Израел-51

  • 46 885
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Моята застраховка е към Арел, но утре мога да ти дам повече информация, че аз преминавам на бързо преди даскало.Цените са различни мъжо ще плаща 8000 шекела на година  Peace
Dani_Gallery, красиви цветя  Hug

Отивам да слагам плесираната пола, корделите и червената връзка  Joy

# 16
  • Мнения: 490
Veselana72, ето информация за здравните:
Макаби
Меухедет
Клалит
      Моя опит показва, че е по-добре да си направиш направо в самата здравна каса(в Израел са няколко, тези които съм посочила са най-известни) Peace,отколкото чрез застрахователна фирма, каквато е Арел. За улпана, мъжа ти може да провери в интернет, излиза много информация.

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Такааа, преминах първия урок  Rolling Eyes Беше мммм размазващо, учителя като почна едни диктовки и аз стоя и гледам в тавана  Crazy В почивката иначе той дойде и ме пита дали има някакъв проблем, аз му казах, че не мога да пиша толкова добре, но че ще преснимам материала и той каза да не се притеснявам и от там в продължението вкарваше и обяснения на английски  Blush Много е интересно, но в главата ми е пълен мармалад от термини  Crazy
Скапана съм, лека нощ а за розовото вие си знаете  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 0
Бубе,поздравления за първия урок!Досега четох предишните теми,и се сетих за един виц/стар е ,но ми е любим,и ще ви го разкажа/:
Един праведен човек умрял,и като праведен попаднал в рая.А там-приказно-слънце,цветя,птици,мед и масло-абе изобщо Рай.Един ден вижда той табела"Организираме екскурзия до ада!" и от любопитство се записал.Отиват в Ада,а там- барове,дискотеки,пиене,пушене,жени - все неща,които ги няма в Рая.На него страшно му харесало,и вече нямал търпение да се запише пак на екскурзия.И така,след пет-шест екскурзии ,един ден се запитал:"Абе,аз какво търся в този Рай?То в Ада е толкова хубаво!" И без да му мисли повече,подал молба до Господ да го премести Резюлирал Господ молбата,хукнал нашия човек,отворил вратата на Ада,и  както си знае-към баровете.В това време до него застанал един дявол,чукнал го с камшика по рамото и му казал: Я виж там-казаните,огньовете-марш натам  -Ама как?-взел да се дърпа човека-Аз до сега пет-шест пъти съм идвал,нямаше такива неща?
А дяволът му  казал"Ей сега ще разбереш разликата между екскурзиант и емигрант!"
Та си мислих,аз с моето опианение и възхищение от Израел,за щастие съм само екскурзиант Този виц ми е любим,защото и аз,и мъжа ми сме от Асеновград,завършихме в Пловдив,и като не си намерихме работа там,дойдохме в Кърджали/аз не знаех къде се намира на картата на България този град/,и когато някой ми кажеше колко хубав град е Кърджали,колко е красив-аз му разказвах този виц.
Вие -и ти,и Ментичка,и Мимкис-сте страшно борбени момичета- искренно ви се възхищавам Много приятна нощ,и успешен утрешен ден

# 19
  • Мнения: 490
 
Цитат
мисля,че като дойдем сега на 24.09. ще бъде Сукот („празник на шатрите"),или греша?
  Dani_Gallery, да, ще бъде Сукот, започва на 22.09. Като наближи празника ще пишем и за него повече. Вица е добър и наистина има голяма разлика между туриста и емигранта Peace
  Борянка, споко, постепенно ще влезеш в ритъм, иначе лекторите явно са добри, щом е забелязал човека, че не ти е ясно и е искал да помогне Peace Това в БГ, поне в моята специалност, е невъзможно да ти обърнат такова внимание, а ако нещо не ти е ясно и питаш- първо леко те игнорират и ако настояваш,ти се отговаря, но изобщо не по въпроса ти Crazy
     
   
   
 

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
!!!שנה טובה וחג שמח
Аз досега писах домашни, разбира се с едното не се справих и другия понеделник ще искам помощ от публиката  Joy Хич не ги разбирам аз тези кога е хешбонит, кабала или мас кабала  Rolling Eyes а да не говорим пък от банките някакви листове и т.н.  Shocked
Оплаках се...Ами весело празнуване, много хапване, смях и добро настроение  Hug Аз ще съм при свеки  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4
Здравейте!
Имам приятели евреи и сега
до колкото разбрах е тяхната
нова година, може ли някой от
вас да ми каже какви са типичните
поздрави на този празник?
Нещо като нашето "За много години!"
"Честита нова година!"
Благодаря!

Последна редакция: вт, 07 сеп 2010, 21:11 от Дончовица

# 22
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Шана това!
Шана това у метока!
Много здраве, щастие и късмет на вас момичета и на вашите семейства! Нека годината бъде мирна и спокойна за всички в Израел!
Весело изкарване на празника!

# 23
  • Мнения: 0
Жаки,това,което си написала поздрав за Новата година ли е?

# 24
  • Мнения: 4
jakinik, благодаря ти!  bouquet
Дали има някакъв вариант,
тези пожелания да се изпишат
на латиница?  Praynig

# 25
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

# 26
  • Мнения: 4
Весело изкарване на празниците,не зная какво да пожелая-мир и любов и здраве!Малко ми е странно,тук ще се събира родата и ние барабар,моя мъж хич не се вълнъва от този празник,пък за мен нова година си е 31.12-1.01 още повече тогава имам РД WinkТа ще уважиме де що има рода,трапезите сащо Winkтака де нали е семеен празник!Аз точно и това искам да ви питам,сигурно е лично,така че ме извинете,та вие как се чувствате на техните празници,т.е станаха ли и ваши?Аз  за мен не съм сигурна, че мога да заменя миризмата на елхата в хола и снега наван,рожденият ми ден и изобщо цялата атмосфера на нашата нова година.Както казах ще се събираме,но за мен си е като нормално семейно събиране,емоциите ми са за коледа и нова година:)
Та честита да е на всички които я празнуват,а на тия като мен търпение,3 месеца и ще има ЧНГ:)

# 27
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аз лично съм приела Ханука, защото има понички  Blush Шавуот, защото имаме хубаво празненство на село, Лаг ба омер, защото обичам пойке иииииииии разбира се Пурим, защото е много весело  Heart Eyes Песах и Роша шана ...ами една вечеря са ми, дори и да пропусна няма да изгубя  Rolling Eyes Но все пак не съм и еврейка ...Уважавам и, слагам бяла блузка, но това защото свекъра пък ми донесе коледно дръвче  Hug  Ох забравих Ту би шват, обичам сушени плодове и ядки ама повече обичам понички  Joy В интерес наистината може би ако живеех в град и аз щях да бъда обхващана от трепетите за пазаруване на подаръци и купуването на украси, ноооо съм на село  Rolling Eyes А да обичам и Деня на независимостта  Peace
Оф, станах досадна  Mr. Green
Весело празнуване  Hug

# 28
  • Мнения: 0
Тигър,мога ли да попитам нещо глупаво,но все пак - на кои срички е  ударението при произнасяне на поздрава!

# 29
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Тигър,мога ли да попитам нещо глупаво,но все пак - на кои срички е  ударението при произнасяне на поздрава!

Шана това!

Общи условия

Активация на акаунт