Суеверията !

  • 1 270
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Не се връзвам на такива глупости Naughty

# 16
  • Мнения: 3 164
Аз пък съм суеверна, и то много Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 1 866
Дори не ги слушам тези суеверия. И не позволявам да се прилагат на детето ми. Има достатъчно реални опасности и проблеми в живота, че да взема да се товаря с подобни неща.

# 18
  • София
  • Мнения: 897
На мен ми казаха на скоро, че не трябва да се подстригвам за да не отрежа на бебето пишката!?!?! Първо- то не се знае още дали ще има пишка!!! И второ, дори и да има  е как точно ще стане това с отрязването??? Така, че не вярвам, особено в такива безмислици.  smile3512

# 19
  • Мнения: 257

Съгласна съм с Гери, че за всяко сувеверие си има логично обяснение свързано с миналото и начина на живот тогава.

  Напълно съм съгласна! Особено за онзи обичай, идващ от езическите практики бременната да не прескача КАБЕЛИ !!!! Joy

   И аз мисля, че в такива суеверия има някаква връзка с друг, остарял  начин на живот, но ми се струва, че и днес продължават да се появяват разни НОВИ суеверия. Чували ли сте, че ако гладиш ританки и гледаш телевизия  никак не е на добре! (Може да се изгориш!) Joy


   На мен пък ми е забавно! Ако някой опише в сборник всички суеверия, може пък изведнъж да започна да  разбирам хората по-добре! Това за сборника не е лоша идея...

# 20
  • Мнения: 11 607
То имаше подобна тема при майките - пак за суеверията преди време!
Не,не вярвам в тези бабини деветини! Те са един куп и ми е много интересно,че така масово са навлезли в живота ни,че всички тук ги знаем и сме ги чували!
За прането,за подстригването,за кабелите,за ноктите,за сгъването на дрехите,дори скоро чух,че свекъвра и тъща са щяли да се скарат сериозно за това как да се простират дрехите на общата им единствена  и за двете внучка! Представяте л иси за какви глупости хората си развалят отношенията!!!!

не не вярвам и за да докажа,че не вярвам в такива неща - аз всичко върша наобратно! Напр. че водата от къпането на бебето трябвало да се излива на живо цвете,аз нашата най-усърдно я наливах в канализацията и то същата вечер,щото има и такова нещо - да се хвърляла на другият ден ако нямало живо цвете?!?!?!?! Въобще всяко едно суеверие го обръщам обратно и така правя нещата!!!!

# 21
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Направо си е за сборник Hug и много ще се купува Mr. Green да знаете!
Dorka,добре се посмях!Да си призная,само това с прането на бебето го правих-преди залез слънце прибирах дрешките,пък те си бяха и за прибиране,защото вече си беше топло...така до 40 ден.После-както дойде!
Малко ще се отклоня,но днес на пързалката имаше едно момиченце на около годинка и половина с две златни гривнички и висящи от тях големичко кръстче и още нещо #Crazyеми ...не го разбирам това...нито златото е за тази възраст,нито количеството му на таз крехка китчица...да не говорим за висящите допълнения
...Бабо Цоцоланке,направо ме разби с това пране и скарването rotfImboа и това с водата не го бях чувала  newsm78...ами който е в блок и има бебе трябва да си издави цветята от поливане след всяко къпане.....на цвете или в градина се изхвърля или излива задължително само светената вода

# 22
  • Мнения: 396
Суеверни ли сте и до колко ? Бяха ми казали , че на бебе дрешките никога не се простират по тъмно , за да не ги види дявола или нещо такова . Като малък добре , но вече сме почти на 2 г , и е невъзможно всичко да му изсъхне до вечерта като се има предвид и лошото време .  Вярвяте ли на такива истории или ги приемате за измишльотини ?
Това за дрехите се спазва до 40-тия ден, на който се ходи на църква попа да прочете молитва. След това  дрехите може да седят навън и цяла нощ!

# 23
  • Мнения: 964
И аз не ги долюбвам тези суеверия,
Бременната да не се постригва-постригах се,да не се копуват бебешки дрешки преди бебето да се роди-купувам,бременната да не мие прозорци да не направи аборт-мия си ги кой да ги измие.Хората до луната на екскурзия взеха да ходят аз още на суеверия ли да вярвам.

# 24
  • Мнения: 257
Малко ще се отклоня,но днес на пързалката имаше едно момиченце на около годинка и половина с две златни гривнички и висящи от тях големичко кръстче и още нещо #Crazyеми ...не го разбирам това...нито златото е за тази възраст,нито количеството му на таз крехка китчица...да не говорим за висящите допълнения

   Аз ще ти дам едно вероятно обяснение: родителите (или само единия) на детето са чужденци(католици). Моят син е наполовина испанче и когато се роди баба му и дядо му го окичиха целия със златни гривнички, верижки с кръстчета, богородички, ангелче с името на детето и разни такива. После ме питаха какво да му поръчат за първото причастие (което би трябвало да е след няколко години!)  и щяха да припаднат като им обясних, че не смятам изобщо да го кръщавам. И макар че са много разбрани хора, и до ден днешен не могат да преглътнат, че държа всичките му кръстчета и т.п. в една кутийка. Това прилича малко на историята за снахата и свекървата с прането! Но при нас до там няма да се стигне, а и аз съм в по-изгодна позиция - аз за тях съм чужденка и мога да правя странни неща! Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 5 828
Не вярвам в нещо, което няма логично обяснение  Naughty
Така бях наплашила бабите, че никой не смееше да ми каже нищо такова  Stop

# 26
  • Мнения: 5 622
Суеверни ли сте и до колко ? Бяха ми казали , че на бебе дрешките никога не се простират по тъмно , за да не ги види дявола или нещо такова . Като малък добре , но вече сме почти на 2 г , и е невъзможно всичко да му изсъхне до вечерта като се има предвид и лошото време .  Вярвяте ли на такива истории или ги приемате за измишльотини ?

Не,аз не вярвам на такива глупости.Никога не съм се поддавала на подобни страхове.колкото повече вярваш,толкова повече си натоварваш психиката.Кому е нужно това? Thinking

# 27
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Малко ще се отклоня,но днес на пързалката имаше едно момиченце на около годинка и половина с две златни гривнички и висящи от тях големичко кръстче и още нещо #Crazyеми ...не го разбирам това...нито златото е за тази възраст,нито количеството му на таз крехка китчица...да не говорим за висящите допълнения

   , а и аз съм в по-изгодна позиция - аз за тях съм чужденка и мога да правя странни неща! Laughing
  newsm62 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт