До ОКТОМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама!

  • 23 157
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 686
  Мерси за темичката, само с хубави новини да се напълни   bouquet
  За чая от малинови листа и аз го почвам. Имам друг въпрос, има и хапчета от листа от малина, билкови нали. Някой пил ли ги е тях, че аз много мразя чай и ако не ми хареса още повече няма да го пия.
 

# 61
  • Мнения: 26
Да се запиша и аз в новата темичка.По темата за желязото-и на мен почва да ми се гади, след като взема Малтофера.А с първата бременност  не беше така-и тогава пак вземах Малтофер, но и понасяше добре. newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 548
За чая от малина още преди няколко месеца писа Олето, или не беше тя?  newsm78. Не останах с впечатление тогава, че предизвиква по - ранно раждане. Иначе нямаше да го почна още в края на 8 - мия месец. Тогава си бях записала следното: 1 с.л. листа от малина се залива с 250 - 300 мл кипяща вода. Престоява минимум 1 - 2 часа. Почва се 1 - 1,5 месеца преди термина. 1 - 2 седмици преди термина се пие по 500 мл на ден.

 tsvelichkova - не знам нищо за такива таблетки. Аз лично предпочитам чая, че и без това много малко вода приемам.

 MartakEly - аз си взех от 3 - 6 кг. А и когато ползвах с Рая памперси не съм гледала килограмите /да стигна до горната граница на размера/ , а в момента в който усещах, че вече не са удобни и много ги опъвам по коремчето минавах на следващия номер.

 По - гледам, че с теб са ни сравнително близки термините /моят го изкарват по - ранен от обявения в темата/, и че и ти ще раждаш във Втора градска. Може да се засечем там, ако си дочакаме датите.

# 63
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
MISHANA, понеже с теб сме на една дата т.е термин - скоро да са ти казвали колко е голямо бебето?
При нас във вторник 2126гр

А при нас 2.120 беше на 8.09. Сега съм на 23 отново и ще докладвам как се е развил младежа  Mr. Green Само да не стане така,....че от грамчетата в повече да се е развила майка му ... hahaha  smile3532

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 21:25 от MISHANA13

# 64
  • У дома
  • Мнения: 59
Да се запиша и аз в новата тема, да я изпълним само с хубави новини за бебчета.

Мен днес ми беше много заспало и омаяно, краката и ръцете ми са подути, излизахме малко следобед по хладното, но извиках мъжо да ни прибере, че нещо не се чувствах добре, като се прибрахме легнах малко и сякаш малко ми поотмина.
Усещам някакво напрежение отдолу, а и бебо много шава.

Дано утре ми е по-добре да свършим с пазаруването.

# 65
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
  За чая от малинови листа и аз го почвам. Имам друг въпрос, има и хапчета от листа от малина, билкови нали. Някой пил ли ги е тях, че аз много мразя чай и ако не ми хареса още повече няма да го пия.
 

tsvelichkova аз съм пила таблетките, като бях бременна с Денис. Чая ми беше неприятен на вкус. Таблетки са със същото действие, и ако се вярва на тях много бързо и сравнително ми беше второто раждане, но може да е било защото е второ Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 118
Привет и от мен! Simple Smile
Засега успявам да закрепя положението. Командировах детето и мъжа при свекър ми за уикенда, понеже всички заедно в къщи и аз да лежа и д апочивам щеше да е мисия невъзможна. Детето със засилване се мята на леглото,на което лежа и докато му се разкрещя да не го прави, вече няколко пъти е скочил по спалнята и ми е разтресъл яко корема  Joy  За пръв път мъжът ми ще гледа сам детето 2 дни, заедно със свекър ми де, та хем ми е притеснено, хем викам да свикват, че с другия юнак, дето чакаме лудницата ще е пълна и татито ще трябва да се научи повече да ми помага  Crossing Arms Crossing Arms
И така аз съм сама за уикенда Simple Smile Ще гледам повече да лежа, че като стана и посвърша нещо и веднага ме стяга корема.
Искам да питам мамчетата, които ползват услугите на жени за почистване на дома, колко струва горе-долу удоволствието и как се процедира, връчваш списък с неща за вършене и на час ли се плаща или на свършена работа? Crazy

# 67
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ей това винаги съм си мечтала, да имам финансовата възможност да си викам жена в къщи да ми чисти. Но никога немога да си представя как ще преодолея мисълта, че някой ми се рови из къщи, незнам, това ме е спирало винаги, как го преодолявате  Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 118
Бобче и аз никога не съм използвала подобни услуги, предпочитам всичко сама да си пипна и да знам, че е изчистено както трябва, но в случая, като трябва да пазя леглото а майка ми ще си дойде да ми помага чак като се роди бебчо, а дотогава трябва да е лъсната къщата...трябва да решим с мъжа ми дали той или някоя жена Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 5 743
Здравейте!
Днес бяхме в МД при педиатърката ори която мисля да продължа да ходя макар и на частно!
Прегледа ги и двете и каза,че са екстра Simple Smile случката с посиняването според нея се дължи от капките които им сложиха  Rolling Eyes но ще трябва да си отидем на лекар в четвъртак и много ме е страх но ми каза да ги предупредя и да имат готовност за кислород! Дано не се налага!!! Praynig Praynig
Залепи им пъпчетата защото са изхвръкнали леко и да не се получи херния!
Вики е 2700 и 47,5 см Simple Smile а Валя е 2320 44,5 см Simple Smile
КАза да правим кръвна картина на 10 дни да давам МАлтофер и на двете и Вигантол и да сменя Фризо Прематюра с Аптамил Прематюр за известно време докато станат по около 3 кг и малко но да го заменя постепенно!
С нея ще се виждаме на 15 дни и така!

За памперсите аз все още взимам 1 чка от белите NewBorn!  Peace

Pozitive,вижда ти се края Simple Smile хайде чакаме тези дни смс-че Simple Smile аз 3 дни преди да родя Райън бях с такива симптоми!  Hug

Наде,честит имен ден мила Hug и много късмет   bouquet
Хайде в пинеделник да гушкаш едно здраво бебче! :pray

# 70
  • Мнения: X
Честито за всички хубави новини, Димяни и останалите , каито забравих, докато четях!  Embarassed Hug
Аз се чувствам страшно безсилна, а и ми е зле на нервите отново, мозъка ми е като разбъркан с миксер. Но се надявам утре да съм по-добре, обикновено вечер се влошавам, а сутрин се поправям.
Замислих се дали не е ,защото спрях постепенно да пия желязото. При последното вземане на кръв преди месец ми беше 121 хемоглобина, аз спрях да пия Малтофер. А после прочетох, че преди вземане на кръв не се пие известно време и очаквах, че сега ще ми дадат направление, а лекарката не ми даде и не ми отговори кога ще даде.
Във водораслите АФА има желязо уж...
Малко объркано пиша, ама ми е много замаяно.
Лека вечер на всички!

# 71
  • София
  • Мнения: 548
Облаче - и да не ти даде направление за вземане на кръв, можеш да идеш без талон да ти вземат. Бях писала в предишната тема, че кръв и урина, без да се по ЗК струват 4,50 лв. То на мен по ЗК ми взимат 2 лв.

Димяни - много се радвам, че всичко е наред с момиченцата ти! НАдявам се сега да си по - спокойна.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 22:43 от irinopolis

# 72
  • Мнения: 1 132
здравейте и от мен! чета че коментирате кремовете за мазане на зърната и да ви кажа какво ни казаха лекторите от ЛЛЛ на лекция на 12.09 в къщата на ТУК-ТАМЕ- не бива да се мажат зърната с никакви други неща от сорта на олио, лосион и т.н а само с кремове с пречистен ланолин; такива, които не изискват миене преди кърмене; аз лично с първата бременност и кърмене се мажех с гармастан и никога не съм имала проблеми, сега от 8 м. пак него започнах, нищо че гледам че е друго съдържанието му, а и той трябва да се отмие преди кърмене;
иначе искам да ви питам за бебешките одеяла-вие какви купувате? в смисъл тия дни обиколих доста магазини и на малко места видях чисто памучни одеяла( имам предвид по-плътни все пак) , масово и луксозни марки имат страхотни наистина одеялца, но от 100%полиестер, та се замислих това нали е изкуствено, ама все пак факта, че масово се предлага и от големи марки  newsm78 направо се колебая какво да взема за изписването , то нали самото одеяло не допира бебето на голо newsm78направо незнам, вие как ще процедирате?
днес е много хубав празник, честито на всички  bouquet
и да ви питам кога ви казаха да спирате магнезия? аз съм 35 г.с. и док каза до 10 дни да го спирам

# 73
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
az-mama2 - моята лекарка ми каза да пия Магнерича докато имам (а аз имам до утре на обяд) Peace
Утре мисля да ходя до педиатъра, който съм избрала за бебчо.Купих здравна книжка (или както се казваше там Laughing ) и взех талон за първоначален избор на лекар.Предполагам, че друго не трябва newsm78
А относно памперсите - аз купих от 2 до 5 кг.Чудих се между тях и между от 3 до 6, но в крайна сметка се спрях и взех от 2 до 5 Peace

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 181
 Да се запиша в новата темичка  Simple Smile Благодарности на Олето  Hug Дано е на късмет за всички майчета!

Прочетох, че някой е написал , че чая от малина не се препоръчва преди 36 седмица. От личен опит мога да ви кажа , че миналата година го бях започнала още преди да вляза в 9 месец. Не съм родила по  - рано , точно обратното преносих 2 дни, но както преди ви бях писала  родих за 1 час и половина. Така че не бива да се притеснявате  Peace Същия чай съм пила и преди да забременея, въобще малината е една от най  - хубавите женски билки.

Димяни, браво на вас за хубавите новини  Hug

Относно педиатрите и аз сега съм на тази вълна, но мисля , че записването реално става , когато излезе акта за раждането на детето , поне миналата година беше така. Така че дори и да не купите сега здравната карта на детето и талона за личен избор няма да е фатално.

Общи условия

Активация на акаунт