Боя за коса - blond 17, разкошни руси коси!

  • 61 675
  • 721
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 2 768

Хайде пишете, че такива страхотни снимки на руси красавици съм подбрала, че нямам търпение да пусна новата тема. )  Joy
Ти нали пусна  2-е теми и сега си вече курназ Grinning.

# 706
  • София
  • Мнения: 6 321
Елфичка, за боите Кюн още a.l.e.n.a като писа, че постига този светъл цвят без блондор, се разрових в нета и това, което пишеше е, че фирмата изрично не позволява да се ползват боите в дом. условия, само маски, шампоани и другите им продукти.
Една моя позната се е боядисвала преди с нея в салона до тях, каза, че без блондор - а косата й е моя цвят (естествената), но бързо след това избивало жълто и много й се изсушавала.

# 707
  • Мнения: 293
Ами те всики професионални бои изрусяват много и нямат нужда от блондори
Има фризьори, които никога не обезцветяват
Обезцветяването е, когато ще се боядисвате после вкъщи с по-слаба боя или се цели наистина бяло-руса коса

# 708
  • Мнения: 6 643
Цвета е ок наистина ама хич не си харесвам косата след тази боя уж без амоняк  newsm78
Кажете ми какъв цвят боя започва с 0 ?

# 709
  • Мнения: 234
Елфичка, за боите Кюн още a.l.e.n.a като писа, че постига този светъл цвят без блондор, се разрових в нета и това, което пишеше е, че фирмата изрично не позволява да се ползват боите в дом. условия, само маски, шампоани и другите им продукти.
Една моя позната се е боядисвала преди с нея в салона до тях, каза, че без блондор - а косата й е моя цвят (естествената), но бързо след това избивало жълто и много й се изсушавала.

Мацки, и преди сме обсъждали Кюн, даже специално звънях на представителството им в София тогава, даже май и тук ви писах, но не разрешават свободна продажба на боите. Само останалите продукти и то в салоните.
3-4 години само с тази боя ме боядисваше фризьорката - кестенява и кичури, но кичурите с техния блондор и никога не съм имала проблем с косата. Естествено цената беше доста висока. В момента, в който имам възможност, започвам пак с кичурите.
И без това нещо не мога да си докарам хубав рус цвят, а и много ми се изтощи косата - дали с професионални, дали с непроф. бои... Все тая... Май ще минавам към брюнетския отбор  Crossing Arms

# 710
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
аз да докладвам нещо, което днес разбрах - оксидантът, който в момента ми слага е 12%....станала съм Щирлиц отвсякъде - да разпитвам "по лъжичка" на боядисване; според нея (фризьорката) е по-добре със силен оксидант, за да не става жълто и да се държи достатъчно време (обикновено бързо става); явно така не ми стои дълго на главата; не ми е щипало - поне до сега, но и не се мия преди боя - горе долу гледам да е на 3 ден от измиване, а и за скалпа се грижа всячески  Peace

и другото, което каза е, че слага повече - не знам какво ще рече това и клко трябва да слага  Hug

предложи, ако искамда ми слага 9%, но преди като е слагала (първо е пробвала с 9%) е имало жълтеене - което само тя си вижда.....но и аз не държа дълги корени - може би затова няма контраст

 Hug

# 711
  • София
  • Мнения: 6 321
и другото, което каза е, че слага повече - не знам какво ще рече това и клко трябва да слага  Hug
вероятно е имала предвид, че не е в съотношение 1:1 боя оксидант, а 1:1.5 или 1:2.

# 712
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
това би трябвало да доведе до по-кисела смес - косъмът или не се разлюспва прекалено или се затваря накрая;  и повече кислородни атоми, които се освобождават да вършат работа

но това са предположения, само  Hug

# 713
  • Мнения: 408
Да, доколкото знам, изсветляващите серия се ползват в съотношение 1:2 или 1:1,5 боя:оксидант.

Вчера точно така се боядисах по "съвет" (то си беше направо натрапване) на продавачката в Зара,но да ви кажа НЕ съм доволна от ефекта! скалпът ме боли! изгорила съм се явно  от самото количество, иначе оксидантите си бяха 20vol.

Много сериозно се замислям следващото ми боядисване да е при фризьорката, макар че преди година и половина спрях да се боядисвам на фризьор - много бях изпатила!

# 714
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
а, кога е мита косата?
колко време преди боядисването?

# 715
  • Мнения: 408
а, кога е мита косата?
колко време преди боядисването?

3 дни  Confused

# 716
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
а, кога е мита косата?
колко време преди боядисването?

3 дни  Confused

идеално; само с този оксидант ли ти става така или с всички по принцип - да не е чувствителност към някоя от съставките  newsm78 не е силен

слагаш ли шапка докато стоиш? загряваш ли?

# 717
  • Мнения: 408
а, кога е мита косата?
колко време преди боядисването?

3 дни  Confused

идеално; само с този оксидант ли ти става така или с всички по принцип - да не е чувствителност към някоя от съставките  newsm78 не е силен

слагаш ли шапка докато стоиш? загряваш ли?

Алена,за пръв път ми става така. По принцип нямам чувствителна кожа и наистина за пръв път ми се случва. Обяснявам си го само с двойно по-голямото количество оксидант от обикновено.

# 718
  • Мнения: 293
Повечето оксидант прави боята по-агресивна

# 719
  • Мнения: 408
Повечето оксидант прави боята по-агресивна

да, явно...  #2gunfire

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт