промени в приема за СМГ

  • 88 702
  • 935
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 161
Това е пълно, тотално безумие. Кажете ми, че нещо не чета като хората, моля ви.
Напротив, имаме и 2 добри новини:
1. Не се взимат точки от по-масовите математически състезания като: Коледното и Великденското, където има къде по-добри условия за преписване и подсказване. Laughing
2. Все пак основна тежест за прием в СМГ оказва "Състезанието за откриване на млади таланти", което си е изпит на СМГ от много години и не смятам, че трябва да се променя.
И последно: Всяка наредба е предпоследна. Laughing

Бърди, що за бъдещ или настоящ математик е едно дете, ако се плаши или натовари с едно сравнително не толкова трудно състезание като Софийски математически турнир!

# 31
  • София
  • Мнения: 17 329
Фран - той не се плаши, бе, майка му се плаши  Laughing
Той математика не знае още  Laughing

# 32
  • Мнения: 7 161
Фран - той не се плаши, бе, майка му се плаши  Laughing
Той математика не знае още  Laughing
Ей сега вече вдянах кой за какво се плаши, особено като се загледах в подписа ти!
Леко и безпроблемно!  bouquet


Аз съм на принципа: Колкото повече, толкова повече.
Което дете си е математик, ще се справи!
Успех на всички! Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 17 329
Мерси  Laughing
Дано всички вие сте прави, а аз бъркам Simple Smile

# 34
  • Мнения: X
Мерси  Laughing
Дано всички вие сте прави, а аз бъркам Simple Smile
Когато " подписът" се появи жив и здрав, пухкав и красив, притесненията ти ще изчезнат, а част от вниманието ти ще се насочи в друга посока. Щом досега не сте имали проблеми със състезанията, не се надявай тепърва да се появят!   bouquet 

# 35
  • Мнения: 24 467
Фран - той не се плаши, бе, майка му се плаши  Laughing
Той математика не знае още  Laughing
Аз нали ти казах- проблемът си е за родителя. Решението му- пак за него.    Laughing

# 36
  • Мнения: 494
В наредбата пише, че спечелилите 1-во място в Областния кръг на ЕК, се класират директно. Правилно ли съм разбрала? Това е невероятно... Тази година само спечелилите Националния кръг се приемаха без изпит, доколкото знам.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 654
В наредбата пише, че спечелилите 1-во място в Областния кръг на ЕК, се класират директно. Правилно ли съм разбрала? Това е невероятно... Тази година само спечелилите Националния кръг се приемаха без изпит, доколкото знам.

Явно в СМГ разбират кръговете на Европейско кенгуру по-различно от българския организатор МОНМ:
"Математическото състезание “Европейско кенгуру” се провежда в два кръга (областен и национален):
и наричат областен националния кръг на кенгуруто, поне ако се съди по посочената според СМГ дата на областния кръг - 4 юни,
когато е националният кръг  newsm78

# 38
  • Мнения: 494
Да, по-логично е да е 1-вото място от Националния кръг, защото на Областния тази година имаше 5-6 деца с 1-ви резултат.
Прочетох регламента само веднъж, но не разбрах състезанията от кой клас се взимат предвид. Предполагам, че от 4-ти...

# 39
  • Мнения: 331
А дали някой си спомня, миналата година в СМГ провеждал ли се е СМТ за ученици от 4 клас.?

# 40
  • София
  • Мнения: 4 273
А дали някой си спомня, миналата година в СМГ провеждал ли се е СМТ за ученици от 4 клас.?
СМГ провежда редовно състезанието за 4-класници, кандидатстващи за 5. клас.

# 41
  • Мнения: 331
Благодаря мързеланка    bouquet

btw Големите ни деца са съученици и се познават, заедно са по руски.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 154
Явно, че нещо не е наред в Наредбата.  newsm78
Ако се взима оценката от националния кръг на Европейското кенгуру, което съответства на посочената дата за провеждането му, то тежестта му ще бъде само 4 т. #Crazy, тъй като максимума от точки е 40. Това според мен не е нормално, защото задачите са много трудни и за участие се допускат ограничен брой деца. По скоро би следвало за класирането да се вземат точките от областния кръг, който ще се проведе обаче на 19 март, пък без изпит да може да влезнат децата на първо място от националния кръг, а не на областния, където са доста.

# 43
  • Мнения: X
Явно, че нещо не е наред в Наредбата.  newsm78
Ако се взима оценката от националния кръг на Европейското кенгуру, което съответства на посочената дата за провеждането му, то тежестта му ще бъде само 4 т. #Crazy, тъй като максимума от точки е 40. Това според мен не е нормално, защото задачите са много трудни и за участие се допускат ограничен брой деца. По скоро би следвало за класирането да се вземат точките от областния кръг, който ще се проведе обаче на 19 март, пък без изпит да може да влезнат децата на първо място от националния кръг, а не на областния, където са доста.
Аз съм на същото мнение. Пак не са огледали добре нещата преди да ги публикуват.  Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 504
Извинете, да попитам, тъй като до сега моят син не е участвал в състезания. Посочените четири къде се провеждат - в съответния град, на определено място?

Общи условия

Активация на акаунт