Как се справяте с дисциплината в първи клас?

  • 13 254
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 898
А за дисциплината на първокласниците трябва да се работи от самото начало, и даже от преди това, защото в първи клас вече може да е късно.


  newsm10  В 1 клас веднага проличава какво е направено за детето през първите седем години от живота му. Много е лошо, когато родителите крият от учителя проблемите на детето си или ги отричат. Така се нарушава връзката и доверието помежду им. Обикновено в един момент истината лъсва и поне в 80% от случаите се оказва, че тези проблеми ги има и вкъщи, и родителите са безсилни.

Последна редакция: сб, 23 окт 2010, 08:29 от dimana27

# 61
  • София
  • Мнения: 6 999
....и казало: ,,Госпожо, много добре сте се подготвила и карти сте окачила, но това не ме интересува" и си тръгнало.

Браво на момичето!
Права си - децата са различни: Днешните деца не се прекланят пред авторитета. Днешните деца имат повече информация от учителите си. Днешните деца търсят ползата /интереса/ в това, което им преподаваш. Иска се много повече да ги заинтригуваш отколкото се изискваше преди 10-20-30 години.

Ето и една статия в подкрепа на горното от утрешния Капитал: http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2010/10/22 … ref=email_capital

  Дисциплината в училище е следствие на възпитанието, което е получило от вас детето ви.

 Дисцилината в училище е ясен показател за минимум учителско умение.  Mr. Green /така можем да си повтаряме всеки неговата гледна точка още 20 страници/

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 20:50 от Isa

# 62
  • София
  • Мнения: 1 508
Ако един родител не е научил детето си на дисциплина преди да е тръгнало на училище, учителят трябва да е някакъв свръхгений, за да успее да озапти чудото, да не говорим да го научи на дисциплина.

# 63
  • Мнения: 2 898
  Дисциплината в училище е следствие на възпитанието, което е получило от вас детето ви.

 Дисцилината в училище е ясен показател за минимум учителско умение.  Mr. Green /така можем да си повтаряме всеки неговата гледна точка още 20 страници/

  Права си, може да продължим. Но аз не смятам да го правя. Безспорен факт е, че детето с лоша дисциплина в училище, има такава и вкъщи, и на всички обществени места. Работя с деца 20г. и никой не може да ме убеди в противното.

 
Днешните деца имат повече информация от учителите си. Днешните деца търсят ползата /интереса/ в това, което им преподаваш. Иска се много повече да ги заинтригуваш отколкото се изискваше преди 10-20-30 години.

  Не е точно така. Не съм съгласна, че "Днешните деца имат повече информация от учителите си." Да, те имат информация, но тя не е свързана с обучението и възпитанието. Информацията  е според интересите им, но в живота все пак се изискват неща, за да си образован. Таблицата за умножение трябва да се знае, нищо, че са изобретени калкулаторите. Трябва да си грамотен, за да си напишеш молбата за работа, макар да го правиш на компютър.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Хайде, бе, не можели да си сдържат емоциите! Могат те, и още как! Че зависи от учителите е ясно, обаче децата са първо продукт на родителите си и чак после продукт на учителите! Масово родителите са простаци, това е! Само понаблюдавайте какво става по улиците, на някое кръстовище и ще видите кой какъв е, как спазва правилата и ще сте много близо до това какъв родител е! Аман от зранца, дето са все неразбрани, все нещо не им е по сгодата и все на тях трябва да се обръща внимание! И да, точно защото съм родител на кротки и разбрани деца, съм толкова остра! Което дете от първи клас е наопаки и създава проблеми с дисциплината, то си е такова всяка година, това е положението!

# 65
  • Мнения: 2 898
И да, точно защото съм родител на кротки и разбрани деца, съм толкова остра! Което дете от първи клас е наопаки и създава проблеми с дисциплината, то си е такова всяка година, това е положението!

 Това е нещо, което родителите на палавниците винаги забравят - послушните деца. Защо те трябва да търпят безумствата на другите?! Пак повтярям, аз се оправям с дисциплината в моя клас, но това отнема време от краткия 35 мин. час. Не е честно спрямо другите.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 999
... аз се оправям с дисциплината в моя клас, но това отнема време от краткия 35 мин. час. Не е честно спрямо другите.

А честно ли е спрямо децата, които схващат бързо да се губи време, за да се обяснява на по-бавно схващащите? А честно ли е спрямо тези, които са дошли в 1-ви клас научени да смятат до 10 да скучаят докато учителят обяснява на останалите...?
Животът не е честен - както обичам да казвам на дъщеря ми - и колкото по-рано го разберем, толкова по-добре.  Wink

Иначе едно е важно за мен - ТИ се оправяш с дисциплината в твоя клас. Щом ти можеш - всеки може, стига да иска... Лошото е, че повечето учители не желаят да го правят. По-лесно е да мрънкат на родителите колко ужасно дете са възпитали.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Това за бързо и бавносхващащите няма нищо общо с дисциплината. Все пак, на училище се ходи, за да се научи детето, а не да отива готово и само да го изпитват! А и учителят винаги дава по нещо допълнително на по-бързите, за да не скучаят. Когато ти си на работа и правите нещо в екип, а винаги има двама колеги, които са прекалено шумни, постоянно им звънят телефоните, започва да им се яде или да им се пърди, тогава да не би работата да спорИ на целия екип? Всички наоколо се изнервят и работоспособността им спада. При децата е същото - лошата дисциплина пречи на ученето! Да има един човек лоша дисциплина не е вродено, за разлика от способностите за схващане (дори и това не е съвсем сигурно, но да приемем, че различните хора имат различно бърза мисъл), а се възпитава, стига на родителите да им стиска!

# 68
  • Мнения: 15 270
Как обяснявате факта, че едно и също дете при двама различни учители има различно поведение? Къде е родителят в тази ситуация?

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно това е, че никъде го няма! Не може само и единствено учителят да е на топа на устата. Според мен е редно родителите да подготвят децата си за училище и по отношение на дисциплината - да им обяснят каква е целта на ходенето на училище, че добрата дисциплина е от полза за тях, защото по-лесно и бързо ще научават и прочие! Това, което аз наблюдавам все по-често и превръщато ще в правило е, че все по-често родителите просто изритват сутрин детето от колата и учителите да се оправят нататък. И когато детето им се окаже от трабълмейкърите се започва родителската агресия като проява на родителска безпомощност. Накрая, за да си запази вътрешното равновесие, родителят вдига рамене и ръце и толкова. За съжаление правилниците в училище повече защитават трабълмейкърите и е много трудно да накараш такъв да бъде преместен. Едва ли не трябва да убие някого.

# 70
  • Мнения: 15 270
Точно това е, че никъде го няма! Не може само и единствено учителят да е на топа на устата.

Кое го няма? Повтарям, факт е, че едни и същи деца при учител Х са дисциплинирани, внимателни и имат успех по съответния предмет. При учител Y те са коренно различни, почти на 180 градуса.

# 71
  • Мнения: 1 615
Както има и деца, които никой учител не е в състояние да "привлече" за каквото и да било. Изобщо не говорим за учители без авторитет, при които всчики знаят, че могат да му се качат на главата. А за добри и интересни учители, които по никакъв начин не могат да се справят с 2-3 "зрънца", на които никога нищо не им е интересно, не уважават никого и пр. и съвсем не е защото са, видите ли, толкоз над другите, че просто си умират от скука - точно както родителите си. Ами като са толкоз гениални, що не са в училището за гении?

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно това е, че никъде го няма! Не може само и единствено учителят да е на топа на устата.

Кое го няма? Повтарям, факт е, че едни и същи деца при учител Х са дисциплинирани, внимателни и имат успех по съответния предмет. При учител Y те са коренно различни, почти на 180 градуса.

По същия начин има деца, които при всеки учител са дисциплинирани! Ха сега!  Peace
Ако едно дете знае, че за лоша дисциплина в клас, вкъщи ще му стъжнят живота, ще прави, ще струва, но ще се държи добре в училище. Ако същото това дете знае, че лошата му дисциплина в училище няма да предизвика никаква реакция у родителите, то защо за се мори да се държи прилично в час? В края на краищата учителите се сменят - днес е един учител, утре е друг, но родителите са едни и първо от тях зависи какви ще ги дроби отрочето в училище!

# 73
  • Мнения: 15 270
Измъкваш се.  Wink
Каквито и да са родителите има Учители и учители.


# 74
  • Мнения: 2 898
Иначе едно е важно за мен - ТИ се оправяш с дисциплината в твоя клас. Щом ти можеш - всеки може, стига да иска... Лошото е, че повечето учители не желаят да го правят. По-лесно е да мрънкат на родителите колко ужасно дете са възпитали.

 Не е точно така.Не всеки може. За да си учител се изискват определени качества и умения. Трябва да ти иде отвътре.

 
Измъкваш се.  Wink
Каквито и да са родителите има Учители и учители.

 Има и Родители и родители. Спорим за нещо, дето хората са го казали отдавна - всяко стадо има мърша. Аз децата ще оправя. Как обаче да оправя родителите, дето втори месец ги чакам да сложат етикети и найлонови подвързии на тетрадките?!

Общи условия

Активация на акаунт