При първа менструация?!?

  • 23 976
  • 159
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 446
Аз си се бях подготвила сама (просто нямаше кой). И като ми се случи, бях сигурна в това какво става. Отидох при баба ми и й казах: Ето, дойде ми. Никога не съм се срамувала, но да черпя....
Тя се обади на леля ми и каза: ееееее, на лична дата стана. Беше 9 Септември  Joy

# 121
  • Мнения: 66
Това ми звучи като" да биеме тупано след момата , щото не е честна "  Laughing Не съм чувала за подобна традиция , мама ми показа подходящи книжки и ми обясни нагледно как се употребяват онези с крилцата Laughing  Дано и дъщеря ми да не се срамува , че пораства .

# 122
  • Мнения: 6 993

Grinning И на мен на тая дата. Бях на 13. Но по мое време вече не беше лична дата.

# 123
  • Мнения: 326
 Тази тема е пързалка, а профилът,от който е публикувана,има един единствен пост- този на първа страница.

# 124
  • Мнения: 562
На мен лично не ми пречи тази пързалка - поне "чух" за тази традиция, която ми беше неизвестна. Simple Smile

# 125
  • Мнения: 22
На мен лично не ми пречи тази пързалка - поне "чух" за тази традиция, която ми беше неизвестна. Simple Smile

На мен изобщо не ми пречат ''пързалките'' понякога дори са забавни...
Дразнят ме само когато се драматизира в тях... Peace

# 126
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Според мен всичко зависи от детето. Мен също ужасно много ме беше срам, криех си превръзките в гащите, за да не ме виждат съучениците, че отивам до тоалетната да си ги сменям... Акъл! Ужасявах се от мисълта, че трябва да си купувам превръзки, и затова първите 2-3 пъти ми ги купи майка ми. На следващият цикъл тя ми каза, че трябва да се оправям сама и че няма цял живот да ми купува превръзки. Това беше денят, в който живях в супермаркета, чакайки да се изпразни, за да взема пакета с превръзки и бегом на касата ooooh! Бях подготвена, но и аз бях по- малка.

Когато дойде Денят, говорете с децата си. Ако те искат, направете си малък празник и го отбележете, ако са по - свенливи, просто недейте. Ако детето е против трапезата и тортите, с които ще отбелязвате съзряването му, тогава защо да не се съобразите с желанието му. Иначе как ще му обясните, че е голямо?

# 127
  • Мнения: 0
Дразнят ме само когато се драматизира в тях... Peace

и за да не е много драматично  Wink ето един подходящ подарък за повода 'първи мензис' Mr. Green

# 128
  • Мнения: 4 806

Грешката е вярна. За ето това събитие е бил филмът. И понеже в него ставаше дума, че "е станала жена",
го приех твърде буквално. Традицията е за 15-тия РД.

# 129
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045

Чак сега видях бг превод  ooooh! . Не е Консиньера, а Кинсеаньера  Peace

# 130
  • Мнения: 11
  По времето, когато го е имало този обичай според мен момичетата са получавали менструация не на 11-12 години, както е в днешни дни, а на 15-17 - все пак това е една възраст, когато те вече не са били деца, били са девойки и са разбирали за какво става въпрос. И да, наистина това е вид инициация - заявка за приемане в света на възрастните.
  Но наистина е напълно безсмислено да се правят такива "чествания" за 11 -годишни момичета - на първо място, защото тяхната психика все още е детска, те не могат да възприемат в пълна степен  случващото се с телата им. (Това май важеше за нашето поколение - аз съм почти на 30, защото като гледам днешните 11-годишни...)

# 131
  • Мнения: 326
  По времето, когато го е имало този обичай според мен момичетата са получавали менструация не на 11-12 години, както е в днешни дни, а на 15-17 - все пак това е една възраст, когато те вече не са били деца, били са девойки и са разбирали за какво става въпрос. И да, наистина това е вид инициация - заявка за приемане в света на възрастните.
  Но наистина е напълно безсмислено да се правят такива "чествания" за 11 -годишни момичета - на първо място, защото тяхната психика все още е детска, те не могат да възприемат в пълна степен  случващото се с телата им. (Това май важеше за нашето поколение - аз съм почти на 30, защото като гледам днешните 11-годишни...)

 Е как така? Кога е било това време? Аз ли нещо съм се объркала, или човешката физиологияла не се е променяла в последните няколко хиляди години, и хората днес биологично са същите като древните римляни да речем?  newsm78

# 132
  • Мнения: 4 569
Е как така? Кога е било това време? Аз ли нещо съм се объркала, или човешката физиологияла не се е променяла в последните няколко хиляди години, и хората днес биологично са същите като древните римляни да речем?  newsm78
 Naughty
Сега пубертета започва на 12-14 години,едно време е започвал към 15-17 години.Акселерация. 33uu

# 133
  • Мнения: 201
За долна нормална граница за начало на пубертета при момичетата се приема 8г, а в началото на 20 век тя е била 11г, три години са си съществена разлика в психическото съзряване! Случаи на цикъл на 8 и половина има доста, надали за тези деца събитието е точно празник!

# 134
  • Мнения: 4 585
Е как така? Кога е било това време? Аз ли нещо съм се объркала, или човешката физиологияла не се е променяла в последните няколко хиляди години, и хората днес биологично са същите като древните римляни да речем?  newsm78
 Naughty
Сега пубертета започва на 12-14 години,едно време е започвал към 15-17 години.Акселерация. 33uu
От римляните до нас са 2-3 000 години. За толкова еволюцията може би е успяла да мигне с очи. Може би гъчкани селскостопански животни с хормони?

Немо, от началото на темата правех асоциацията Първа кръв - Първа менстурация.

Общи условия

Активация на акаунт