При първа менструация?!?

  • 23 975
  • 159
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 13
Ако се водим по логиката за бъдещо родителство, то и първата еякулация на момчетата трябва да се празнува...
хахаха, и кой ще смее да си признае за това пред родителите си? И как си го представяте? Здр. татко днес си бих една чи.Н.ия.

# 106
  • Мнения: 1 287
Да вземем да отбелязваме и порастването на първия пи*и косъм, егати.  ooooh!
Разбирам идеята за утвърждаване и "отпразнуване" на женствеността, но има много други начин и поводи това да бъде осъществено.
Изобщо нямам съмнения или не се чувствам потисната относно женските аспекти на личността си, за да имам нужда от някакви родови ритуали или архаични традиции да ми го напомнят.
Жена се става, когато се осъзнаеш като такава, а не когато се случи един естествен физиологичен процес, предхождащ с години истинското съзряване и навлизане в женствеността.

# 107
  • Мнения: 12 670
Има страни, в които черпят сутринта, след секс.

Да, но тези сутрини са един път в месеца. 

# 108
  • Мнения: 4 585
Или по-рядко, затова черпят. А първият мензис е веднъж в живота - как да не почерпиш.
Ако имах дъщеря, щях да почерпя с блъди Мери, или нещо такова, подходящо.

# 109
  • Мнения: 0
Има страни, в които черпят сутринта, след секс.

Да, но тези сутрини са един път в месеца. 

по тази логика нЕкои хора трябва да черпят и след баня  Mr. Green

по темата: Идиотско е да поканиш гости за подобно събитие .... ако за първия мензис каниш гости за първия секс - какво ? Изпращане ли  Whistling

# 110
  • Мнения: 12 670
Както всички знаем,  първият секс се прави в първата брачна нощ. момичето е инструктирано от майка си, че трябва да изтърпи това срамно нещо. Естстествено със специално шита нощница, върху която да останат следите. В някои случаи има чаршаф с дупка - също старателно избродирана.   

# 111
  • Мнения: 22
Както всички знаем,  първият секс се прави в първата брачна нощ. момичето е инструктирано от майка си, че трябва да изтърпи това срамно нещо. Естстествено със специално шита нощница, върху която да останат следите. В някои случаи има чаршаф с дупка - също старателно избродирана.   

 Joy Joy Joy
Хаха почвам да се притеснявам...аз, ако се омъжа, сигурно ще ме върнат... Thinking

# 112
  • Мнения: 0
Както всички знаем,  първият секс се прави в първата брачна нощ. момичето е инструктирано от майка си, че трябва да изтърпи това срамно нещо. Естстествено със специално шита нощница, върху която да останат следите. В някои случаи има чаршаф с дупка - също старателно избродирана.   

да - признавам че има подобна традиция но после развяват нощницата на прът ... за менструацията какво ще развяват - оцапани гащи ...  Whistling Whistling а и ние мъжете какво да празнуваме .. ммммм  Thinking Thinking

# 113
  • Мнения: 2 927
По повод на темата и връщането на булката се сетих за  Макрес и "Хроника на една предизвестена смърт".   
Не съм срещала такава традиция досега, но ако имах дъщеря, сигурно щях да се съобразя с нейните усещания, особено в пубертета. И да бъда много внимателна, защото за мен не беше приятно преживяване. Изчервявах се от учителя по физкултура, докато му обясня, защо не мога да тичам днес в час. По шорти.

а и ние мъжете какво да празнуваме .. ммммм  Thinking Thinking
Първата полюция, естествено    bowuu

# 114
  • София
  • Мнения: 67
Това за първи път го чувам!Аз лично толкова се срамувах като ми се случи,че исках да потъна в земята.Майка ми беше пропуснала да ми говори за тези неща и не бях запозната.Реших,че нещо ми става и не и казах,но тя ме разбра естествено.Помолих я да не казва на никой,а тя каза на баща ми и си спомням,че ужасно много се срамувах.След това ми се наложи да изляза с някаква гадост на гащите и тя се размести по пътя и се прибрах по бързата процедура.Не беше от най-приятните моменти в живота ми!Не бих черпила за такова нещо ако имам дъщеря един ден! Simple Smile

# 115
  • Мнения: X
Такаааааа, изчетох цялата тема и съм изумена колко жени са се срамували, че имат мензис. Никога, ама никога, не ме е било срам от това.
Може би благодарение на родителите ми  бях приела това за нещо съвсем естествено и нормално. Чак да съм примирала от мерак да имам мензис, не бих казала, но и да ми е идвало да се закопая в земята от срам... ми, не.
По темата - не съм чувала за такава традиция.
 Имам дъщеря и  тя вече е наясно с това, че един ден ще й се наложи да започне да използва превръзки и/или тампони. По дяволите! синът ми е на 7 и също е наясно с анатомията и физиологията на жените.
Когато на дъщеря ми й дойде за пръв път, ще се съобразя с нейното желание - ако пожелае ще почерпя с торта, ако пожелае  няма да го афиширам и разнасям наляво и надясно, но искам да направя този момент специален за нея, защото аз самата се почувствах специално когато ми дойде за пръв  път.

# 116
  • Мнения: 4
Мен не ме беше срам, просто ми беше неприятно, защото исках да си остана дете. Не съм го приемала за нещо противоестествено. Акъл, но май съм си била права. Все пак, децата са различни. Ако дъщеря ми случайно се радва един ден нека си празнува, няма да я спирам.
В Индия се правят специални ритуали при менархе, както и в някои други култури от Третия свят. Но при тях съзряването е прекалено различно, както и начина на живот и не трябва да правим паралели.

# 117
  • София
  • Мнения: 67
Кампари ако имам дъщеря ще я подготвя,но майка ми не ми беше казала за това!Не знаех какво се случва с мен и бях наистина много смутена.Не знам защо го е направила,но явно не е предполагала,че ще ми се случи в 6-ти клас.И аз не знам,но един ден ще подготвя детето си и няма да се чувства както аз се чувствах в този момент!

# 118
  • Мнения: 537
Кукундрелке, на мен ми дойде на 11 години и знаех какво е това кафявото на гащите като отидох една сутрин до тоалетна.  Rolling Eyes Може пък наистина майка ти да не е очаквала, защото на моята й е дошло на 11 също, но все пак момичето трябва да знае. Аз имам дъщеря сега и ще я подготвя отрано. За да не се уплаши като теб.  Hug А по темата не съм чувала за такава традиция, но не съм се срамувала. Само дето аз не бих черпила точно на онзи етап, когато не се харесвах и ми се подиграваха. Представям си само.... Blush Blush

# 119
  • Мнения: 4 585
Колкото и да е странно, разбирам за какво говорите. След една бъбречна криза, надявам се да е била последната, единственото ми желание бе да се гръмна. Само дето тогава нямах оръжие.

Общи условия

Активация на акаунт