
  • Мнения: 24
Само минавам да се похваля , че се сдобихме с купони за детската кухня и от четвъртък ще взимам ядене.Ще споделя по-нататък какви са реакциите на малчо. Кухнята официално са я променили не от 8 мес , а от 10 месеца. За супата и десерта съм сигурна,че ще ги яде, защото и аз му правя такива. Ще видим яденето.

Общи условия

Активация на акаунт