Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Искам да споделя колко ми хареса детският отдел на Столична библиотека. Специални благодарности на Василиса, че ми каза.
За разлика от повечето библиотеки, в които съм влизала и където едва ли не ме напъждат, че им развалям рахата, там явно имат отношение и към книжките, и към дечицата.
Имат няколко залички, украсени с детски рисунки и макети на студенти от Натфиз. В една от читалните заварих десетина дечица да рисуват. Освен книгите по лавиците имаше и два дървени сандъка (без капаци) с книжки за най-малките. Ането беше приканена да си рови и разглежда на воля.
В една от другите зали имаше множество масички и столчета. Доколкото разбрах, там се провежда "Час на приказката" всяка събота от 11 часа. Тази събота за жалост нямаше, но иначе май е редовно. Има и две кресла с масичка между тях, явно за по-малоформатни четения. На един стелаж до прозореца бяха наредени на изложба стотина глинени произведения на дечица
Библиотекарката беше много, много мила с Ането. Очевидно всичко се прави с много мерак и желание мястото да е "живо" и наистина да учи децата на нещо. Е, базата е каквато може да се очаква, особено тоалетната.

Много се зарадвах и ми се ще да ви поканя и вас - примерно другата събота. Струва ми се, че ако майки се хванат да го направят и по-уютно (всяка с по нещо мъничко, аз например бих замъкнала шарена възглавница за сядане на земята), ще стане супер.

# 1
Това е страхотно , на нас ни е малко рано още , но ще кажа на няколко познати .

# 2
  • До хладилника, който обичам
Ех, Анда, пак ви завидях!
Ще проверя дали и тук в Детския отдел няма такива мероприятия!

# 3
 Анда, аз нямам възможност но разказах на приятелките си, които са във възторг! Освен това и те мислят да занесат възглавници!

# 4
Анда, това, което казваш, е страхотно!
Една от мнооооогото ми мечти е да си имам книжарница с детски кът, и там всяка събота и неделя следобед да организирам четене на книжки или занимателни игари с дечица.....Мечтииииииии....
Жалко, че Крисони ми е още дребна за такива мероприятия, но като поотрасне, с удоволствие бих я водила и бих помогнала за подобряване на материалната база! И дано тази инициатива да се поддържа!

# 5
  • София
Дияна само на театър съм я водила там, и беше страхотен. актьорите водят диалог с децата, представлението е разчупено, а след края децата могат да пипнат "героите" и да говорят с тях Simple Smile Май театър има в събота и неделя.

# 6
Анда, винаги съм се радвала на инициативността ти по отношение на детските занимания.   bouquet
 Ако не сме болни (защото в момента и двамата бухаме от една седмица насам), идната събота ще сме на линия в Столична  newsm10 да видя колегите в акция.

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
И да добавя, че всяка събота, освен часа за приказка (от 11 до 11'40), има и курс по рисуване за по-големи дечица и по моделиране (с глина) за по-малките. Курсът е около два часа и половина (от 10 до 12'30) и струва три лева.  Grinning

# 8
  • Sofia
Трябва ли предварително да се запишеш?
И какво означава по-големи дечица, знаеш ли възрастовото ограничение?

# 9
  • София
А къде точно се намира детския отдел на Столична библиотека?

# 10
Бърди, входът е вляво от централния, после се качвате по стъпалата и завивате вдясно.
Мира, под по-големички деца разбирам по-големи от Ането, която няма 3 г. 4 годинки би трябвало да са достатъчно.
Косе Босе, мерси  Embarassed Този път заслугата е на Василиса.
Бу, ако има кой да организира нещо такова в Пловдив, това си ти   bouquet

# 11
  • В офиса
За това го обичам аз този форум.
И ние ще се възползваме...
Тъкмо ще си спестим изнервените погледи на книжарките, когато цвета разглежда книжките им.
Тука да похваля книжарницата на отворено общество на славейков, много й се радват на цвета, редовно висим по половин-един час, разглеждайки и прочитайки книжките. За разлика от тази на васил левски, където едва не ни изхвърлиха оня ден - книжарката ми с парцала пред нас, пуфтя, че й стъпваме, 20 пъти пренареди книгите, които цвета разгледа...И през цялото време не ни изтърва от поглед.
И да вметна, ако не сте забелязали. В двете книжарници има страхотни огромни английски енциклопедии с невероятни картинки, при това на смешни цени - между 20 и 30 лв.

# 12
  • София
Преди около месец ходихме с Ради, но още не бяха започали, а и нямаше други дечица. За редовни посещения е желателно да си извадиш карта за библиотеката, макар че, както казава Анда, са ужасно мили и не биха върнали дете.

# 13
Аз ще й извадя карта, едва ли ще е скъпо, а все пак трябва да имат някакви приходи. Предполагам, че месечно няма да е по-скъпо от няколко часа в Софияленд, а си струва да се вземат книжки от заемната, защото има от хубавите книжки от моето детство, дето аз лично съм ги затрила някъде /Мамма, имаше "Приказките на Осмиянко", но я бяха взели в момента.

# 14
Леле, нямам търпение да порасне още малко моя син, за да го водя там! Страхотно! Честно казано, съм изненадана, но много приятно!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт