сурогатно майчинство

  • 5 295
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз не разбрах, тази дискусия чии интереси има за цел да защити: на можещите (все още, защото  то се не знае какво ще стане след година-две) да зачеват по природния начин; на децата, които могат да бъдат родени от сурогатна майка и да израстнат в семейства, в които са желани и обградени с
Обич; на потенциалните сурогатни майки, които знаят какво правят и помагат на мами с увредени матки?

Или просто си чешем езиците от спортна злоба, че в тази подтема -Проблемно забременяване - има кой да го заболи?  Ако е последното, поздравления, успяхте, сега вече може да минем на по-конструктивен тон.

Шарки, мила, и аз влязох, заинтригувана от темата и с идеята да изкажа мнение, ама като прочетох тук противничките на сурогатното майчинство с какви не ретроградни, ами направо пещерни аргументи го отхвърлят, се отказах. То да спори човек не е лошо, ама с хора, които са склонни поне да чуят различна позиция Tired. А то тук направо горят на клада #Crazy.
По-големи глупости не бях чела досега в "Проблемно..."-то ooooh! ooooh! ooooh!...

# 46
  • София
  • Мнения: 16 204
Ами аз пък почетох теми в английски и американски форуми, в който пишат сурогатни майки (не са нито ромки, нито индийки, нито бедни негърки, ами нормални англичанки и американки  с деца, които съзнават отлично какво правят и са щастливи от факта, че помагат на още един живот).  Жените (СМ) са толкова позитивни, толкова мило настроени към родителската двойка, на която помагат. Да, плаща им се, 6 000 - 10 000 долара (което не е цял апартамент и с тези пари няма да забогатеят), но то и сега на донорките на яйцеклетки се плаща.

Докато нямаме закон за СМ ( а такъв още няма), хората, които имат нужда от СМ, ще продължават да го правят в чужбина...и така...а ние тук ще си чешем езиците, че живот се създава само с любов и единствено чрез секс, защото така била решила природата. Но иначе лекуваме рак, нищо че природата е решила някой да се разболее от рак...

По повод написаното viva_nova само ще и кажа - лично - Господ забавя, но не забравя - след 10 години като заклепа на парцали защо не става това и онова и защо я боли еди-какво си, да си спомни какви ги е писала в темата за Проблемно забременяване, и да се сети, че й се е върнало.


....

Бърти, права си, май е време да информираме модераторките да заключат темата, че скоро и ин-витрото ще стане неморално.

# 47
  • Мнения: 2 746
Аха,  значи всеки който е против - Господ да го накаже! Браво!

# 48
  • София
  • Мнения: 1 326
Ами аз пък почетох теми в английски и американски форуми, в който пишат сурогатни майки (не са нито ромки, нито индийки, нито бедни негърки, ами нормални англичанки и американки  с деца, които съзнават отлично какво правят и са щастливи от факта, че помагат на още един живот).  Жените (СМ) са толкова позитивни, толкова мило настроени към родителската двойка, на която помагат. Да, плаща им се, 6 000 - 10 000 долара (което не е цял апартамент и с тези пари няма да забогатеят), но то и сега на донорките на яйцеклетки се плаща.

Докато нямаме закон за СМ ( а такъв още няма), хората, които имат нужда от СМ, ще продължават да го правят в чужбина...и така...а ние тук ще си чешем езиците, че живот се създава само с любов и единствено чрез секс, защото така била решила природата. Но иначе лекуваме рак, нищо че природата е решила някой да се разболее от рак...

По повод написаното viva_nova само ще и кажа - лично - Господ забавя, но не забравя - след 10 години като заклепа на парцали защо не става това и онова и защо я боли еди-какво си, да си спомни какви ги е писала в темата за Проблемно забременяване, и да се сети, че й се е върнало.


....

Бърти, права си, май е време да информираме модераторките да заключат темата, че скоро и ин-витрото ще стане неморално.


  202uu

# 49
  • Мнения: 1 086
Ами аз пък почетох теми в английски и американски форуми, в който пишат сурогатни майки (не са нито ромки, нито индийки, нито бедни негърки, ами нормални англичанки и американки  с деца, които съзнават отлично какво правят и са щастливи от факта, че помагат на още един живот).  Жените (СМ) са толкова позитивни, толкова мило настроени към родителската двойка, на която помагат. Да, плаща им се, 6 000 - 10 000 долара (което не е цял апартамент и с тези пари няма да забогатеят), но то и сега на донорките на яйцеклетки се плаща.


  202uu

Разбира се, но нали в Българите сме много морални и изобщо, ама изобщо не сме нация която прави всичко за пари.... Според мен има много хора, които са страдат от този БГ комплекс и за това изказват крайни мнение!

Всичко звучи малко като изказването "Защо да харчи държавата толкова пари да спонсорира бездетните, като има толкова деца по домовете...." Хора, които никога не са се сбъсквали с проблема, смятат, че могат да размахват с пръст и да определят правото ни да бъдем майки....

Кой е по-голям егоист, този който има деца и смята, че всички които не могат да имат трябва да осиновят или този който иска да си създаде дете от собствените си гени?

Май е време да се заключи наистина темата...

# 50
  • SA
  • Мнения: 3 196
Мисля, че е крайно време в БГ да се приеме закон, регламентиращ сурогатното майчинство. Мисля, че за някои двойки това е единственият начин да имат свое биологично дете.
По-скоро съм против майките, раждащи деца и "подаряващи ги" после на държавата, както се изразяват самите те.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 3 037
Кълненето и анатемосването определено не е начин за водене на дискусия.
Още по-малко в този подфорум и още по-малко в тази тема.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт