безумно отношение към бебета в 3-та градска

  • 36 223
  • 407
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 686
А всички тези деца защо са били без родители?
Особено бебето???
Защото не са ги пуснали или защото родителите не са пожелали да останат?

Естествено, че защото не са пожелали да останат! Лежала съм в тази болница със сина си и смятам, че разказът на авторката е малко преувеличен, поне по това, което съдя от моят престой там. Монетата винаги има две страни, не забравяйте!

# 31
  • София
  • Мнения: 717
И ромчета, и българчета и всякакви етноси и националности - все тая. Децата се премятат като палачинки. Помня, имаше едно ромче, точно в стаята до нас, което беше кърмаче. Майката - 15 годишна пожела да остане с него, беше съвестна по моему от беглата представа, която добих за нея. Не й позволиха под претекст, че нямало место за нея. Момичето направи батални сцени, за да остане с детето си, но не я допуснаха. Няма да ви казвам, как това същество остана не нахранено повече от 48 часа, тъй като не можеше да пие от шише. Как млякото се стичаше покрай устата му, понеже биберона беше закрепен с едно одеало близо до него, вместо някой да стои търпеливо, държейки шишето докато детето си изпие млякото. Накрая, най-безцеремонно го похлупиха по корем и така до сутринта. Как другарчето му по съдба (българче), стоеше оповръщано до ушите с часове, обезводнено от последното и никой окото не му мигна. Няма да забравя и това, как на едно четири годишно дете му бе наложено да бъде с памперс Close, понеже: 1. нямало достатъчно гърнета; 2. нямало кой да се занимава с него;. Confused
Мила картинка.....

# 32
  • София
  • Мнения: 443
Написаното от kop4e е абсолютно вярно. Ние бяхме в същата ситуация през пролетта с баткото. Само, че аз бях при дъщеря ми в къщи, а майка ми беше при баткото в болницата. Сменяла памперси, наглеждала децата, оправяла им чаршафчетата, защото те се пързалят и не могат да се закрепят на найлоновите дюшеци. Когато аз ходих има занесох балони, надувахме, играха с тях. Тогава поне работеше парното и беше доста топло. Но памперсите на децата винаги бяха пълни до пръсване.
Гушках един 3 годишен ревльо, който плачеше нон стоп, вързан за креватчето, защото беше палав и прескачаше решетките, вместо да гушкам собствения си син.

Лекарския персонал се държеше прилично. По отношение лечението на децата не мога да дам компетентно мнение, но съм чувала от други лекари, че има начини да се точи касата като се пише"пневмония" и се пристъпва към болнично лечение. Пак повтарям, че това е слух, не мога да докажа нищо, тъй като така и не получих рентгеновата снимка, на която би трябвало да се вижда пневмонията на моя син.

Обслужващия персонал наистина е доста зле. Нямам представа колко са заплатите на тези жени за тази супер натоварена работа (ако я вършат както трябва), но те престават да бъдат човешки същества. Върлува някакво масово оскотяване. Страх и респект от висшестоящите, мазнят се на лекарите, тотална липса на уважение към пациентите.
Карат те да се чустваш мижитурка, заради това че си имал лошия късмет да се разболееш и да им паднеш в ръчичките.

Аз лично не бих ходила доброволец в болница. Мисля, че самите болници трябва да се реорганизират и да си подбират персонала. Да има кадри, чието задължение е да контролират и да следят за това как се случват нещата. Как се изпълнява лечението, как се грижат за болните. 
Шефовете на отделения да работят като мениджъри. Да си управляват отделенията във всяко отношение.

# 33
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Е, какво значи не пожелали? Има и такива, но това не означава, че след като майката го е оставила, персонала трябва да се гаври с него! А и специално в тази болница, престоя е 25лв. на ден или поне толкова платихме ние. Не всеки може да си позволи да плати 250лв за 10 /толкова е престоя за пневмония/. Освен това тук не ставяа въпрос отново за причините за оставянето на децтаа сами, а за отношението на персонала към тях!

# 34
  • Germany
  • Мнения: 7 979


 По отношение лечението на децата не мога да дам компетентно мнение, но съм чувала от други лекари, че има начини да се точи касата като се пише"пневмония" и се пристъпва към болнично лечение. Пак повтарям, че това е слух, не мога да докажа нищо, тъй като така и не получих рентгеновата снимка, на която би трябвало да се вижда пневмонията на моя син.


Аз пък успях да си взема снимката и 2ма лекари казаха, че пневмония 3 месечното ми бебе не е имало, но те си го натъпкаха доволно 10 дни с антибиотик и накрая и епикриза не ми дадоха...

# 35
  • София
  • Мнения: 38 731
Е, какво значи не пожелали? Има и такива, но това не означава, че след като майката го е оставила, персонала трябва да се гаври с него! А и специално в тази болница, престоя е 25лв. на ден или поне толкова платихме ние. Не всеки може да си позволи да плати 250лв за 10 /толкова е престоя за пневмония/. Освен това тук не ставяа въпрос отново за причините за оставянето на децтаа сами, а за отношението на персонала към тях!

Ето го ключа от палатката защо са толкова зли санитарките!
Ти даваш по 10 лева на ден, а те взимат 240 лева на месец!

# 36
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
А не може ли и в нашите болници да се въведат доброволци. Сигурно ще е трудно, след като дори майките не пускат, но би било някакво решение. 
Това няма да стане.Нали ,ще им видим кирливите ризи.
Аз бях в Пирогов с малкия.В отделението по гръдна хирургия.
Имаше няколко деца от дом,сестрите и лекарките се държаха супер.
Повечето си ги познаваха ,явно често са там.
Но лошо държание не  съм видяла.
Бяха чисти и спретнати.
Може просто да съм попаднала на такъв момент.
Определено нещо куца в системата ни.
Разказа ти е ужасяващ,като от филм на ужасите.
Може ли да се пише на ХЕИ,и РИОКОЗ?

# 37
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Е, какво значи не пожелали? Има и такива, но това не означава, че след като майката го е оставила, персонала трябва да се гаври с него! А и специално в тази болница, престоя е 25лв. на ден или поне толкова платихме ние. Не всеки може да си позволи да плати 250лв за 10 /толкова е престоя за пневмония/. Освен това тук не ставяа въпрос отново за причините за оставянето на децтаа сами, а за отношението на персонала към тях!

Ето го ключа от палатката защо са толкова зли санитарките!
Ти даваш по 10 лева на ден, а те взимат 240 лева на месец!

Въобще не ме интересува колко взимат! Този спор го водихме вече. като не им харесва да си ходят вкъщи, а не да си го изкарват на невинни деца!!!

# 38
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 771
Ужас...

# 39
  • Мнения: 7 122
Госпожата се е заела да оправи нещата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=525577.0.
Иначе този път ще си спестя мнението по въпроса.  Tired

# 40
  • Мнения: 616
По интересното е, че примерно държавната агенция за закрила на детето се занимава със сигурността на децата в интернет (да не настинат там), а не с подобни случаи.

# 41
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не само там е така.Навсякъде санитарките са отворили паст за ПАРИ! Сестрите и те. Един абокат да сложат -  трябва да им бутнеш в джоба. Иначе... оправяй се. Температурата през нощта сам трябва да сваляш... това в пета градска - пулмология. Гледат те от разстояние и те лекуват от разстояние.  Ако случайно настояваш за хапче за сваляне на температурата - е, дават ти някакво успокоително - например валериан - да млъкнеш. И ако оцелееш до сутринта - добре. Това в най-добрият случай! Това в Пета градска - пулмология. Съжалявам, че така спонтанно се включих, но там едва не ме убиха. Мен, която съм зрял човек, смея да твърдя , че съм интелигентна, видяла много в този живот. А какво да кажем за беззащитните деца? На кого да се оплачат те? За лекарите не искам изобщо да коментирам... ooooh!

# 42
  • Мнения: 2 131
Останах ужасена от разказа.
Дарения, ремонти, реформи, преструктуриране и т.н. Звучи чудесно! И дано се случи... един ден.
Обаче и в лъскави стаи, и с прекрасни дрешки отношението към тези деца може да бъде нечовешко, за съжаление.
Трудно ми е да осъзная, че на целият този персонал от еди-колко с души не му е трепнало нищо при вида и състоянието на тези деца.

# 43
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Докато четох темата на авторката в представите си не видях една Българска болница, а концлагер ...

# 44
  • Мнения: 616
Нямаше ли някакви организации които помагат на деца?

Общи условия

Активация на акаунт