Тухлена декорация в хола! Откъде?

  • 24 102
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!
Аз съм сравнително нова, но виждам, че тук има повече ноу-хау за обзавеждане и ремонти, отколкото в който и да е друг сайт, специализиран конкретно в това Simple Smile

Затова искам да попитам следното: Искам да си направя едната стена в хола с тухлена мозайка - т.е. стената да изглежда като оставена на открити тухли, но не искам да е тапет. Знам, че има такива мозайки, които се лепят на стената, но нямам идея къде да ги търся.

Също така бих искала да помоля ако някой вече си е слагал такава, какви са ви впечатленията и бихте ли ми препоръчали този вариант или не е много подходящо?

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 505
Ние налепихме на стената плочи, които имитират естествен камък. Ето тук има различни облицовки http://sitekreator.com/rockwall/thin_bricks.html

# 2
# 3
  • Мнения: 13 320
Във повечето магазини където продават керамика и гранитогрес имат плочи, от този тип. В декор център съм виждала доста голяма разнообразие.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 995
В Практикер съм виждала.

# 5
  • Мнения: 8 999
И аз съм виждала на много места, в Мосю Бриколаж със сигурност има.
За самата декорация - на вилата стените ни са такива, но не са декорация, а самият градеж е от фасадна тухла. На мен много ми харесва. Не мислиш за бои, с времето потъмняват и стават все по-хубави, ако ти писнат пък, може да ги боядисаш в някакъв цвят. Друго не се сещам какво да ти кажа.

# 6
  • София
  • Мнения: 217
преди половин година налепихме едната стена в хола с декоративни тухли http://www.velconi.bg/. Купихме от Бриколаж, беше най-приемливата цена, а и изглеждат много автентично. Лепят се с теракол. Стана много красиво, но е врътня. Да те предупредя, че фугите са големи и фугиращите смеси за плочки не стават, защото се напукват. Много време търсих подходяща и открих в Практикер. Не е изложена, защото нямали място и спорехме с тях дали въобще я имат  Grinning

# 7
  • Мнения: 0
А някой знае ли от къде мога да намеря бели тухли, които изглеждат като варосани?

# 8
  • Мнения: 505
Може би в строителния отдел на Бриколаж.

# 9
  • Мнения: 19 501
Аз искам да си облицовам с този материал стълбищната клетка, но имам участък, който е от гипсокартон. Дали случайно знаете може ли това нещо да се лепи върху гипсокартон или е много тежък материал и не става? А как се поддържа - мие ли се или само с прахосмукачка се обира?

Общи условия

Активация на акаунт