Боя за коса - blond 16, Приказни блондинки!

  • 82 715
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
Аз ползвам ,поне веднъж в месеца ,стимуланта за коса на Икаров - http://www.ikarov.eu/rozmarin.html .Само дето съм малко несериозна /все нямам време/,иначе  действието му се отразява много добре на косата ми.За косопада не знам/не съм имала този проблем/,но със сигурност подхранва и укрепва косата, и регулира омазняването. Моя приятелка ,която живее в Канада и работи като фризьорка там,като дойде в България не пропуска да се запаси.  

Elfi4ka, при нас разликата е голяма - супер е ,а пък и аз си оставам винаги младо мамче Laughing.  Една моя позната ,забременя за трето пък те се оказаха  stork-boy stork-girl

# 31
  • Мнения: 408
Мирама, мерси, че ме добави.


Аз забелязах следното при моята коса - от няколко месеца слагам руса боя - тъмно или светло няма значение - започнах с 9ки след това 10 и винаги с нисък окс. 20 %.  Преди се боядисвах със същите марки бои но рижав цвят, защото ми харесваше - пак бяха 9ки,но на червеното.

Тогава косата ми беше мн здрава, а сега забелязвам, че откакто слагам русо, косата ми не е толкова гъста и се уплаших.
Няколко пъти слагах ампули против косопад на Сери, взех си шампоан против косопад, правих и вече няколко пъти маска преди миене със зехтин, бадемово масло, сок от лимон и Стимуланта за коса на Икаров.   Не го осещам точно като косопад, а оредяване на самата коса. Не знам дали се изразявам точно.

Към 5ти ми предстои боядисване, но ще боядисвам само корените и този и следващия път мисля. Искам си пак предната коса!

# 32
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Добро утро. )
Добавих, който не бях. ))))

И аз имам проблем с косата....останала е буквално на половина от това, което беше миналата година. Не знам дали е от боядисването (от 6месеца), или от нещо друго, но буквално имам на главата си 2косъма. ((((
Чудя се за нещо за стимулиране на растеж, или и аз не знам какво....а пада доста, особено след изкъпване по четката после има 1топка косми.

Аз вече бях писала, че при мен се случи непосредствено след като на 2 пъти бях ползвала 10 минутната на Лореал - в интервал от 6 месеца - веднага след това - ужас....в началото го отдавах на други причини....докато не се сетих какво ползвах за боядисване и двата пъти...

За съжаление ефектът (на косопад) е много траен след това…..бях пила и лекарства…и ампули бях ползвала…..

все едно в боята има нещо,което убива луковиците в скалпа  Sick Sick Sick

най-леки са витамините на Ревалид – основно съдържат витамин В, от който аз наистина напълнявам; по-силни са Пантогар; а най-ефектини са ако съдържат биотин, цинк, сяра….

хубаво е да се види дали няма хормонален дисбаланс….а ако си пазила и диети също е възможно нещо да не достига

от ампулите – ако ще взимаш поне да са хубави – иначе ефект има от масажа на втриването….

Успех! Peace

# 33
  • Мнения: 1 424
Мирама  bouquet за темичката!
Относно косопада, моята коса падаше направо на кичури след раждането и след като почина тати...много се бях уплашила...но се оправи за два месеца с едни ампули ( в момента не си спомням как се казваха, но ако се интересуваш мога да ти ги кажа утре)...наистина съм доволна от тях...сега съвсем леко пада, но си е от сезона(няма нищо общо с преди).
Днес си купих и тониращия балсам на Престиж. Дълго се чудих кой да взема и накрая взех Перлен, защото не исках да става на разни сиво-лилово-сини кичури, но все още се чудя дали е правилният, защото се боядисвам с пепеляво, но след третото измиване и пепелявото пада Confused
Казахте, че го смесвате с шампоана, но има ли някакви определени пропорции или на око Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 2
При мен още не е започнал есенния косопад, но забелязвам, че косата ми е станала с по-тънък косъм.Може и да е внушение, но до преди да започна да се боядисвам(преди 8 месеца с постепенно по-светла боя) се изправях с преса и прическата ми изглеждаше обемна.Скоро не ми се беше случвало, ходех си чуплива, но имах повод и отидох на сешоар и на първия ден добре с обем, но на другия се стреснах от това колко рядка ми изглежда косата Sad.Да кажа, че пада, не не пада, прическата ми е същата, но просто е изтъняла.При вас има ли нещо такова?

# 35
  • София
  • Мнения: 1 573
Мирама, аз съм невероятно доволна от стимуланта на Икаров. С него мажа само в корените и скалпа, а надолу разнасям и добавям и зехтин. Завивам с найлон и отгоре затоплена в микровълновата кърпа (не повече от минута се слага кърпата вътре, че една я набутах за 2 и имаше изгорели петна по нея после  Laughing ). След час-два измивам с шампоан и слагам балсам. Ефектът е УАУ  Shocked След раждането и аз бях останала с 5 косъма на кръст, но сега толкова много коса ми е избуяла и расте отвсякъде, че вече се чудя с какво да я замазвам отгоре за да не стърчат новите все още къси снопове във всички посоки. Много хора, които не ме бяха виждали от няколко месеца отбелязаха драстична разлика в гъстотата на косата ми, а и ластика навремето го намотавах по 3-4 пъти за да се вържа на опашка, а сега го увивам само два пъти.
Маслото струва 6-7лв и на мен ми стига за 4-5 пъти.

# 36
  • Мнения: 22 430
Благодаря ви момичета за споделеното, то е ясно че ще започна някакво третиране, защото ужасно ми е жал за хубавата ми коса. ((((
Мисля да взема ампули на Виши и шампоана, вероятно ще поръчам на майка ми в Германия да ги вземе от там, защото разликата в цената е към 20лв, а те никак не са евтини.

B & C, мерси, мерси....) ама то това скоро е вече на 3години. ))))))

NovemberRain, а този стимулант не е ли мазен? Защото на моята бързо омазняваща се коса....представям си как би подействал. ) Но ако има полза ще се прежаля и ще пробвам от него.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 573
Мазен е, Мирама. Той е комбинация от различни масла. Но след като се престои с него се отмива с шампоан. Моят скалп също е мазен, но се влияе чудесно от стимуланта и няма допълнително омазняване след него. Важно е обаче да се отмие добре с малко повечеко шампоан

# 38
  • Мнения: 1 424
Аз също съм ползвала стимуланта на Икаров и също съм доволна...даже мисля сега пак да си го купя, като почне есенния косопад Laughing После лесно се отмива с малко повече шампоан и няма проблем. Peace

# 39
  • Мнения: 2 172
Мазен е, Мирама. Той е комбинация от различни масла. Но след като се престои с него се отмива с шампоан. Моят скалп също е мазен, но се влияе чудесно от стимуланта и няма допълнително омазняване след него. Важно е обаче да се отмие добре с малко повечеко шампоан

Веднага си го купувам аз това чудо  Laughing  Да не вземе да се окаже,че след 2 месеца ще имам коса до кръста и да се чудя какво да я правя  Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 1 573
Хаха, до кръста не знам дали ще е, но определено ще се сгъсти. Аз забелязах видимо поникнали нови кичури някъде след 3-тия месец, при положение, че го ползвах рядко

# 41
  • Мнения: 75
NovemberRain, колко пъти в месеца /приблизител/ се мажеш със стимуланта?Моята приятелка ,за която писах е също с руса коса с тънък косъм и много бързо омазняваща се.От както го ползва редовно ,косата й не се омазнява толкова много.Вместо всеки ден ,вече си мие косата през 2-3 дена и наистина много бързо й израсна косата.Моята е суха коса , с твърд косъм и също ми действа добре.
Elfi4ka, не бързай в упътването пише ,че не се препоръчва употребата му до 6-я месец от бременността. 
 

# 42
  • София
  • Мнения: 1 573
1-2 пъти месечно го ползвам. Първия месец го ползвах може би 3 или 4 пъти.

# 43
  • Мнения: 233
Записче! Mirama,   bouquet

Elfi4ka, честито и леко бременеене  Crazy

Напоследък започнах да си слагам 2 пъти в седмицата най-различни масла на Икаров - засега бадемово, авокадово и пшенично. Слагам за 2 часа, отгоре найлонов плик, отгоре кърпа. Разликата ми в косата е осезаема.

# 44
  • Мнения: 2
Чета много хубави неща за маслата, но нямам време и нерви да седя намазана Rolling Eyes.Имам това масло и се чудя дали става за маска за косаhttp://img198.imageshack.us/i/11111m.jpg/, че му изтече срока без да му намеря приложение.

Общи условия

Активация на акаунт