Аман от грамотност , или от аман от неграмо&#

  • 8 404
  • 174
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Отказвам да се примиря с това, Белинда. Няма да оставя децата си да пишат така, както четат в нета. Научила съм голямата да отваря речници /книжни!/, ще науча и малката. Ще се опитам да им предам това уважение към езика, което изпитвам аз.

# 16
  • Мнения: 135
Соте, и ти пишеш с много грешки...но не това ме дразни.
Дразни ме това, че слагаш по два интервала между думите!!!
Колкото до заяждането за правописа, май го има само в този форум. Предполагам се стига до там, когато няма с какво друго да се заядем. :35
Благодаря ти ,ще си взема бележка Laughing, но пак ще слагам двата интервала волно или неволно и не претендирам че съм грамотен Laughing.

# 17
  • Мнения: X
 Има съфорумки, пишещи по този начин , уж на майтап. Малко като демонстрация - ние не сме от тях. А постовете им, ако искаш да ги разчетеш ,с речник на диалектните и жаргонните думи трябва да се въоръжиш. Може и при рибаря да е поза някаква, но да не я е маркирал с големите букви и емотикони. А и мъжът ми , когато отиде на риба, почва да реди едни лафове с колегите.И както казва как Сийка, човекът ,като няма претенции да е забележителен интелектуалец, не е толкова дразнещо. Не пише върху Хегел все пак.

# 18
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Повече се възмущавам от рамкираните мозъци с перфектен правопис.
Случва се човек да сгреши, рядко изчитам постове толкова задълбочено, че да се взирам в правописните грешки.
Често става въпрос и за дислекция в една или друга форма,дали осъзната или не няма значение.
С това не оправдавам неграмотността, но и етикети "малко прост" съм склонна да слагам предвид какво казват думите,а не как са изписани.

# 19
  • Мнения: 66
Соте, и ти пишеш с много грешки...но не това ме дразни.
Дразни ме това, че слагаш по два интервала между думите!!!
Колкото до заяждането за правописа, май го има само в този форум. Предполагам се стига до там, когато няма с какво друго да се заядем. :35
Благодаря ти ,ще си взема бележка Laughing, но пак ще слагам двата интервала волно или неволно и не претендирам че съм грамотен Laughing.

Хм...аз, се заяждам, ти ми благодариш - странно. :35
И запетайките ги ''пляскаш'' малко как да е.
Между другото и аз,не претендирам, че съм грамотна, пък и нямам две висши. Wink

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Висшето пък какво общо има, та само го намесвате?

# 21
  • Мнения: 654
Защо се ръбаме на тема правопис? Ами случва се да се обърка нещо. Ако пишеш набързо, с бебе в ръцете. Или на тъмно и не виждаш буквите. Случва се. Не ми пречи да прочета нещо с грешките. Пак ще го разбера. Има едно проучване което гласи, че когато четем дори не изчитаме всички букви. Само първите и последните в думата трябва да са на място, останалото си го наместваме.
Много си права.
При нас в магазина продаваме грамоти и послания за празници.
Ако се зачете човек открива поне две правописни грешки.

Много е досадно да се чете тема като две страници заемат правописен спор,но какво да се прави.

# 22
  • Мнения: 25 765
Висшето пък какво общо има, та само го намесвате?

Аз го намесих. Би трябвало да има връзка с правописа, особено когато кандидатстудентският изпит е бил по БЕЛ. Затова развяването на дипломи, гарнирано с ужасен правопис ми е, меко казано, комично.

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
По принцип си права, Сий. Но е факт, че пряка зависимост между правописа и броя дипломи няма. Аз по тази причина питах...

# 24
  • Мнения: 135
Соте, и ти пишеш с много грешки...но не това ме дразни.
Дразни ме това, че слагаш по два интервала между думите!!!
Колкото до заяждането за правописа, май го има само в този форум. Предполагам се стига до там, когато няма с какво друго да се заядем. :35
Благодаря ти ,ще си взема бележка Laughing, но пак ще слагам двата интервала волно или неволно и не претендирам че съм грамотен Laughing.

Хм...аз, се заяждам, ти ми благодариш - странно. :35
И запетайките ги ''пляскаш'' малко как да е.
Между другото и аз,не претендирам, че съм грамотна, пък и нямам две висши. Wink
Аз и едно висше нямам но имам професия която не търпи неграмотност, щото неграмотноста застрашава човешкия живот и постоянно ходя на курсове за да съм в час с новите технологии, иначе съм отекъл Laughing.  
Но това не ме прави по грамотен ,по грамотен съм в моята област а там и две висши да имаш не знаеш ли какво правиш води до трагедия.
Толкоз за моята грамотност Sunglasses.

# 25
  • Мнения: 25 765
Но е факт, че пряка зависимост между правописа и броя дипломи няма.

Няма. А би трябвало да има. Особено, ако работиш като учител, преподавател, журналист...
Може да си грамотен и без дипломи - познавам много такива примери от по-старите поколения. Но да си неграмотен с диплома, в някои случаи вече е престъпление.

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз имах учител по математика, кото пишеше двойки за грешки в условието на текстова задача.
И един ръководител на курсова работа в университета, който ми беше сложил запетая с червен химикал. Показа ми я. Инженер, преподавател по Машинни елементи.
Не е работата в дипломите, а в отношението.

# 27
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ще  си  позволя  да  цитирам  от  един  форум  колега  който  уважаваме  всички  които  пишеме  там , не  за  друго  а  защото  е  човек  с  отношение  към  природата  и  рибите  а  това  че  пише  както  си  иска  не  го  прави  по  различен.
 
Цитат

   

--------------------------------------------------------------------------------
 
 Здравейте ,може да съм досадил на некой с мойте излети и тия скобари...ама това кълве това ловим  днеска одиме с миньоро па да ги пробаме ...отначало тръгна ного добре,ама каде обед се стемни нещо и почна да ги ебава времето,изкецана работа ,па дуа ветар ,ама се фанаха риби де  абе доволно...

те и некоя снимка ...

те тука лових... 


Вие  сте  и  уважавайте  мнението  на  другия Laughing.
Между  другото  и  в  рибарския  форум  обсъждахме  темата  за  неграмотноста , но  няма  да  ви  занимавам Sunglasses.
 
Joy Joy Joy От една страна ми е смешно. От друга страна, не мога да проумея как възрастен човек ще пише така. И от трета, донякъде се дразня, ама то е от професионално изкривяване - филолог съм и ми правят впечатление такива неща, дори без да искам. И ако не познаваш човека, съвсем нормално е да си изградиш погрешна представа за него на базата на такъв "правопис". И се чудя как, когато сам някой прави правописни грешки, се опитва да кълве други за същото.
А иначе покрай щерката и аз разбрах как определен начин на писане може да обърка правилното писане - например тя в скайпа пише на шльокавица. Колкото и да говоря, така й било по-лесно и това е. И един ден намирам бележка - "Мамо, аZ sam doly. Napraskah se".  newsm78 Чудих се, чудих се какво толкова е яла, че да се напраска така, а то било, че се напрЪскала със спрея против насекоми.  Crazy

# 28
  • Мнения: 1 310
За мен грамотността е пряко свързана с интелекта на човек. За пълен и кратък член - няма да се задълбавам толкова. Но да не знаеш как се изписват елементарни думи, тирета при степенуване на прилагателно, основните запетайки и особено ми е смешно с това Й - стрий, кайсий, технологий и т.н. За интервалите - има си правила за машинопис, когато не се спазват се получава така, че новият ред започва с точка.  Crazy Е няма как да остана равнодушна към такива пропуски, а иначе, човекът да ми говори високопарни глупости. ooooh!
Не визирам печатните грешки - те са ясни - на всеки се случват. Peace

# 29
  • Мнения: 4 841
За какво е темата? Ако е за популяризиране на безумния форум, в който всички пишат по този абсурден начин, той вече многократно беше цитиран тук, така че считайте го за рекламиран.

Учудвам се, какво може да накара един зрял, грамотен и интелигентен човек да пише по този начин. Нямам обяснение. И с риск да обидя списващите в подобни места - намирам го за ГЛУПАВО и ГРОЗНО. И искрено съжалявам хората, които няма с какво друго да блеснат и да изглеждат различни, та трябва да прибягват до подобни словоблудства и откровени гаври с правилата на българския език.

Общи условия

Активация на акаунт