сурогатно майчинство

  • 5 297
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 746
Както и да се погледне, сурогацията е ......нещо ужасно. Защото променя един вечен закон, от както свят светува, че майка е жената, която ражда детето, а не някой друг. Просто някакъв абсурд се получава. Да не забравяме, че има и западни държави, където сурогацията не е разрешена. А там, където е разрешена, не значи, че е нещо положително.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 423
Значи жените, които имат осиновени деца не са майки защото не са ги родили. Куха работа!

# 32
  • Мнения: 1 086
А инвитрото не променя ли закона на зачеване на бебето с любов?

# 33
  • София
  • Мнения: 16 213
Аз не разбрах, тази дискусия чии интереси има за цел да защити: на можещите (все още, защото  то се не знае какво ще стане след година-две) да зачеват по природния начин; на децата, които могат да бъдат родени от сурогатна майка и да израстнат в семейства, в които са желани и обградени с
Обич; на потенциалните сурогатни майки, които знаят какво правят и помагат на мами с увредени матки?

Или просто си чешем езиците от спортна злоба, че в тази подтема -Проблемно забременяване - има кой да го заболи?  Ако е последното, поздравления, успяхте, сега вече може да минем на по-конструктивен тон.

# 34
  • София
  • Мнения: 23 123
Както и да се погледне, сурогацията е ......нещо ужасно.
Боже какъв ужас! Какво по-ужасно една жена, която не може да си роди дете, да се сдобие с такова и да прегърне дългоочакваната рожба, която да й осмисли съществуването.
Аз направо съм изумена, че в такава кофти държава като нашата този закон намери почва.  Peace

# 35
  • Мнения: 2 746
Значи жените, които имат осиновени деца не са майки защото не са ги родили. Куха работа!


Глупости! Осиновителите са дори повече истински родители от останалите. Да вземеш и да отгледаш чуждо дете като свое собствено...ами искат се доста положителни човешки качества.Поклон пред такива хора!


Боже какъв ужас! Какво по-ужасно една жена, която не може да си роди дете, да се сдобие с такова и да прегърне дългоочакваната рожба, която да й осмисли съществуването.
Аз направо съм изумена, че в такава кофти държава като нашата този закон намери почва.  Peace



На каква цена обаче?

# 36
  • София
  • Мнения: 23 123
Аз приветствам сурогатното майчинство - това като отговор на въпроса ти.
Не виждам драма в него, тъкмо обратното. Просто и двете страни трябва да са достатъчно адекватни към това, което им предстои (и най-вече жената, която ще износва бебето).
Имам леко съмнение относно това как ще се развие на местна почва.  Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 1 423
А да износиш дете за друг човек, та дори и срещу голяма сума...това не е ли също чудесна постъпка. Да се съгласиш да мърда в теб човече и след това да го дадеш. Без значение колко ти е платено, това също е много хубава и благородна постъпка. И защо въобще водим тази дискусия? Искаш да ни покажеш, че си недосегаема за проблеми от подобен вид и може да си чешеш езика колкото да не е без нищо.

# 38
  • София
  • Мнения: 23 123
Без значение колко ти е платено, това също е много хубава и благородна постъпка.
Аз ли съм с розови очила, та не изтълкувах въпроса на вива нова в чисто финансов аспект?  Thinking
Помислих, че иде реч за етична или някаква морална цена...  Grinning

Ако е до финансовата страна - няма лошо! Въпреки че доколкото разбрах в Бг сурогатното майчинство няма да е платено. Което не виждам как ще стане, освен ако не е между близки роднини - да речем две сестри. Иначе не го виждам толкова безкористно. Всяко услуга се заплаща.

# 39
  • Мнения: 2 746
А да износиш дете за друг човек, та дори и срещу голяма сума...това не е ли също чудесна постъпка. Да се съгласиш да мърда в теб човече и след това да го дадеш.....

Дааа, чудесна постъпка е да го (про)дадеш.Сурогацията е като търговия с органи, само че под наем.

Против съм този начин за сдобиване с дете.

# 40
  • Мнения: 4 651
На чужд гръб и 100 тояги са малко viva_nova.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 423
А защо трябва другите да се бъркат и да решават кой как да има дете. Ти коя си точно, че да определяш кой има право на дете и кой няма и по какъв начин. Има си закони, подготвят се и без да те питат си вървят нещата.

# 42
  • Мнения: 1 086
Без значение колко ти е платено, това също е много хубава и благородна постъпка.
Аз ли съм с розови очила, та не изтълкувах въпроса на вива нова в чисто финансов аспект?  Thinking
Помислих, че иде реч за етична или някаква морална цена...  Grinning

Ако е до финансовата страна - няма лошо! Въпреки че доколкото разбрах в Бг сурогатното майчинство няма да е платено. Което не виждам как ще стане, освен ако не е между близки роднини - да речем две сестри. Иначе не го виждам толкова безкористно. Всяко услуга се заплаща.


Ще се плаща под масата предварително....

А сега един въпрос, към останалите "неморлние", които са ЗА:

Замисляли ли сте се как бихте избрали сурогатна майка, ако нямате подходящ роднина?
Бихте ли се спрели да непознат?

Лично аз съм за сурогатното майчинство, но мисля, че този избор би ми бил много труден...

Чела и чувала съм много коментари от рода, че горките бедни ромки, ще започнат да си продават отробата за пари...
А кой би платил за нея е друг въпрос....

# 43
  • Мнения: 2 123
За първи и последен път пиша точно в тази тема, но замислете се каква точно е разликата между сурогатното майчинство и това:

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/razgovori-gosti/story/912059 … i_v_Gartsiya.html

Защо това се смята за неморално, а СМ е направо благородна кауза

# 44
  • Мнения: 2 746
Ти коя си точно, че да определяш кой има право на дете и кой няма и по какъв начин. Има си закони, подготвят се и без да те питат си вървят нещата.


 Laughing Кажи ми по какъв начин определям АЗ твоето право да имаш дете?  Изказах си мнението относно този начин, което е крайно против, и толкова! Защо приемаш толкова лично нещата? Има хора за които сурогацията е неприемлива. Но в това отношение можеш да си спокойна - не аз, а умните главици в парламента ще приемат закона.

Общи условия

Активация на акаунт