Хитринки за всякакъв случай - 5

  • 122 876
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 527
Ами точно така направих, но пак не се оправи. Като я купих беше ОК, но сега какво й стана?

# 721
  • Мнения: 2 193
От доста време се чудя дали да споделя, това, което е моята хитрина. С няколко думи: имам си ...
пантофи за чистене Embarassed Те са ми едни розови стари пантофки, които много обичах, но не смея да изхвърля, и случайто открих каква хубава работа ми вършат, докато мия пода. Отдолу са вълнени, след това има някаква тънка гума, чиято цел е била явно да изолира студа и чак след това - стелката. Та... мия си пода с моп, но все има места, където са по-зацапани (капчици от кафе, от нещо сладко и др.), и където е силно зацапано, понатискам с крак отгоре и така лесно се чисти. Същевременно тия пантофи не оставят следи върху мокрия под, както понякога се случва, ако мина с чехли.

# 722
  • София
  • Мнения: 6 302
Момичета, дайте идея как да оправя лак за коса, на който механизма за пръскане нещо се е повредил. Ползвах го 1 седмица, всеки ден си слагам, и после започна да не прави хубава струя, все по-малко да пръска, а в същото време по самия флакон се стичат капки течност. Запушено ли е, какво е.... А е от най-големите флакони, ще ми се да не го хвърлям още. Благодаря предварително. Heart Eyes

# 723
  • София
  • Мнения: 3 846
Момичета, дайте идея как да оправя лак за коса, на който механизма за пръскане нещо се е повредил. Ползвах го 1 седмица, всеки ден си слагам, и после започна да не прави хубава струя, все по-малко да пръска, а в същото време по самия флакон се стичат капки течност. Запушено ли е, какво е.... А е от най-големите флакони, ще ми се да не го хвърлям още. Благодаря предварително. Heart Eyes

Пробвай да го измиеш, възможно е да се е наслоил и запушил.

# 724
  • София
  • Мнения: 324
Накисни дюзата във вода, хубаво е да е топличка. Остави го час, ако имаш и повече време. Най-вероятно се е запушил особено ако е силно фиксиращ.

# 725
  • Мнения: 95
Момичета, имам нужда от помощ!
Моля, ако някоя от вас знае как да премахна получилите се жълти петна по изпрани бели кецове! newsm78
Благодаря ви предварително за помощта! Hug


ПП.: Извинявам се ако е коментирано и съм го пропуснала! Peace

# 726
  • Мнения: 883
Вероятно си ги прала със сапун. Сложи малко оцет при изплакването. А следващия път ги изпери с препарат за килими и мокети. Аз така пера моите и на малката бели и светли платнени обувки.

# 727
  • Мнения: 95
dididi, не съм ги прала със сапун, а с течен перилен препарат! Но благодаря за съвета!  Peace
Още утре ще опитам с оцет и ако не стане ще купя и препарат за килими!

# 728
  • Мнения: 452
Момичета искам да изпера едно кожено яке с обърната кожа по края на ръкавите и яката.
На едното химическо ми отказаха,че можело да замине цвета на кожата,ще питам и на друго.
Но ако знаете някоя хитринка,ще съм ви много благодарна Peace Ако мога да се справа и сама.

# 729
  • София
  • Мнения: 749
Момичета искам да изпера едно кожено яке с обърната кожа по края на ръкавите и яката.
На едното химическо ми отказаха,че можело да замине цвета на кожата,ще питам и на друго.
Но ако знаете някоя хитринка,ще съм ви много благодарна Peace Ако мога да се справа и сама.

И на мен ми отказаха на химическо Sad Якето така си стои - нито е да го изхвърля, нито е да се носи така потъмняло по ръбовете (бежово е на цвят и контраста е голям Sad ).

Така че и аз бих била благодарна на предложение - ама да е изпробвано, ей  Peace

# 730
  • Мнения: 527
Момичета искам да изпера едно кожено яке с обърната кожа по края на ръкавите и яката.
На едното химическо ми отказаха,че можело да замине цвета на кожата,ще питам и на друго.
Но ако знаете някоя хитринка,ще съм ви много благодарна Peace Ако мога да се справа и сама.

И на мен ми отказаха на химическо Sad Якето така си стои - нито е да го изхвърля, нито е да се носи така потъмняло по ръбовете (бежово е на цвят и контраста е голям Sad ).

Така че и аз бих била благодарна на предложение - ама да е изпробвано, ей  Peace


Да ви кажа често не съм прала такова, но от опит мисля, че не може да му падне боята от едно пране. Когато навън вали да не би да пуска цвят? Предполагам че не! Не може ли внимателно да се изпере само яката и ръкавите? А ако перете с нещо по-щадящо?

Аз тази година пробвах да изпера в пералнята две много скъпи пухенки, защото ми омръзна да давам непрекъснато пари за хим.чист., а те с цапат толкова много. Та - станаха като нови, без проблеми. После изпрах и две други, пак маркови - е, и с тях нямаше проблеми. Мисля, че можете да се справите и вкъщи. Peace Аз бих пробвала Peace

Не съм питала за кожени дрехи, но ходихте ли в химическите ателиета "5 a SEC"? Те доста се стараят, възможно е те да се справят.

Успех

# 731
  • Мнения: 101
Здравейте, момичета!
Поизчетох и пробвах доста съвети за премахване на ПЕТНА ОТ МУХЪЛ от цветни дрехи, но нищо не помага! Изпрах ги с 2-3 вида прах, вкл. на 60`C, накисвах с Вениш, с оцет /цяла бутилка отиде/....не, и не. Забравила съм влажни дрешки на детето в мокрото помещение и - ето ти беля. Не ми се хвърлят. Просто, защото са негови, не мога да ги изхвърля. Страх ме е така да ги прибера - може да има живи спори и да се разпространят още.
Интересува ме дали знаете за друг метод или специален ПРЕПАРАТ, който помага. В Карфур ми препоръчаха някакъв универсален - с говежда жлъчка. Скъпичък е, някой пробвал ли е нещо подобно, да не се окаже поредната глупост.
А този Вениш започна много да ме дразни - преди ми излизаха всякакви петна с него от първия път. Сега - накисвам, търкам... - не! Петната от наакано по бодитата и панталонките си стоят и няма пране! Приемам съвети и за тях!
Благодаря и хубав ден на всички!

# 732
  • Мнения: 4 370
Накано се пере със студена вода.

# 733
  • София
  • Мнения: 324
Петната от наакано колкото по-бъзро ги почистиш, толкова по-лесно ще излезнат, но и дори да изсъхне пак излиза, но по-трудно. Накисваш дрехата в много студена вода, натъркваш петното със сапун (вземи си белия на Капус за петна - безпогрешен е). Хубаво е да оставиш да подейства поне час (аз обикновено ги оставям за 3-4 часа). После попарваш в вряла вода и оставаш да изстине в легенчето. Мяташ в пералнята и гаранция, че всичко е излезнало. Отдавна не ми се е налагало да чистя такива петна, но не вярвам да съм изпуснала нещо.

Като си ги изпрала на 60 градуса, най-вероятно си ги запечатала.

# 734
  • Мнения: 68
Ако дреха се боядише от друга дреха по време на пране в пералнята, боядисаното излиза с веро ехо, но не помня с топла или студена вода.

Общи условия

Активация на акаунт