Деца с астма...Искам съвет

  • 3 619
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Мишел, не мести детето в друг клас. Тогава довода с мухъла няма да помогне, а децата правят лудории в междучасията. Не мислиш ли че ще му се подиграват, където го срещнат старите съученици. Не мисля, че за едно дете- бъдещ мъж е добре за психиката- мама да го мести от клас в клас, от училище в училище когато има проблеми с децата.

Просто първо намираш друго училище (та това си е голям град) и после местиш детето без право на коментар, като казваш че това се прави по лекарски указания.
Мила, само мога да предполагам колко ти е трудно, но щади психиката на детето, не водете в къщи разговори на тема социализация, отношения с другите деца и т.н.

# 16
  • Мнения: 2 161
Мишел,аз бих ти препоръчала,да запишеш час при д-р Мустаков.

# 17
  • Мнения: 2 161
Ако Мишел измести детето си в друго училище,това как ще облекчи астматичните прояви?

# 18
  • Мнения: 9 990
о, и Мустаков ще и каже-никаква влага, цветя, прах-същото, което тя знае... Tired
местене в друго училище с по-добри условия разбира се, че би помогнало.Дори да се състои в липса на влага/т.е. по-качествена сграда , по-добра хигиена и т.н./

# 19
  • Мнения: 411
Шанел, явно си чела само последните постове. Въпросът е не как да се преборим с астмата, а по-широк. Детето има сериозни проблеми в училище с другите момчета, а на всичкото отгоре и астма. Да не говорим с мухъла и прашния салон по физическо.

Както е казало "чукчето"- "надо читать,  не просто писатъ".

И за да съм праволинейна спирам да пиша по темата. Казах каквото мисля че би помогнало.

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 14:15 от kessy

# 20
  • Мнения: 2 161
Ти наистина приличаш на чукча,също и на абориген.Няма по-голям проблем от астмата в момента това дете.Мустаков няма да й каже само това,а ще й назначи адекватно лечение.Ако си мести детето,то трябва да е в специализирано училище.Но не знам,дали има тук такива.Знам само за детски градини.

# 21
  • Мнения: 613
Ти наистина приличаш на чукча,също и на абориген.Няма по-голям проблем от астмата в момента това дете.
Да, няма по голям проблем от асмата, никой не го оспорва. Но здравословният проблем освен с условията е свързан до голяма степен с душевното здраве. Изобщо не бива да се подценява това. Каквито и да са причините за недружелюбната обстановка - често отсъствие, което при децата е предпоставка за по-трудна социализация, не способност на учителката да помогне или направо незаинтересованост, лоша среда или характер на детето - проблема е на лице. И трябва да се работи и мисли и в тази посока. Не мисля, че не трябва да се говори с детето за проблема, ако се мълчи - той също няма да изчезне. Може да се потърси помощ при училищния психолог, нищо не пречи да се консултира и с психолога на форума. Родителите наистина не винаги можем да помогнем в такава ситуация, но трябва да се търси начин.
Ето нещо от моя живот. Сестра ми първите класове , често боледуваше. Това и пречеше да се социализира. След една родителска среща, точно защото майка ни беше доволна от отзивите на учителката , реши да сподели с нея за този проблем. Отговорът който получи беше- "Е, аз съм на 33 години и също нямам приятели". Омаловажаването на проблема след себе си доведе до едно - никакво споделяне и от двете с майка ни. Споделяхме по между си, търсихме решения, плакахме заедно и се подкрепяхме и оцеляхме ..... Но бяхме две, а и може би имахме късмет.
Мишел_ знам че здравето е най-важно, но не подценявай и другият проблем. Не знам в кой град си, но ако има училища, за които се кандидатства след 4 клас , специализирани с по-сериозна насоченост в някаква област - математика, езици, музика, рисуване, информатика и т.н. и намерите интереса на детето , в такива паралелки обновяването на децата е голямо и покрай това се започва в отношенията "на чисто". Мисля че това може да помогне.

# 22
  • Мнения: 2 161
О,Ирен,само не и психоложката,която пише във форума!Съгласна съм с теб за всичко останало.И все пак,проблемът със здравето на детето е най-важен.Едно дете,което трудно диша,незнам как може да се почувства добра в каквато и да е среда.

# 23
  • Мнения: 66
Най - важно е здравето на детето. Премести го в училище което ще е по подходящо за него!

# 24
  • Мнения: 303
Аз пък изобщо не съм доволна от Мустаков!

# 25
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мишел,аз бих ти препоръчала,да запишеш час при д-р Мустаков.

Точно д-р Мустаков го диагностицира, при него направихме и кръвни, и кожните тестове после.
Предписа Фликсоназе + Вентолин + АЦЦ
Разпитваше ме за всичко, влага, стените как са, от коя година е жилището, хлебарки, покривки.
Сега сме на ламинат и нищо друго, нямам нито един китеник и булана, всяка покривка е памук без мъхчета. У нас се бърше два пъти на ден.

# 26
  • Мнения: 47 990
Моят син е в градината, но астмата също му създава проблеми заради препаратите...понеже мислех че в градината ще е по-лесно да се разберем, пуснах молба и жалба да ги сменят подкрепени с мед. бележка, но уви- това си бил наш проблем и хич не ги интересувало.
Сега, въпреки че сме доволни от учителите и си има много приятелчета, ще се боря да го преместя в друга градина (щото в градините пък места няма)
Знам че ще му е мъчно, но за съжаление не смятам че пиенето на 6 вида лекарства от дете на 4 години е нормално, без да се вземе мерки да се ограничат дразнителите. Знам че не мога да избегна всичко, но каквото мога, ще се опитам
И аз много боледувах като дете, местих се и в друг клас, не играех и физическо дълго време, докато една умна учителка реши, че щом съм освободена, трябва да стоя в салона. А идеята беше именно да не стоя в салона, а не да не играя, ама какво ги интересува тях. После в другото училище физическото ни беше организирано по друг начин, на модули, имаше и плуване, и лека атлетика на стадиона, беше много добре и там си посещавах часовете и се чувствах много добре. Не си спомням особена драма около местенето, намерих си приятели, но може би съм имала късмет, знам ли.
Повода да напиша всичко това е, да ти дам кураж да го преместиш, но го обмисли много добре. Проучи новото училище, за да си сигурна че поне откъм обзавеждане и персонал няма да имаш проблем- че няма скрити подводни камъни като мухъл, влага или пък учителката да е от онези, дето не са за препоръчване.

# 27
  • Мнения: 2 161
Мишел,аз бих ти препоръчала,да запишеш час при д-р Мустаков.

Точно д-р Мустаков го диагностицира, при него направихме и кръвни, и кожните тестове после.
Предписа Фликсоназе + Вентолин + АЦЦ
Разпитваше ме за всичко, влага, стените как са, от коя година е жилището, хлебарки, покривки.
Сега сме на ламинат и нищо друго, нямам нито един китеник и булана, всяка покривка е памук без мъхчета. У нас се бърше два пъти на ден.
Само Фликсоназе?Той изписа на детето ми Сингюлер ,след това имаше подобрение.Но й личната й лекарка продължи лечението много адекватно.

# 28
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мишел,аз бих ти препоръчала,да запишеш час при д-р Мустаков.

Точно д-р Мустаков го диагностицира, при него направихме и кръвни, и кожните тестове после.
Предписа Фликсоназе + Вентолин + АЦЦ
Разпитваше ме за всичко, влага, стените как са, от коя година е жилището, хлебарки, покривки.
Сега сме на ламинат и нищо друго, нямам нито един китеник и булана, всяка покривка е памук без мъхчета. У нас се бърше два пъти на ден.
Само Фликсоназе?Той изписа на детето ми Сингюлер ,след това имаше подобрение.Но й личната й лекарка продължи лечението много адекватно.

О не, след като предписа тези неща ни прехвърли на своя колежка от Пловдив, за да не се разкарваме по най-малкия повод в София. започнахме лечение с алергени инжекционно-подкожно...отделно прием на Кларитин по схема. тестове се правеха всеки сезон.
После при хомеопат ходихме.. и там пиеше дражета + стандартните неща по време на училище и само дражета през ваканцията.
Ако напиша всичко,, ще излезе роман. Синът ми е така от 3 годишна възраст. Аз не съм невежа в тази област, но от всичко направено, ползата е само докато се вземат бета блокери и антихистамини, единствената ми надежда е пубертета, казват, че ще се оправи като влезе в тази възраст.
Аз знам много добре какво трябва и какво не трябва да правя, когато детето е вкъщи може и никога да не се разболее. Но няма гаранции какво ще стане, когато то е навън в други сгради и помещения.
Исках съвет как да направя най-доброто за него, като се има предвид как реагират в системата на образованието.

# 29
  • Мнения: 9 990
Ами Мишел, сестра ми е на 38 години вече и е Все така, така че... Tired
И тя през Мустаков старши, та до младши-все е при светила била и то като лице ц връзки в медицинските среди-сиреч-препоръчани колеги.Понякога...е така...

Общи условия

Активация на акаунт