Отговори
# 705
  • Мнения: 1 262
рали, много ранно дават прогнози за секцио!Аз все още съм оптимист , че бебо ще се обърне!Говоря му, правя упражнения за обръщане, дори при мен е по-зле тъй като първото ми бебе беше седалищно и затова се наложи да режат!За съжаление не винаги става както ние искаме, но поне знам как искам да протече моето нормално раждане, ако бебето се обърне!Иначе има много случаи и когато бебета се обръщат буквално в последния момент, така ,че имаме голям шанс за нормално раждане
Ако пък ми назначат планово секцио, поради седалищно прилежние ,няма да има такива фили две седмици преди термин!За мен е абсурдно, освен ако няма проблем и не се наложи!Ако може раждането да си тръгне и тогава да ми направят секцио или в най-лошия случай 2-3дни преди термин

# 706
  • Мнения: 55
Mari:) точно това и мен ме притеснява в нормалното раждане... че упойката би могла да доведе до използването на форцепс или вакуум... а и повечето ни лекари тук не са от най-търпеливите... а на фона на това мисля, че за бебето е по-добре да излезе със секцио. Момченцето на мои приятели, вече на 10 год., е с епилепсия, доказано след кофти намеса по време на раждането с форцепс. При всички случаи убедена съм лично за себе си, че ако раждам нормално, бих си поискала упойка. Колкото и позитивно да гледа човек и да владее дишанията и т.н., сигурна съм, че не бих издържала без да ми поставят епидуралната.

Nikolinko, как така спрени от производство...??? Аз ги пих септември някъде беше... Ако ти кажат, че най-добре Тотема-та, ако трябва ще проверя около мен в някои аптеки.

# 707
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. Изпращам ви милион усмивки и позитивно настроение. Все пак, хората били казали, че няма нищо по-хубаво от лошото време. На топличко и уютно, с чайче, приятна музичка, или прекрасен филм... ех!

Благодаря много за топлото посрещане, както тук, така и в групата във Facebook.   bouquet

dobra, стискам палци, а ти стискай крачета! Ще удържиш фронта, не се и съмнявай в това. Позитивното отношение е най-добрия съветник и лекар. Напълно съм съгласна с теб и ти изпращам още хубави мисли.

По въпроса за педиатъра - аз мисля да избера моята лична лекарка (тя е пидатър, хахахахах, и аз като Рос от "Приятели" още си ходя при детската лекарка). Там поне колебания нямам. Виж, за раждането е друго...

mari, подкрепям те във всичките ти разсъждения за раждането и поизостаналите ни разбирания. Не мисля, че отричането на епидуралната анестезия е нещо, което би ни върнало няколко века назад. Раждането е физиологичен процес, в който както мамчето, така и бебето участват почти на равно. Друг е въпросът, че под термина "естествено" тук се разбира вагинално раждане, което задължително е в болнична обстановка, с намеса на лекари, системи окситоцин, в повечето случаи епизиотомии, форцепси, вакуми, упойки и пр. съпътстващи красоти. Доста далеч сме от времето, когато "естсетвено" ще си означава "естествено" в истинския смисъл на тази дума. Разбира се - присъствие на лекарски екип е задължително изискване, но самият лекарски екип е толкова добре квалифициран, че е в състояние да окаже необходимата намеса, дори раждането да бъде в домашна среда.
По повода, тъй като още не сме се спряли на болница, и все още се мотаем и разглеждаме, вечра бяхме на Дни на отворените врати в МД. Таткото (който не е българин, не отбира бъкел български) се втрещи. Даже изрази съжаление, че не си е взел камерата, за да направи няколко снимки, защото му изглеждало като "стар немски филм на ужасите". Разочарованието му стана още по-голямо, когато разбра, че щем-не щем, поне 3 дни в трябва да стоим в тази обстановка....  Разбира се - като мислещ човек, се съгласи най-накрая с мен, че независимо от битовите условия, най-важното е лекарите да бъдат на ниво. Тъй че - не ме разбирайте погрешно: вярвам на лекарите и на българските специалисти, но това не ми пречи да бъда противник на остарели методи, при които разчитането на медикаменти понякога може да окаже по-голяма вреда, от колкото полза. Както и сляпото подчинение на указания, само защото "чичо доктор каза".

А сега да се върнем на темата за чайчето, лошото време и хубавото филмче. Ето един линк, който аз смятам за ФАНТАСТИЧНА НАХОДКА. Стига да имате достатъчно бърз интернет, можете да гледате "он-лайн" безбройните заглавия на филми и сериали там. Ако следите някой сериал - на този сайт винаги качват най-новите епизоди. Има всички стари сезони и т.н. Просто - enjoy!

http://www.free-tv-video-online.info/  Grinning

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 14:29 от Adda_Baggins

# 708
  • Мнения: 3
Някой ходи ли вече да говори с педиатъра който е избрал за детето си? newsm78 Аз се чудя дали да не намина тея дни...

Аз мисля да отида другата седмица. Да съм спокойна, че съм говорила Simple Smile

# 709

Общи условия

Активация на акаунт