За покупките..

  • 4 988
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Много често чувам "Влязох в магазина, оставих 20 лева, а нищо не купих". И при мен се е случвало, че влизам в магазина, купувам това и онова и сякаш нищо смислено не съм купила.
Ако има желаещи, могат да споделят дали имат стратегия за пазаруване. Как подбирате какво да купите и от къде да го купите. Предполагам, че схванахте замисъла на темата.
Споделете, при добро желание от вас, за да сме си полезни в пазаруването.  Hug

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 13:09 от merilin80

# 1
  • Мнения: 320
Пазарувам в хипер маркет,задължително да не сме гладни като пазаруваме Laughing ,че само боклуци купуваме,най-добре да имаш списък!Пазарувам точно два пъти в месеца,през останалото време само хляб и мляко взимам допълнително Peace

# 2
  • Мнения: X
Оф ,и на мен ми е болна тема,ще следя за идеи...
Опитвах със списък,ама като тръгна по щандовете и ....отиде коня  у ряката.   Mr. Green
Ей сега след малко ще ходя до магазина,трябва ми само кайма,тоалетна хартия,кашкавал .
Ще пиша с какво се връщам...

# 3
  • Мнения: 320
Оф ,и на мен ми е болна тема,ще следя за идеи...
Опитвах със списък,ама като тръгна по щандовете и ....отиде коня  у ряката.   Mr. Green
Ей сега след малко ще ходя до магазина,трябва ми само кайма,тоалетна хартия,кашкавал .
Ще пиша с какво се връщам...




Преди няколко дена отивам до кварталния магазин за хляб,връщам се и дъвча някакви боклучки,и мъжа ми ме пита къде е хляба... Grinning е ми  ..забравих да взема това за което съм отишла hahaha

# 4
  • Мнения: 239
АЗ паzарувам само по списък 1 път в седмицата в голям супермаркет, където се предлага всичко и по въЗможност когато не съм гладна.
Има иЗследвания, че когато паЗаруваШ гладен купуваШ повече, както и когато паЗаруваШ с дете.
Не че целта ми е да пестя пари, но времето ми е ценно.

# 5
  • Мнения: 1 174
По - бързо и икономично пазарувам когато съм сама. Точно по списъка, с много минимални отклонения, добре премислени и задължително изгодни.
Когато сме с мъжа ми се купуват много излишни боклуци, а често сумата дето оставяме в магазина е двойна.
До преди месец пазарувах със списък веднъж седмично, от голям магазин.
Сега пак си пазарувам от кварталните магазини всеки ден.
И по - малко харча, чудна работа  newsm78
Освен да ходя сама да пазарувам веднъж седмично, ама като не шофирам, как да мъкна чантите  Laughing

# 6
  • Мнения: 562
Много сте ми интересни, но поне съвет ще дам.  Mr. Green

Дайте си награда, ако за определен срок от време или брой пазарувания успеете да купите само и единствено нещата от списъка. Примерно ако 10 пазарувания устоите, отидете и си купете блуза, сладко или каквото ви душа иска, но не прекалявайте - определете си точно наградата и не излизайте от рамките.

# 7
  • Мнения: X
Цитат
До преди месец пазарувах със списък веднъж седмично, от голям магазин.
Сега пак си пазарувам от кварталните магазини всеки ден.
И по - малко харча, чудна работа 
И аз съм забелязала нещо подобно.
Явно има нещо вярно в теорията ,че големите супермаркети имат политика как да те накарат да си оставиш парите там...    Mr. Green
И съм решила един месец да не пазарувам от хипермаркети.
Пък да видим...

# 8
  • Мнения: 1 174
....
Има иЗследвания, че когато паЗаруваШ гладен купуваШ повече, както и когато паЗаруваШ с дете.
....

Аз пък с детето пазарувам буквално за минути, като даже често пропускам неща от списъка, щото не стои мирен и почва да вдига врява  Joy малък е още, не се е научил да си иска разни неща да му купувам, а просто иска да пипа всичко.
С него съм като торнадо - 15 минути и вече съм на касата  Laughing

pudding при мен проблема е в мъжа ми, и пак не точно, щото той като е сам и има списък - пазарува по списък, аз също.
НО ако сме двамата ела да видиш какво става, единия си харесва нещо и другия /дето трябва да играе ролята на спирачката/ го донахъсва и казва: "Е, ми купи го, голяма работа, то само 2 лв". Така купихме един надуваем диван, дето тъй и не  е разгъван даже.
И двамата сме за бой, като деца сме в това отношение  Tired

# 9
  • Мнения: 562
То при вас ще да е много забавно значи.  Joy

Не че и на нас не ни се е случвало да се увлечем, но не сме патологични ... как да го кажа ... патологични "широки пръсти". Не знам ... а може би сме в такъв период и скоро "ще се върнем в играта".  Mr. Green

А дано не!  Stop Praynig

# 10
  • Мнения: 3 331
Не , че го спазвам винаги, но да дам акъл и аз Grinning
- не пазарувам гладна
- придържам се към списък, който ми е в главата
- гледам да си забравя картата в нас и да нямам пари, повече от необходимото
- почти винаги без дете на пазар.

# 11
  • Мнения: 4 916
Най-бързо пазарувам, когато съм с кучето - така лае пред магазина, че изхвърчам обратно за по-малко от две минути. Не е стратегия, но може да помогне на някого.
Иначе ежедневни неща купуваме от най-близкия магазин, който по случайност е добре зареден с основни храни и има много добри плодове и зеленчуци. За по-специални неща се ходи до съответния магазин - напр. ориз се купува от арабските магазини около Женския пазар, риба от еди къде си, зехтин и т.н.

# 12
  • Мнения: X
Аз току що прежалих 10 лева. Можех да ги спестя. Още съм със смесени чувства.

Влязох в ДМ за няколко важни неща - чист вазелин за устни (3.70), захар (3.50), нещо-като-био-чипс (обичам много чипс, викам си, айде поне да е чиста царевица)...взех и пакет салфетки за 2.50. За пробване - последната маска на Пантен (признавам, повлияна от реклама. Егаси цената - 9.99) и още 1-2 малки но нужни неща.

Мислих доста, защото (казвала съм го - ГОЛЯМА скъперница съм) зная  добър вазелин за 1.50, захар под 2 лв. носни кърпи за под 2лв също и другите подобни. Замислих се за чипса...но накрая се прежалих. И хоп - 27 лева.

Но както казва приятелка в такива случаи - "Кефа нема цена"

# 13
  • Германия
  • Мнения: 240
Това ми е болна тема. До сега изобщо не ми пукаше, какво купувам и се връщах с две торби,пълни с боклуци, всеки втори ден. Обаче от другия месец ми се удвоява наемът, което значи, че трябва да предприема крути мерки, за да мога да свързвам двата края, а и съм на диета.  Mr. Green Тактиката ми е следната..правя си списък, като вляза в магазина, минавам само през щанда за плодове и зеленчуци и евентуално за месо и млечни продукти, ако ми трябва нещо от там, и тичам към касата. Покрай разните му там сладки, тестени продукти и други глезотийки изобщо не минавам, щото мина ли става страшно. Също така пазарувам само веднъж седмично, като предварително си намислям манджи за цялата седмица и купувам само нужните за тях продукти. Да чукна на дърво, от четири седмици процедирам така и има ефект. Само онзи ден имах една малка издънка, защото гадовете решили да сложат коледните сладки точно на половин метър от щанда с месото...еми борих се едно 10 мин със себе си, па накрая си купих меденки.  Blush

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Болна тема и за мен.
Това за глада е много вярно, аз също купувам излишни боклуци когато съм гладна.
Номера при мен е да пазарувам от магазина до нас,който между другото е зареден добре и е евтино.Като отида там купувам само необходимите ми неща бързо минавам по щандовете и съм готова. Така давам по малко пари в сравнение с Кауфланд, Била и подобните. В хипермаркетите постоянно пълня количката с неща на промоция и накрая не купувам почти нищо за ядене. Налага се пак  през седмицата да пазарувам. Нищо, че ходя със списък hahaha

Общи условия

Активация на акаунт