мнението ви за oсцилококцинум

  • 5 695
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Преди време съм давала на детето, по препоръка на джи пи-то, след като започнахме да използваме КЛАСИЧЕСКА хомеопатия не бих дала Naughty. Nial излишно е да обясняваш тук, който го интересува търси и намира информация Peace. А цитатите за това как всичко в хомеопатията е плацебо...няма да коментирам Stop.

# 16
  • Мнения: 165
Edira, предполага се че статиите в Уикипедия трябва да се пишат по начин, достъпен и разбираем за колкото се може по-широк кръг от читатели, да бъдат поднесени неутрално, съвместявайки всички значими съществуващи гледни точки, и да цитират своите достоверни източници на информация, затова статиите в Уикипедия не са пропаганда или застъпничество от какъвто и да било род...Относно хомеопатията на мен ми е по интересен факта, че тя се намира в категория "лъженауки" в свободната енциклопедия Thinking... Но права си, че се отклонихме от темата. Аз лично предпочитам да се доверя на науката. Peace
За сладките хапченца осцилококцинум, пък и за други подобни хомеопатични "лекарства" с нулево действие и аз съм давала пари, вместо да купя плодове на детето си Embarassed/ама така е, като не съм чела елементарни факти Banghead, а съм се предоверила на реклама, джипита и т.н. /

# 17
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Давала съм на детето, но по съвет на хомеопата - класически. Все пак това е моно препарат и както всички други може да бъде показан за определни типове при определени условия  Peace!

# 18
  • Мнения: 2 176
На мен не ми действа. Пробвала съм няколко пъти при първи симптоми!
И аз съм от доволните, действа много добре и най-важното - безвредно е  Peace

Oscilococcinum, като всички хомеопатични лекарства, си има КАРТИНА. Съответно действа единствено, когато е предписан в съответствие с принципите и законите на хомеопатията.  Peace

# 19
  • Мнения: 627
vanny_ , колко интересно.... Лъженаука викаш, а....Абе нека децата ни да се лекуват с тази толкова лъжлива наука, /може и с плацебо, защо пък не/, вместо да висим пред кабинетите на "велики" доктори, изписващи ВРЕДНИ лекарства /пише го в листовките им/. Или да влизаме в болница да ги бодат и стресират, и после да се чудят какво им има.

Впрочем да споделя, че съпругът на моя колежка, който пиеше аспирин - най-безобидното от химикалите на "традиционната" медицина, получи КРЪВОИЗЛИВ в стомаха. Тези, които му го изписаха, побързаха след излизането от болницата да му забранят да го пие.

# 20
  • Мнения: 468
Toва с пласебото не се ли изтърка вече?  Grinning За да действа пласебо е нужно да има вече изградена система от вярвания и дори да допуснем, че на възрастните индивиди повлияването е на база пласебо, остава въпросът как се случва пласебо с новородени, с животни?

# 21
  • Мнения: 376
Давала съм и на двете  ми деца - не действа! И не само не действа, а съдържа вредни съставки - лактоза и захароза.
Вече не купувам лекарства, които съдържат лактоза и захароза.

# 22
  • Мнения: 468
Давала съм и на двете  ми деца - не действа! И не само не действа, а съдържа вредни съставки - лактоза и захароза.
Вече не купувам лекарства, които съдържат лактоза и захароза.

Не действа, защото ХЛ не е отговаряло на състоянието им. Реклама се прави за да се продава продукт, всеизвестно е на всички, а това е съвсем ралзично от предписание от професионален хомеопат, направено за конкретния случай.

# 23
  • Мнения: 376
Nial, като си толкова запознат с хомеопатията защо не ми напишеш поне едно хомеопатично лекарство , което да не съдържа вредни съставки ?
Защото има цял сайт с билкови, натурални хранителни добавки, които лекуват почти всички болести, а стават и за профилактика. Не съдържат вредни съставки и цените са поносими.
Хората вече се усетиха, че хомеопатичните лекарства не са безвредни, а и рядко действат. И много примери мога да дам подробно.

# 24
  • Мнения: 468
Nial, като си толкова запознат с хомеопатията защо не ми напишеш поне едно хомеопатично лекарство , което да не съдържа вредни съставки ?
Защото има цял сайт с билкови, натурални хранителни добавки, които лекуват почти всички болести, а стават и за профилактика. Не съдържат вредни съставки и цените са поносими.
Хората вече се усетиха, че хомеопатичните лекарства не са безвредни, а и рядко действат. И много примери мога да дам подробно.

Разбира се че хомеоаптичните лекарства НЕ са безвредни. Ако предписаното лекарство не е най-подходящо за случая, а предписващия е достатъчно твърдоглав да продължи да го дава или предписва коктейли от хомеоаптични лекарства - това което се случва е да разстрои жизнената сила на човек - а това пък може да е много опасно. Вредността не идва от опасни съставки които се съдържат в ХЛ, а от неправилно предписание и менажиране на случая и най-вече от самопредписание на база форуми и реклами в медиите. Затова в този форум и на много други места непрекъснато се повтаря, че предписанието трябва да е индивидуално, от професионален хомеопат и в никакъв случай да не се взема лекарство, само защото го дават в реклама по телевизора. В това е "опасността". Но да се твърди, че ХЛ съдържат вредни и опасни съставки, просто не е вярно.

Хомеопатичното лекарство е разтвор, съдържащ дестилирана вода, няколко капки спирт (за да предпази дестилиранта вода от развитие на микроорганизми в нея) и информация от изходното вещество. Към момента са познати около 4700 хомеоаптични лекарства и никое от тях не  съдържа вредни съставки, просто заради метода на производство. В процеса на разреждане, още при 12тото последователно стотично разреждане в разтвора няма нито една молекула изходно вещество - остава само информация. Ако ми казвате че водата е вредна - тогава аз няма как да ви докажа противното.  Grinning

# 25
  • Мнения: 376
Нещо не можах да ти повярвам...не звучиш убедително...Всеки човек трябва да се научи сам да се лекува с чисти натурални продукти, а не да тръгне да обикаля лекари и хомеопати, в търсене на "професионалния" или "идеалния" .
Продължавам да твърдя, че всички хомеопатични съдържат вредни примеси. Така и не ми даде конкретен пример.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
А къде ги намирате тези чисти натурални продукти без да тръгне да обикаля .
Искам и аз. Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 2 176
Нещо не можах да ти повярвам...не звучиш убедително...Всеки човек трябва да се научи сам да се лекува с чисти натурални продукти, а не да тръгне да обикаля лекари и хомеопати, в търсене на "професионалния" или "идеалния" .
Продължавам да твърдя, че всички хомеопатични съдържат вредни примеси. Така и не ми даде конкретен пример.

Млечната захар ли е вредна??  Rolling Eyes
Я си помислете колко са "полезните" съставки в хараната, която се консумира ежедневно??
Значи две топченца лактоза са обявени за "вредни съставки..  Simple Smile

Не действа винаги хомеопатията, защото лекарството не е било съобразено с конкретния случай.

# 28
  • Мнения: 627
Инера, разбира се, че от натуралното по-добро няма. Като ми донесе някой селски продове и зеленчуци съм безкрайно щастлива да храня децата си с тях. Освен това купувам най-скъпите храни и подправки от био-магазините. А когато децата се разкашлят, правя компрес с ракия, вместо да бягам при докторката.

Но тъй като въздухът ни е отровен, и водата, и земята, децата ни се разболяват. Тогава какво - да дам още химия ли? Разбира се, че хомеопатията е по-добрия вариант. Аз съм виждала и изпитвала ефекта и. Ако на твоите деца не е помогнала, то вината не е в хомеопатията, а в хомеопата, повярвай. Говоря от личен опит Peace

Пък и панацея не съществува, нали? За съжаление...Просто алтернативното лечение е по-добро и по-малко вредно от химическото

# 29
  • Мнения: 376
http://zdravoslovno.biz/
Няма дистрибутори, посредници и надути цени. Всеки може да попита по телефона или по имейла за допълнителна информация за продуктите. Ако човек реши , че има нужда от изследвания, ехограф или скенер, той отива да си ги прави, разчитат му ги на място, след което прочита в нета каква диета трябва да спазва и какви добавки да пие и куриер му ги доставя на място. Защо трябва да си губя времето в обикаляне на аптеки, лекари, хомеопати?

Общи условия

Активация на акаунт