На добър час, скъпи Първокласници, Набор 2003г., уч. 2010/11г.!!! - 10

  • 33 284
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 967
Шани, прекрасен е!
За разлика от Бу, аз съм от треперливите и ревливите. Тази година обаче не ме друса треската - миналата беше страшно. Сега се измъчвам и се чувствам леко виновна. Свърши ваканцията на детето, а то казва, че не я почувствало. Това е малко пресилено от негова страна, защото вярно, че учихме през лятото - писахме по малко и по малко смятахме, само четенето беше всеки ден. Виждам реален напредък и в трите неща.  Дори научихме английската азбука, за да му бъде по-лесно в часовете. Тази година ще учат по 4-5 букви накуп. Реално е имал 3-4 дни напълно свободни през седмицата, с изключение на четенето, но то е половин час дневно.  В останалите дни е бил натоварен по още половин, понякога един час. Почти всеки ден сме излизали вечер да го събирам с приятелите му в градинката. И все пак му се е видяло натоварено и това ме прави тъжна. Но и не разбирам как някои родители си оставят по цял ден децата да тичат по улиците без контрол. Confused
Оплаках се, извинете - тъкмо да ви приземя малко, ако е възможно. Wink

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. А и свидетелство не знам взимахме ли.

разбира се. Нали с него си я записала в 1-ви клас. След няколко дни ще ти върнат оригинала.

# 62
  • Мнения: 2 466
Аз съм от родителите,които оставят децата да тичат на воля без контрол. WinkМного съм доволна и горда с детето-една беля не направи цяло лято.Много приятно ме изненада колко е самостоятелен. Peace
Купих букетите и подаръкът за първолака.След малко ще звъня на докторката. Peace
Шани,това твоето наборче ли е?Ако Да-е много сладък! Crazy

# 63
  • Мнения: 1 687
Шани, невероятен е.
Бети, и Вики не се е наиграла. МАкар, че не се е спряла.
Може да не се включа повече днес затова пожелавам: Попътен вятър на всички първолаци. Много щастливи мигове в училище и по малко натоварване през учебната година.
При нас колелото се завъртя. Вики си дойде вече с домашни и до колото виждам немския ще е повече поне в началото. Миналата година комплекта тетрадки беше по математика, а сега е по немски.
След обяд сме на спортуване. Лек ден на всички.  Hug
А това е от мен и Вики за първолаците:

Ето че звънчето звънва, плахо стъпвам аз в клас.
Кой приятел ще ми бъде в този първи час.
Лесни ли ще са задачките или трудни аз не знам.
Но решил съм вече аз  весел да съм в час.
Всичко аз да знам и питам и напред да вървя
трудности да нямам никак и да съм юнак.
 Hug  Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug

Последна редакция: вт, 14 сеп 2010, 14:15 от Хексилина

# 64
  • Мнения: 1 187
Шани много е готин младежа.  Heart Eyes

Аз сега се връщам от училището. Стаята е станала - приказна. Сложени са едни кокетни пердета, завесите са вързани с пандели, облепена е с детски рисунки, боядисана и с фриз на цветя по средата... дъската излъскана /учителката тъкмо започваше да я изрисува/, навсякъде балони, чинчовете единични наредени с учебниците на тях... много слънчева и уютна стая. Възхитена съм, как учителката сама я е преобразила толкова бързо.  Hug
Много хубаво ми стана, много...

За съжаление и ние ще сме само една година в тази стая... догодина се местим на втория етаж, за да освободим път на новите първолачета.

След работа ще обиколя да купя и букет и сме почти готови.  Grinning

# 65
  • Мнения: 4 116
На нас не ни бяха казали за бележка от педито, че не е имал контакт със заразно болни, както искаха за градината...

# 66
  • Мнения: 11 607
Шани, много е готин младежа......Поздравления за него!!!!!!

Да проверим дали сте готови за утре?

1. Дете - първокласник - 1 бр.(дай Боже някъде и по 2бр. и повече броя да има!)

2. Тоалет - изгладен, обувки лъснати, чорапи, а за дамите според мен не е излишен и резервен чорапогащник(в случай,че в бързината се скъса първия)

3. Букет

4. Чанта, бележник, химикал

5. Чаша с вода за поливане за добър час

6. Зареден фотоапарат, камера - съвет ако може от мен - направете си поне една снимка с първолака още в къщи...Че после може така да се завърти деня,че да не успеете да се увековечите......А тази снимка ще е толкова важна, колкото и снимката след 12г., на абитуренската......

7. Родители - поне `1 бр. - доволно усмихнати, щастливи

8. Носни кърпички(повече за родителите) и валидолче(пак за тях)

9............разни други....



Хексилина, ще сложа стихмчето на 1стр.......Допълвам се - при нас гербер или роза 1бр., семпло опаковани са съответно - 4 и 4,50лв.

Аз след малко започвам едно по едно да ги оправям гарджетата за утре.........Ох...в един момент толкова ..възрастна(спестявам си старичка) се почувствах......

Последна редакция: вт, 14 сеп 2010, 14:19 от Мама Цоцоланка

# 67
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
При 5: Китка здравец, привързана за чашата. Или стръкче в раницата. Мама така ме е изпращала до 11 клас. Пробва се и като студентка, ама не би...

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси, момичета   bouquet

Това е 1-волака, да.  Grinning

Мама Цоцка, какъв списък само...  Joy

# 69
  • София
  • Мнения: 482
Мен си ми е треперливо. Хекси, благодаря за вдъхновението, което създаде в мен за фунията, а и с този стих се разчувствах, принтирах го с разни картинки и ще го дам на Пепи утре да го прочете.  Hug
Мама Цоцоланка, добре че ме подсети за канчето с вода, задължително ще полеем на ученика! Hug
Хайде от мен успех на всички първолаци, утре да тръгнат весели и усмихнати, а да се върнат още по-щастливи! Целувки на всички!

# 70
  • Мнения: 1 687
Мамо Цоци, оправи последната буквичка, че съм я сгрешила като го писах. Мислехме го с Вики на момента и просто по инерция вместо ДА съм написала НА.
Биби,  Hug
А това стихче е от миналата година за Вики. Пак аз си го мислих.  Laughing
Та ви подарявам и него:  Heart Eyes

Ето че дойде и този час,
да съм първи "б" клас.
Мама сресва ми косата,
аз се дърпам към вратата.
Плисна канчето с водичка,
да съм смела ученичка.
Тръгвам, тръгвам вече аз,
с бодра стъпка за във час.

# 71
  • Мнения: 775
След два часа висене взехме бележките от педито, остана само китката  Simple Smile Ааа и да заредя апаратчето.
Весел ден на всички!

# 72
  • Мнения: 2 466
anssi,какви бележки взехте от педиатъра?Нашата докторка преглежда в момента и не мога да я питам какво е необходимо. Thinking

# 73
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
8. Носни кърпички(повече за родителите) и валидолче(пак за тях)

Ох, май около дузина ще ми трябват на мен - при всяка мисъл за утрешния ден очите ми се пълнят...

Иначе сме готови. Да, и ние цветето го оставихме за утре сутрин, дано не стане някой фал. Ивайло още не осъзнава какво се случва. Радва се, милия, че няма да е вече в градината.

Аз Ивайло не го пускам сам навън, обикновенно има възрастен с него. Много се притеснявам от колите, кучетата. Ама и няма деца около неговата възраст в блока, в който живеем. Иначе на село - е като отвързано куче, не му се прибира, не се сеща за ядене, цял ден с децата.


Не съм чела много напред, но да питам /може и да сте го обсъждали вече, де!/ дали ще трябват шипки, хартия както едно време?! Това пропуснах да питам на родителската. Направи ми, обаче, впечатление, че още от 16-ти започват заниманията - вече с подвързани учебници и подготвени тетрадки. Други години като че ли ако 15-ти се паднеше в средата на седмицата, децата почиваха още някой и друг ден, най-често учебният процес започваше от понеделник.

deyzi, аз съм взела само подпечатана здравно-профилактична карта от педито. Иначе картона от детската + копие от имунизационния паспорт. Това искат за сега!

# 74
  • Русе
  • Мнения: 11 919
   Мамо Цоци, браво  Hug Много изчерпателен списък. Всичко съм подготвила по него.
Между другото Има и други фенове на Надал  Simple Smile
  Хекси, много мило стихотворение. Освен че си сръчна си е поетеса. Абе талант си   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт