Изкуството на Токчетата!

  • 11 907
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
нямам  проблем с токчетата, стига обувката да е с хубава извивка на свода /и да не съм ходила преди това дълго време на равни обувки/ Simple Smile

# 46
  • Мнения: 10 015
Обожавам токове и постепенно си попълвам колекцията. След последните ми бременности бях позабравила как се ходи на ток, особено по нанадолнище. Когато съм с децата съм с ниски обувки, балерините са идеални за паркове и градинки, но имам ли възможност да се кача на висок ток не пропускам.
На моят ръст (157см) ток си му трябва.

Спортувам с подходящи маратонки за бягане.

# 47
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 150
И аз имам проблем с токчетата... Confused Close просто не мога, много ми е трудно, много рядко ги нося щото смятам че изглеждам смешна- просот и походката и всичко ми става смешно, като се кача на токове! На платформи мога - но на токчета- не!

# 48
  • Мнения: 2 229
Аз отскоро нося и сигурно изглеждам смешно отстрани, но не ми пука много-много, нали трябва да се науча. Laughing С ходене вкъщи не става, то така е лесно, навън по дупките е изкуството. Laughing

# 49
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Нося между 8 и 10 см. ток, без платформа. Нужда от ток нямам, защото съм 1,80. Но е по-елегантно.

# 50
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Нося между 8 и 10 см. ток, без платформа. Нужда от ток нямам, защото съм 1,80. Но е по-елегантно.

Евала  Peace
Винаги съм се притеснявала, че ще  изглеждам смешно на токчета около заобикалящите ме ниски хора ...  Laughing Пък не съм чак толкова ... 175  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: X
И аз съм 1,73, преди много се притеснявах, че стърча над другите, но вече не ми пука, нося си токчета с кеф. Тези подложки за висок свод са много удобни обаче трябва да се залепят много точно, което си е направо изкуство  Simple Smile

# 52
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Отиди на ортопед, може да се окаже, че си дюстабанлийка. Ще ти изработят ортопедични стелки и ще можеш да се насладиш на изкуството на токчетата.
Стелка + токчета...не вярвам ортопед да го препоръча, напротив Wink
Аз имам същият проблем, така и не се научих да ходя на високи токчета. Купих си едни обувки, които са елегантни, но уви обула съм ги само 2-3 пъти точно защото прекалено ме болят краката след това.

# 53
  • Мнения: 157
Аз съм със същия проблем със прекалено извития свод.
Да има такива стелки, на Др Шол, само че не са силиконови, цяла стелка са, с възглавнички на петичката и пръстите, и самия свод е доста извит и от по-твърд материал, за да поддържа свода. Не могат да се слагат само в по-изрязани обувки и сандали, защото се виждат, иначе във всичко друго -да. На мен са ми любимите. Иначе има и само вложка, която поддържа свода цък Отиди във магазин на Шол или добре заредена аптека и ще намериш такива.

Да се редактирам, видях че си от варна - има малко магазинче на Др Шол със всичко, от стелки до обувки, в пряката на долната страна на МУ, точно в отсечката между началото на сградата на МУ и паркинга на ТИМ.

Иначе за всички останали без такъв проблем, има силиконови залепящи се стелки, има парчета за долу на пръстите, за пети, за отзад на петата, различни марки, както в аптеките, така и в големите супермаркети (при козметиката).

MissNellie, за такива стелки ли става въпрос:
http://www.drscholls.com/includes/images/products/large/Heel_Ach … mfort_Mn_NN_l.png

# 54
  • Мнения: 616

Дам точно тези Grinning Имам по един чифт във всички по-затворени обувки. Не решават кардинално проблема, но определно има облекчение.

# 55
  • Мнения: 157

Дам точно тези Grinning Имам по един чифт във всички по-затворени обувки. Не решават кардинално проблема, но определно има облекчение.

Благодаря за отговора! Отивам да ги търся.  Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 1 914
Много харесвам високи токчета, но все закъснявам за някъде и нахлузвам ниските. А и ме е страх да не падна с толкова високи.  Laughing

# 57
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 150
Аз имам същият проблем, така и не се научих да ходя на високи токчета. Купих си едни обувки, които са елегантни, но уви обула съм ги само 2-3 пъти точно защото прекалено ме болят краката след това.
Мен не само ме болят краката ми имам и рани Shocked Close... вчера излязох за два три часа и катосе върнах бях в ужасно състояние... отдолу ми бяха подбити краката точно на възглавничкиет, имам мазоли в момента които също болят и на два три пръста имам ранички! Sad

МОже би ще си купя силиконови стелки, но пак не е сигурно че ще оправят проблема! newsm78

 Май няма да повтаря грешката да се кача пак на тези обувки, жалко че бяха скъпи и хубави... ooooh! Crossing Arms

# 58
  • Мнения: 2 229
Аз имам същият проблем, така и не се научих да ходя на високи токчета. Купих си едни обувки, които са елегантни, но уви обула съм ги само 2-3 пъти точно защото прекалено ме болят краката след това.
Мен не само ме болят краката ми имам и рани Shocked Close... вчера излязох за два три часа и катосе върнах бях в ужасно състояние... отдолу ми бяха подбити краката точно на възглавничкиет, имам мазоли в момента които също болят и на два три пръста имам ранички! Sad

МОже би ще си купя силиконови стелки, но пак не е сигурно че ще оправят проблема! newsm78

 Май няма да повтаря грешката да се кача пак на тези обувки, жалко че бяха скъпи и хубави... ooooh! Crossing Arms

Купи си такива силиконови подложки! Hug Много по-удобно е с тях, ще видиш. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 0
И аз съм за платформите! Heart Eyes http://prikachi.com/images/387/2534387F.jpg - това са ми най-удобните високи обувки, въпреки че тока им е 13 см. Също съм забелязала, че обувките с връзки или нещо, което придържа крака към платформата и самата обувка седи като излята на крака, като тези който съм постнала, са много удобни. Това, само когато са направени от качествени материали и пасват идеално на крака, защото ако са твърди и неудобни, вече е съвсем различно. Naughty
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт