Блокират партиди Вигантол в аптечната мрежа

  • 50 314
  • 452
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40
сега пък и в хладилник  Rolling Eyes е на нас нито ни обясниха че в хладилник се държи,нито че месец трябва да се пие Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 76
Цитат
И ние сме от рисковите - 802! А на листовката не пише за никакъв хладилник, а само да се съхранява на място, защитено от светлина
.
и ние- и това ни е второ шише почти накрая. Купувала съм го март, април.
А иначе в аптеката изрично ме предупредиха да го съхранявам в хладиник след отварянето. Макар, че аз там държа почти всички отворни сиропи и капки.

# 47
  • Мнения: 105
Вигантола по принцип са ме предупреждавали и в аптеката и педиатъра да го държа в хладилник и да не го ползвам повече от месец. Сега трябваше пак да вземам за зимата ама ще изчакам тогава.

Това пък не го знаех  newsm78 и сега дали ще има проблем с малкия Shocked

# 48
  • София
  • Мнения: 275
Нашият е от партида 603  Sad. Давам го вече 6 месеца и течноста вътре е бистра, а нито съм го държала в хладилник, нито съм го пазила от светлина. Изхвърлям го.

# 49
  • Мнения: 1 561
Merck  sharp and dohme са ми клиенти, звънях да питам, но се оказа, че Merck  си е отделна фирма, и те нямат нищо общо. Казаха ми, че са им звъняли от 24 часа...
Явно трябва да се контактва с Аквахим, в нета намерих, че те са представители на Мерк за България.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%85%D0%B8%D0%BC
 Централен офис на Аквахим ЕООД  [редактиране]
ул./бул. Проф. Цветан Лазаров №83
квартал/ж.к.: Дружба 2
населено място: София
област: София - град
телефон: 02 807 50 00
факс: 02 807 50 50
e-mail: aquachim@merck-aquachim.bg


Добавям: звънях и там- Мерк били вече отделно. дадоха ми тел 02  8075111. Свързах се с една любезна девойка, която ме прехвърли на колегата, който отговарял за вигантола, но въпросния колега не пожела да вдигне. Пак ще пробвам по- късно.

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 15:43 от alexova

# 50
  • Мнения: 8
Добре, че източника ми вчера не ме е подвел и успях на време да ви инфрмирам за това, макар и неприятно нещо!
Дано медиите обърнат внимание, наистина. Не всички четат тук, все пак.

# 51
  • Мнения: 832
Явно масово Вигантола е от тези партиди  Tired

Дано се изясни поне това дали е опасно за здравето на нашите деца!

# 52
  • Мнения: 63
И нашият е с партида 129 #Crazy newsm78. Два месеца му давах на малкия, но поне цяло лято не съм давала. Ще следя темата.

# 53
  • Мнения: 397
Преди малко се върнах от аптеката-там ми казаха, че изтеглят всички партиди Вигантол от аптечната мрежа.

# 54
  • Мнения: 1 054
Момичета, Вигантола не се съхранява в хладилник.  Peace На тъмно се съхранява /достатъчно е просто да си седи в кутийката./, а ако е в хладилник просто става по-гъст... друго не постигате. И щом проблема е да не се е окислил докато е бил запечатан /щото веднъж отворен има вече поне веднъж дневно досег с въздуха/ не виждам проблем да си го ползваме. Окисления някой по-назад каза, че бил като бира, а не прозрачен. Аз ще си продължа.  Peace

# 55
  • Мнения: X
Аз долкото разбрах в аптеките имат писмо в което е указана причината и пише че гумения аспиратор взаимодействал с лекарството, като бил установен примес... това не звучи като окисление, макар че окислението е по-логично като причина като се има предвид колко отдалечен е гумения накрайник.
В България за контрола на лекарствата отговаря Изпълнителната агенция по лекарствата - там трябва да се пита за официална информация.

# 56
  • Мнения: 218
Лелееееее 129 е и нашия Вигантол #Cussing out #Cussing out #Cussing out Направо като разбарха така се притесних,че на малката и давам по 2 капки от доста месеци,защото много килограми ми качваше и беше застрашена от рахит.Даже и цялото лято е пила по съвет на педиатрите.И сега какво newsm78 Дали да спра да и го давам Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 97
Да му се не види и нашият е серия 802. Скапана държава, все не опазват децата. Спомних си за отровното китайско бебешко мляко преди две години мисля, което уж изхвърлиха, а се оказа после, че са го направили на вафли и пак са го изяли децата ни. Ей шмекер до престъпник е тук.  #Cussing out

# 58
  • Мнения: 31
Ужас! Ние сме 425. Добре, че не е пила кой знае колко

# 59
  • Мнения: 614
Нашият е от партида 603  Sad. ..... Изхвърлям го.


и аз

Общи условия

Активация на акаунт