За покупките..

  • 4 989
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 74
Всички ми се смеят, ма напоследък аз пък предприех друга тактика, с цел спестяване на средства за храна и консумативи. Всички си изхвърлят брошурките, скоито ежедневно ни напълват пощенските кутии. Аз обаче ги изчитам целите - има наистина отлични попадения и може да се поспести  Peace

п.с. за болестното състояние, описано тук, в магазините за козметика - хич няма и да коментирам - изкупувам всичко, което ми харесва - за това лечение няма    ooooh!

# 61
  • Мнения: 1 174
"....предизвикат подсъзнателна тревожност, например с това, че не знаеш какво искаш да направиш с тях. това е характерно за хората, които не са се научили как да се отнасят към парите и детето не е научено как да се разпорежда с пари,...."

Ей това е при мен, ама аз си го знам, никога не съм можела да се оправям с пари, едновременно съм стисната, един вид склонна съм да купя евтино, като не гледам много много качеството - например салфетки или тоалетна хартия, и в същото време да дам 7 лв. за лъжица за гребане на сладолед, въпреки че сладолед ядем рядко, пък и с обикновена лъжица също може да се сипва.  Лошото е, че и мъжа ми има тоя проблем, и двамата си засилваме проблемите.

Бях чела за такъв тип луди, поотделно са безобидни, ама като се съберат заедно, си усилват лудостта един на друг и става страшно  #Crazy Mr. Green

# 62
  • Враца
  • Мнения: 2 681
"това е характерно за хората, които не са се научили как да се отнасят към парите и детето не е научено как да се разпорежда с пари,...."

мдааа, аз знам че точно това ми е проблема, винаги съм разполагала с повечко средства (говоря за преди) , а сега се сещам, че не мога да науча и сина си правилно да си разпределя и контролира финансите, защото себе си още несъм научила  ooooh! ooooh!

# 63
  • Мнения: X
Вече почти нямам излишни покупки. Омръзна ми да оставам без пари две седмици преди заплата. Никога не пазарувам с кошница или количка, преди да отида на касата, се замислям отново дали всяка от покупките ми трябва точно в момента и често връщам обратно. Изкушават ме само био-храни и био-козметика, но там цените са толкова високи, че и да искам, не мога да си купя много излишни неща.

# 64
  • София
  • Мнения: 23 098
Обикновено в петък правя меню за следващата седмица. После записвам всичко, което ми е необходимо за приготвянето на храната от менюто. Тоест това са задължителните покупки. Пазаруваме от хипермаркет, за нас това е и вид разходка. На място всеки си взима и допълнителни неща, на който каквото му хареса - разни мезенца, бира. Детето също вече има предпочитания. Винаги надхвърлям сметката поне с 30 лв от предварително заплануваното.
Месо мъжът ми купува от един специализиран магазин срещу офиса му. Взима по много, аз го порцирам в отделни пликове и слагаме във фризера. Стига ни за около 3 месеца.
Иначе ежедневно се купуват хляб, плодове и разни дреболийки за детето.

# 65
  • Мнения: 4 434
Мдаа, пазарувам на често и така не се усеща, че много си дал, пък празна чанта.  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 5 710

Ако има желаещи, могат да споделят дали имат стратегия за пазаруване. Как подбирате какво да купите и от къде да го купите. Предполагам, че схванахте замисъла на темата.
Споделете, при добро желание от вас, за да сме си полезни в пазаруването.  Hug

имам стратегия, да.
Първо, познаавам магазините, от които пазарувам, цените, следя офертите. Рядко влизам в непознат магазин, в който не ми е ясно кое къде стои и каква му е ценовата категория. И второ, пазарувам веднъж седмично по списък.

# 67
  • Мнения: 540

Лошо става обаче, когато с милото се сетим в 11 вечерта, че нямаме минерална вода и отидем до Фантастико уж само за нея  Laughing поне по 30 лева оставяме. 
Мисля, че съм дисциплиниана, когато съм сама в супер маркет, но в дрогерия не мога да се сдържам. В Ремедиум или в ДМ се разхождам с налудничав поглед и излизам с няколко ненужни неща. И по-лошото е, че имам афинитет към скъпа козметика  Crazy добре поне, че не влизам често в такива магазини. Ако се подлъжа обаче..

Точно тъй и аз ..
Ох, разби ме с тоя  "налудничав поглед" hahaha hahaha

нямаше да знам какъв е, ако не ми бяха казали как изглеждам отстрани  Joy

Стратегията на 10 с's е добра  Peace
Между другото големите сметки се получават и от това, че в големите магазини често послъгват - едни цени на щанда, други на касовата бележка, липсващи цени на щанда - търсиш, търсиш...няма и кой да питаш, накрая взимаш защото ти трябва и на касата ИЗ-НЕ-НА-Даааа  Party Във Фантастико това си е практика, да не кажа фирмена политика  hahaha затова част от моята стратегия е да го избягвам, въпреки че понякога няма как понеже ни е единствения денонощен на близо.

# 68
  • Мнения: 4 275
Единственото решение е да се иде до магазина с пари, колкото да стигнат за предварително изготвения списък.

Какво ми се случи преди 2 седмици. В картата са ми останали 23 или 28 лв. и 35 лв. на ваучери. При всяка метната в кошницата покупка, смятах каква сметка съм направила до момента. Идеята ми беше да платя с картата. Значи сметка ми трябваше да е около 20 лв. Сумата стигна до 20 лв и няколко стотинки. Имах някакви жълти стотинки в мен. Стигнах до касата и докато чаках да обслужат човека пред мен, се наложи да върна една краставица от 0.29 лв., за да мога да си взема торбичка.  Mr. Green В крайна сметка платих с 20 лв. от ваучерите и 14 ст. в брой.  Mr. Green

Ако имах пари в мен или в картата, щях да оставя повече определено.  Money Пробвайте.  Flutter

# 69
  • Мнения: 236
Ех като ви чета , 20-30 лв , ние днес  за един ден издумкахме 1000 лв  Shocked.Е вярно със 790 лв си купихме сушилня ,но освен това минахме през била и метро и ето 180 отгоре храна и боклуци  Cry.Сега ще ги боледувам цяла седмица , дано поне да съм доволна от сушилнята и да ни върши работа , че мъжът ми вече ще ми покаже червен картон  Praynig

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Ех като ви чета , 20-30 лв , ние днес  за един ден издумкахме 1000 лв  Shocked.Е вярно със 790 лв си купихме сушилня ,но освен това минахме през била и метро и ето 180 отгоре храна и боклуци  Cry.Сега ще ги боледувам цяла седмица , дано поне да съм доволна от сушилнята и да ни върши работа , че мъжът ми вече ще ми покаже червен картон  Praynig
Е, то всеки има такива дни.
В събота ходих до Кауфланд с резултат-60лв.
Тоалетна хартия (от най-големите пакети), пил. бедра, салам, кренвирши. кашкавал, хляб,паста за зъби,инт.гел, четки за зъби, стик за подмишници, салфетки, картофи, лук,препарат за паркет, боб, макарони,пр. мляко.
Аз също следя брошурите и гледам за промоции, не всеки път обаче купувам от тях.

Общи условия

Активация на акаунт