Хитринки за всякакъв случай - 5

  • 122 880
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 984
Благодаря, Caroline!   bouquet A този метод действа ли, ако петното не е прясно?

# 706
  • Мнения: 9
запис да ви следя, страхотна тема и много полезна..!!!

# 707
  • МИНДЕРА
  • Мнения: 304
кажете практичен съвет за силен ароматизатор в къщи..пробвах с етерични масла но ....

# 708
  • Мнения: 1 020
кажете практичен съвет за силен ароматизатор в къщи..пробвах с етерични масла но ....
Целта е да се отмирише нещо ли, т.е. ароматизатора да прикрие друга миризма? Или това, което ползваш, не ти е достатъчно силен аромат и искаш друго?

# 709
  • МИНДЕРА
  • Мнения: 304
кажете практичен съвет за силен ароматизатор в къщи..пробвах с етерични масла но ....
Целта е да се отмирише нещо ли, т.е. ароматизатора да прикрие друга миризма? Или това, което ползваш, не ти е достатъчно силен аромат и искаш друго?
Имам мъжка  котка и за това искам силен аромат,нещо което да е практично -ароматизаторите във всички стаи ми излизат солено...Някакъв съвет четох за кърпичка напоена със етерично масло,но не е много ефектно

# 710
  • Мнения: 1 020
Да си призная, според мен "аромата" на мъжките котки (ако питаш мен на всички котки, но аз не съм от котколюбците  Embarassed) не може да бъде премахнат и прикрит  newsm78 Но аз никога не съм се сблъсквала с такова нещо, само при приятели с котки съм констатирала проблема.  Rolling Eyes

Доколкото знам препоръчват кастрация за спиране на маркирането на територия  newsm78 Та извинявай не мога да съм в полза.  Hug

# 711
  • Мнения: 191
С какво да напръскам цветята,че да няма хвърчащи мушички около тях.

# 712
  • Мнения: 385
За мушичките не се сещам, но вчера по Ютилисима гледах, че отвара от лайка помага при гъби по растенията. Слага се в пулверизатор и се пръска след поливане.

Аз пък имам нашествие от молци на терасата! Как да ги изтребя по-малко агресивно, защото на тази тераса /остъклена/ са ми китките?

# 713
  • Мнения: 5 701
За мушичките не се сещам, но вчера по Ютилисима гледах, че отвара от лайка помага при гъби по растенията. Слага се в пулверизатор и се пръска след поливане.

Аз пък имам нашествие от молци на терасата! Как да ги изтребя по-малко агресивно, защото на тази тераса /остъклена/ са ми китките?
Трябва да разбереш първо от къде идват молците.Аз също имах молци на остъклената тераса.Проверих навсякъде,оказа се ,че идват от една торба с изсушени билки.Изхвърлих я и приключи проблема.

# 714
  • Добрич
  • Мнения: 795
С какво да напръскам цветята,че да няма хвърчащи мушички около тях.

Със сапунена вода  Peace

# 715
  • Мнения: 527
За мушичките не се сещам, но вчера по Ютилисима гледах, че отвара от лайка помага при гъби по растенията. Слага се в пулверизатор и се пръска след поливане.

Аз пък имам нашествие от молци на терасата! Как да ги изтребя по-малко агресивно, защото на тази тераса /остъклена/ са ми китките?

А не може ли да посадиш някъде лавандула и предполагам ще изчезнат. А и както казва Мони, може да има причина, но може ида са от друг балкон, от съседи. При нас беше така преди време

# 716
  • Мнения: 385
monii , току-що открих, че "виновника" е някаква захранка за риболова на любимия smile3515 Изхвърлих я, накачих с орехови листа по терасата и отворих прозорците, дали ще е достатъчно да се ометат досадниците?
alra, на няколко пъти пробвах да захвана лавандула - все изсъхва Confused
Намерих това за вредителите и естествените им изтребители http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215330
Ще пробвам ментата и карамфила smile3508

# 717
  • Мнения: 527
monii , току-що открих, че "виновника" е някаква захранка за риболова на любимия smile3515 Изхвърлих я, накачих с орехови листа по терасата и отворих прозорците, дали ще е достатъчно да се ометат досадниците?
alra, на няколко пъти пробвах да захвана лавандула - все изсъхва Confused
Намерих това за вредителите и естествените им изтребители http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215330
Ще пробвам ментата и карамфила smile3508

А дано сега се реши проблема Peace Laughing

# 718
  • Мнения: 527
Имате ли представа с какво мога да изчистя бели петна като "облачета" Laughing от тъмно синя покривка от естествена материя (или е по-груб памук, или е лен). Получиха се след първото изпиране, без да е ползвана. Прах я със сапун. Може би заради това се получи.

# 719
  • Мнения: 94
Пробвай да я изплакнеш само с вода, може да е просто неизпран сапун.

Общи условия

Активация на акаунт