Най-лесното захранване - baby-led weaning. Научете бебето си да се храни само!

  • 57 075
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 94
Момичета някоя от вас давала ли е ананас? Имам предвид пресен, а не от консерва.

# 721
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Как давате краставиците? В смисъл не са ли много твърди?

# 722
  • Мнения: 4 358
Пълен провал в моя първи опит по тази схема.
Резултата е мнооого мазало, мачкане на храната, мазане по стола ooooh!, избутана на пода чиния и счупена в плочките ooooh!, и нито една троха изядена.
Всичко друго дето не е за ядене се бута в устата, но не така очевидно стои въпроса с храната hahaha hahaha hahaha
Показвах, обяснявах........гледа ме учудено и нищо.Не опита дори ooooh!

# 723
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бъни, отнема време, особено пък във вашия случай, когато Зайо досега е поемал храната по съвсем друг начин...

Мадам, давам я нарязана на ивички с дебелината на пръст, сурова. Твърда е малко, да, и Йойо в началото предимно я смучеше, едва от няколко седмици започна да я яде.

Дани, не съм давала пресен ананас. Давала съм му пюриран върху хляб (споменавала съм, че, ако нямам какво да дам, му правя такива сандвичи и държа няколко готови пюрета за такива ситуации)... не е същото, но и пресен не бих се поколебала да дам. Той и с цитрусовите плодове е на приливи и отливи  Peace

---
Правих едни бисквитки от оризово брашно (по-точно от оризова каша, но тя съдържа само едро смлян ориз - имах една био-опаковка, сърце не ми даваше да я хвърля). Ето, какво се получи: снимка
Рецептата я взех от тук, но малко я попромених (споделям направо променения вариант, оригиналният е със 1 ч.ч.сок от ябълки)
1/2 ч.ч. оризово брашно/ориз за каша, 1/2 ч.ч. пшенично брашно, 1 настъргана ябълка със сока и малко вода
 - оформя се тесто, от него - бисквитки, пече се на 170о, ок. 20 мин (моят мъж ги препече малко, станаха жилави, но ги дадохме на бебока накиснати в малко кърма и той изяде наведнъж 3 от общо 6 - другите ние си ги хапнахме  Simple Smile)

 

# 724
  • Мнения: 4 358
Мента моя първи опит уж беше да направя подобни бисквити, но явно рядко стана тестото и се разбя като голяма палачинка.Слохих каша от елда, каша от пшеница, настъргана ябълка, пюре от круша и малко мазнина-олио
то детето не е виновно hahaha а майка му дето тотално се провали в приготвянето на бебешка храна Joy
Браво за бисквитките.Твоите изглеждат чудесно Peace

# 725
  • Мнения: 616
И аз ще правя бисквитки скоро , чудесно изглеждат!

питане - Нахут??? мисля за някакъв вид фалафели за Крум. Зарибила съм се тука по едни рецепти, и ще се намира из нас нахут, та мисля и на него да дам. Едва ли е нещо "проблемен", след другите зърнени които вече съм давала, ама да си попитам  Mr. Green Ще докладвам!

Ps: ъъъъъ... той май е бобово растение нахутът, не е зърнено. хм. все едно, вероятно става Simple Smile

# 726
# 727
  • Мнения: 723
fata, offi, благодаря ви за отговорите, момичета  Peace

# 728
  • Мнения: 58
offioly, би трябвало да няма проблем да дадеш нахут. Виждала съм хумус като дип в blw рецепти, значи е ок. Аз тези дни ще правя за нас и ще пробвам да дам и на Силвена под някаква форма, може би на топната в него краставица. Само лимоновият сок малко ме притеснява, но може да отделя малко без него. И благодаря за рецептите- аз засега само ги записвам, но като прояде истински ще ги пробвам всичките  Flutter.

Намерих и този сайт с рецепти (ако някой вече го е  пускал, сори):

# 729
  • Мнения: 3 638
питане - Нахут??? мисля за някакъв вид фалафели за Крум. Зарибила съм се тука по едни рецепти, и ще се намира из нас нахут, та мисля и на него да дам. Едва ли е нещо "проблемен", след другите зърнени които вече съм давала, ама да си попитам  Mr. Green Ще докладвам!

Ps: ъъъъъ... той май е бобово растение нахутът, не е зърнено. хм. все едно, вероятно става Simple Smile

Ако още не си направила фалафелите и аз мисля, че с нахутът няма проблем. ВСъщност единственият проблем с бобовите е, че предизвикват газове.  Crazy

Момичета някоя от вас давала ли е ананас? Имам предвид пресен, а не от консерва.

Да, аз съм давала, страшно много го харесват и до днес. Simple Smile Единствения проблем е, че е малко сочен т.е. омазват се порядъчно  Mr. Green Когато започнат да си служат с виличка и този проблем отпада.  Simple Smile

Пълен провал в моя първи опит по тази схема.
Резултата е мнооого мазало, мачкане на храната, мазане по стола ooooh!, избутана на пода чиния и счупена в плочките ooooh!, и нито една троха изядена.
Всичко друго дето не е за ядене се бута в устата, но не така очевидно стои въпроса с храната hahaha hahaha hahaha
Показвах, обяснявах........гледа ме учудено и нищо.Не опита дори ooooh!


Малко повече търпение и засега хранене без чиния, оставяй му нещата направо на табличката, може би по-малки количества, за да не маже толкова.  Wink Постепенно ще схване за какво става въпрос, все пак досега е хранен по съвсем друг начин.  Peace

# 730
  • Мнения: 4 358
fata ® мерси за куража Hug
Момичета а дали мога да го храня по двата начина-до продължавам с пюретата и да давам когато яде с нас по този метод newsm78
Дали ще се обърква така или знам ли newsm78

# 731
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета а дали мога да го храня по двата начина-до продължавам с пюретата и да давам когато яде с нас по този метод newsm78
Дали ще се обърква така или знам ли newsm78

Само ако опиташ ще разбереш! Simple Smile Това за вас може да е правилния начин, кой знае.  Wink

# 732
  • Мнения: 616
Нахут не намерих в магазина. Тъй че се отлага за кратко.

Аз слагам всичко директно на масичката, чинийки или купички само го разсейват. Също така забелязах, че когато има повече от едно парче храна на масичката, се започва бутане и мятане, докато не се установи "фаворит" измежду парчетата, който да остане в ръцете. Затова слагам по едно парче, когато бъде унищожено и изчезне, обирам малките парченца и слагам следващо голямо. Така малкият се занимава само с него и му отделя нужното внимание  Mr. Green

Пюренца давам понякога, от круша или слива, за да разхлабват. Когато Крум е в настроение за пюре си хапва съвсем доволно от лъжичката, отваря си устичката и си чака сладкото Simple Smile Не мисля, че се обърква, а и когато не иска е доста категоричен в отказа си.
Замислила съм и пуканки от амарант, накиснати в пюре круша, би трябвало доста да слепнат и да се сгъстят, и ще го оставя да се маже наволя  Mr. Green Ако стане ще давам и пуканки от киноа така, с някакво "лепило".

А, да - към каква възраст би могло да се очаква достатъчна координация за хващане на грахчета и подобни?

# 733
  • Мнения: 723
fata ® мерси за куража Hug
Момичета а дали мога да го храня по двата начина-до продължавам с пюретата и да давам когато яде с нас по този метод newsm78
Дали ще се обърква така или знам ли newsm78
Бъни, аз оставям пюре или каша с настъргани плодове в нея за Малчо, в редките случаи, когато се налага да го гледа свекърва ми. Тя е меко казано потресена от начина, по който захранвам и няма да се пречупи и да го остави да яде сам, твърда храна.  Mr. Green  Преди това, разбира се, го пробвах дали и как ще ги яде. Та, не давай на едно ядене пюрирана и непюрирана храна, защото детето се обърква и се задявя от всяка хапка непюрирана храна  Peace
Аз днес дадох пюре от праскова, намазано на късчета хляб. Мазането беше голямо, но пък как му се услади  bowuu 

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 380
Бъни, аз смесвам класическото и BLW захранване. Не срещам трудности, но все пак сме започнали от BLW и по-късно включих пюретата. Предполагам, с повече търпение и по-често предлагане и при вас ще стане възможно)
Благодаря за рецептите, момичета.
малко снимки-
http://katiaribka.snimka.bg/children/alya.573860.22542013

Общи условия

Активация на акаунт