Изкуството на Токчетата!

  • 11 898
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 104

                                                                     

Здравейте! Искам да ви попитам - какви обувки на ток носите и как избирате най-удобните?
От няколко седмици съм в преследване на перфектните обувки на ток, но все неуспешно  cry Винаги така се получава, че извивката на ходилото ми е прекаленно голяма и обувките ми стават неудобни. Кажете ми - как го правите Вие  Thinking Ако използвате и снимкови материали ще е още по-хубаво Simple Smile

# 1
  • Мнения: 233
Когато си избирам обувки на токче, винаги гледам отпред да е на лека платформичка, за да не усещам гадните камъчета... Обувките тип с остър връх са ми адски неудобни. Не обичам също ток от порядъка на 3-4 см, защото (странно, но факт) ходя като патица и винаги се клатушкам  Laughing
Другото странно нещо - евтините обувки (30-40 лв) са ми 1000 пъти по-удобни от скъпарските (порядък до 100лв - повече не давам). Извивката на свода някак си ми е по-удобна. Но явно на такива попадам  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 175
Аз също съм за платформата.. Peace
Отделно съм и с паднал свод и много държа да ми пасват добре.

По това ги избирам, а не по марка или цена.
Ниски изобщо не мога да нося, само във фитнеса.
Едни от най- удобните ми са доста високи сандали ( и на платформа) на Сисли - от пластмаса и коприна..ама по нашите павета - трудно.. #Crazy

# 3
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Когато купувам високи обувки(нямам ток под 11 см)
Задължително трябва да бъдат ка4ествени
Избирам по възможност да бъдат от естестествена кожа.
Когато  ги обувам трябва да ми стоят свободно(обикновено купувам един номер по големи и използвам силиконови подложки)

# 4
  • Мнения: 519
имам такива - http://tendenzstore.com/images/0107315.jpg, само че бежови. това са най-високите ми обувки, но са ми невероятно удобни. Извивката е най-важна

# 5
  • Мнения: 31 206
Когато купувам високи обувки(нямам ток под 11 см)
Задължително трябва да бъдат ка4ествени
Избирам по възможност да бъдат от естестествена кожа.
Когато  ги обувам трябва да ми стоят свободно(обикновено купувам един номер по големи и използвам силиконови подложки)
Точно така правя и аз. Heart Eyes Hug

# 6
  • Мнения: 233
Момичета, а като си купите 1 номер по-голям, не се ли смъква прекалено крака напред? И тези силиконови подложки - по-добре ли е с тях? Да взема да пробвам  Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 104
С един номер по-големи? После не ви ли се разширяват много ?  newsm78 

sl и densi  какви силиконови подложки използвате?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 535
Колкото по-високо толкова по-удобно  Sunglasses
90% от обувките ми са ужасно високи, но пък са ми и много удобни, никога с платформа, само с тънка подметка. Изкарвам с тях по цял работен ден без проблеми. За номера, не мисля, че е подходящо да се взима по-голям от този който носите...има опасност да си загубите буйката някъде по пътя...поне на мен така ми изглежда  Confused Имам едни които малко повече се отпуснаха, еми жив ужас си е когато ги обуя с чорап, постоянно се вадят...то и затова и не ги нося.
Обикновено ги купувам лееееко да стискат и след 2-3 обувания се наместват според крака.

# 9
  • Мнения: 12
Ох, днес упорито нося едни високи, които ще ми вземат здравето, защото сами тесни на пръстчетата, но....за красотата и добрия вид се жертвам. smile3518

# 10
  • Варна
  • Мнения: 535
Намажи пръстчетата с крем  Peace

# 11
  • Мнения: 2
Отдавна си имам мания да си взема по - високи обувки (но не и прекалено) .. но след 4-5 часа ходене започват да ме болят краката ..  ooooh!
И на мен ми стана интересно какви са тези силиконови подложки?  newsm78 От къде мога да си ги купя и за колко? newsm78

# 12
  • Мнения: 2 175
Аз също предпочитам да ми стискат малко в началото -после винаги се отпускат и напасват. С много тесен крак съм и широчината на обувките по принцип ми е проблем..
След малко ще се пробвам да изтрамбовам центъра с едни високи и на платформа обувки, че са и нови - ще докладвам после..Wink

# 13
  • Мнения: 322
Записвам се да следя  Blush, дано науча някоя тайна  Mr. Green Скоро ще стана на 24, но изгледите да тръгна на токчета клонят към нула  Whistling А толкова харесвам високи обувки...  Tired

# 14
  • Мнения: 31 206
Силиконови подложки има на много фирм, на различни цени. На Д-р Шол са хубави.

# 15
  • Мнения: 0
Офф, уви..и аз харесвам високи обувки, но обикновено се получава така, че купувам и после почти не обувам EmbarassedПричината е, че все бързам за някъде и по-лесно е с ниските LaughingНо не се отчайвам, ще им хвана цаката...все някой ден Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 104
Имам въпросче -> има ли силиконови постелки, който да се поставят на това място ->   точно там ми е много голяма извивката и след малко носене на обувките почват да ме болят краката  cry

# 17
  • Мнения: 4 585
Отиди на ортопед, може да се окаже, че си дюстабанлийка. Ще ти изработят ортопедични стелки и ще можеш да се насладиш на изкуството на токчетата.

# 18
  • Мнения: 957
имам такива - http://tendenzstore.com/images/0107315.jpg, само че бежови. това са най-високите ми обувки, но са ми невероятно удобни. Извивката е най-важна


мммм много ми харесват. Аз много нося токчета и постоянно ме болят краката......

# 19
  • София
  • Мнения: 45
Аз имам стелки, които да ми предписани точно от ортопед, обаче освен на бутуш не може да се сложат на нищо друго. Иначе са ефикасни, ама ако си с обувка и ти повдига петата и е доста неудобно, щото кокалчето отзад се наранява, незнам дали ме разбирате, а на сандал се виждат и пак не става да ви кажа честно.

# 20
  • Мнения: 2 196
От скоро взех да нося токчета,но ми е трудно още да свикна.Засега на повече от 6-7см не мога да издържам,но малко по малко и това ще стане.

# 21
  • Мнения: 2 229
Аз не нося токчета никога, но последно си купих едни обувки на 11см ток, направо се олях от първия път. Joy
Удобни са, но ми е трудно ходенето, и се уморявам. Иначе едната обувка ми беше малко по-голяма и ми се вадеше кракът, затова си купих силиконови ленти за задната част, и сложих само една на тази обувка,. Не мога да си представя да си купувам един номер по-големи, те си отзяват. Rolling Eyes Всех си и от нормалните силиконови подложки за възглавнички, изобщо пълна екипировка. Laughing

За извивката, предполагам има стелки, които да помагат, но не знам какви точно.

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имам въпросче -> има ли силиконови постелки, който да се поставят на това място ->  точно там ми е много голяма извивката и след малко носене на обувките почват да ме болят краката  cry
Имаше на "Доктор Шол" стелки(не бяха силиконови), но съм купувала преди десетина години такива. За открити обувки, залепват се за подметката и не се виждат.
Обувките, заради които ги купувах, ми дадоха добър урок.  Laughing След тях вече много внимавах какви обувки (и откъде) купувам.

# 23
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Записвам се да следя  Blush, дано науча някоя тайна  Mr. Green Скоро ще стана на 24, но изгледите да тръгна на токчета клонят към нула  Whistling А толкова харесвам високи обувки...  Tired

Хаха, същата работа е и при мен- адски ги харесвам, но и да си купя си стоят в кутията  Laughing

# 24
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Обожавам високите токчета  Heart Eyes. За мене те са "начин на живот"  Simple Smile Party. С паднал свод съм и трудно си намирам от първия път удобна обувка, но с повече търсене, успявам да открия точната извивка. Повечето ми обувки са с 9 см-ви токчета, но и с по 12 нося. Височка съм и не обичам да се извисявам много Simple Smile)).  Виждам как се мъчат момичета с луфт м/у ходилото и подметката и направо им се чудя колко усилия хвърлят, за да издържат 8 часа  Thinking. Затова съветът ми от опит е - мерете и купувайте само удобни обувки. Peace

# 25
  • Мнения: 616
Аз съм със същия проблем със прекалено извития свод.
Да има такива стелки, на Др Шол, само че не са силиконови, цяла стелка са, с възглавнички на петичката и пръстите, и самия свод е доста извит и от по-твърд материал, за да поддържа свода. Не могат да се слагат само в по-изрязани обувки и сандали, защото се виждат, иначе във всичко друго -да. На мен са ми любимите. Иначе има и само вложка, която поддържа свода цък Отиди във магазин на Шол или добре заредена аптека и ще намериш такива.

Да се редактирам, видях че си от варна - има малко магазинче на Др Шол със всичко, от стелки до обувки, в пряката на долната страна на МУ, точно в отсечката между началото на сградата на МУ и паркинга на ТИМ.

Иначе за всички останали без такъв проблем, има силиконови залепящи се стелки, има парчета за долу на пръстите, за пети, за отзад на петата, различни марки, както в аптеките, така и в големите супермаркети (при козметиката).

# 26
  • София
  • Мнения: 104
MissNellie мерси много  Hug  задължително ще ида да проверя

# 27
  • София
  • Мнения: 1 956
Много харесвам начина, по който се променя жената с обувки на висок ток. Но много мразя начина , по който се чувствам след няколко часа носене на такива обувки. Ако кракът е с дефекти като дюстабан, кокалчета, по-широка част и за капак поне 40-ти номер, намирането на удобни обувки, които да изглеждат и добре и да не почертават, а дори да прикриват дефектите, се превръща в ад. Но все пак се намират. В България е трудно - такива обувки обикновено са маркови и следователно доста скъпи. У нас обикновено 40, 41 се намират много трудно. Има фирми (като Джани например), които не правят по-големи от 39-ти номер обувки на ток... Много фирми уж предлагат 40-ти номер, но той де факто отговаря на 39 (примерно Тенденц)... А ако обувката е остра, направо си е задължително да се купи поне половин номер по-голяма. Иначе се деформира и убива крака много. Когато номерът е такъв, че обувката е много точна или дори "стиска", задължителните за дюстабана стелки я правят още по-малка, т.е. стелки в обувка до 40-ти номер не могат да се натикат... Ако случайно си намеря в България обувки, които да са ми удобни и да са 40+, то пък цената им задължително е 100+. Направо се радвам ако си намеря обувки за около 100 лв... И ако мога да си ги купя, после ги нося много рядко, защото това ми стават "специалните" обувки... Няколко пъти бях в Германия и от там са всичките ми последни обувки. Имам даже и 42-ри номер... За 100 евро веднъж на разпродажба си купих 4 чифта най-различни и то от встествена кожа и 3 години ги носих без да мръднат. НЕ е ли дискриминация това у нас - да няма номера на обувки за по-високите жени, ако има номера, то моделът да е бабешки, а цените да са ужасяващи...! А за любителите на "ретро" модата - много удобни, направо балсам за краката, според мен са обувките Габор. Само дето са бедствие за портфейла, а и у нас се внасят само единични модели (естествено от стари колекции).

# 28
  • Мнения: 233
P-r-o-l-e-t, и аз в Германия съм попадала на страхотни обувки и страхотни намаления  Heart Eyes Но нося 36 номер, а се оказа, че техния 36 номер винаги  ми е голям  Crossing Arms А такива яки ботушки си бях харесала и пак ми бяха огромни... А 35 няма...  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 261
По нашите безумни улици и павета си е направо постижение да ходиш на високи обувки. Винаги това ми е било най-големият убиец на желанието .  Иначе ми харесват , но рядко обувам по тази причина.  Избирам да ми пасват на извивката , и да не са на някаква безумна височина , понеже не съм се усъвършенствала още до такава степен.

# 30
  • Провинция
  • Мнения: 509
И аз съм фен на високия ток...Дюстабан съм и  на удобна обувка мога да изтърпя около 3 часа.Не повече...Иначе хоодя добре на токчета,дае много добре докато не ме заболят краката,но из тия наще улици...Мисля,че моят порблем идва именно от тук-няма подходящ терен за токчета и ме мъчи това да гледам постоянно да стъпвам на цяла плочка,да не стъпвам между плочките,да ходя на по равни терени...това е мъката

# 31
  • Мнения: 261
Да , където имаш късмета да има плочки , а не лунен пейзаж и дупки.   Но някой момичета се справят много добре , на мен  това обаче ми е огромен проблем.

# 32
  • Мнения: 47
И аз почвам да си мисля че имам проблем с прекалена извивка.Всички обувки ддори да са 1000 лева и мнооого удобни като ги меря,след 1 час ме заболява краката ,дори при уточнение 4е слагам високи обувки за излизане,което винаги е с кола,а не за дълги преходи...Иначе ходя добре на токчета (да не ми личи колко ме боли... Joy)

И така дори да стоя на кафе,пак ме заболяват,според вас кои стелки ще ми помогнат,да опитам ...  newsm78

# 33
  • Мнения: 616
yanin4eto когато стъпалото е прекалено извито си е съвсем очевидно, ако не можеш сама да прецениш, отиди на ортопед.

# 34
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Аз пък съм от тези дето не могат да ходят на токчета  Cry Незнам как да се науча и да свикна.А ако ме видите на касетата от бала  Mr. Green (тогава си направих сефтето на токчета)направо картинката е жалка....А така ми се иска да мога като приятелките си да извия кръшна походка на токчета........

# 35
  • Мнения: 2 175
Аз пък съм от тези дето не могат да ходят на токчета  Cry Незнам как да се науча и да свикна.А ако ме видите на касетата от бала  Mr. Green (тогава си направих сефтето на токчета)направо картинката е жалка....А така ми се иска да мога като приятелките си да извия кръшна походка на токчета........

Всичко е въпрос на навик..Wink

# 36
  • Мнения: 93
тук е темата да попитам нещо.аз много обичам токчета,но проблема ми е че съм си височка,173 съм и ако реша да сложа токчета качили ставам много висока Sad и може би това е защото гледам,че другите са по ниски.имам 2 чифта обувки на токчета,които са чисто нови,защото са обувани по 1 път.имали такива жени във форум,които да носят токчета без да си притесняват,че ставам по високи от околните.

# 37
  • Мнения: 2 175
Стига де, 1,73 м хич не е високо..) Какво да правят манекенките над 1,74? Wink
Сериозно - глупаво е да се притесняваш от това..
Приятелят ми е 1.72, а аз 1.67 - винаги стърча над него заради токчетата.. Laughing

# 38
  • Мнения: 0
хм,и аз имам проблем с дюстабана (мислех,че съм само аз с този проблем),и все гледам моите "приятелки" и приятелки на високи токове по цял ден без да се оплачат,за разлика от мен-аз на 3-тия час съм с адски болки в краката.Като бях малка съм ходила на ортопед,точно стелки имах (но тогава не съм носила високи обувки и винаги се чудех за какво са ми тези стелки,а и не ми бяха никак удобни),много рових да ги намеря,та и с тях да пробвам,но сигурно съм ги изхвърлила за жалост,та се чудя да отида пак на ортопед,или направо да си купя стелки от някоя аптека,но как да определя кои са подходящи за мен?! Може би ортопеда е добра идея newsm78 .А аз имам почти и само високи обувки,почти по цял ден съм на крак и вечер още на входа ги махам и се прибирам боса по стъпалата до 4-тия етаж (понеже нямаме асансьор в сградата) и ми е голяма мъка!И обожавам всичките си високи обувчици!!!  Blush

# 39
  • Мнения: 101
Обожавам високи токове. Имам чифтове в почти всички цветове и продължавам да купувам всичко, което ми грабне погледа и успея да си напъхам крака в него. Най-големия ми проблем е точно непрекъснатото зверене къде стъпвам, за да не уцеля някоя дупка, и то става една пародия на ходене - ту на пръсти, ту прескачам липсваща плочка на тротоара, и накрая, естествено, успявам да затъкна токчето в някоя дупка и да го обеля, което ме докарва почти до истерия Laughing.
И аз съм улучвала много евтини модели, които са невероятно удобни, но пък не са много трайни - все се разлепят или скъсват за един сезон. Което е резонно основание да си купя нови, естествено Laughing.

# 40
  • Мнения: 676
И аз съм фен на високите токове, около 90% от обувките ми са такива. Обичам също и платформите (не знам дали темата е и за тях, или само за токчетата). Висока съм 1.56м и като обуя ниски обувки се чувствам странно, сякаш живея сред великани Laughing.

п.п.: А с какви обувки спортувате? Аз си търсих маратонки с платформи, но уви дотук търсенето е безрезултатно...

# 41
  • Мнения: 4
Лятото си бях взела едни страхотни сандали! Не са на токчета, а на платформа, но самата платформа накрая, където е тока се стеснява значително. И въпреки че изглежда като платформа отзад, ако ги погледнеш изглежда като ток. Обожавам ги тези сандали! Толкова красиви.... и така ги сложих един-единствен път.  Cry
Но иначе ги слагах от време на време вкъщи уж да свикна... и в момента, в който си помисля, че вече съм "готова" - не ми достига смелост да изляза на улицата. А толкова са стилни и елегантни, направо ми идва да се изям от яд, че не мога да се преборя със себе си. Понеже са мн високи се притеснявам да не падна... ще е много грубо. ;/

А винаги много съм се възхищавала на жени, които УМЕЯТ наистина да носят високи обувки... и имат грациозна походка... А не да си сгъват краката в коленете и да ходят като кранти... много грозно.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 573
тук е темата да попитам нещо.аз много обичам токчета,но проблема ми е че съм си височка,173 съм и ако реша да сложа токчета качили ставам много висока Sad и може би това е защото гледам,че другите са по ниски.имам 2 чифта обувки на токчета,които са чисто нови,защото са обувани по 1 път.имали такива жени във форум,които да носят токчета без да си притесняват,че ставам по високи от околните.

Аз съм 171, но пък съм на принципа "Ако е гарга да е рошава" и токчета под 10см просто не ми харесват. Или обувката трябва да е съвсем равна, или на убийствено висок и тънък ток за да ми хване окото. Така излиза, че като обуя такива обувки съм 180+см и наистина стърча над всички, но това грам не ме тревожи. Мъжът ми е 186 и винаги е поне 2-3см по-висок от мен независимо от обувката и затова не се притеснявам.

# 43
  • Мнения: 676
what3ver с такива платформи не е ли по принцип доста трудно да се ходи?

# 44
  • Мнения: 4
what3ver с такива платформи не е ли по принцип доста трудно да се ходи?

Реално погледнато те са като високи обувки с тънък ток и платформа отпред. Обаче това, което мен ме притеснява най-много е, че отпред са някак извити... естествено, когато си ги купих бях толкова запленена от тях, че си викам "айде.. на остър ток съм ходила от време на време ще се прежаля, току-виж свикна и ми стане навик", обаче пропуснах момента с извивката отпред - не са равни както обикновено, а като лодка. Ух, не знам дали го обясних изобщо като хората.
За някоя наперена стабилна мадама може и да са удобни. Ама аз пък съм упорита и като имам мъж, който да ме придържа, ще оправим проблема.  Laughing

# 45
  • Мнения: 7
нямам  проблем с токчетата, стига обувката да е с хубава извивка на свода /и да не съм ходила преди това дълго време на равни обувки/ Simple Smile

# 46
  • Мнения: 10 012
Обожавам токове и постепенно си попълвам колекцията. След последните ми бременности бях позабравила как се ходи на ток, особено по нанадолнище. Когато съм с децата съм с ниски обувки, балерините са идеални за паркове и градинки, но имам ли възможност да се кача на висок ток не пропускам.
На моят ръст (157см) ток си му трябва.

Спортувам с подходящи маратонки за бягане.

# 47
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
И аз имам проблем с токчетата... Confused Close просто не мога, много ми е трудно, много рядко ги нося щото смятам че изглеждам смешна- просот и походката и всичко ми става смешно, като се кача на токове! На платформи мога - но на токчета- не!

# 48
  • Мнения: 2 229
Аз отскоро нося и сигурно изглеждам смешно отстрани, но не ми пука много-много, нали трябва да се науча. Laughing С ходене вкъщи не става, то така е лесно, навън по дупките е изкуството. Laughing

# 49
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Нося между 8 и 10 см. ток, без платформа. Нужда от ток нямам, защото съм 1,80. Но е по-елегантно.

# 50
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Нося между 8 и 10 см. ток, без платформа. Нужда от ток нямам, защото съм 1,80. Но е по-елегантно.

Евала  Peace
Винаги съм се притеснявала, че ще  изглеждам смешно на токчета около заобикалящите ме ниски хора ...  Laughing Пък не съм чак толкова ... 175  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: X
И аз съм 1,73, преди много се притеснявах, че стърча над другите, но вече не ми пука, нося си токчета с кеф. Тези подложки за висок свод са много удобни обаче трябва да се залепят много точно, което си е направо изкуство  Simple Smile

# 52
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Отиди на ортопед, може да се окаже, че си дюстабанлийка. Ще ти изработят ортопедични стелки и ще можеш да се насладиш на изкуството на токчетата.
Стелка + токчета...не вярвам ортопед да го препоръча, напротив Wink
Аз имам същият проблем, така и не се научих да ходя на високи токчета. Купих си едни обувки, които са елегантни, но уви обула съм ги само 2-3 пъти точно защото прекалено ме болят краката след това.

# 53
  • Мнения: 157
Аз съм със същия проблем със прекалено извития свод.
Да има такива стелки, на Др Шол, само че не са силиконови, цяла стелка са, с възглавнички на петичката и пръстите, и самия свод е доста извит и от по-твърд материал, за да поддържа свода. Не могат да се слагат само в по-изрязани обувки и сандали, защото се виждат, иначе във всичко друго -да. На мен са ми любимите. Иначе има и само вложка, която поддържа свода цък Отиди във магазин на Шол или добре заредена аптека и ще намериш такива.

Да се редактирам, видях че си от варна - има малко магазинче на Др Шол със всичко, от стелки до обувки, в пряката на долната страна на МУ, точно в отсечката между началото на сградата на МУ и паркинга на ТИМ.

Иначе за всички останали без такъв проблем, има силиконови залепящи се стелки, има парчета за долу на пръстите, за пети, за отзад на петата, различни марки, както в аптеките, така и в големите супермаркети (при козметиката).

MissNellie, за такива стелки ли става въпрос:
http://www.drscholls.com/includes/images/products/large/Heel_Ach … mfort_Mn_NN_l.png

# 54
  • Мнения: 616

Дам точно тези Grinning Имам по един чифт във всички по-затворени обувки. Не решават кардинално проблема, но определно има облекчение.

# 55
  • Мнения: 157

Дам точно тези Grinning Имам по един чифт във всички по-затворени обувки. Не решават кардинално проблема, но определно има облекчение.

Благодаря за отговора! Отивам да ги търся.  Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 1 914
Много харесвам високи токчета, но все закъснявам за някъде и нахлузвам ниските. А и ме е страх да не падна с толкова високи.  Laughing

# 57
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Аз имам същият проблем, така и не се научих да ходя на високи токчета. Купих си едни обувки, които са елегантни, но уви обула съм ги само 2-3 пъти точно защото прекалено ме болят краката след това.
Мен не само ме болят краката ми имам и рани Shocked Close... вчера излязох за два три часа и катосе върнах бях в ужасно състояние... отдолу ми бяха подбити краката точно на възглавничкиет, имам мазоли в момента които също болят и на два три пръста имам ранички! Sad

МОже би ще си купя силиконови стелки, но пак не е сигурно че ще оправят проблема! newsm78

 Май няма да повтаря грешката да се кача пак на тези обувки, жалко че бяха скъпи и хубави... ooooh! Crossing Arms

# 58
  • Мнения: 2 229
Аз имам същият проблем, така и не се научих да ходя на високи токчета. Купих си едни обувки, които са елегантни, но уви обула съм ги само 2-3 пъти точно защото прекалено ме болят краката след това.
Мен не само ме болят краката ми имам и рани Shocked Close... вчера излязох за два три часа и катосе върнах бях в ужасно състояние... отдолу ми бяха подбити краката точно на възглавничкиет, имам мазоли в момента които също болят и на два три пръста имам ранички! Sad

МОже би ще си купя силиконови стелки, но пак не е сигурно че ще оправят проблема! newsm78

 Май няма да повтаря грешката да се кача пак на тези обувки, жалко че бяха скъпи и хубави... ooooh! Crossing Arms

Купи си такива силиконови подложки! Hug Много по-удобно е с тях, ще видиш. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 0
И аз съм за платформите! Heart Eyes http://prikachi.com/images/387/2534387F.jpg - това са ми най-удобните високи обувки, въпреки че тока им е 13 см. Също съм забелязала, че обувките с връзки или нещо, което придържа крака към платформата и самата обувка седи като излята на крака, като тези който съм постнала, са много удобни. Това, само когато са направени от качествени материали и пасват идеално на крака, защото ако са твърди и неудобни, вече е съвсем различно. Naughty
 bouquet

# 60
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Аз говорех за такива платформи:

http://prikachi.com/images/485/2534485l.jpg

или
http://www.shoes-bg.com/files/original_1283800767_786.JPG

 - само на тях нямам проблеми и мога да ходя що годе нормално:

# 61
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аз не мога да се разбера с платрформите, неЩо   не си допадаме с тях, но пък съм луда по подобни модели

http://static.zara.net/photos//2010/I/1/1/p/5214/301/040/5214301 … amp=1285175334494
http://static.zara.net/photos//2010/I/1/1/p/5868/301/040/5868301 … amp=1283354004338
http://static.zara.net/photos//2010/I/1/1/p/5805/301/040/5805301 … amp=1283367238375

# 62
  • Мнения: 2 229
И аз съм за платформите! Heart Eyes http://prikachi.com/images/387/2534387F.jpg - това са ми най-удобните високи обувки, въпреки че тока им е 13 см. Също съм забелязала, че обувките с връзки или нещо, което придържа крака към платформата и самата обувка седи като излята на крака, като тези който съм постнала, са много удобни. Това, само когато са направени от качествени материали и пасват идеално на крака, защото ако са твърди и неудобни, вече е съвсем различно. Naughty
 bouquet

Много готин модел, но ги носи без чорапи. Peace


Последните ми харесват, защото са сандали, но черна затворена обувка с такава платформа не мога да възприема. Confused

# 63
  • София
  • Мнения: 1 914
На мен пък точно такива много ми харесват. Но като са така извити отпред, става още по- трудно.  Simple Smile

# 64
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Нося между 8 и 10 см. ток, без платформа. Нужда от ток нямам, защото съм 1,80. Но е по-елегантно.

Евала  Peace
Винаги съм се притеснявала, че ще  изглеждам смешно на токчета около заобикалящите ме ниски хора ...  Laughing Пък не съм чак толкова ... 175  Rolling Eyes

Какво пък те интересува чуждото мнение. Важното е, като се погледнеш и да се харесаш в огледалото.

# 65
  • Германия
  • Мнения: 240
Аз ходя само на токчета, спокойно си кръстосвам целия град  Mr. Green Виж тръгна ли на съвсем ниски обувки тогава започват мъките. Много бързо ме заболяват целите крака, не само ходилата. Отделно пък да не говорим, че имам чувството, че съм обула плавници и се клатушкам като патка.  Mr. Green
Последните ми са тези...толкова са удобни, все едно стъпвам на памук.  Heart Eyes А цената според мен няма връзка с удобството..аз повече от 30евро за обувки не съм давала (за ботуши де, за обувки давам най-много до 20 Laughing)

# 66
  • София
  • Мнения: 1 914
Аз си търся точно такива (само да са кожени), но нещо по магазините няма избор май май.  Rolling Eyes

# 67
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз си търся точно такива (само да са кожени), но нещо по магазините няма избор май май.  Rolling Eyes
Aко имаш предвид моделът на Флоке, точно в момента магазините са заляти с подобни модели. Тези ми приличат на модел на Дейшман, а те в повечето случаи имат модели от двата вида кожа. Но мисля, че повечето са от изкуствена такава.

# 68
  • Германия
  • Мнения: 240
Точно от Дайхман са..е естествено за 20 евро няма как да са кожени Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 8 932
Точно от Дайхман са..е естествено за 20 евро няма как да са кожени Mr. Green
Аз така и не знам как точно се произнася този магазин. Но иначе по въпроса за кожените изделия - напоследък има изкуствени кожи, които по нищо не отстъпват на естествените такива, така че за мен вида не е толкова проблем. Просто го споменах като факт, защото не знам бебсън какво точно търси.

# 70
  • Германия
  • Мнения: 240
Точно от Дайхман са..е естествено за 20 евро няма как да са кожени Mr. Green
Аз така и не знам как точно се произнася този магазин. Но иначе по въпроса за кожените изделия - напоследък има изкуствени кожи, които по нищо не отстъпват на естествените такива, така че за мен вида не е толкова проблем. Просто го споменах като факт, защото не знам бебсън какво точно търси.
Ами на немски е Дайхман, но в България може и да го произнасят по друг начин.  newsm78 Иначе аз никога не купувам кожени..така или иначе ги съсипвам за 3-4 месеца, поне да не ме е яд, че са скъпи и качествени.  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 71
Ходя и си се мъча доста често. Следват адски болко в глезена и възглавничките. Наскоро ми казаха, че извивката не ми пасва с обувката и си ходя на пръсти дефакто. Какво е решението: ортопед или стелки на д-р Шол??

# 72
  • Мнения: 2 175
И аз си ходя на пръсти редовно..
Свикнала съм вече..
Повече ме болят краката от равни обувки..

Добрата новина, че вече намирам обувки с по-специфична извивка и възглавнички - оттогава не купувам други.. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт