Февруарче малко спирка няма - нека да му мисли мама (18)

  • 22 957
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
slyn4ogled,  rangely , виждам ,че четете-Веднага на отчет !  Hug

Ванче,а как се справя Стели с по-едрата храна? При нас е голяма мъка.

Елфи,в болница? Защо така? Как е бонбонката сега?  Hug

# 706
  • Мнения: 102
Елфи хубаво е че след всички притеснения малката принцеса е добре Hug
Ника тез нашите дундита хубаво искат да ходят ама и аз нямам кръст и затова го арестувам в проходилката и той си обикаля, сега най-обича да разнасе на баща му обувките от обущарника #Crazy уж дебна но не винаги успявам... Чудесни мерки е заформил Макс, поздравления  bouquet
Аз давам млечна каша Слънчо от как е проял каши ами с голям кеф ги хапва.
  bouquet извинявам се на всички които не съм отразила но с бебе и пубертет (а и възрастта ми не е малка) толкова помня.
Бела дано скоро племенника ти се оправи и по-малко да го боли Hug
Почерпете се от мое име, че днес ставаме на 8 месеца  cook Wine Glass

# 707
  • Мнения: 163
Привет набързо! Hug

Коте, май си имате ново бебе в родата  Blush ако не греша да ви е живо и здраво и да си много горда леля  Heart Eyes
Любезна, няма как да съм горда леля поради неотменимия факт, че съм единствено дете. Grinning

При нас (почти) нищо ново под слънцето - Принцесата се сдоби с температура и ужасни болки в гърлото (борим ги и двете), Акулата е с хемоглобин 91 (ще го борим с Малтофер), а майка им утре пораства с още една година (е, те т'ва няма как да се пребори). ooooh!
Въобще...при нас е весело и все по-весело ще става. Joy
Честити празници на всички, които са имали поводи тези дни, честити мерки от консултации и честити нови умения на малките генийчета! Heart Eyes

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 19:09 от Xcat

# 708
  • Мнения: 157
Здравейте момичета...

Да се разпиша набързо... Mr. Green...

Ника, браво на Макс и за мерките, и за "ходенето"  Wink. Змейка и тя прави такива опити и замята здраво с левия крак  Mr. Green.

Мии, здраво и щастливо дете да расте Преслав! Представям си колко е смешен с тез обувки  hahaha...

Елфи, важното е, че Изабел е здрава  Peace! Как върви цеденето? На мен вече толкова взе да ми писва, ама съм влезнала в нЕк'ви релси и не се замислям много... Ама намаля кърмата, бавно и славно...

Хей, Коте, да почерпиш тогаз, щом растеш, помъдряваш, живота е хубав  Mr. Green!  И да се оправят децата бързо...

Сиянчееее, освен да те гушна, друго не мога да направя  Hug.

Мяуче, айде и твоята работа да се разрежда, че липсваш тука с твоите постове Simple Smile. Скоро не си ни хвалила Халята какви ги е ръсила, тъй че ти е време  Hug.

Бобиш, толкова ми е познато усещането да си в дупка... Ама всичко е временно, нали знаеш, съвсем скоро ще се почувстваш по-добре  Hug.

Lightning, днес дадох млечна каша на Хипп, ми хапна я, а и доста по-лесно се приготвя  Peace. Взела съм и бисквитена на Слънчо, ама малко по-натам ще я дам...

Слънчи, айде, чакаме снимки от партито ...

Балеринка, да не остана и аз по-назад, хубави снимки сте направили, а и изглеждате доволни от почивката/разходката  Peace.

Деа пак е сополива от снощи, отивам в баба си и се ФърлАм от осмия етаж! ПиснА ми, баси, няма спокойствие.... Та, Ника, знае Макс коя дума се употребява доста често  Mr. Green...
На всичкото отгоре, днес нямаше кой да я прегледа...Уффффф  #Cussing out #2gunfire.

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ох, бях ви настигнала с четенето, но от няколко дни пак изостанах...  Laughing

Ванко пак падна (за 2-и път). Този път бяхме двамата с мъжа ми, а той се мушна между нас и тупна от дивана. Челото си удари. Плака малко. Но малко след това, след около десетина минути малко върна от млякото, по-точно го изплю. Но пък, той беше ял преди падането, та може би е заради това. Как мислите, нали не е проблем? Оф, аз пак се шашнах.

П.П. Днес забелязах малка дупчица на долния венец, отпред в дясно. Вижда се и нещо, "мъничко беличко". Но още не е пробило, чакаме включване.  Simple Smile

# 710
  • Мнения: 219
Мимита, и Йони падна за втори път...В неделя се събудихме тримата и аз започнах да стягам багажа, за да ходим на Витоша, а Емо и Йони си играеха на нашето легло. Да, обаче татко му затворил очи за секунди и аз само чух, че падна и се разплака, а Емо си изкара акъла...Скочи за части от секундата и го вдигна, но случилото се беше факт. Нищо му нямаше слава богу. Не мисля, че на Ванко му има нещо  Hug.

Ника, поздрави за чудните мерки на момчето ти  Grinning! Нацелувай му бузите!  Hug

Моят син е вече с 5 зъба от днес  Crazy. Последните 2 (кучешки- един отгоре и един отдолу) избиха едновременно. Днес му дадох половин обикновена бисквита и я схруска за отрицателно време. Държеше си я сам и гризкаше съсредоточено, аз само контролирах да не отхапе по-голямо парче. За първи път му давам нещо твърдо за ядене. Беше му странно като усещаше парченцата в устата си, но му хареса много  Wink. Така че сега знам, че и попарата ще му хареса. Да ви питам - слагате ли захар в нея??? Педи май не я спомена като говорихме...

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ралипо, дано! Честито ви ново зъбче!  Hug

Аз да попиша малко... Ванко общо взето пълзи. За секунди минава разстоянията.  Laughing Е, не е много стабилен, но все пак... Изправя се в кошарата и където другаде намери опора.
Голямо шило е! Няма спирка това дете! Постоянно нещо прави - или пълзи, или се изправя, или скача, или пък, ако го държиш - вре си малките ръчички в устата ти, носа, скубе те. Всяка играчка му омръзва за отрицателно време, най му харесват разни неща от сорта на дистанционно, телефон, пакетче с носни кърпички.
Бърбори си неговите "думички" - аеее, еееййй и от тоя сорт. Веднъж каза "пух", ясно и отчетливо, но повече не го е повтарял.
Хапва си наобяд месно или зеленчуково пюре, следобед каша или мляко и плодово за десерт (не се наяжда само с плодово), иначе през другото време - мляко.
Глутен все още не съм въвела, жълтък, риба също. Попара - също.
На последната консултация беше 8.200кг и 71см (+300г и +2см).

Аз бях питала преди, ама пак да питам: Дали от разните подправки в пюретата може да изглежда по-тъмно акото? Забелязала съм, че когато яде нещо, в което има копър, магданоз, след това му се оцветява в доста тъмно.

# 712
  • Мнения: 307
Добър вечер!
Рали аз не слагам захар в попарата.Засега я правя с един сухар,малко краве масло и сирене и вода.След време ще и удвоя дозата и ще включа чай,но щом я яде така няма да сложа скоро захар.
Честито 5-то зъбче на Йони!Прегръдки за него и Ванко!Убедена съм,че вие сте се уплашили повече,отколкото на тях да им има нещо Hug
Неви дано Дейка се оправя бързо! Praynig
Елфи радвам се,че Изабел е добре!
Котенце дано принцесата оздравява бързо!Ще оправите и хемоглобина на Акулата,няма начин Hug
Ники браво на Макс за перфектните мерки и новото умение Heart Eyes

Нас днес такъв дъжд ни опра.Бяхме на 10-тина минути от дома,но се изля изведро ooooh! Целите бяхме вир вода,на малката нищо и няма,тя си беше под дъждобрана Simple Smile

# 713
  • Мнения: 70
Здравейте,не съм се включвала от многооооооо отдавна,но все не ми остава време да ви чета от хайманосване или домакинстване Blush
Гледам добре напредвате с мерките,теглилките,зъбите и храненето smile3501
Марти няма все още зъби,7 кг е и 70см,педито все ми мрънка че е слабичък,но той си хапва нормално,но не се спира за секунда Mr. GreenНе може да пълзи особено,но с проходилката е фурия Grinning
Мимита Марти досега е падал 4 пъти и всеки път изпадах в паника,последния път баща му се зазяпал в телевизора и малкия за "секуна" се търкулнал,голям рев беше,че и килим нямаше,за разлика от предните пъти!
И моята свекърва иска да му давам обикновени бисквити,ама аз упорито се дърпам,рано му е още,а и нищо с глутен не съм въвела още.
Vanya не е ли още рано за детска кухня newsm78
За нас определено е още рано не бързам и с въвеждането на месо,жълтък,риба и подправки,а за попара да не говорим.
Определено цвета на акото се влияе от храната.
Бързо оздравяване на всички мъници!

# 714
  • Мнения: 210
Коте, Неви, да оздравяват децата  Sad
Коте, май си имате ново бебе в родата  Blush ако не греша да ви е живо и здраво и да си много горда леля  Heart Eyes
Любезна, няма как да съм горда леля поради неотменимия факт, че съм единствено дете. Grinning
smile3506, аз ако не объркам Пухи (сори за мокренето ви днес ) с Юхуу, ша напраА брат/сестра на Котето  Mr. Green
ЗАХАР / СОЛ, Ша ви замолА,  не слагайте тази гадост на теЗ хубави деца , освен ако не е наложително (приемам,че има и таквиЗ случаи)  Stop Stop Stop
Добре завърнали се на всички разписали се  Hug

# 715
  • Мнения: 71
Мноого ми се спи, но ще драсна някой ред на бързо да се разпиша и аз....
Днес беше гадно времето в Русе, духаше вятър, после стана малко топло, а вечерта направо не беше за излизане, изобщо започва се стоенето в къщи  Tired ... мразяяя...  #Cussing out
Пюретата Ина ги яде на кефове, правя й още грис с ябълка и канела, понякога омита бурканчето и "пита" за още, а днес не го близна, имах едно бурканче на "Ганчев" - ябълка и тиква, така го облиза... Crazy Утре мисля да сваря в тенджерата под налягане пилешки гърди от домашно пиле, ще го накълцам на ситно, ще го замразя във фризера и ще слагам в домашното зеленчуково пюре по малко. Не ми се дават вече пари за Хипп и като не го иска, особено месното много ме хваща яд, засега моите зеленчукови ги яде. Досега слагах по малко захар, иначе не ги искаше, но сега започвам да слагам по щипка сол, заради месото, щото ми се струва много гадно подсладено месно пюре. Малко поне да прилича на манджите на големите вече! Много странен вкус се оформя, ще видим, кой знае как ще маА пРъжоли, ама сега ме тормози с тия бъркочи, да се чудя какво да й слагам само и само да го изяде..... ooooh!
Виж кашите на "Слънчо" са друга работа, особено овесено- ябълковата и зърнин М, направо, облизваме паничката, но за тия гадни пюрета да не чуе! Представям си какъв зор ще бъде с попарата  Tired....
Тъй, поразсъждавах малко, оплаках ви се, сега се оттеглям да спя, че ... ще забия глава в клавиатурата след малко....... hahaha

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Добро утро !

Честит рожден ден ,XCat ! Деси, пожелавам ти да бъдеш много обичана и много щастлива !  Hug



п.с.Пина,наистина се разваля времето.  Tired

п.с.2. Кофито -

# 717
  • Мнения: 4 187
Добро утро ~!

Съни   Hug !

Рали , попарата за Рая от бебе я приготвям без захар ( все ще много я обича),  и за Стас ще е така  ! Захарта и солта ще ги избягвам докато е възможно !

Коте , ЧРД   bouquet ! Много здраве , щастие , късмет и любов  Flutter !

# 718
  • Мнения: 66
Добро утро,

Честит рожден ден на Xcat! Бъди здрава, много щастлива, обичана и горда майка. Дано и дечицата бързо да се оправят.

Така че сега знам, че и попарата ще му хареса. Да ви питам - слагате ли захар в нея??? Педи май не я спомена като говорихме...
Нашата лекарка каза да слагам по малко захар, но аз не обичам комбинацията сирене и захар и пробвах да я давам без захар. Боби се облиза и питаше да още, така че я правя без захар. Така или иначе получава захар с кашата и бисквитите, които хапва, според мен няма нужда от повече. Иначе зъби още нямаме.

Не мога да коментирам всички, че прочетох само последната страничка. Нещо напоследък времето въобще не ми стига. Сигурно защото каката тръгна на училище и нямам постоянен помощник в нейно лице, а се налага и за нея да намирам време за домашни и уроци.

Лек ден на всички!

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Стар,страхотни сте на снимката.  Hug

Да питам, по-запознатите от мен.Чувала съм,че е хубаво на Кръщенето детето да е облечено в бяло. Това кога трябва да е , преди да го кръстят или след (с дрехите от кръстника) ? Според мен би трябвало да е след, като символ на пречистването,но не съм сигурна...

Обмисляме кръщене скоро,но чакам кръстниците да подтвърдят .  Rolling Eyes

Съни76
,качи малко снимки на Бо.  Hug

Ралипо,и аз да кажа,че захар не слагам ,ама тя Димана само като опита и разбере ,че е леко зърнисто и не иска . Дано с Йони да нямаш никакъв проблем.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт