Родителската амбиция

  • 7 917
  • 134
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 462
Доста майки ползват за извинение  неходенето на работа с отглеждането на децата.
И така откарват има няма 20 години в леж /еж...просто си ги мързи . Mr. Green

# 76
  • Мнения: 939
От къде тръгна темата, докъде стигна...

Аз съм амбициозна майка, която работи по доста повече от 8 часа на ден и наистина ми е мъчно и тежко, че не мога да отделя на детето си и на мъжа ми повече време. По много причини не можех (а и не исках) да остана в къщи, което не пречи понякога да завиждам на жените, които стоят в къщи и се грижат за децата и семейството си. Във всички случаи, уважавам решението и труда на тези майки.  

Гледането на децата в къщи, грижата за дома, образованието, страничните занимания е едно. Съвсем друго е това т.нар. "домашно образование". Абсолютно против него съм. Ако можете да наемете top преподаватели, които да идват в дома ви и да преподават индивидуално на детето ви - това е нещо друго и предполагам, че се нарича по друг начин, а не "домашно образование"

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 15:34 от Obsolete

# 77
  • Мнения: 3 066
Tanyatais  може би говориш за по-малки деца. Но за едно 15 годишно дете е несериозно майката да се вълнува дали има топъл обяд. Всяко нещо с времето си. Моят син от малък се справя с такива битовизми като претопляне на обяд, пресичане... сам. В момента е на 17 и смея да твърдя, че е винаги е бил много самостоятелен и отговорен. За това съм спокойна и за бъдещето му.
Да ,може би си права,но едно първолаче например без занималня след обеда му какво прави. Моя близка приятелка  ми е казвала,че е била сама на тази възраст и никой не я е вземал от училището,не са я  следели дали си е написала домашните, какво е хапвала защото са работели  и къде е преди да се върнат в 6 вечерта ooooh!И като говоря с мои 2 познати на които децата са в 1ви и 3ти клас съответно, се оказва, че никоя от тях не прави нещата  по-различно от гореописаното, като с едно малко изключение ,че се редуват с бабите да я вземат веднъж в седмицата когато има плуване за да я заведат и върнат до дома. Само тогава ..дете на 7 години,което после е у дома си или на улицата с часове от 13-18 часа! Ето това за мен е абсурд и искам да го предовратя!

# 78
  • Мнения: 3 066
От къде тръгна темата, докъде стигна...

Аз съм амбициозна майка, която работи по доста повече от 8 часа на ден и наистина ми е мъчно и тежко, че не мога да отделя на детето си и на мъжа ми повече време. По много причини не можех (а и не исках) да остана в къщи, което не пречи понякога да завиждам на жените, които стоят в къщи и се грижат за децата и семейството си. Във всички случай, уважавам решението и труда на тези майки.  

Гледането на децата в къщи, грижата за дома, образованието, страничните занимания е едно. Съвсем друго е това т.нар. "домашно образование". Абсолютно против него съм. Ако можете да наемете top преподаватели, които да идват в дома ви и да преподават индивидуално на детето ви - това е нещо друго и предполагам, че се нарича по друг начин, а не "домашно образование"
Пак се нарича така,естествено че ще е с учители,не може някоя майка да е топ по всички предмети за всички нива и възрасти! Не знам за мен да си амбициозен родител включва да иксаш да имаш прекрасно възпитани деца, домашна прясна храна всеки ден,перфектен дом , странични облагородяващи дейности за ума и тялото , възможности да си до децата си когато имат нужда и желание и на последно място кариерата!

# 79
  • Мнения: 5 462
Как се правят "прекрасно възпитани деца" ??? newsm78

# 80
  • Мнения: 939
Не знам за мен да си амбициозен родител включва да иксаш да имаш прекрасно възпитани деца, домашна прясна храна всеки ден,перфектен дом , странични облагородяващи дейности за ума и тялото , възможности да си до децата си когато имат нужда и желание и на последно място кариерата!

Има някакво противоречие в това определение за амбициозен родител, защото тогава в семейството поне единият ще трябва да приеме ролята на "лошия и неамбициозен" родител и да се грижи за осигуряването на средствата за "прясната храна, перфектен дом, облагородяващи дейности за ума и тялото".

Гореизброените неща са важни и без да претендирам за перфектност, мисля, че ги осигурявам на детето си.  Считам обаче, че кариерното развитие е също е важно, най-малкото защото ми дава възможност да говоря с мъжа ми и на други теми, различни от децата, къщата и новата изложба на Дега.

За домашното образование, цитирането на примери като Александър Македонски и Her Majesty The Queen и наемането на преподаватели - сигурно има смисъл, ако сте със съответния социален и икономически статус, не знам...

# 81
  • София
  • Мнения: 62 595
Доста майки ползват за извинение  неходенето на работа с отглеждането на децата.
И така откарват има няма 20 години в леж /еж...просто си ги мързи . Mr. Green

дай Боже на всяка жена мъж, който може да изхранва сам семейството, че жена му да не ходи на работа!  Laughing Аз съм от тези мързелани, направо е пей сърце! Който иска да заповяда на моето лежане десет години по моите графици и критерии за качество! Laughing

# 82
  • Мнения: 5 462
 Andariel , не говоря за вариантите в които мъжете им имат солидни доходи , а за най обикновени средностатистичски семейства .
Тия със солидните финансови средства са ясни .Другите обаче не са.

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
Как се правят "прекрасно възпитани деца" ??? newsm78

С много работа и внимание по отношение на децата! С това, дето му викали едно време  домашно възпитание! С това, че децата научават основните правила, включително обществените такива основно от майка си, а не от някаква лелка в яслата или в ДГ! По моята равносметка, докъм 9-годишна възраст е критичният период на оформяне на характера и базовите възгледи за живота и личността. Детето си ходи на училище и на извънкласни занятия, но не е капсулирано основно и предимно в училищната средаа или средата в занималнята. Така детето става по-устойчино от всяка гледна точка, а не да смята децата от яслата, градината или училище, както и някакви непознати, които са цял ден с него, за определящи мирогледа му.

Ние не сме с някакви кой знае какви доходи, по-скоро бих ни определила като средна хубост. Все пак, тези десет години си имат своята цена за мен и баща им, включително финансова и професионална, не са някакво безметежно съществуване като тъпите американски филми! Но в края на краищата, имам две деца, не двайсет, за мен е редно най-доброто от себе си и възможностите да го дам на тях. А така или иначе, децата си порастват и понякога дори минути с нас са им достатъчни за зареждане на батериите.  Peace

# 84
  • Мнения: 3 368
Мирогледът на едно дете трябва да се формира по равно между семейството и обкръжаващата го среда. Това дете на някаква възраст ще излезе от семейството и тогава какво? Няма да е подготвено за живота на практика.

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
естествената обкръжаваща среда на едно малко дете е семейството (основно и разширено) и най-близкото му обкръжение от семейни приятели, познати, а не яслата или детската градина! Детето не е затворено с катинари вкъщи, а според възможностите на родителите му се оссигурява богата среда. Но детето си знае кои са за него авторитетите, а не се люшка между това какво е казала лелката в яслата и майка му. С възрастта децата все повече разширяват средата си, включително с тръгването на предучилищна и учлище, но вече има здрава  основа, знаят кои са и откъде са тръгнали.

# 86
  • Мнения: 5 462
Как се правят "прекрасно възпитани деца" ??? newsm78

С много работа и внимание по отношение на децата! С това, дето му викали едно време  домашно възпитание! С това, че децата научават основните правила, включително обществените такива основно от майка си, а не от някаква лелка в яслата или в ДГ! По моята равносметка, докъм 9-годишна възраст е критичният период на оформяне на характера и базовите възгледи за живота и личността. Детето си ходи на училище и на извънкласни занятия, но не е капсулирано основно и предимно в училищната средаа или средата в занималнята. Така детето става по-устойчино от всяка гледна точка, а не да смята децата от яслата, градината или училище, както и някакви непознати, които са цял ден с него, за определящи мирогледа му.

Ние не сме с някакви кой знае какви доходи, по-скоро бих ни определила като средна хубост. Все пак, тези десет години си имат своята цена за мен и баща им, включително финансова и професионална, не са някакво безметежно съществуване като тъпите американски филми! Но в края на краищата, имам две деца, не двайсет, за мен е редно най-доброто от себе си и възможностите да го дам на тях. А така или иначе, децата си порастват и понякога дори минути с нас са им достатъчни за зареждане на батериите.  Peace
Малеее някой от вас кви са надъхани , не е истина.
Производството на прекрасно възпитани деца , може да се осъществи и от двама работещи родители .Не е задължително да му стоиш като квачка до 20 та му година за го произведеш като такъв.
Щото колкото и да си го произвеждаш в прерасно дете , като попадне навън незнаеш на кви може да попадне и тогава ще ти пропадне всичкото 20 год. производство. Joy

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
ззаяждаш се на дребно! В края на краищата, всяка от нас си гледа нейните деца! Нито аз дундуркам твоите, нито ти моите! Не виждам смисъл да си толкова остра, сякаш много ти се иска децата ми да се провалят, за да може ти да излезеш права за себе си. Няма нужда да сееш прокоби, нали си добре възпитана, ужким?

# 88
  • Мнения: 3 066
ззаяждаш се на дребно! В края на краищата, всяка от нас си гледа нейните деца! Нито аз дундуркам твоите, нито ти моите! Не виждам смисъл да си толкова остра, сякаш много ти се иска децата ми да се провалят, за да може ти да излезеш права за себе си. Няма нужда да сееш прокоби, нали си добре възпитана, ужким?
Съгласна съм с това мнение,защото ако върнем последните 30 поста на Маркит те са все такива изпълнени със жлъч към другото различното мнение от нейното,като не оценява интереса на хората към тези теми без излишни емоции!

# 89
  • Мнения: 5 462
За кви прокоби говориш ???
 Rolling Eyes hahaha Joy
Ухаа , жлъч , злоба .. и т.н.
За кво бе хора ???Аз ви се чудя на акъла , вие ме изкарахте злобна .
Та вие имате сериозен проблем Crazy , за кво да ви завиждам. ooooh! Joy

Общи условия

Активация на акаунт