носите ли букет на учителката при тръгване на градина

  • 22 806
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 437
От както е тръгнал на ясла винаги нося. Ще нося и тазци година за госпожите и леля Таня! Това за мен е уважение към хората, грижещи се за най-милото ми!

# 16
  • Мнения: 65
   Излишен въпрос. Или вие смятате, че тези, които са взели вашите функции и обгрижват, обичат и учат децата ви не заслужават цвете? Не е ли подигравка да им носите бонбони? Че те да не са медицински сестри или фризьорки?

# 17
  • Мнения: 4
Тъй като не знам колко и кои ще са госпожите и лелите в ДГ, дали е подходящо да занеса цвете в саксия? Така "ще има" за всички!

# 18
  • Мнения: 65
Сама си написала "ще има" в кавички, защото знаеш, че няма да има за всички. По-добре по едно карамфилче завързано с панделка, отколкото само една саксия. Учителките в ДГ в групите са по 2, а помощник-възпитателката т. е. лелята - една. Достатъчни са 3 карамфила.

# 19
  • Мнения: 3 456
Предполагам rumi има предвид цветето да остане в градината.
По темата: Винаго носим цветя - за двете госпожи и за лелката.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 283
Носим цветя за първия "учебен" ден.
За всички учителки и лели + директорката + старшата сестра, общо 8.
Купувам хризантеми с панделки. Синът ми ги избира избира, както и какви панделки да им сложат. 

rumi78, а какво ти коства да попиташ колко са?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Винаги носим. Смятам, че е необходимо още от яслите и градините децата да се възпитават на уважение към хората, които се грижат за тях. И двете ми деца с удоволствие избират букети и ги подаряват, задължително на двете учителки и на лелката. Госпожите и лелките много се радват на уважението също.  Но виждам, че почти никой не подарява цветя. Не мога да си представя да не занесем цветя. Съвсем малък жест, но е стойностен и носи емоция и за децата, и за госпожите. На директорката не носим.

# 22
  • Мнения: 3 456
В нашата група пък почти всички носят.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да, миналата година сина ми тръгна на ДЯ и подари букет на г-жата, която го посрещна. Сега очакваме да го преместят 1-ва гр. и пак ще поднесе букет.                   

# 24
  • Мнения: 857
   Излишен въпрос. Или вие смятате, че тези, които са взели вашите функции и обгрижват, обичат и учат децата ви не заслужават цвете? Не е ли подигравка да им носите бонбони? Че те да не са медицински сестри или фризьорки?

Заслужават много повече, но аз не обичам откъснати цветя - умират твърде бързо, а цветята са красиви, когато са посадени.
Все още твърдя, че бонбони биха били по-удачни за мен.

# 25
  • Мнения: 668
Да,всички родители носеха за директорката и за госпожата.Може би защото сме новобранци тази година.

# 26
  • Разград
  • Мнения: 518
Носяхме три букета-един за госпожата която ги посрешна, вторият за госпожата, която ще е втора смяна и третият за леличката (имаме само една лелка на редовна смяна).
Останаха много доволни  Peace За директорката не бях предвидила  Blush

# 27
  • Мнения: 343
На нас днес ни беше първи ден в яслата. Занесохме три букета - единия за директорката, а другите за сестрата която го прие и за лелята. Всички останаха доволни според мен.  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 320
Аз не занесох. С големия първата година носих и беше много сконфузно, защото в началото винаги са сборни групи и не са си техните госпожи. Още повече, че децата са обикновено объркани и само цветята им липсват. А и в началото всяко дете тръгва на различна дата, когато родителите решат да го заведат, а не както в училище - на 15.09. Та така си висяхме ние с букетите тогава, докато накрая ги подарихме на дежурните лелки (само те бяха дошли рано сутринта) и самите те също се почувстваха неудобно. От тогава не нося нищо в първия ден в градината.
Но винаги носим цветя за откриването на "учебната година", което се отбелязва с общо тържество на двора, обикновено м/у 15 и 25.09. Тогава хем е по-официално, хем вече децата са посвикнали и вече са се нагласили по групи със съответните госпожи, и случаят си е идеален. Също така на 8-ми март и на всички тържества, които имат през годината.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт